آیا تو آن گمشده ام هستی؟

کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی نوشته باربارا دی آنجلیس روانشناس و نویسنده معروف آمریکایی است که توسط هادی ابراهیمی ترجمه و توسط انتشارات نسل نواندیش به چاپ رسیده است. کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی به شما کمک خواهد کرد که بتوانید شخصیتی را که برای ازدواج با شما مناسب است را پیدا کنید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
4215
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلدان صراحی مس و خاتم کاری تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیبانرین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. این گلدان در ابعاد و کیفیت های متفاوتی طراحی و ساخته شده است. گلدان خاتم کاری کد K013 با 16 سانتی متر ارتفاع، مقاوم در برابر ضربه، نور آفتاب و رطوبت هوا و دارای گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد.

صنایع دستی آقاجانی

دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است و دارای گارانتی کیفیت ISO 9001 و گواهی استاندارد ملی ایران است.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری فیروزه کوبی ترنج کد FT066 بزرگترین آجیل خوری مسی تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از معروفترین تولیدکنندگان صنایع دستی اصفهان از بهترین مواد اولیه تولید شده است. در تولید این آجیل خوری فیروزه کوبی شده از بهترین و ناب ترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. از نکات قابل توجه این محصول گارانتی 10 ساله و استاندارد ملی ایران است. ارتفاع این «آجیل خوری مسی» 42 سانتی متر و قطری در حدود 32 سانتی متر دارد.

توضیحات

معرفی کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی

در کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی ؟ شما خواهید خواند که:

آیا عشق و علاقه برای یک ازدواج خوب می تواند کافی باشد؟

آیا زیبایی و ظاهر شخص می تواند یکی از معیارهای مهم باشد؟

عاشق شدن، یک تجربه جادویی و قدرتمند است. هر گفتگو، هر لحظه در شروع آشنائی کاملا درست و کامل به نظر می رسد. اما چیزی نمی گذرد که جذابیت و شیفتگی، تبدیل به یک رابطه می شود و ما با واقعیت های چالش برانگیز سهیم شدن زندگیمان با انسان دیگری مواجه می شویم. و همان طور که اولین هفته های جادویی تبدیل به ماه می شوند، روزی خود را در حالی می یابیم که از خود می پرسیم: آیا این فرد برای من مناسب است؟!!!

*** خريد کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی ***

قسمتی از کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی

کنار کسی که دوستش دارید نشسته اید. همان طور که در خطوط چهره اش خیره می شوید با خود فکر می کنید آینده این رابطه به کجا خواهد انجامید. می دانید که او می خواهد با شما ازدواج کند. دوستش دارید و حتی تصورش را هم نمی کنید که بدون او زندگی کنید اما فکر ازدواج با او شما را تا سر حد مرگ به وحشت می اندازد اگر متعهد شوید و بعدا دریابید که شخص دیگری هست که با او تفاهم بیشتری دارید چه؟ از کجا بدانید؟ از کجا معلوم که او واقعا همان فرد مناسب، (گمگشته) برای شماست؟

شما و همسرتان در حال خوردن پیتزا، مشغول تماشای فیلمی از تلویزیون هستید. این اولین فرصتی است که برای تان پیش آمده تا تمام هفته را تنها با هم بگذرانید. باورش سخت است که ماه آینده دهمین سالگرد ازدواج تان خواهد بود. ده سال به خوبی گذشته است و هرچند مشکل خاصی در زندگی مشترک تان پیش نیامده است گاهی اوقات با خود فکر می کنید که آیا انتخاب درستی کرده اید؟ او را دوست دارید اما نه به اندازه روزهای اولی که با او آشنا شدید. به او که روی مبل نشسته است خیره می شوید و از خود می پرسید: آیا واقعا راضی هستید یا فقط احساس راحتی می کنید؟ آیا با فرد دیگری خوشبخت تر نمی شدید؟ آیا او واقعا همان شریک مناسب زندگی شماست؟

