آیا تو آن گمشده ام هستی؟

کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی نوشته باربارا دی آنجلیس روانشناس و نویسنده معروف آمریکایی است که توسط هادی ابراهیمی ترجمه و توسط انتشارات نسل نواندیش به چاپ رسیده است. کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی به شما کمک خواهد کرد که بتوانید شخصیتی را که برای ازدواج با شما مناسب است را پیدا کنید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
85,405 تومان 89,900 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
4215
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,040,000 تومان
قندان (بشقاب پرنده) مس و خاتم کاری تولید صنایع دستی آقاجانی با ارتفاع 20 سانتی متر یکی از کاربردی ترین و زیباترین تولیدات برند آقاجانی است که با استقبال زیادی مواجه شده است. در ساخت این بشقاب پرنده از بهترین مواد...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
2,380,000 تومان
سنگاب فیروزه کوبی شده کد FT002 با 23 سانتی متر ارتفاع یکی از دیگر تولیدات ویژه صنایع دستی آقاجانی است. در تولید سنگاب فیروزه کوب که یکی از محصولات ویژه صنایع دستی اصفهان است از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است....
توضیحات

معرفی کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی

در کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی ؟ شما خواهید خواند که:

آیا عشق و علاقه برای یک ازدواج خوب می تواند کافی باشد؟

آیا زیبایی و ظاهر شخص می تواند یکی از معیارهای مهم باشد؟

عاشق شدن، یک تجربه جادویی و قدرتمند است. هر گفتگو، هر لحظه در شروع آشنائی کاملا درست و کامل به نظر می رسد. اما چیزی نمی گذرد که جذابیت و شیفتگی، تبدیل به یک رابطه می شود و ما با واقعیت های چالش برانگیز سهیم شدن زندگیمان با انسان دیگری مواجه می شویم. و همان طور که اولین هفته های جادویی تبدیل به ماه می شوند، روزی خود را در حالی می یابیم که از خود می پرسیم: آیا این فرد برای من مناسب است؟!!!

*** خريد کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی ***

قسمتی از کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی

کنار کسی که دوستش دارید نشسته اید. همان طور که در خطوط چهره اش خیره می شوید با خود فکر می کنید آینده این رابطه به کجا خواهد انجامید. می دانید که او می خواهد با شما ازدواج کند. دوستش دارید و حتی تصورش را هم نمی کنید که بدون او زندگی کنید اما فکر ازدواج با او شما را تا سر حد مرگ به وحشت می اندازد اگر متعهد شوید و بعدا دریابید که شخص دیگری هست که با او تفاهم بیشتری دارید چه؟ از کجا بدانید؟ از کجا معلوم که او واقعا همان فرد مناسب، (گمگشته) برای شماست؟

شما و همسرتان در حال خوردن پیتزا، مشغول تماشای فیلمی از تلویزیون هستید. این اولین فرصتی است که برای تان پیش آمده تا تمام هفته را تنها با هم بگذرانید. باورش سخت است که ماه آینده دهمین سالگرد ازدواج تان خواهد بود. ده سال به خوبی گذشته است و هرچند مشکل خاصی در زندگی مشترک تان پیش نیامده است گاهی اوقات با خود فکر می کنید که آیا انتخاب درستی کرده اید؟ او را دوست دارید اما نه به اندازه روزهای اولی که با او آشنا شدید. به او که روی مبل نشسته است خیره می شوید و از خود می پرسید: آیا واقعا راضی هستید یا فقط احساس راحتی می کنید؟ آیا با فرد دیگری خوشبخت تر نمی شدید؟ آیا او واقعا همان شریک مناسب زندگی شماست؟

در دفتر وکیل تان می نشینید و در حالی که به برگه های طلاق نگاه می کنید می دانید زمانی که آنها را امضا کنید زندگی مشترک شما رسما به پایان می رسد. قلم در دست تان می لرزد و همان طور که سیل خاطرات بسیار به مغزتان هجوم آورده، چشمان تان پر از اشک می شود، اولین باری که شما را بوسید، شبی که از شما درخواست ازدواج کرد، لذتی که روز جشن عروسی تان بردید، احساس نزدیکی که هنگام تولد فرزندان تان نسبت به او داشتید، احساس امنیتی که در آغوشش داشتید، امیدها، رؤیاها و برنامه هایی که برای آینده داشتید، حتی در بدترین کابوس هایتان هم نمی دیدید که کارتان به اینجا بکشد. مطمئن بودید که رابطه خوبی خواهید داشت و اطمینان داشتید که او فرد مناسبی برای شماست. اما حالا همان طور که امضایتان برای همیشه به زندگی مشترک تان خاتمه می دهد از خود می پرسید: چرا متوجه نشدم؟ از کجا می دانستم که این رابطه سرانجامی نخواهد داشت؟ چرا انتخاب درستی نکردم؟

فصل یک - عاشق شدن کافی نیست

عاشق شدن، یک تجربه جادویی و قدرتمند است. هر گفتگو، هر لحظه در شروع آشنائی کاملا درست و کامل به نظر می رسد. اما چیزی نمی گذرد که جذابیت و شیفتگی تبدیل به یک رابطه می شود و ما با واقعیت های چالش برانگیز سهیم شدن زندگی مان با انسان دیگری مواجه می شویم و همان طور که اولین هفته های جادویی تبدیل به ماه می شوند، روزی خود را در حالی می یابیم که از خود می پرسیم: آیا این فرد برای من مناسب است؟

اگر تجربه یک رابطه جدی را داشته اید این سوال را از خود پرسیده اید، قبل از آنکه تعهدی برای خود ایجاد کنید، قبل از آنکه ازدواج کنید یا اگر این رابطه با شکست مواجه شد قبل از آن که برای بهتر کردن اوضاع تصمیم به ترک رابطه بگیرید.

قبلا هر وقت مصاحبه رادیویی در لوس آنجلس داشتم این سؤال را می شنیدم، در رابطه با این مشکل، بیشتر از هر مشکل دیگری تماس تلفنی داشتم.

- من عاشق نامزدم هستم اما نگرانم که با او ازدواج کنم. اگر چند سال دیگر با کسی آشنا شدم که بیشتر دوستش داشتم چه؟ از کجا بدانم که ما به قدر کافی مناسب یکدیگر هستیم؟

- دو سال است که با زنی آشنا شده ام اما او بچه هایی دارد که نمی توانم با آنها کنار بیایم، آیا فکر می کنید این رابطه سرانجام خوبی خواهد داشت؟

- من و شوهرم تمام مدت با هم مشاجره می کنیم. او از مراجعه به مشاور امتناع می کند و ما دیگر خیلی به ندرت با هم برخورد صمیمی داریم من او را دوست دارم و دلم نمی خواهد بچه ها لطمه بخورند اما خودم واقعا احساس درماندگی می کنم، قبل از آنکه به این زندگی مشترک خاتمه دهم از کجا باید مطمئن باشم که دیگر ادامه آن بی فایده است؟

- من به تازگی رابطه بسیار دردناکی را پشت سر گذشته ام. می خواهم شریکی برای زندگیم پیدا کنم اما می ترسم که دوباره لطمه ببینم. دفعه بعد اگر با کسی آشنا شدم که مناسب من نبود قبل از آنکه قلبم شکسته شود چطور این موضوع را بفهمم؟

من درد و اندوهی که این افراد متحمل می شوند را درک می کنم چون خودم هم آن را تجربه کرده ام، از اولین رابطه جدی من در ۱۷ سالگی تا کنون تا همین اواخر، عاشق می شدم بدون آنکه توجه جدی به این داشته باشم که طرفم فرد مناسبی برای من است یا نه، فقط به همین اکتفا کردم که آنها مرا دوست داشته باشند، کسی پیدا می شد و اگر چیز دوست داشتنی در وجود خود داشت رابطه ای را با او آغاز می کردم، خودم را متقاعد می کردم که او خودش است و روز دیگر به این نتیجه می رسیدم که ما برای هم مناسب نیستیم و نظاره گر پایان یافتن این رابطه شوم بودم، بعد برای خودم متاسف می شدم و در عجب بودم که کجای کارم ایراد داشته است.

بعد از دل شکستگی های بسیار متوجه شدم که باید ناگزیر با این حقیقت تلخ روبرو شوم؛ با وجود تجربه، تحصیلات و تمایل بسیار به خوشبختی، پیوسته افرادی را به عنوان شریک زندگی انتخاب می کردم که مناسب من نبودند من عاشق افرادی می شدم که به دلایل نادرست افراد نامناسبی برایم بودند.

در کمال مسرت باید بگویم که من ۵ سال از زندگیم را صرف یادگیری این مطلب کرده ام که چطور باید به خودم و دیگران کمک کنم تا انتخاب های عشقی بهتری داشته باشیم تا در انتخاب کسی که به او عشق می ورزیم موفق تر عمل کنیم و نتایج آن هم واقعا حیرت انگیز بوده است هنگامی که زمان انتخاب عنوان برای کتاب سوم من رسید دقیقا می دانستم که عنوان آن چه خواهد بود، دو کتاب اول من هر دو درباره عشق بودند و کتاب آیا تو آن گمشده ام  هستی درباره شخصی که باید به او عشق ورزیده شود. این کتاب درباره این است که بدانیم چه موقع فردی مناسب ماست و از کسانی که مناسب ما نیستند اجتناب کنیم، امیدوارم آنچه را که در کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی یاد می گیرید درک و فهم لازم برای ایجاد رابطه مناسب و رضایت بخشی که استحقاقش را دارید به شما بدهد.

چطور این قدر کور بودم؟

همه ما دلمان می خواهد در زندگی خوشبخت باشیم و رابطه خوبی با همسرمان داشته باشیم. بنابراین واضح است که هیچ یک از ما به طور قطع نمی خواهیم کسی را به عنوان شریک زندگی انتخاب کنیم که مناسب ما نباشد. ما واقعا باور داریم که وقتی جفتی برای خود برمی گزینیم تصمیم درستی گرفته ایم، اما متأسفانه واقعیت این است که در اغلب موارد این انتخاب ها اشتباهات دردناکی از آب درمی آیند.
بسیاری از ما افراد نامناسبی را به عنوان شریک زندگی انتخاب می کنیم و در تعجبم که چرا رابطه خوبی با همسرمان نداریم.

آیا شما تاکنون در مورد رابطه خود با همسرتان یکی از این جملات را گفته اید یا بدان فکر کرده اید؟

*** خريد کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی با تخفیف ***

- چطور این قدر کور بودم؟ چرا من نفهمیدم که او واقعا چطور آدمی است؟

- احساس کردم این بار با همه دفعات دیگر فرق دارد. کجای کارم اشتباه بود؟

- اولین بار که با او آشنا شدم واقعا فوق العاده به نظر می رسید. نمی دانم چرا حالا این قدر عوض شده که دیگر حتی نمی توانم او را تحمل کنم. 

- از همان اول از همه نشانه ها معلوم بود که احساسی که من به او دارم، او نسبت به من ندارد. فکر کنم من فقط آنها را نادیده گرفتم و خود را قانع کردم که اوضاع بهتر می شود.

- ما یکدیگر را دوست داشتیم اما روی هیچ مسئله ای با هم توافق نداشتیم و فقط با هم بحث و جدل می کردیم.

- من مطمئن بودم که او با تمام مردان دیگری که تا به حال با آنها آشنا شده ام، فرق دارد. تقریبا دو سال طول کشید تا بفهمم باز هم مردی را انتخاب کرده ام که فرقی با بقیه ندارد، چطور توانستم این قدر وقت تلف کنم؟

- به خاطر دارم که آن موقع احساس می کردم واقعا عاشق او هستم اما حقیقت این است که من تا به حال به هیچکس نگفته ام که ما با هم بوده ایم، چون حتی از تصور داشتن رابطه با چنین زنی شرمنده می شوم.

- او از هر لحاظ بی عیب و نقص به نظر می رسید، من دائما با خود می گفتم که از بودن با او باید راضی و خوشحال باشم اما هیچ چیزی میان ما وجود نداشت.

مثلی قدیمی می گوید: معما چون حل شود آسان شود. همیشه به پشت سر نگاه کردن و همه چیز را به وضوح دیدن به مراتب آسان تر است از تشخیص و دیدن آن موضوع در زمان خودش، عاقلانه عمل کردن در مورد اشتباهاتی که در گذشته از ما سرزده به مراتب آسان تر از آنهایی است که امروز در حال انجام دادن شان هستیم. با وجود این من همیشه با این فلسفه زندگی کرده ام که چیزی به نام اشتباه وجود ندارد بلکه اشتباهات فقط فرصت هایی برای رشد و یادگیری به شمار می روند. عبرت گرفتن از گذشته به برخی از درد و رنج هایی که در طول زندگی متحمل می شویم معنا و حتی هدف می بخشد.

کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی مشتمل بر تمام آن چیزهایی است که من درباره انتخاب شریک مناسب آموخته ام، از تجربیات خودم گرفته تا تجربیات زنان و مردانی که با آنها مشاوره و کار کرده ام. این کتاب درباره درک علت انتخاب های افسانه ای شما و یادگیری راه انتخاب رضایت بخش تر می باشد، و به سؤالاتی نظیر این پاسخ می دهد: «چطور تا این حد کور بودم؟» و «از کجا بدانم که فرد مناسبی را انتخاب کرده ام؟» و امیدوارم دیدی به شما بدهد که برای دیدن حقیقت زندگی عشقی خود لازم است داشته باشید.

- اگر مجرد هستید، امیدوارم این کتاب ابزار و رهنمودهای لازم برای داشتن گزینه هایی سالم و موفق در انتخاب شریکی مناسب در رابطه بعدی تان به شما بدهد. 

- اگر به تازگی در زندگی خود شکست عاطفی خورده اید، امیدوارم این کتاب به شما کمک کند دریابید که چرا در روابط خود انتخاب های مناسبی نداشته اید و اطلاعاتی را در اختیار شما بگذارد که دفعه بعد انتخاب به مراتب معقول تری داشته باشید و کمتر لطمه بخورید.

- اگر ازدواج نکرده اید اما کسی را در نظر گرفته اید، امیدوارم این کتاب شما را یاری دهد تا به وضوح دریابید فرد مناسبی را برای خود انتخاب کرده اید یا نه، تا به این ترتیب مجبور نباشید وقت و انرژی خود را روی رابطه ای که برایتان فایده ای ندارد تلف کنید.

- اگر ازدواج کرده اید یا نامزد دارید، امیدوارم این کتاب به شما نشان دهد که نزاع ها و درگیری هایی که میان شما و طرف تان پیش می آید ممکن است ناشی از فقدان عشق میان شما نباشد بلکه علت آن فقدان تفاهم میان شما باشد و این که درک تفاوت های تان می تواند به شما کمک کند که در کمال آرامش و با احساس در کنار هم زندگی کنید.

چرا بعضی روابط به جایی نمی رسند؟

روابط زناشویی به یکی از دلایل ذیل به جایی نمی رسند:

1. شما با فرد مناسبی هستید اما به شیوه نادرست به او عشق می ورزید.

- شما و طرف تان در برقراری ارتباط با هم ضعف دارید.
- نمی دانید چطور صمیمیت میان خود برقرار کنید.
- شما آنچه را می خواهید درخواست نمی کنید و این به احساس پشیمانی می انجامد.
- به شما به رابطه خود اهمیت نمی دهید.

یا 

2- فرد نامناسبی را انتخاب کرده اید.

- عشق و شیوه زندگی تان با عشق و شیوه زندگی طرف تان همخوانی ندارد.
- ارزش ها و تعهدات مشترک کافی ندارید.
- طرف شما دارای «نقایص وحشتناکی» است که امکان داشتن یک رابطه موفق غیرممکن می گردد.
- نمی توانید به قدر کفایت آنچه را نیاز دارید به یکدیگر بدهید،

چند سال پیش اولین کتابم را با عنوان «چطور همیشه عشق بورزیم» به عنوان راهنمایی برای کمک به افراد نوشتم تا یاد بگیرند که چطوری به یکدیگر عشق بورزند تا بتوانند روابط رضایت بخش، پراحساس و سالمی را به وجود بیاورند. آن کتاب واقعا درباره چگونگی دست کشیدن از عشق ورزیدن به شیوه نادرست و آغاز عشق ورزیدن به شیوه درست یعنی دلیل شماره یک که در بالا بدان اشاره شد می باشد، آن اطلاعات همان قدر که برای میلیون ها خواننده من در سراسر دنیا ارزشمند است، اما بدون مطالبی که در این کتاب گنجانده ام، ناقص خواهد بود، چون اگر شما به شخص نامناسبی عشق بورزید دیگر عشق ورزیدن به شیوه درست هم تفاوتی نخواهد داشت.

کسی را که برای عشق ورزیدن انتخاب می کنید به همان اندازه اهمیت دارد که شیوه عشق ورزیدتان اهمیت دارد.

*** خريد کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی باربارا دی آنجلیس ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
4215

مشخصات

عنوان کتاب
آیا تو آن گمشده ام هستی؟
نویسنده
باربارا دی آنجلیس
مترجم
هادی ابراهیمی
ناشر
نسل نواندیش
تعداد صفحات
519
وزن
566 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
19
قطع
رقعی
شابک
9789644120114
برچسب‌ها
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
کتابی بینظیر در زمینه ی روابط زناشویی

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
محصولات مرتبط
خرید کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لوری وایس قیمت با تخفیف خرید کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لوری وایس قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
28,500 تومان 30,000 تومان
‎−5%
کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه ی بهتر نوشته ی اوری وایس توسط علی بابایی زاد ترجمه و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است. داشتن رابطه ی موفق از موهبت های فردی است؛ چرا که نیاز به تعلق سومین پله از سلسله...
کتاب زن کامل مارابل مورگان قیمت خرید با تخفیف کتاب زن کامل مارابل مورگان قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
عالی تبار
21,850 تومان 23,000 تومان
‎−5%
کتاب زن کامل نوشته مارابل مورگان توسط خانم صدف هنرکار ترجمه و به کوشش انتشارات عالی تبار چاپ و منتشر شده است. آیا شما زن کاملی هستید؟ آیا از زندگی زناشویی خود رضایت صد در صد دارید؟ آیا یک زن کامل موجودی فرضی و خيالی...
کتاب خانواده شاد پیرل درگو قیمت خرید با تخفیف کتاب خانواده شاد پیرل درگو قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
14,250 تومان 15,000 تومان
‎−5%
کتاب خانواده شاد با عنوان فرعی راهنمای پرورش فرزندان از طریق مراسم خانوادگی نوشته ی پیرل درگو توسط خانم راضیه مهدیه ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. کتابی که در دست دارید اولین نمونه انتشار...
کتاب مادری مناسب فرزند شما MBTI قیمت خرید با تخفیف کتاب مادری مناسب فرزند شما MBTI قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بنیاد فرهنگ زندگی
109,250 تومان 115,000 تومان
‎−5%
کتاب مادری مناسب فرزند شما نوشته ی جانت.پی پنلی و دایان ایبل با همکاری فاطمه رضایی ملک خیلی و مریم تقی بیگی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است. شما در کتاب مادری مناسب...
کتاب مصائب عشق آلن دوباتن قیمت خرید با تخفیف کتاب مصائب عشق آلن دوباتن قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
شمعدونی
14,250 تومان 15,000 تومان
‎−5%
کتاب مصائب عشق نوشته ی آلن دوباتن نویسنده بزرگ سوئیسی توسط خانم میترا نادری ترجمه و به کوشش انتشارات شمعدونی چاپ و منتشر شده است. هنگامی که یک رمان عاشقانه یا شعر عاشقانه می خوانیم، به مشکلات و کشمکش هایی که در زندگی...
کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب جان گری قیمت خرید با تخفیف کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب جان گری قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
دانژه
57,000 تومان 60,000 تومان
‎−5%
کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب نوشته ی جان گری توسط روح الله و فاطمه بای ترجمه و به کوشش نشر دانژه چاپ و منتشر شده است. جان گری، مولف پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز (مردان مریخی و زنان ونوسی)، در کتاب مریخ و ونوس...
کتاب عشق چیست از ویلیام گلسر قیمت خرید با تخفیف کتاب عشق چیست از ویلیام گلسر قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
سایه سخن
43,700 تومان 46,000 تومان
‎−5%
کتاب عشق چیست یا عاشقی از منظر تئوری انتخاب نوشته ی دکتر ویلیام گلسر با همکاری علی صاحبی و حشمت اباسهل ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است. این کتاب را دکتر ویلیام گلسر با همکاری همسرش کارلین...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم