کتاب جادوی کار پاره وقت

گسترش

جدید

«کتاب جادوی کار پاره وقت» اثر نویسنده و سخنران شهیر آمریکایی «جیم ران» پدربزرگ نتورک جهان به همت «توحید فریدونی و امیر رضا هاشمی» ترجمه و توسط «نشر ذهن آویز» به چاپ رسیده است.

«بهای کتاب اهمیتی ندارد، بهایی که در صورت نخواندن کتاب، پرداخت خواهی کرد اهمیت دارد»

با ما در بوکالا با معرفی و قسمتی از کتاب جادوی کار پاره وقت همراه شوید.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز:

14,400 تومان

16,000 تومان

- +

 
بررسی تخصصی

معرفی کتاب جادوی کار پاره وقت اثر جیم ران

تقریبا پس از ۱۰ سال و فروش بیش از یکصد هزار نسخه از کتاب «جادوی کار پاره وقت»، تصمیم گرفتیم که نسخه ی کامل و بازبینی شده ی ترجمه ی سخنراني جیم ران را در قالب ویراست دوم کتاب «جادوی کار پاره وقت» منتشر کنیم؛ کتابی که همواره با استقبال فراوان روبه رو بوده است. در ترجمه ی پیشین، بنا به مقتضیات زمان برخی از مطالب حذف شده بود که در ویراست حاضر در کتاب گنجانده شده است. در ویراست پیشین کتاب، دو مصاحبه با جیم ران را آورده بودیم که هر کدام درباره ی موضوعی خاص و نسبتا کوتاه و موجز بود. در ویرایش کنوني کتاب آن دو مصاحبه حذف شده اند و به جای آنها، مصاحبه ای مفصل ترجمه و گنجانده شده است که فصلی از کتاب «گفت وگو با میلیونرها» است و حاوی حرف های تازه ای از جیم ران می باشد. در طول این سالیان همواره در حال دریافت بازخوردهای مختلف از سوی خوانندگان بوده ایم که در ویراست دوم اغلب آنها را مورد توجه قرار داده ایم.

*** خريد کتاب جادوی کار پاره وقت ***

یکی از مباحث مهم این کتاب بازاریابی شبکه ای است که جیم ران از آن به عنوان جادوی کار پاره وقت یاد می کند. خوشبختانه در طول این سال ها صنعت بازاریابی شبکه ای یا بازاریابی چندسطحی، در کشور ما توسط نهادها و ارگان های مسئول پالایش شده است و قوانین نظارتی برای ایجاد کسب وکاری درست و قانونی تصویب شد و به اجرا در آمد. البته این بدان معنا نیست که سودجویان و سوداگران این عرصه دیگر وجود نخواهند داشت، ولی با آگاه تر شدن مردم و فراهم شدن بستر قانونی می توان گفت که این صنعت در مسیر درست و مناسب خود قرار گرفته است.
جیم ران را می توان پدربزرگ نتورک در جهان نامید. او به عنوان یکی از کهنه کارترین نتورکرهای زمانه ی ما شناخته می شود و با سخنان بسیار ساده و کاربردیش، تأثیر شگرفی بر بسیاری از نتورکرهای معروف دنیا داشته است تا جایی که اریک ووری از او به عنوان یکی از تأثیرگذارترین مربیان این صنعت یاد می کند و خاطر نشان می کند که هزاران ساعت را صرف خواندن کتاب ها و گوش دادن به کتابهای صوتی او کرده است. امیدواریم کتاب حاضر برای همه ی دست اندرکاران فروش و بازاریابی، بازاریابان شبکه ای، علاقمندان به کار پاره وقت و تمامی خوانندگان مفید واقع شود.

قسمتی از کتاب جادوی کار پاره وقت

نخستین اصل، این است: ((سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است)). هنگامی که این مسئله را درک کردم، توانستم ثروتمند شوم. هیچ کس در دبیرستان این مطلب را به من نگفته بود. من یکسال و نیم به دانشگاه رفتم، ولی هیچ گاه سخنی در این مورد نشنیدم. بیست و پنج ساله بودم و هیچ پولی نداشتم. من بی چیز نبودم؛ فقط پول نداشتم! منظور من از بی چیزی یعنی نداشتن توانایی، مهارت، میل به پیشرفت، انگیزه و همت است. در همین حال که اصل ((سود بردن، بهتر از مزد گرفتن است)) را شنیدم. مطلبی که در پی این اصل می آمد این بود که: ((حقوق گرفتن باعث گذران زندگی می شود که البته این به نوبه ی خود خوب است؛ ولی سود بردن، باعث ایجاد ثروت می شود و این فوق العاده است)).
حال مکانیزم فعالیت در این اصل را می بینید: سرمایه زیادی برای شروع این تجارت سود آور لازم نیست. من به بچه ها یاد می دهم که چگونه با ۲ دوچرخه ای که دارند، یکی را سوار شوند و دیگری را کرایه دهند. مطلب این است که چه مدت طول می کشد که آنها با این سرمایه کم، سود کنند. آنها تنها با کمی ابتکار، در مسیر ایجاد سود قرار می گیرند. زمانی که خودم شروع به کار کردم، معرفی کننده ی کالایی به نام باندا وایدا بودم. مربی ام آقای شف به من گفت: می توانی با معجزه کار پاره وقت، فعالیت خود را شروع کنی و دیگر مجبور نیستی تمام وقت کار کنی. من شغلی تمام وقت داشتم و به طور پاره وقت و آن هم به منظور سود بردن، و نه مزد گرفتن کار می کردم. شاید باور نکنید که این، راهی ساده برای ایجاد ثروت باشد! باورتان نمی شود زمانی که برای سود و ثروت کار می کنید و نه برای پرداخت کرایه خانه، صبح را با چه انرژی آغاز می کنید! شما با کار کردن در این سیستم، شانس بزرگی برای ثروتمند شدن دارید. با خودم مرور می کردم که الان شغلی تمام وقت دارم و به طور پاره وقت هم برای ثروتمند شدن فعالیت می کنم. اما زمان زیادی نخواهد گذشت که به طور تمام وقت برای ایجاد ثروت کار خواهم کرد.

جادوی کار پاره وقت:
نخستین هدف من در آغاز فعالیت، این بود که می خواستم سودی که از کار پاره وقت به دست می آورم، برابر با درآمد حاصل از شغل ثابت ام باشد. این مطلب جادوی کار پاره وقت نامیده می شود. کافی است فقط ده تا پانزده ساعت در هفته برای آن وقت صرف کنید. اگر کارتان را درست انجام دهید و برخی از مهارت ها و تکنیک ها را یاد بگیرید، خیلی طول نخواهد کشید که در آمد حاصل ار کار پاره وقت ((به منظور ثروتمند شدن)، با درآمد حاصل از شغل تمام وقت شما، برابر می شود. با نظر داشتن این هدف، روشی که برای دعوت افراد دارم و همیشه از آن استفاده می کنم، این گونه است: من یک کار پاره وقت برای ایجاد ثروت پیدا کرده ام که با آن به اندازه شغل تمام وقت ام پول در می آورم. دوست دارید داستان مرا بشنوید؟ این داستان واقعا جالب است!
هدف دوم من این بود که شغل تمام وقت ام را داشته باشم و ضمنا بتوانم با پاره وقت کار کردن برای ایجاد ثروت، دو برابر پولی را که در شغل ثابت ام در می آورم، کسب کنم. با این هدف، افراد را این گونه دعوت می کنم: من یک کار پاره وقت، با موقعیت منحصر به فرد، برای ایجاد ثروت، پیدا کرده ام و توسط آن، هم اکنون، دو برابر شغل تمام وقت ام، در آمد دارم. دوست دارید داستان مرا بشنوید!
هیچ کسی نمی توانست در برابر این دعوت مقاومت کند و یا حداقل، نگاهی به آن نیاندازد. من در آن زمان بر سر یک دو راهی قرار داشتم. از طرفی به واسطه شغل پاره وقت ام، دو برابر شغل تمام وقت ام پول در می آوردم و از طرفی دیگر این سوال برایم مطرح بود که چرا به سر کار تمام وقت ام نروم. و در نهایت با بی میلی، شغل تمام وقت ام را رها کردم. حالا می توانید هیجان و شوق این که به طور تمام وقت برای ایجاد ثروت تلاش می کنم را تصور کنید.
بگذارید کار پاره وقت، جادویش را به شما نشان دهد! چیزی که اینجا به چالش کشیده می شود سبک زندگی شماست. در آمد بسیار زیادی لازم نیست تا زندگی شما را به طور اساسی تغییر دهد؛ تنها هزار دلار درآمد بیشتر در ماه کافیست. لزوما پول نیست که زندگی شما را تغییر می دهد، بلکه نحوه ی استفاده از پولتان است که زندگی را متحول می کند. به همین خاطر، کار پاره وقت، واقعا ارزشمند است چرا که می تواند نحوه و سبک زندگی هر شخصی را تغییر دهد. همین موضوع موجب جذب مشتریان می شود. توجه کنید که اگر این هزار دلار در آمد بیشتر در ماه ناشی از یک شغل تمام وقت بود، کسی به داستان شما گوش نمی کرد! نخستین هزار داری که از کار پاره وقت به دست می آورید، زندگی شما را به تغییر وامی دارد؛ و آن موقع است که همه می خواهند داستان شما را بشنوند، چون برای مردم این سوال پیش می آید که شما چه کاری دارید انجام می دهید. این گونه بود که من کار بازاررسانی شبکه ای را آغاز کردم.

*** خريد کتاب جادوی کار پاره وقت ***

درباره ی جیم ران نویسنده کتاب جادوی کار پاره وقت

شاید به قول خود جیم ران، او فقط بچه کشاورزی اهل آیداهو بوده است. اما او توانست در طول نزدیک به پنج دهه، انسان های بسیاری را با فلسفه ها و درس های متنوع خود تحت تأثیر قرار دهد. او با سخنرانی ها، گزین گویه ها، سمینارها و محصولات رسانه ای متفاوت، تأثیر عمیقی بر زندگی بسیاری از افراد، از جمله مترجمان این کتاب گذاشته است.

زندگینامه: إمانوئل جیمز ران یا به اختصار جیم ران در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۰۹ در شهر یاکیما ایالت واشینگتن به دنیا آمد. وی تنها فرزند امانوئل و کلارا بود. دوران کودکی اش در مزرعه ی خانوادگی در کالدول آیداهو سپری شد. او پس از به پایان رساندن دبیرستان، یک سال هم به کالج بران (Brown) واقع در ایالت مینسوتا رفت، ولی در نهایت از ادامه ی تحصیل انصراف داد. او چند سال بعد در این باره در سخنرانیهایش عنوان می کرد که «یک سال به کالج رفتم و فکر می کردم که علامه ی دهر شده ام.» سپس به این نتیجه رسید که بهتر است به جای ادامه ی تحصیل، شغلی برای امرار معاش پیدا کند.

تا چندین سال پس از انصراف از تحصیل، انباردار شرکت سییرز (Sears) بود و هدف مشخصی را در کار دنبال نمی کرد. جیم در ۲۵سالگی فهمید که هیچ وقت چنین زندگی ای را نمی خواسته است. در آن سالها جیم ران، مقروض و بی پول بود. در همین موقع بود که جیم ران ازدواج کرد و بچه دار شد و به سختی کار می کرد ولی با دشواری، گذران زندگی می کرد. او غمگین و ناامید بود چون حس می کرد که نمی تواند قول و قرارهایی را که برای زندگی بهتر با خود و خانواده اش گذاشته است محقق سازد. همینجا بود که یکی از دوستان جیم ران او را برای گوش دادن به سخنراني شخص کارآفرینی به نام جان ارل شف دعوت کرد. جان ارل شف، سخنرانی انگیزشی و فروشنده ای چیره دست بود به طوری که جیم ران از او الهام گرفت و خواست تا شبیه او باشد. از آن پس، به مدت پنج سال، شف، ران را آموزش داد تا برخی از فلسفه های ساده ولی در عین حال مهم و کلیدی را در زندگی خود به کار بندد و به دیگران نیز یاد دهد تا برای آنها هم مفید واقع شوند.

از فرش به عرش: شف به او یاد داد که «سود بردن بهتر از مزد گرفتن است» و همین باعث شد که جیم شروع به ساختن کسب وکاری کند تا بتواند جایگزین درآمد اندک او به عنوان کارمند ناخشنود فروشگاه زنجیره ای شود. چنین شد که شف، جیم ران جوان را برای میلیونر شدن به چالش کشید. تنها پنج سال پس از نخستین دیدارشان، شف در ۴۹ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. ولی تنها یک سال پس از مرگ شف، جیم ران از چالش استادش سربلند بیرون آمد و در ۳۱ سالگی میلیونر شد. از آن پس، جیم ران مکررا از آموزه ها و فلسفه های استاد خود به عنوان عنصر کلیدی در دگرگونی زندگی اش نام برده است.

میراث جیم ران: در ابتدای دهه ی شصت میلادی، جیم ران فرد ثروتمندی بود و تصمیم گرفت تا از خانه ی پدری اش در آیداهو به محله ی ثروتمندنشین بورلی هیلز کالیفرنیا نقل مکان کند. در اینجا بود که دوستی از او دعوت کرد تا در یک کلوپ روتاري محلی حضور یابد و داستان زندگی خود را برای دیگران بازگو کند. او این دعوت را پذیرفت و بنا به درخواست، در ضیافت ها و مناسبت های مختلف شروع به سخنرانی نمود و این سرآغاز راهی بود که به میراث جیم ران منجر شد.
در ۱۹۶۳م، در هتل بورلی هیلز، جیم ران نخستین سمینار عمومی خود را برگزار کرد. پس از این رویداد او سمینارهایی در سراسر آمریکا برگزار کرد تا داستان زندگی خویش را بیان کند و درسهایی را که در طول زندگی آموخته بود آموزش دهد.

سرانجام در تاریخ 5 دسامبر 2009 جیم ران در سن 79 سالگی بعد از 18 ماه مبارزه با بیماری فیبرُز ریوی در کالیفرنیا درگذشت.

*** خريد کتاب جادوی کار پاره وقت ***

 
جزئیات فنی
نویسنده جيم ران
مترجم توحيد فريدوني،اميررضا هاشمي
ناشر ذهن آویز
تعداد صفحات 152
وزن 177 گرم
شابک 9782000556770

نوشتن دیدگاه

کتاب جادوی کار پاره وقت

«کتاب جادوی کار پاره وقت» اثر نویسنده و سخنران شهیر آمریکایی «جیم ران» پدربزرگ نتورک جهان به همت «توحید فریدونی و امیر رضا هاشمی» ترجمه و توسط «نشر ذهن آویز» به چاپ رسیده است.

«بهای کتاب اهمیتی ندارد، بهایی که در صورت نخواندن کتاب، پرداخت خواهی کرد اهمیت دارد»

با ما در بوکالا با معرفی و قسمتی از کتاب جادوی کار پاره وقت همراه شوید.

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

32,400 تومان 36,000 تومان

32,400 تومان 36,000 تومان

35,550 تومان 39,500 تومان

19,800 تومان 22,000 تومان

19,710 تومان 21,900 تومان

10,800 تومان 12,000 تومان

27,000 تومان 30,000 تومان

7,200 تومان 8,000 تومان

49,500 تومان 55,000 تومان

85,500 تومان 95,000 تومان

990 تومان 1,100 تومان

52,200 تومان 58,000 تومان

منو