در دفتر وکیل تان می نشینید و در حالی که به برگه های طلاق نگاه می کنید می دانید زمانی که آنها را امضا کنید زندگی مشترک شما رسما به پایان می رسد. قلم در دست تان می لرزد و همان طور که سیل خاطرات بسیار به مغزتان هجوم آورده، چشمان تان پر از اشک می شود، اولین باری که شما را بوسید، شبی که از شما درخواست ازدواج کرد، لذتی که روز جشن عروسی تان بردید، احساس نزدیکی که هنگام تولد فرزندان تان نسبت به او داشتید، احساس امنیتی که در آغوشش داشتید، امیدها، رؤیاها و برنامه هایی که برای آینده داشتید، حتی در بدترین کابوس هایتان هم نمی دیدید که کارتان به اینجا بکشد. مطمئن بودید که رابطه خوبی خواهید داشت و اطمینان داشتید که او فرد مناسبی برای شماست. اما حالا همان طور که امضایتان برای همیشه به زندگی مشترک تان خاتمه می دهد از خود می پرسید: چرا متوجه نشدم؟ از کجا می دانستم که این رابطه سرانجامی نخواهد داشت؟ چرا انتخاب درستی نکردم؟

فصل یک - عاشق شدن کافی نیست

عاشق شدن، یک تجربه جادویی و قدرتمند است. هر گفتگو، هر لحظه در شروع آشنائی کاملا درست و کامل به نظر می رسد. اما چیزی نمی گذرد که جذابیت و شیفتگی تبدیل به یک رابطه می شود و ما با واقعیت های چالش برانگیز سهیم شدن زندگی مان با انسان دیگری مواجه می شویم و همان طور که اولین هفته های جادویی تبدیل به ماه می شوند، روزی خود را در حالی می یابیم که از خود می پرسیم: آیا این فرد برای من مناسب است؟

اگر تجربه یک رابطه جدی را داشته اید این سوال را از خود پرسیده اید، قبل از آنکه تعهدی برای خود ایجاد کنید، قبل از آنکه ازدواج کنید یا اگر این رابطه با شکست مواجه شد قبل از آن که برای بهتر کردن اوضاع تصمیم به ترک رابطه بگیرید.

قبلا هر وقت مصاحبه رادیویی در لوس آنجلس داشتم این سؤال را می شنیدم، در رابطه با این مشکل، بیشتر از هر مشکل دیگری تماس تلفنی داشتم.

- من عاشق نامزدم هستم اما نگرانم که با او ازدواج کنم. اگر چند سال دیگر با کسی آشنا شدم که بیشتر دوستش داشتم چه؟ از کجا بدانم که ما به قدر کافی مناسب یکدیگر هستیم؟

- دو سال است که با زنی آشنا شده ام اما او بچه هایی دارد که نمی توانم با آنها کنار بیایم، آیا فکر می کنید این رابطه سرانجام خوبی خواهد داشت؟

- من و شوهرم تمام مدت با هم مشاجره می کنیم. او از مراجعه به مشاور امتناع می کند و ما دیگر خیلی به ندرت با هم برخورد صمیمی داریم من او را دوست دارم و دلم نمی خواهد بچه ها لطمه بخورند اما خودم واقعا احساس درماندگی می کنم، قبل از آنکه به این زندگی مشترک خاتمه دهم از کجا باید مطمئن باشم که دیگر ادامه آن بی فایده است؟

- من به تازگی رابطه بسیار دردناکی را پشت سر گذشته ام. می خواهم شریکی برای زندگیم پیدا کنم اما می ترسم که دوباره لطمه ببینم. دفعه بعد اگر با کسی آشنا شدم که مناسب من نبود قبل از آنکه قلبم شکسته شود چطور این موضوع را بفهمم؟

من درد و اندوهی که این افراد متحمل می شوند را درک می کنم چون خودم هم آن را تجربه کرده ام، از اولین رابطه جدی من در ۱۷ سالگی تا کنون تا همین اواخر، عاشق می شدم بدون آنکه توجه جدی به این داشته باشم که طرفم فرد مناسبی برای من است یا نه، فقط به همین اکتفا کردم که آنها مرا دوست داشته باشند، کسی پیدا می شد و اگر چیز دوست داشتنی در وجود خود داشت رابطه ای را با او آغاز می کردم، خودم را متقاعد می کردم که او خودش است و روز دیگر به این نتیجه می رسیدم که ما برای هم مناسب نیستیم و نظاره گر پایان یافتن این رابطه شوم بودم، بعد برای خودم متاسف می شدم و در عجب بودم که کجای کارم ایراد داشته است.

بعد از دل شکستگی های بسیار متوجه شدم که باید ناگزیر با این حقیقت تلخ روبرو شوم؛ با وجود تجربه، تحصیلات و تمایل بسیار به خوشبختی، پیوسته افرادی را به عنوان شریک زندگی انتخاب می کردم که مناسب من نبودند من عاشق افرادی می شدم که به دلایل نادرست افراد نامناسبی برایم بودند.

در کمال مسرت باید بگویم که من ۵ سال از زندگیم را صرف یادگیری این مطلب کرده ام که چطور باید به خودم و دیگران کمک کنم تا انتخاب های عشقی بهتری داشته باشیم تا در انتخاب کسی که به او عشق می ورزیم موفق تر عمل کنیم و نتایج آن هم واقعا حیرت انگیز بوده است هنگامی که زمان انتخاب عنوان برای کتاب سوم من رسید دقیقا می دانستم که عنوان آن چه خواهد بود، دو کتاب اول من هر دو درباره عشق بودند و کتاب آیا تو آن گمشده ام  هستی درباره شخصی که باید به او عشق ورزیده شود. این کتاب درباره این است که بدانیم چه موقع فردی مناسب ماست و از کسانی که مناسب ما نیستند اجتناب کنیم، امیدوارم آنچه را که در کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی یاد می گیرید درک و فهم لازم برای ایجاد رابطه مناسب و رضایت بخشی که استحقاقش را دارید به شما بدهد.

چطور این قدر کور بودم؟

همه ما دلمان می خواهد در زندگی خوشبخت باشیم و رابطه خوبی با همسرمان داشته باشیم. بنابراین واضح است که هیچ یک از ما به طور قطع نمی خواهیم کسی را به عنوان شریک زندگی انتخاب کنیم که مناسب ما نباشد. ما واقعا باور داریم که وقتی جفتی برای خود برمی گزینیم تصمیم درستی گرفته ایم، اما متأسفانه واقعیت این است که در اغلب موارد این انتخاب ها اشتباهات دردناکی از آب درمی آیند.
بسیاری از ما افراد نامناسبی را به عنوان شریک زندگی انتخاب می کنیم و در تعجبم که چرا رابطه خوبی با همسرمان نداریم.

آیا شما تاکنون در مورد رابطه خود با همسرتان یکی از این جملات را گفته اید یا بدان فکر کرده اید؟

*** خريد کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی با تخفیف ***

- چطور این قدر کور بودم؟ چرا من نفهمیدم که او واقعا چطور آدمی است؟

- احساس کردم این بار با همه دفعات دیگر فرق دارد. کجای کارم اشتباه بود؟

- اولین بار که با او آشنا شدم واقعا فوق العاده به نظر می رسید. نمی دانم چرا حالا این قدر عوض شده که دیگر حتی نمی توانم او را تحمل کنم. 

- از همان اول از همه نشانه ها معلوم بود که احساسی که من به او دارم، او نسبت به من ندارد. فکر کنم من فقط آنها را نادیده گرفتم و خود را قانع کردم که اوضاع بهتر می شود.

- ما یکدیگر را دوست داشتیم اما روی هیچ مسئله ای با هم توافق نداشتیم و فقط با هم بحث و جدل می کردیم.

- من مطمئن بودم که او با تمام مردان دیگری که تا به حال با آنها آشنا شده ام، فرق دارد. تقریبا دو سال طول کشید تا بفهمم باز هم مردی را انتخاب کرده ام که فرقی با بقیه ندارد، چطور توانستم این قدر وقت تلف کنم؟

- به خاطر دارم که آن موقع احساس می کردم واقعا عاشق او هستم اما حقیقت این است که من تا به حال به هیچکس نگفته ام که ما با هم بوده ایم، چون حتی از تصور داشتن رابطه با چنین زنی شرمنده می شوم.

- او از هر لحاظ بی عیب و نقص به نظر می رسید، من دائما با خود می گفتم که از بودن با او باید راضی و خوشحال باشم اما هیچ چیزی میان ما وجود نداشت.

مثلی قدیمی می گوید: معما چون حل شود آسان شود. همیشه به پشت سر نگاه کردن و همه چیز را به وضوح دیدن به مراتب آسان تر است از تشخیص و دیدن آن موضوع در زمان خودش، عاقلانه عمل کردن در مورد اشتباهاتی که در گذشته از ما سرزده به مراتب آسان تر از آنهایی است که امروز در حال انجام دادن شان هستیم. با وجود این من همیشه با این فلسفه زندگی کرده ام که چیزی به نام اشتباه وجود ندارد بلکه اشتباهات فقط فرصت هایی برای رشد و یادگیری به شمار می روند. عبرت گرفتن از گذشته به برخی از درد و رنج هایی که در طول زندگی متحمل می شویم معنا و حتی هدف می بخشد.

کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی مشتمل بر تمام آن چیزهایی است که من درباره انتخاب شریک مناسب آموخته ام، از تجربیات خودم گرفته تا تجربیات زنان و مردانی که با آنها مشاوره و کار کرده ام. این کتاب درباره درک علت انتخاب های افسانه ای شما و یادگیری راه انتخاب رضایت بخش تر می باشد، و به سؤالاتی نظیر این پاسخ می دهد: «چطور تا این حد کور بودم؟» و «از کجا بدانم که فرد مناسبی را انتخاب کرده ام؟» و امیدوارم دیدی به شما بدهد که برای دیدن حقیقت زندگی عشقی خود لازم است داشته باشید.

- اگر مجرد هستید، امیدوارم این کتاب ابزار و رهنمودهای لازم برای داشتن گزینه هایی سالم و موفق در انتخاب شریکی مناسب در رابطه بعدی تان به شما بدهد. 

- اگر به تازگی در زندگی خود شکست عاطفی خورده اید، امیدوارم این کتاب به شما کمک کند دریابید که چرا در روابط خود انتخاب های مناسبی نداشته اید و اطلاعاتی را در اختیار شما بگذارد که دفعه بعد انتخاب به مراتب معقول تری داشته باشید و کمتر لطمه بخورید.

- اگر ازدواج نکرده اید اما کسی را در نظر گرفته اید، امیدوارم این کتاب شما را یاری دهد تا به وضوح دریابید فرد مناسبی را برای خود انتخاب کرده اید یا نه، تا به این ترتیب مجبور نباشید وقت و انرژی خود را روی رابطه ای که برایتان فایده ای ندارد تلف کنید.

- اگر ازدواج کرده اید یا نامزد دارید، امیدوارم این کتاب به شما نشان دهد که نزاع ها و درگیری هایی که میان شما و طرف تان پیش می آید ممکن است ناشی از فقدان عشق میان شما نباشد بلکه علت آن فقدان تفاهم میان شما باشد و این که درک تفاوت های تان می تواند به شما کمک کند که در کمال آرامش و با احساس در کنار هم زندگی کنید.

چرا بعضی روابط به جایی نمی رسند؟

روابط زناشویی به یکی از دلایل ذیل به جایی نمی رسند:

1. شما با فرد مناسبی هستید اما به شیوه نادرست به او عشق می ورزید.

- شما و طرف تان در برقراری ارتباط با هم ضعف دارید.
- نمی دانید چطور صمیمیت میان خود برقرار کنید.
- شما آنچه را می خواهید درخواست نمی کنید و این به احساس پشیمانی می انجامد.
- به شما به رابطه خود اهمیت نمی دهید.

یا 

2- فرد نامناسبی را انتخاب کرده اید.

- عشق و شیوه زندگی تان با عشق و شیوه زندگی طرف تان همخوانی ندارد.
- ارزش ها و تعهدات مشترک کافی ندارید.
- طرف شما دارای «نقایص وحشتناکی» است که امکان داشتن یک رابطه موفق غیرممکن می گردد.
- نمی توانید به قدر کفایت آنچه را نیاز دارید به یکدیگر بدهید،

چند سال پیش اولین کتابم را با عنوان «چطور همیشه عشق بورزیم» به عنوان راهنمایی برای کمک به افراد نوشتم تا یاد بگیرند که چطوری به یکدیگر عشق بورزند تا بتوانند روابط رضایت بخش، پراحساس و سالمی را به وجود بیاورند. آن کتاب واقعا درباره چگونگی دست کشیدن از عشق ورزیدن به شیوه نادرست و آغاز عشق ورزیدن به شیوه درست یعنی دلیل شماره یک که در بالا بدان اشاره شد می باشد، آن اطلاعات همان قدر که برای میلیون ها خواننده من در سراسر دنیا ارزشمند است، اما بدون مطالبی که در این کتاب گنجانده ام، ناقص خواهد بود، چون اگر شما به شخص نامناسبی عشق بورزید دیگر عشق ورزیدن به شیوه درست هم تفاوتی نخواهد داشت.

کسی را که برای عشق ورزیدن انتخاب می کنید به همان اندازه اهمیت دارد که شیوه عشق ورزیدتان اهمیت دارد.

*** خريد کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی باربارا دی آنجلیس ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
4215

مشخصات

عنوان کتاب
آیا تو آن گمشده ام هستی؟
نویسنده
باربارا دی آنجلیس
مترجم
هادی ابراهیمی
ناشر
نسل نواندیش
تعداد صفحات
519
وزن
566 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
19
قطع
رقعی
شابک
9789644120114
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
کتابی بینظیر در زمینه ی روابط زناشویی

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
عالی تبار

کتاب زن کامل نوشته مارابل مورگان توسط خانم صدف هنرکار ترجمه و به کوشش انتشارات عالی تبار چاپ و منتشر شده است.

آیا شما زن کاملی هستید؟ آیا از زندگی زناشویی خود رضایت صد در صد دارید؟ آیا یک زن کامل موجودی فرضی و خيالی است یا به راستی وجود دارد؟ پاسخ این پرسش ها و هزاران پرسش دیگر که در ذهنتان است را شما می توانید با مطالعه کتاب زن کامل مارابل مورگان بیابید. تمرکز این کتاب بر بهبود نقش یک زن به عنوان همسر و مادر است، که نویسنده این کتاب با توضیح مسائل خوشایند و ناخوشایند زندگی خود در نقش همسر و مادر و ارائه راه حل هایی بی نظیر زندگی خود و هزاران زن دیگر را از فروپاشی نجات داده است. کتاب زن کامل مسیر زندگیتان، طرز فکرتان و نگرش تان را کاملا تغییر خواهد داد، آماده ی یک انقلاب درونی باشید.

علم

کتاب مبانی مشاوره پیش از ازدواج (راهنمای آسان مشاوران ازدواج) نوشته سندرا لوی سرن با همکاری مریم محمودی مهر و سعید کیانپور ترجمه و به اهتمام نشر علم چاپ و منتشر شده است.

کتاب حاضر مبانی یک ازدواج مناسب را برای کاندیداهای ازدواج بررسی و میزان موفقیت احتمالی آنها را در ازدواج تبیین می کند. نویسنده کتاب سندرا لوی سرن به زبان ساده اما کاملا تخصصی به نامزدها یاد می دهد که در دوره نامزدی و قبل از دادن جواب مثبت چه نکاتی را در نظر بگیرند.

در کتاب مبانی مشاوره پیش از ازدواج سندرا لوی سرن ضمن تشریح فرایند مشاوره پیش از ازدواج در شش جلسه، با طرح یک رشته سوال درباره شخصیت و کیفیت رابطه طرفین ازدواج، آنها می توانند از شخصیت خود و میزان همسازی با شریک زندگیشان آگاه شوند. برنامه استاندارد مطرح شده در این کتاب به زوج ها فرصت می دهد شرایط خود و نامزدشان را به روشنی ببینند. نتایج تحقیقات حاکی است که نامزدهایی که در مشاوره پیش از ازدواج یا برنامه های آموزشی شرکت کردند ازدواج ماندگاری را نسبت به سایر زوج ها گزارش کرده اند. خواندن این کتاب به متخصصان، دانشجویان، و خانواده ها توصیه می شود. پیشنهاد می شود که از کتاب مبانی مشاوره پیش از ازدواج در کارگاه ها و جلسات آموزشی مشاوره پیش از ازدواج استفاده شود. (دکتر فرشاد بهاری)

ذهن آویز

کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه ی بهتر نوشته ی اوری وایس توسط علی بابایی زاد ترجمه و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است.

داشتن رابطه ی موفق از موهبت های فردی است؛ چرا که نیاز به تعلق سومین پله از سلسله مراتب نیازهای انسانی مزلو است و عدم رضایت مندی در احساس تعلق و عشق مانعی در جهت رشد و پویایی شخصیت می باشد. برای ایجاد رابطه ای سالم به ساختار روانی ای نسبتا سالم نیاز است. در کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر نویسنده به عنوان تحلیلگر رفتار متقابل (Transactional analysis) به نکاتی پرداخته است که رسیدگی و انجام دادن آنها در درجه اول به تغییرات درون فردی و سپس به ارتباطی موفق هدایت خواهد شد.

امید است مطالعه و بکارگیری نکات کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لذت مندی بیشتری برای شما به همراه بیاورد.

سایه سخن

کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد نوشته لی والاس توسط خانم مریم تقی پور ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است.

کتاب  التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد به کودکان دیروز و بزرگسالان امروز اشاره دارد که در خانواده های ناکارآمد رشد یافته اند؛ کسانی که از دوران نوزادی پیام های مشوش و تحریف شده ای از والدینشان دریافت کرده اند، مثل «تو دوست داشتنی یا ارزشمند نیستی»، «بی احساس باش»، «به خودت و دیگران اعتماد نکن»، «حرف نزن».

داستانهای این کتاب در باره مراجعان نیست، بلکه روایتگر کسانی است که «به نظر آشنا می رسند» و با بارداری مادر آغاز می شود و طی فرایند رشد ادامه می یابد و والدگری یا پرورش را فرایندی تسهیل کننده و حمایت گرانه ترسیم می کند. خواندن این حکایات باعث می شود مراجع پرورش سالم را تجربه کند و تجربیات آسیب زای گذشته را جایگزین تجربیات دوست داشتنی دوران نوزادی، طفولیت و نوجوانی نماید.

در کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد، لی والاس اثبات می کند که برای داشتن دوران کودکی شاد هیچوقت دیر نیست! کودک دیروز که بزرگسال امروز است، می تواند فرایند باز آفرینی را تجربه و به درستی رشد کند و از نو دوران بزرگسالی شادی را تجربه نماید.

دانژه

کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب نوشته ی جان گری توسط روح الله و فاطمه بای ترجمه و به کوشش نشر دانژه چاپ و منتشر شده است.

جان گری، مولف پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز (مردان مریخی و زنان ونوسی)، در کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب توضیح می دهد که چگونه با استفاده از مهارت های ارتباطی، می توانیم آتش عشق، صمیمیت و لذت جنسی مان را در رابطه ای سالم و متعهدانه افزون تر، پردوام تر و ژرف تر کنیم. خواننده با مطالعه کتاب حاضر در خواهدیافت که به رغم تفاوتهای بسیار میان مردان و زنان از نظر نیازهای زیست شناختی، عاطفی و شناختی چگونه همسران می توانند با تعديل های جزئی در نگرش ها، برنامه ها، فنون و مهارت های ارتباطی، رابطه جنسی سالم تری داشته باشند. مطالعه کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب نه تنها برای مشاوران زناشویی، بلکه برای عموم زوج ها مفید خواهد بود.

شمعدونی

کتاب مصائب عشق نوشته ی آلن دوباتن نویسنده بزرگ سوئیسی توسط خانم میترا نادری ترجمه و به کوشش انتشارات شمعدونی چاپ و منتشر شده است.

هنگامی که یک رمان عاشقانه یا شعر عاشقانه می خوانیم، به مشکلات و کشمکش هایی که در زندگی مشترک اتفاق می افتد، اشاره ای نشده است. ما اغلب در رمان های کلاسیک، فیلم ها و هزاران اثر هنری و ادبی با رنجی که عاشق از نرسیدن به معشوق می کشد، روبه رو می شویم. در کمتر کتابی گفته می شود که عاشق و معشوق وقتی به هم می رسند چه اتفاقی می افتد. کتاب مصائب عشق آلن دوباتن قرار است رابطه را پس از رسیدن به معشوق نشان دهد. آن جایی که مصائب عشق آغاز می شود. دو نفری که پس از عشقی آتشین به هم رسیده اند و اکنون با مصائبش دست و پنجه نرم می کنند. آلن دوباتن در کتاب مصائب عشق سعی می کند، مهارت واقع گرایی عاشقانه را آموزش دهد. واقعیت های عشق، محکم به صورتمان سیلی می زند و ما متوجه نگاه احمقانه خود به عشق می شویم. این کتابی است که هرکسی باید پیش از شروع رابطه بخواند و شاید پس از خواندن این کتاب تصمیم بگیرد همچنان در دوران پر رنج مجردی بماند و یا در یک رابطه پر رنج ماندگار شود، چرا که متوجه می شود بسیاری از گرفتاری هایش ربطی به شریک زندگی اش ندارد. این کتاب ما را با واقعیت هایی دردناک و هولناک از مصائب عشق آشنا می کند.

بنیاد فرهنگ زندگی

کتاب مادری مناسب فرزند شما نوشته ی جانت.پی پنلی و دایان ایبل با همکاری فاطمه رضایی ملک خیلی و مریم تقی بیگی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است.

شما در کتاب مادری مناسب فرزند شما یاد می گیرید چگونه بچه ها را دچار فشار، عصبیت، پرخاشگری، ناتوانی، بی انگیزگی و فراری از خانواده کنید. کافیست تیپ شخصیتی خودتان را نشناسید تا با اتکاء به حرف مردم و کلی گویی ها و آبروداری، تمام مصیبت های زندگی را بر سر آنها فرود آورید. این کتاب حرف های درست و دقیقی برای راه درست تربیت دارد.

سایه سخن

کتاب عشق چیست یا عاشقی از منظر تئوری انتخاب نوشته ی دکتر ویلیام گلسر با همکاری علی صاحبی و حشمت اباسهل ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است.

این کتاب را دکتر ویلیام گلسر با همکاری همسرش کارلین گلسر نوشته است. آنها با ورود به زندگی مشترک به مشکلات مربوط به عشق و رابطه دو عضوی علاقه مند شدند. این علاقه باعث شد کتاب ازدواج بدون شکست و سپس کتاب عشق چیست را بنویسند. بعد از آن نیز کتاب هشت درس برای زندگی زناشویی شادتر را به نگارش در آوردند.

دکتر ویلیام گلسر می نویسد:

قبل از انتشار کتاب عشق چیست، آن را روی چند خانم مجرد امتحان کردیم. آنها بسیار استقبال کردند و گفتند که چقدر برایشان سودمند بوده است و کاش زودتر از مطالب آن بهره مند می شدند. امیدوارم این کتاب برای روابط آینده شما هم مفید باشد.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم