اینقدر عصبانی نباش

12970

جدید

کتاب اینقدر عصبانی نباش نوشته ی رونالد پاتر افرون روش هایی موثر برای مهار خشم را به شما نشان می دهد. این کتاب توسط خانم نفیسه معتکف ترجمه و انتشارات درسا چاپ و نشر آن را برعهده داشته است.

عصبانیت نابجا گاه باعث ضررهای جبران ناپذیر می شود که منجر به از دست دادن کار، دوستان، خانواده و حتی آزادیمان می شود. اگر تجربه نکرده اید بهتر است پیشگیری کنید.

آنچه در اثر ارزشمند رونالد پاتر افرون می آموزید:

 • ریشه یابی خشم
 • آرام ماندن گهگاه
 • تغییر افکار محرک خشم
 • درخواست خواسته ها بدون ابراز خشم
 • پیشگیری از خشونت، تهدید و سرزنش

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب اینقدر عصبانی نباش رونالد پاتر افرون در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

25,200 تومان

28,000 تومان

- +

ناشر: لیوسا

 
معرفی کتاب

قسمتی از کتاب اینقدر عصبانی نباش

کتاب اینقدر عصبانی نباش کتاب خوبی نیست. قرار هم نیست حالت را جا بیاورد. درواقع ممکن است بعد از خواندن آن تا مدتی حالت گرفته باشد، یعنی تا وقتی تصمیم بگیری دست به اقدامی به مراتب عاقلانه تر بزنی.

با خودت رو راست باش. اگر داری کتاب اینقدر عصبانی نباش را می خوانی، احتمالا در زمینه ی احساس خشم یا خشونت، یا شاید در هر دو مورد، مشکل داری. از مسائل احمقانه عصبانی می شوی. حرف می زنی یا کاری می کنی که بعد بابت آن پشیمان می شوی، اما باز هم مرتكب همان عمل می شوی. دوستانت، همسرت، شغلت یا شاید آزادی ات را از دست داده ای صرفا چون نتوانسته ای خلق و خویت را مهار کنی. اگر تا حالا چیزهای زیادی را به صرف عصبانی بودنت از دست داده ای، پس خیلی زود یاد می گیری چطور متفاوت عمل کنی.

شاید هم شریک زندگی ات آدمی عصبانی است و زندگی ات را سیاه کرده و تو هر کاری از دستت بر می آماده کرده ای تا اوضاع را آرام کنی، اما هیچ فایده ای نداشته است و دیگر نمی دانی چه کار کنی. نه می توانی خانه و زندگی ات را ترک کنی و نه می توانی با این وضع به زندگی ادامه دهی.
ممکن است هر دوی شما عصبانی باشید. عده ی زیادی از مردم به راستی عصبی، به طور مساوی با شریک زندگی عصبی خودشان سر می کنند. آدم عصبانی، عصبانیت های دیگر را جذب خودش می کند.

منظورم افرادی نیستند که گه گاه کمی عصبانی می شوند. به هیچ وجه. آنان که تازه کارند، به خواندن کتاب اینقدر عصبانی نباش نیازی ندارند. افرادی که از عصبانیت واقعی بی خبرند، می توانند کتاب های بهتری بخوانند، درست است؟

*** خريد کتاب اینقدر عصبانی نباش با تخفیف ***

اینقدر-عصبانی-نباش

اما شرط می بندم تو به خوبی خبر داری. تو به راستی می دانی چطور یک دفعه از کوره در بروی و به قدری خشمگین شوی که خون جلوی چشم هایت را بگیرد و احساس کنی دلت می خواهد تک تک استخوان های کسی را خرد و خاکشی کنی. تو خودت شاهد بوده ای که اختیارت را از دست داده ای و دلت می خواسته اختيارت را از دست بدهی و این و آن را خرد و خمیر کنی. بارها شده که از شدت عصبانیت وسایل را پرت کنی و خیلی چیزها را خراب کنی، از جمله روابطت را. تو احساسات مردم را جریحه دار می کنی. اما که چه؟ همگی حقشان بوده، مگر نه؟ تو به همسرت توهین کرده ای، بچه هایت را به باد انتقاد گرفته ای، دوستانت را رنجانده ای، و هرگز نگفته ای متأسفی یا به عیب و ایراد خودت اقرار نکرده ای. کارت فقط شده سرزنش و شرمنده کردن دیگران، و هرگز هم توجیهی برای آن نداشته ای.

عصبانیت تو همیشگی شده است. بیشتر مواقع عصبانی هستی و اصلا نمی دانی چرا. عصبانیت صمیمی ترین دوست تو شده، شاید دوستی قدیمی، و این تنها احساسی است که داری. خداحافظ خوشحالی، خداحافظ لذت. غصه و ترس را باید فراموش کرد. اصلا عشق به چه کار آدم می آید؟ فقط خشم و خشم و باز هم خشم. این روزها مفهوم زندگی فقط همین است. تو تمام مدت عصبانی هستی.

تو مثل اجاقی شده ای که روی آخرین درجه اش گذاشته شده و هرگز سوخت کم نمی آورد. پس تعجب نکن که چرا کسی دلش نمی خواهد به تو نزدیک شود.
تو حسابی در دلخوری و تنفر سر رشته داری. خدا نکند کسی اسم همسرت را بیاورد. دراین صورت فریادت به آسمان می رود. پدر و مادرت هم بعد از آن بلایی که سرت آوردند، بهتر است بروند به جهنم! امکان ندارد دیگر با آنان حرف بزنی. تعداد دشمن هایت هم که سر به آسمان می زند. رشته ی تحصیلی ات نفرت و انزجار بوده و همیشه در این درس نمره ی بیست می آوردی.

کتاب اینقدر عصبانی نباش مربوط به الکلی های گمنام نیست، ولی اولین گام از دوازده گام مربوط به بخشنامه ی این سازمان است که به درد تو هم می خورد. فقط باید به جای کلمه ی الكلی، کلمه ی عصبانی را در آن بگنجانی و جمله را به شکل زیر تغییر دهی: عصبانیت باعث شده است ما درمانده و ناتوان شویم و اختیار زندگی از دستمان بیرون برود.

عصبانیت است که اختیار زندگی تو را در دست دارد و افسارت را به دست گرفته است. شاید نخواهی اقرار کنی، اما در واقع همین طور است.
اگر حرفم را باور نداری، سعی کن یک هفته را بی آنکه عصبانی شوی سپری کنی. اگر نتوانستی، دست کم بیست و چهار ساعت این کار را بکن. منظور من موقعی است که دلت می خواهد گردن کسی را بشکنی، اما خودت را وادار می کنی این کار را نکنی. این درست مثل این است که بخواهی در توالت ودکا بخوری تا کسی تو را نبیند. منظورم این است که انصافا از هیچ چیزی عصبانی نشوی، خونسردی ات را حفظ کنی و بی خیال شوی. موفق باشی، دوست من. این چیزی است که واقعا به آن احتیاج داری.
افراد عصبانی همه شان خشن هستند. آنان اگر بتوانند به همه لطمه می زنند، که معمولا شامل افراد کوچک تر یا ضعیف تر از خودشان می شود. پدر خانواده همسرش را کتک می زند، مادر بچه ها را، بچه-بچه های کوچک تر از خودش را و بچه های کوچک تر حیوان خانگی را.

عده ای از عصبانی ها هم هستند که از زبانشان مثل مشت دستشان استفاده می کنند و با کلامشان به این و آن شلاق می زنند. این جور افراد کلماتی بر زبان می آورند که در اینجا نمی شود به آن اشاره کرد. آنان نزاکت و به کارگیری کلماتی مانند «متشکرم» و «لطفا» و «دوستت دارم» را فراموش کرده اند. بسیاری از افراد عصبانی، خشمشان را از دو طریق بروز می دهند. آنان هم خشونت رفتاری دارند و هم خشونت کلامی...

خوب، دقیقا برای رفع عصبانیت چه باید کرد؟ تازه کارها باید کتاب اینقدر عصبانی نباش را بخوانند. کتاب اینقدر عصبانی نباش از دو قسمت تشکیل شده است: درک مشکل و اقدام در مورد آن. تو می توانی با توجه به عنوان هر فصل و توضیح در مورد آن، خشم خودت را مهار کنی...

*** خريد کتاب اینقدر عصبانی نباش رونالد پاتر افرون ***

 
مشخصات کتاب
عنوان کتاب اینقدر عصبانی نباش
موضوع اصلی کتاب کنترل خشم
نویسنده رونالد پاترافرون
مترجم نفیسه معتکف
ناشر لیوسا
تعداد صفحات 184
وزن 215گرم
سال چاپ 1398
زبان کتاب فارسی
نوبت چاپ 14
قطع رقعی
شابک 9789648759136

نوشتن دیدگاه

اینقدر عصبانی نباش

کتاب اینقدر عصبانی نباش نوشته ی رونالد پاتر افرون روش هایی موثر برای مهار خشم را به شما نشان می دهد. این کتاب توسط خانم نفیسه معتکف ترجمه و انتشارات درسا چاپ و نشر آن را برعهده داشته است.

عصبانیت نابجا گاه باعث ضررهای جبران ناپذیر می شود که منجر به از دست دادن کار، دوستان، خانواده و حتی آزادیمان می شود. اگر تجربه نکرده اید بهتر است پیشگیری کنید.

آنچه در اثر ارزشمند رونالد پاتر افرون می آموزید:

 • ریشه یابی خشم
 • آرام ماندن گهگاه
 • تغییر افکار محرک خشم
 • درخواست خواسته ها بدون ابراز خشم
 • پیشگیری از خشونت، تهدید و سرزنش

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب اینقدر عصبانی نباش رونالد پاتر افرون در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(1)
1398-10-27

کتاب اینقدر عصبانی نباش

کتاب اینقدر عصبانی نباش برای برادر عصبانیم گرفتم خداروشکر بعد از خوندن این کتاب و البته کتابهای دیگه ای در مورد کنترل خشم آرومتر شده و مثل قبل داد و فریاد راه نمیکنه. ممنون ازتون بابت معرفی این کتاب خوب

 • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
 • (0) (0)

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

30 محصول مشابه یافت شد

9,000 تومان 10,000 تومان

44,100 تومان 49,000 تومان

36,000 تومان 40,000 تومان

8,100 تومان 9,000 تومان

25,200 تومان 28,000 تومان

46,800 تومان 52,000 تومان

49,500 تومان 55,000 تومان

40,500 تومان 45,000 تومان

58,500 تومان 65,000 تومان

27,000 تومان 30,000 تومان

31,500 تومان 35,000 تومان

31,500 تومان 35,000 تومان

15,300 تومان 17,000 تومان

24,300 تومان 27,000 تومان

16,200 تومان 18,000 تومان

34,200 تومان 38,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

19,800 تومان 22,000 تومان

17,100 تومان 19,000 تومان

13,500 تومان 15,000 تومان

9,900 تومان 11,000 تومان

39,600 تومان 44,000 تومان

48,600 تومان 54,000 تومان