خودت باش دختر

کتاب خودت باش دختر یا صورتت را بشور دختر جان نوشته ریچل هالیس کتابی است برای زنان و دختران سراسر جهان، این کتاب به همت هدیه جامعی ترجمه و توسط انتشارات کوله پشتی به چاپ رسیده است.

در کتاب خودت باش دختر ریچارد هالیس سعی دارد به مخاطب بگوید تا زمانی که به خود و دیگران درباره مسائل زندگی دروغ بگویید و دروغ های دیگران را باور کنید به معنای حقیقی زندگی دست پیدا نخواهید کرد. 

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب خودت باش دختر در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
66646
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
قندان مس و خاتم کاری سایز متوسط با ارتفاع 13 سانتی متر تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این قندان مس و خاتم کاری زیبا از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این...
صنایع دستی آقاجانی
گلدان فیروزه کوبی 40 سانتی متری صراحی ترنج تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و زیباترین محصولات تولید آقاجانی است که نمایانگر صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این گلدان فیروزه کوب از مس و بهترین فیروزه شناسنامه دار...
توضیحات

معرفی کتاب خودت باش دختر

تا به حال این فکر به سرت زده که آن قدرها هم که باید خوب نیستی، که به اندازه ی کافی لاغر نیستی؟ که مادر بدی هستی؟ آیا این فکر به سرت زده که لیاقتت همین است که با تو بد رفتاری شود؟ که هیچ ارزشی نداری و هرگز به جایی نخواهی رسید؟ تمامی اینها دروغ است.

دروغ هایی که توسط جامعه، رسانه ها، خانواده هایمان، یا صادقانه بگویک، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته اند. این دروغ ها برای اعتماد به نفس و توانایی های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگترین گناه این دروغ ها این است که اصلا آنها را نمی شنویم. ما به ندرت دروغ هایی را که درباره ی خودمان ساخته ایم می شنویم چون سالهاست که آنها با صدای بلند در گوشهایمان نجوا می شوند و از این رو شنیدشان تبدیل به امری عادی شده است. حرف های نفرت انگیزی که هر روز بر سرمان آوار می شوند اما متوجهشان نمی شویم.  تشخیص دروغ هایی که در مورد خود باور کرده ایم کلید تبدیل شدن به نسخه ی بهتری از خودمان است. اگر هم زمان با علم به اینکه بر ناملایمات زندگی مان تسلط داریم بتوانیم مرکز اصلی آنها را نیز پیدا کنیم آن وقت است که می توانیم به درستی مسیرمان را تغییر دهیم.

*** کتاب خودت باش دختر ***

قسمتی از کتاب خودت باش دختر

در مقدمه ی کتاب خودت باش دختر ریچل هالیس می خوانیم:

سلام دخترها، سلام.

این یک نامه سرگشاده طولانی برای کتابم است، بخشی که در آن مسائلی را مطرح می کنم که امیدوارم در حین خواندن به آنها توجه کنید. این همان لحظه ای ست که می خواهم در آن اهدافم را از نوشتن این کتاب مشخص کنم و اگر از قبل تصمیم خود را برای خواندن این کتاب گرفته اید؛ اینجا همان جایی است که به شما می گویم باید انتظار چه مطالبی را داشته باشید. حتی خواندن این بخش برای دختری که همین الان در کتاب فروشی ایستاده و با خودش فکر می کند این کتاب را بخرد یا نه مفید خواهد بود و به او در تصمیم گیری کمک خواهد کرد. برای یک نامه این مسئولیت بزرگیست. اما به هر حال، این نامه را شروع می کنم.
این کتاب درباره بسیاری از دروغ های دردناک و یک حقیقت مهم است. کدام حقیقت؟ تو و فقط خود تو مسئول آدمی هستی که می شوی و همچنین مسئول میزان شادی و رضایتی که از زندگی داری. این مفهوم اصلی کتاب من است. اما اشتباه نکنید. من قرار است برای شما صدها داستان خنده دار، عجیب، خجالت آور، غم انگیز یا مسخره تعریف کنم که تمامشان به یک حقیقت ختم می شوند: زندگی تو به خودت بستگی دارد.
اما تا وقتی دروغهایی را که بر سر راه رسیدن به این حقیقت قرار دارند نشناسید این حقیقت قابل باور نخواهد بود. درک و باور اینکه تو خودت شادی ات را انتخاب می کنی و کنترل زندگی ات را به دست داری بسیار مهم است. این مسئله یکی از آن نکاتی است که باید با هر دو دست آن را بگیریم و روی تابلوی اعلانات بزنیم تا همیشه یادمان بماند... اما این تنها نکته ای نیست که باید به آن باور داشته باشید. علاوه براین باید تمام دروغهایی را که در طول زندگی به خودتان گفته اید شناسایی کرده و همه آنها را از بین ببرید.

چرا؟
چون بدون آگاهی از اینکه الان کجا ایستاده اید نمی توانید به جای جدیدی بروید و تبدیل به آدمی جدید بشوید. وقتی از مطالعه درباره کسی که تبدیل به آن شده اید به خود آگاهی می رسید، این شناخت برای باور اینکه واقعا چه کسی هستید بسیار ارزشمند است.
تابه حال این فکر به سرت زده که آنقدرها هم که باید خوب نیستی؟ که به اندازه کافی لاغر نیستی؟ که مادر بدی هستی؟ آیا این فکر به سرت زده که لیاقتت همین است که با تو بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی نداری و هرگز به جایی نخواهی رسید؟

تمامی اینها دروغ است.

دروغ هایی که توسط جامعه، رسانه ها، خانواده هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته اند. این دروغ ها برای اعتماد به نفس و توانایی های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگترین گناه این دروغها این است که اصلا آنها را نمی شنویم. ما به ندرت دروغهایی را که درباره خودمان ساخته ایم می شنویم چون سال هاست که آنها با صدای بلند در گوشهایمان نجوا می شوند و ازاین رو شنیدنشان تبدیل به امری عادی شده است. حرف های نفرت انگیزی که هر روز بر سرمان آوار می شوند اما متوجهشان نمی شویم. تشخیص دروغهایی که در مورد خودمان باور کرده ایم کلید تبدیل شدن به نسخه بهتری از خودمان است. اگر همزمان با علم به اینکه بر ناملایمات زندگی مان تسلط داریم بتوانیم مرکز اصلی آنها را نیز پیدا کنیم آن وقت است که می توانیم به درستی مسیرمان را تغییر دهیم.
دلیل کاری که انجام می دهم همین است. دلیل راه اندازی وب سایتم و صحبت کردن درباره ی مشخص کردن نکات و اهداف اصلی، چگونگی رفتار با فرزندان یا استحکام ازدواج همین است. به همین خاطر است که قبل از آنکه به خانواده خودم یاد بدهم، به شما درباره سیزده راه مختلف برای شستن در ماشین لباسشویی تان می گویم. به همین خاطر است که بهترین ترکیب بالزامیک و مرکبات را برای خوش طعم شدن گوشت آب پز بلدم. بله، من مجموعه ای کامل از موضوعات مختلف را در وب سایتم مطرح می کنم اما تمام آنها در یک چیز خلاصه می شوند. اینها عناصر و اساس زندگی من هستند و می خواهم به خوبی انجامشان دهم. پستهایم نشان می دهند که چقدر یاد گرفته ام و پیشرفت کرده ام و می خواهم سایر زنها را نیز به اینها تشویق کنم. فکر می کنم اگر کارم تدریس در منزل، بافندگی، عکاسی یا مکرمه بافی بود باز از آنها هم برای ارتقا و پیشرفت خودم و دوستانم استفاده می کردم. اما هیچ کدام از این کارها را بلد نیستم. من با مسائل مربوط به زندگی سروکار دارم بنابراین تمرکزم را بر روی تهیه مطالبی می گذارم که مربوط به زندگی و سبک زندگی می شود.

اوایل کار متوجه شدم تصور بسیاری از زنان از سبک زندگی آن چیزیست که آرزویش را دارند. بسیاری از این تصورات غیر ممکن هستند؛ دروغی دیگر که به ما تحمیل شده است؛ بنابراین می خواهم از همین ابتدا با شما روراست باشم. عهد بسته ام که صادق باشم و هر چه می گویم عین حقیقت باشد و همراه با هر داستانی از موفقیتم، داستانی از زمانی که به آن هدف نرسیده بودم را هم تعریف می کنم. مثلا اگر به جای باشکوهی مثل مراسم اسکار رفتم آن را با داستانی از نتیجه تلاشم برای کاهش وزن و داستانی از زمان سنگین وزن بودنم تعریف می کنم. از همه چیز صحبت می کنم: کشمکش های ازدواجم، افسردگی پس از زایمان و احساس هایی مثل حسادت، ترس، خشم، احساس زشت بودن، بی ارزش بودن و دوست داشتنی نبودن. تلاش کرده ام همیشه در مورد کسی که هستم و جایی که از آن می آیم صادق و واقع گرا باشم. پربازدیدترین و معروف ترین عکسی که تا به حال پست کرده ام مربوط به ترک های روی شکمم بوده و هنوز...
و هنوز یک سری مطالب در این باره دریافت می کنم. زنان بسیاری از سراسر دنیا هنوز برایم ایمیل می فرستند و می پرسند چطور توانستم ترک های روی شکمم را از بین ببرم در حالی که آنها هنوز با آن دست و پنجه نرم می کنند. درد را در ایمیل هایشان احساس می کنم. شرم را در کلماتی که برای توصیف سختی هایشان به کار می برند می شنوم. و این باعث ناراحتی ام می شود.

***  قیمت کتاب خودت باش دختر ***

جوابشان را می دهم. به تک تک آنها می گویم که چقدر زیبا و قوی هستند. آنها را جنگجو، مبارز و پردل و جرئت خطاب می کنم. به آنها می گویم تسلیم نشوند. طبیعی ست به افرادی که کاملا غریبه هستند و آنها را نمی شناسی این حرفها را بزنی. اما این تنها چیزی نیست که می خواهم بگویم. اگر کسی که درد می کشید خواهرم یا بهترین دوستم بود این تنها چیزی نبود که به او می گفتم. این تنها چیزی نبود که به خودم در زمان جوانی می گفتم. چون از نظر عزیزانم من آدمی مشوق و حامی هستم. اصلا دلم نمی خواهد شما سردرگم بمانید.

حقیقت این است که شما قوی، مبارز و شجاع هستید... اما اگر این را به شما می گویم به این خاطر است که می خواهم این صفات را در خود ببینید. می خواهم شما را بلند کنم و آنقدر تکان بدهم که دندان هایتان بلرزد. می خواهم آنقدر در چشمانتان زل بزنم که شجاعت نگاه در چشمانم را پیدا کرده و به جوابی که می خواهید برسید. می خواهم با تمام توان فریاد بزنم تا به این حقیقت بزرگ پی ببرید: تو خودت کنترل زندگی ات را در دست داری. تو تنها یک بار و فقط یک بار شانس زندگی کردن داری و این زندگی دارد از دستت می رود. خودت را دست کم نگیر و این اجازه را به دیگران هم نده. به کمتر از حقت قانع نشو. گاهی برای تحت تأثیر قراردادن و جلب توجه کسانی که حتی دوستشان هم ندارید وسایلی را می خرید که از عهده هزینه شان برنمی آیید، این کار را کنار بگذارید. به جای بروزدادن احساساتتان آنها را درون خودتان نریزید و سرکوب نکنید. با این فکر که این کار از مادری کردن آسان تر است عشق فرزندانتان را با غذا و اسباب بازی و حتی رفاقت نخرید. از بدرفتاری با جسم و ذهنتان دست بردارید. زندگی تان قرار است سفری از یک مکان منحصر به فرد به مکانی دیگر باشد؛ قرار نیست مثل یک چرخ و فلک باشد که شما را مدام به همان نقطه قبلی برگرداند.
قرار نیست زندگی تان شبیه زندگی من باشد. اصلا زندگی شما نباید شبیه زندگی دیگران باشد بلکه باید ساخته دست خودتان و حاصل تلاش خودتان باشد.
سخت است؟ صددرصد! انتخاب راه ساده به کاناپه و وزن زیاد ختم می شود در حالی که زندگی به سادگی از کنارتان می گذرد و آن را از دست می دهید. آیا تغيير یک شبه ایجاد می شود؟ هرگز! این یک پروسه طولانی مدت است. شما قرار است یک سری ابزار و تکنیک های متفاوت را به کار بگیرید و ممکن است از بین تمام آنها بعضی هایشان خوب باشند و فقط یکی از آنها به نظر مناسب شما بیاید و بقیه بی فایده و به دردنخور باشند. صبح روز بعد از خواب بیدار می شوید و دوباره همین روش ها را امتحان می کنید. و دوباره و دوباره این کار را تکرار می کنید.
و شکست می خورید. .
دست از تلاش بر می دارید. بدون آنکه کسی بفهمد نصف یک کیک تولد را می خورید، سر همسرتان داد می زنید یا در طول ماه مشروب زیاد می خورید. توی گودال می افتید چون به خودتان می گویید زندگی همین است و همین طور پیش می روید. اما اگر باور داشته باشید که تنها کسی که زندگی تان را کنترل می کند خودتان هستید آن وقت بلند شده و دوباره تلاش می کنید. و به تلاش ادامه می دهید تا زمانی که حس کنترل داشتن بر زندگی بر غیرقابل کنترل بودن آن برتری پیدا کند. این حس به روال زندگی تان تبدیل شده و شما نیز به آدمی که باید باشید تبدیل می شوید.
پرسیدن ایراد ندارد. هر لحظه سؤالی برایتان پیش آمد بپرسید. به عنوان یک مسیحی با این اعتقاد بزرگ شدم که خداوند کنترل همه چیز را به دست دارد و برای زندگی من برنامه ریزی کرده است. با تمام وجودم باور دارم که همین طور است. باور دارم که خداوند تمام ما را بدون قید و شرط دوست دارد اما فکر نمیکنم فقط به این دلیل که به اندازه کافی خوب هستیم باید استعدادها و موهبت هایی را که او به ما عطا کرده است نادیده بگیریم و از آنها استفاده نکنیم. کرم ابریشم فوق العاده است اما اگر فکر کند خوب بودن کافیست و تصمیم بگیرد همان شکلی بماند آن وقت ما از دیدن موجود زیبایی که می تواند به آن تبدیل شود محروم می مانیم.

شما بیش از آنچه تاکنون شکل گرفته اید هستید.

این همان جوابی ست که می خواهم به تمام زنانی که برایم ایمیل می فرستند و از من راهنمایی می خواهند بدهم. شنیدنش شاید سخت باشد اما این آگاهی به دنبال این حقیقت شیرین به دست می آید: شما بیش از آنچه تاکنون شکل گرفته اید هستید و با این آگاهی می توانید بر تمام کارهایی که انجام می دهید کنترل داشته باشید.

این موضوع مرا به فکر انداخت.
چه می شود اگر یک کتاب کامل درباره تمام کشمکش های زندگی ام بنویسم و در آن موارد و روش هایی را که در حل آنها کمکم کردند توضیح بدهم؟ چه می شود اگر درباره تمام شکست ها و لحظات خجالت آورم حرف بزنم؟ چه می شود اگر به شما بگویم بزرگ ترین شرمندگی ام این است که هنگام عصبانیت سر فرزندانم جیغ میکشم؟ سروصدا نه، فریاد نه، ناسزا و غرزدن هم نه، با صدای بلند جیغ می کشم و بعدا وقتی به کاری که کردم فکر می کنم حالم به هم می خورد. چه می شود اگر بدانید من همین الان حداقل سه حفره در دهانم دارم چون از رفتن نزد دندان پزشک می ترسم؟ چه می شود اگر درباره چاقی موضعی ام یا برآمدگی عجیبی که وقتی رکابی می پوشم مثل پستان سوم بین شانه و سینه ام ایجاد می شود به شما بگویم؟ از چربی پهلویم چیزی گفتم؟ یا از موهایی که از خال روی صورتم رشد می کنند؟ یا از نداشتن اعتماد به نفسم؟ چه می شود اگر با اعتراف به اینکه در بزرگسالی شلوارم را خیس کردم شروع به نوشتن کتابم بکنم و بگویم که این دفعه اولم نبود و دفعه آخرم هم نخواهد بود؟ و چه می شود اگر بگویم علی رغم اعترافی که کردم - چه خنده دار باشد چه شرم آور یا دردناک و یا چندش آور - با خودم هیچ مشکلی ندارم؟ که حتی وقتی کارهایی می کنم که اصلا از انجامشان راضی نیستم باز هم خودم را دوست دارم؟ که این کار امکان پذیر است چون می دانم کنترل تغییر اوضاع کاملا در دست خودم است؟ من مسئول کسی هستم که تبدیل به آن می شوم. به لطف خدا فردا بیدار خواهم شد و شانس دوباره ای برای بهتر کردن زندگی ام خواهم داشت. به لطف خدا سی و پنج سال در برخی از بخش های زندگی ام به سختی تلاش کرده ام و در بعضی قسمتها (مثل کنترل نگرانی و استرسم) هنوز از زوایای مختلف در حال تلاش بی وقفه ام. این یک سفر طولانی مدت است اما هر روز در حال یادگیری و پیشرفت هستم و این باعث می شود از خودم راضی باشم.

مواردی که با آنها در کشمکش هستم چیست؟ دروغ هایی که تابه حال درباره خودم باور کرده بودم چیست؟

لیست بلندی خواهد شد. بنابراین تصمیم گرفتم هر فصل را به یکی از آنها اختصاص دهم. هر بخش از این کتاب با یکی از دروغ هایی که باور داشتم شروع می شود و در ادامه توضیح می دهم که این دروغ چطور مرا از پیشرفت باز داشته بود، آزارم می داد و در بعضی موارد باعث می شد به دیگران آسیب برسانم. اما با آگاهی از این دروغها و اعتراف به آنها قدرتشان را از بین بردم. چگونگی ایجاد تغییر و غلبه بر کشمکش های زندگی ام را با شما در میان می گذارم. بر بعضی از آنها به طور کامل غلبه کرده ام و بعضی هایشان مانند رقصی مدام بین خودم و دلواپسی هایم در جریان هستند.
دلواپسی هایم چیست؟ اینجا می خواهم بدون هیچ ترتیب مشخصی از بزرگترین و بدترین آنها صحبت کنم. امیدوارم این کتاب مشوق شما باشد و امیدوارم روش های پیشنهادی ام برایتان مفید واقع شود. اما دوستان من، بیش از هر چیزی امیدوارم به این باور برسید که می توانید تبدیل به هرکس و هر چیزی که دوست دارید شوید. در سخت ترین روزها به یاد داشته باشید که یک حرکت رو به جلو، خواه به اندازه یک اینچ یا یک مایل، تنها چیزیست که نیاز دارید.

*** خرید کتاب خودت باش دختر با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
66646

مشخصات

عنوان کتاب
خودت باش دختر
نویسنده
ریچل هاریس
مترجم
هدیه جامعی
ناشر
کوله پشتی
تعداد صفحات
232
وزن
230گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
94
قطع
رقعی
شابک
9786004611701
مشخصات تکمیلی
داستانهای روانشناختی و خودسازی،راه و رسم زندگی،زنان مسیحی،از پرفروش ترین های آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018
دیدگاه کاربران(6)
رتبه‌بندی کلی
1.9
6 دیدگاه کاربران
کیفیت چاپ
(5)
کیفیت ترجمه
(0.8)
محتوای کتاب
(0.8)
بسته بندی و ارسال
(0.8)
کتاب خودت باش دختر یکی از بهترین کتابهاییه که تا حالا خوندم هیچوقت فکرش نمی کردم اینقدر بتونه بهم کمک کنه پیشنهاد می کنم بهتون حتما مطالعش کنین.
جا داره از بوکالای عزیز هم تشکر کنم که اینقدر سریع کتاب برام ارسال کردند. دوستون دارم

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
You may also like
اختران
کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است. ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات...
ذهن آویز
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
بهار سبز
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
الماس پارسیان
کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است. هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به...
هیرمند
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
پردیس آباریس
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
سخنوران
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش...
پل
کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است. کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم