طرح واره درمانی:انگاره های منفی را دور کنید (روانشناسی کاربردی)

کتاب آدمم یا الاغ یا دایره المعارف خودشناسی اثر محسن نیک بخت کتابی است پر از سخنان و جملات نغز اندیشمندان، روانشناسان، شعرا و ... که با توجه به فرهنگ کهن ایران تهیه و تدوین گردیده است.

کتاب آدمم یا الاغ توسط انتشارات سما به چاپ رسیده است.

با ما در بوکالا با قسمتی از کتاب آدمم یا الاغ همراه باشید.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
66605
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلاب پاش فیروزه کوبی آقاجانی ساخته شده از بهترین فیروزه نیشابور و مس تولید صنایع دستی آقاجانی است. این گلاب پاش فیروزه کوب دارای استاندارد ملی ایران و گارانتی 10 ساله ی تولید کننده است. ارتفاع این محصول 53 سانتی متر است. لازم به ذکر است از آنجا که تمامی مراحل تولید گلاب پاش فیروزه کوبی آقاجانی با دست انجام می شود احتمال چند سانتی متر تفاوت در تمامی محصولات وجود دارد.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری مس و خاتم کاری کد K064 با ارتفاع 16 سانتی متری یکی از محصولات تولید صنایع دستی آقاجانی است که در ساخت و تولید آن از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این آجیل خوری مس و خاتم دارای استاندارد ملی ایران و گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد. خاتم کاری یکی از زیباترین و مشهورترین صنایع دستی اصفهان است.

صنایع دستی آقاجانی

گلدان مسی فیروزه کوب تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور و مس توسط هنرمندان اصفهانی ساخته شده است. این «گلدان فیروزه کوبی» دارای گواهینامه جهانی iso9001:2015 و استاندارد ملی ایران است و همچنین دارای کارت ضمانت 10 ساله صنایع دستی آقاجانی است.

توضیحات

قسمتی از کتاب آدمم یا الاغ

طبق تخمینی که دانشمندان زده اند، حدود ۵ میلیارد سال پیش (کمتر یا بیشترش را نمی دانم)، حادثه «بیگ بنگ» رخ داد. طی این حادثه، قطعه ای آتشین، که گویا از همان زمان برای ماموریتی خاص در نظر گرفته شده بود، پدید آمد. آن قطعه، که در عالم کهکشانی، حتی از ذره خاک هم میلیاردها بار کوچکتر بود، بر اساس قوانین طبیعی، چرخید و چرخید و چرخید... تا به کره ای آتشین تبدیل شد. آن کره، در اثر دور شدن از مرکز گرما (خورشید)، سرد و سردتر شد؛ آنقدر سرد که در دوره «پرکامبرین» در حدود ۵/۴ میلیارد سال پیش، موقعیتی خاص یافت. احتمالا از همان دوره به بعد بوده که موجوداتی اعم از گیاه و حیوان، روی آن کره سرد شده به وجود آمد؛ کره ای که هم خشکی داشت، هم آب و هم يخ و به تبع همین شرایط جوی و آب و هوایی، موجودات متنوعی پیدا شدند.

*** خريد کتاب آدمم یا الاغ ***

شاید از آن دوران، هزاران هزار موجود با خصوصیات متفاوت آمدند و منقرض شدند و یا همچنان ماندند و خود را با شرایط جدید وفق دادند؛ به هرحال این ظهور و سقوط، آنقدر ادامه یافت تا به دوره دایناسورها رسید. دایناسورها، حيوانات متنوعی بودند پرنده بودند، چرنده بودند، گوشتخوار بودند، خزنده بودند و حتی ماهی هم بودند. اینان، هم از گیاهان می خوردند و هم از خود؛ و این چرخه حیات، سالها و حتی شاید هزاران سال ادامه یافت تا آن که در اثر یک بیگ بنگ بسیار کوچکتر و ضعیف تر و نامعلوم؟ از بین رفتند. گویا با انقراض دایناسورها، دوره تازه ای برای کره خاکی - آبی با سرنوشتی خاص شروع شد. آن کره، مدت های طولانی بی سکنه باقی ماند، و فقط حیواناتی در آن به زندگی ادامه دادند که در اعماق خاک لانه داشتند، و یا در آب ها روزگار می گذراندند.

زمان، سپری می شد و گیاهان، سلطان بی مانند آن کره خاکی بودند. چنین به نظر می رسید که آن کره، با آن شرایط آب و هوایی تازه، که احتمالا خنک تر یا معتدل تر شده بود، موجودات دیگری را برای زیستن مي طلبد... و شاید از ده، بیست هزار سال پیش یا اندکی بیشتر(؟) بود که موجودی کاملا متفاوت ظهور یافت موجودی با خصوصیاتی تازه؛ موجودی که بر دو پا راه می رفت، با وسایلی مخصوص شکار می کرد، برای محافظت خود از سرما و گرما لباس به تن می کرد، برای تعیین حریم خود از طبیعت و از دیگر همنوعانش سرپناه مجزا ساخت، با علایم و نشانه ها رابطه برقرار کرد، حرف زد، کشف کرد، اختراع نمود، و برای راهنمایی دیگران کوشید و ...

با زیاد شدن کشفیات و اختراعات، نیازهای این موجود نیز، که «انسان» نام دارد، هر روز بیشتر شد؛ بیشتر و کاذب تر، انسان، برای آرامش و آسایش خود و خانواده اش در این کره خاکی - آبی که «زمین» نامیده شد، دیگر به یک لباس معمولی و یک غار سنگی و حداقل شکار راضی نمی شد...

رفته رفته فراموش کرد که کیست! از این که خود را به حداقل امکانات بسپارد بیزار شد و به طور کلی خود را و زندگی سنتی خود را فراموش کرد و فقط به این اندیشید که از دیگران متمایز باشد. او به لذیذترین غذاها و خوراکی ها، زیباترین تن پوش ها، مجلل ترین کاخ ها، آهنگین ترین الفاظ و عبارات نیاز پیدا کرد و برای به چنگ آوردن این نیازها، باید روشی تازه می خست. روشی که بیشتر به خشونت و استثمار و استحمار شبیه بود؛ و این، آغاز برده داری و دور کردن انسان از موجودیت خود بود؛ آغاز نشناختن انسان، نشناختن خود و نشناختن خدای انسان.

گرچه انسان مانند دایناسورها از خود تغذیه نمی کرد، ولی برای بقای اجتماعی و حتی سیاسی خود، دست به نابود کردن همنوعانش زد. و این گونه بود که خداوند برای گمراه ترین اقوام و مردم، «پیامبر» فرستاد.

افرادی که منزه ترین کسان بودند. پیامبران آمدند تا انسان بودن انسان را به وی گوشزد کنند. این گونه بود که خداوند، با انسان سخن گفت، و بارها اشاره کرد که: «ای انسان، هر آنچه در زمین و آسمان و آب است، مسخر تو کردم...» اما انسان همچنان در خودسری و خودخواهی و گمراهی به سر برد تا جایی که گروهی اندک، همواره حاکم ماندند و گروهی عظیم، محکوم؛ تنها به این دلیل که حاکمان، خود و خدا را نشناختند و محکومان فقط خدا را شناختند؛ یعنی پیش از آنکه به «خودشناسی» برسند، از خدا، «بت» عظیمی ساختند خشمگین، آماده انتقام گرفتن، پشتیبان حاکمان و پادشاهان، لجوج و... و این نوع «خداشناسی» نیز، عاملی شد تا حاکمان، هرچه بیشتر به مقصود خود که استثمار ضعیفان بود، برسند.

وظیفه ما چیست؟

وظيفة ما، به عنوان موجودی که تحمل ناعدالتی را نداشته و برای یک زندگی سالم، پرنشاط، حقیقی، مثبت، هدفمند و... می کوشد، این است که طبق فرمایش مولای متقیان حضرت علی (ع): من عرف نفسه فقد عرف ربه، برای خداشناسی، از خودشناسی آغاز کنیم و فرصت بهره کشی و تحمیق را از فرصت طلبان بستانیم. در واقع با این کار، هم مفهوم واقعی زندگی را درک کرده ایم و هم به «تبارک الله احسن الخالقین» صحه گذارده ایم.

*** خريد کتاب آدمم یا الاغ ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
66605

مشخصات

نویسنده
محسن نیک بخت
ناشر
سما
تعداد صفحات
482
وزن
437گرم
شابک
9789646851665
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
You may also like
میلکان

کتاب خرده عادت ها (راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادت های خوب و ازبین بردن عادت های بد) اثر جیمز کلییر توسط خانم زهرا صادقی ترجمه و به کوشش نشر میلکن چاپ و منتشر شده است.

کتاب خرده عادت ها به شما یاد می دهد چگونه سیستمی ایجاد کنید که با استفاده از آن هر روز یک درصد بهتر شوید. عادت های بدتان را رها کنید و بچسبید به عادت های خوب. از خطاهایی که بیشتر مردم هنگام تغییر عادت ها مرتکب می شوند، پرهیز کنید. بر بی انگیزگی و بی ارادگی غلبه کنید. هویتی قوی تر پیدا کنید و خودتان را بیشتر باور داشته باشید.

حتی وقتی که مشغله ی زیادی دارید، زمانی برای ایجاد عادت های جدید پیدا کنید. پیرامون خود را طوری طراحی کنید که راحت تر به موفقیت برسید. تغییرات کوچک و ساده ای ایجاد کنید که منجر به نتایجی بزرگ می شوند. اگر از برنامه تان جا ماندید، مجددا آن را پی بگیرید. و مهم تر از همه: چگونه این ایده ها را در زندگی واقعی عملی کنید.

اختران

کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است.

ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات را تسهیل می کند. ارتباط بدون خشونت بر ارزش های مشترک انسانی و نیازها تکیه می کند و افراد را به پرهیز از زبانی که سبب مقاومت یا کاهش عزت نفس می شود و استفاده از زبانی که سلامت را افزایش می دهد تشویق می کند. ارتباط بدون خشونت باور دارد که به جای ایجاد ترس، گناه، سرزنش و شرم؛ غنی سازی زندگی رضایت آمیزترین انگیزه برای انجام کارهاست و به عنوان هدف، بر پذیرش مسئولیت فردی و در انتخاب و افزایش کیفیت ارتباط تاکید دارد. این روش حتی وقتی طرف مقابل آن را نمی داند نیز موثر است. با کمک کتاب ارتباط بدون خشونت شما خواهید دانست که: هرکاری که هرکسی انجام می دهد تلاشی است برای تحقق نیازهای متحقق نشده. برای هرکسی تحقق نیازها از طریق همکاری، سالم تر از رقابت است. به صورت طبیعی افراد وقتی که از روی میل در سلامت دیگران سهیم شوند لذت می‌ برند. مهارت های ارتباط بدون خشونت به شما کمک می‌کند تا: احساس گناه، شرم، ترس و افسردگی را از بین ببرید. خشم و ناامیدی را به ساختن اتحاد و مشارکت تبدیل کنید. راه حل هایی بر اساس امنیت، احترام متقابل و اتفاق آرا خلق کنید. نیازهای اساسی فرد، خانواده، مدرسه، جامعه و اجتماع را به روش های زندگی غنی ساز تحقق بخشید. تکنیک های ارتباطی فعال مارشال روزنبرگ تضادهای بالقوه را به گفت و گوهای صلح‌آمیز تغییر می دهد. شما تکنیک ساده ای می آموزید که مشاجره را خنثی می کند و ارتباط محبت آمیزی را با خانواده، و سایر آشنایان خلق می کند. من خواندن این کتاب را نه تنها توصیه بلکه تاکید می کنم.

در ادامه با ما با مطالعه ی معرفی کتاب ارتباط بدون خشونت در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا همراه شوید.

دانژه

کتاب در مسیر درمانگر شدن نوشته جفری کاتلر با همکاری پرویز شریفی درآمدی و مجتبی مهدوی ترجمه و به کوشش نشر دانژه چاپ و منتشر شده است.

«کتاب در مسیر درمانگر شدن»  روایت تجربه های درمانگر متخصص با تجربه ی کهنه کاری است که رنج ها، چالش ها و راه حل های غلبه بر مشکلات درمانگران را به تصویر می کشد. مطالعه کتاب حاضر نه تنها برای درمانگران تازه کار، بلکه برای مجرب ها نیز مفید و ضروری است.

اثر حاضر در دوازده فصل تدوین یافته که سفر درمانگر، جدال برای اعمال قدرت، زندگی شخصی و حرفه ای، مصایب درمانگری، خستگی و فرسودگی شغلی، خلاقیت و رشد شخصی از جمله مطالبی است که مورد بحث قرار می گیرد. بیان تجربه های تلخ و شیرین و راه حل های نویسنده برای رفع نواقص و ارتقای دائمی فرایند درمانگری مطالعه کتاب را گیرا و کارگشا کرده است.

امید است مطالعه این اثر مورد استقبال ، روانپزشکان، روان شناسان، مشاوران، مددکاران و متخصصان توانبخشی قرار گیرد.

در ادامه شما را به مطالعه ی معرفی نویسنده ی کتاب در مسیر درمانگر شدن در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

هیرمند

کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است.

کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان کنید و تعاملاتی ثمربخش با روسا و همکارانتان داشته باشید. اغلب اوقات به کار بردن دانش و مهارت تان در کار بخش آسان کار است، اما بخش دشوار آن همکاری موثر با دیگران است. این راهنمای سودمند به شما در برقراری تعاملات شخصی موثر یاری می رساند، حتی به هنگام حل و فصل کشمکش ها، مواجهه با مشتریان و با ارائه ی سخنرانی های دشوار. چه مديرعامل یک شرکت مهم باشید و چه یک تاجر خرده پا یا مدیر یک تیم، برقراری روابط مؤثر و شفاف در موفقیت شما نقش تعيين کننده ای دارد. کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد تمهیدات، توصیه ها و راهکارهایی، از شيوه ی مجذوب نگه داشتن شنونده گرفته تا آموزش خوب گوش کردن - ارائه می دهد که به آنها نیاز دارید تا بتوانید: شنونده ی فعالی باشید، در موقعیت های منفی بر نکات مثبت تأكيد كنيد در کشمکش ها راه حل هایی بیابید که رضایت خاطر هر دو طرف جلب شود، هنگام نوشتن نامه و ایمیل به حاشیه نروید، از عهده ی ارائه سخنرانی، انجام مصاحبه ها و چالش های دیگر برآیید و با اقتدار و قاطع سخن بگویید.

نسل نواندیش

کتاب قوانین طبیعت انسان نوشته ی رابرت گرین نویسنده کتاب موفق 48 قانون قدرت توسط خانم فاطمه باغستانی ترجمه و به کوشش انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است.

قرار است کارآموز هنر طبیعت انسان شوید.

نخست این قوانین شما را به مشاهده گری استراتژیک و آرام تر تبدیل خواهد کرد تا مردم را بکاوید و از تمام هیجانات آزاردهنده ای که نیرویتان را می گیرد، رهایی یابید و دوم قوانین طبیعت انسان به شما کمک خواهند کرد که تفسیری ماهرانه از سرنخ ها و نشانه هایی داشته باشید که مردم مدام با زبان بدن و کلام از خود بروز می دهند، به طوری که توانایی خوبی در قضاوت شخصیت آن ها خواهید داشیت.

سوم قوانین طبیعت انسان شما را تقویت خواهند کرد که تیپ های شخصیتی سمی را بشناسید و اجازه ندهید در مسیر شما قرار گیرند. چهارم این قوانین اهرم های دقیق و واقعی را آموزش خواهد داد تا به راحتی دیگران را تحت تأثیر قرار دهید و در آنها نفوذ کنید. پنجم این قوانین به شما قدرت خواهد داد تا الگوهای منفی خود را تغییر دهید...

پردیس آباریس

کتاب از ذهن تا ماده نوشته داسون چرچ با همکاری روزبه ملک زاده و هیمن بریمن ترجمه به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است.

با مطالعه کتاب از ذهن تا ماده خواهید فهمید که شما خالق زندگی تان هستید و افکارتان به اشیا راه می برند. خواهید آموخت که چگونه از ذهن خود به مثابه ی ابزاری خلاق برای تجلی افکارتان استفاده کنید. خواهید دید که می توانید واقعیت مادی را بدون هیچ زحمتی به سمت تمایلات خودتان ببرید. قدرت واقعی خود را درک خواهید کرد و خواهید دید که می توانید فقط با تغییر ذهن تان، در دنیای بیرون تان تغییر ایجاد کنید. همچنین پی خواهید برد که این فرایند در مقیاسی گسترده چگونه کار می کند، از مولکول و سلول و بدن گرفته تا خانواده، جامعه، کشور، گونه ها، سیاره و بالاخره کیهان خواهیم دید که خلقت چگونه در مقیاس آگاهی کیهانی به رقص در آمده است و ذهن فردی شما نیز در این رقص شرکت می کند.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم