راهبی که فراری اش را فروخت

کتاب راهبی که فراری اش را فروخت نوشته مربی معنوی رابین شلیپ شارما توسط حمیده شاکر طاهری و پرستو نبی پور ترجمه و به کوشش نشر سایه سخن و زیر نظر دکتر علی صاحبی چاپ و منتشر شده است.

در کتاب راهبی که فراری اش را فروخت، مربی معنوی به روشی ساده و تعاملی، یعنی آموزش و تمرین آموزه ها در زندگی روزمره، به قهرمان داستان چرایی و چگونگی اثربخشی آن آموزه ها را برای دستیابی به زندگی ای خشنود و رضایتمند نشان می دهد و همچنین شیوه های شاد زیستن و بهره جستن از زندگی را می آموزد.

کتاب راهبی که اتومبیل فراریش را فروخت به شیوه داستان و تمثیل سه اصل مهم برای دستیابی به زندگی باکیفیت و رضایتمند را از طریق قهرمان داستان به خواننده می آموزد:

  1. چگونگی افزایش تجربه های درونی مثبت؛
  2. افزایش فراوانی «زمان کیفی» برای خود در زندگی
  3. افزایش معنا و هدف در زندگی

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب راهبی که فراری اش را فروخت در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
59,850 تومان 63,000 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
48789
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,296,000 تومان
کشکول مس و خاتم کاری با ارتفاع 25 سانتی متر یکی از تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. این محصول یکی از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. از ویژگی های این...
صنایع دستی آقاجانی
450,000 تومان
گلدان صراحی مس و خاتم تولید صنایع دستی آقاجانی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود. در ساخت این گلدان خاتم کاری شده از بهترین مواد اولیه استفاده شده و توسط مشهورترین اساتید ساخته و...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
توضیحات

قسمتی از کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

درست در وسط دادگاهی مملو از جمعیت بر زمین افتاد. یکی از برجسته ترین وکلای مدافع این کشور بود. همچنین مردی بود که نه فقط به خاطر ظاهر آراسته اش در آن کت و شلوار ایتالیایی سه هزار دلاری بلکه همچنین، به واسطه پیروزی های پی در پی حقوقی اش معروف بود. به آرامی آنجا ایستاده بودم و به خاطر شوک حاصله از صحنه ای که اندکی پیش شاهد آن بودم، دست و پایم کرخت شده بود. جولیان منتل بزرگ هم اکنون مانند یک قربانی به نظر می رسید که همچون کودکی درمانده بر روی زمین به خود می پیچید، می لرزید، اندامش به رعشه افتاده بود و مانند یک بیمار روانی، عرق می ریخت.

*** خريد کتاب راهبی که اتومبیل فراریش را فروخت ***

از آن لحظه به بعد، همه چیز با حرکت آهسته به نظر می رسید. مشاور حقوقی او جیغ کشید: «وای! جولیان غش کرده!»، و با احساسی فراوان، تصویری شفاف از آنچه مشهود بود، به ما ارائه داد. قاضی ظاهرا دستپاچه بود و فورا، با تلفن محرمانه ای که برای مواقع اضطراری در کنار میزش نصب شده بود، زیر لب چیزی زمزمه کرد. من هم فقط آنجا ایستاده بودم، خیره و گیج. ای پیرمرد احمق، خواهش می کنم نمیر، برای تو مردن خیلی زود است، تو مستحق اینگونه مردن نیستی.

ناظر دادگاه که مانند یک مومیایی ایستاده، خشکش زده بود، سریع وارد عمل شد و شروع کرد به تنفس مصنوعی دادن به قهرمان وکالت که نقش بر زمین شده بود. مشاور حقوقی هم کنار او بود. گیسوان بلند مجعد و بلوندش روی صورت قرمز یاقوتی رنگ جولیان ریخته بود و با مهربانی، کلماتی برای دلداری دادن به او بیان می کرد ولی او مطمئنا قادر به شنیدنشان نبود.

جولیان را از هفده سال پیش می شناختم. اولین بار که با او ملاقات کردم، دانشجوی حقوق جوانی بودم که یکی از شرکایش مرا به عنوان کارآموز برای یک پژوهش تابستانی، استخدام کرده بود. در آن زمان، او صاحب همه چیز بود، وکیل مدافعی زیرک، خوش تیپ و بی باک که رؤیاهای بزرگی در سر می پروراند. جولیان ستاره جوان شرکت حقوقی بود و در دوران رکود کار که همه فقط انتظار می کشیدند، پروژه های جدیدی برای شرکت ایجاد می کرد. هنوز به خاطر دارم، شبی تا دیر وقت کار می کردم. از کنار اتاق شاهانه او که در کنجی قرار داشت، قدم می زدم و نگاهم دزدکی به عبارتی قاب شده افتاد، روی میز بزرگش که از چوب بلوط ساخته شده بود. آن عبارت از وینستن چرچیل بود که احتمالا از مردی همانند جولیان سخن می گفت:
مطمئنا امروز به آنچه خواستیم رسیده ایم، بر سرنوشت خود مسلط هستیم، یعنی وظیفه ای که بر عهده مان گذاشته شده بیش از توانمان نیست، یعنی اضطراب و دامهایش مافوق تحمل ما نیست. مادامی که به تلاش و اراده شکست ناپذیر خود برای پیروزی باور داریم، پیروزی هم دست رد بر سینه ما نخواهد زد.

جوليان هم به همان راهی قدم گذاشته بود که آن تابلو از آن سخن می گفت، محکم و بد قلق، برای موفقیتی که باور داشت در سرنوشت اوست. با اشتیاق، هجده ساعت در روز کار می کرد. شایعاتی درباره او شنیده بودم که پدر بزرگش سناتوری برجسته و پدرش قاضی مورد احترام دادگاه فدرال بوده است. بدیهی است که خانواده ای ثروتمند داشته و به همین علت، انتظارات زیادی بر شانه های لباس آرمانی اش سنگینی می کرد. ولی باید اقرار کنم که او راه خودش را می رفت. مصمم بود که کارها را به روش خودش انجام دهد و عاشق این بود که نمایشی به راه اندازد.

محکمه ی تکان دهنده و درخور تماشای جولیان مرتبا تیتر اول روزنامه ها بود. هر زمان که اشخاص ثروتمند و مشهور به فردی با سیاست حقوقی بسیار عالی، پرتکاپو و برنده نیاز داشتند، دور او جمع می شدند. برنامه های اوقات فراغت او هم احتمالا از نوع مشهور آن بود. ملاقات های دیر وقت شبانه در بهترین رستوران های شهر با مانکن های جوان و جذاب، یا ماجراجویی های بی باکانه برای فرار از مشکلات می گساری، با گروهی از دلالان پر سروصدا که آنها را «تیم تخریب» می نامید. اینها مشغولیت هایی بود که قهرمان داستان ما با آنها سرگرم می شد.

هنوز نمی دانم برای آن پرونده حساس قتل، در آن تابستانی که مرا برای اولین بار دیده بود، چرا به عنوان همکار انتخابم کرد. گرچه از دانشکده حقوق هاروارد، دانشکده ای که او هم در آن درس خوانده بود، فارغ التحصیل شده بودم، مطمئنا زرنگترین کارآموز شرکت نبودم، و شجره نامه خانوادگی ام هم به هیچ کدام از طبقات اشرافی جامعه مربوط نمی شد. پدرم بعد از اینکه نیروی دریایی او را رد کرد، تمام زندگی اش را در سمت مأمور امنیتی در یک بانک محلی گذراند. مادرم هم بسیار ساده و بدون هیچ تشریفاتی، در برونکس بزرگ شده بود.

*** خريد کتاب راهبی که اتومبیل فراریش را فروخت با تخفیف ***

خیلی ها برای به دست آوردن این فرصت که در پرونده ای که «مادر همه محکمه های جنایی» نامیده می شد، پادوی اجرایی او بشوند، مخفیانه اعمال نفوذ می کردند. از میان همه آنها، او مرا برگزید. به من گفت که اشتیاق مرا دوست دارد. در آن پرونده، برنده شدیم و مدیری که به خاطر قتل وحشیانه همسرش متهم شده بود، الان فردی آزاد است یا لااقل به اندازهای آزاد است که وجدان به هم ریختهاش به او اجازه می دهد.

آموزشی که در آن تابستان دیدم، بسیار ارزشمند بود. بیش از یک درس بود، اینکه وقتی هیچ شکی وجود ندارد چگونه شکی منطقی ایجاد کنیم و هر وکیلی که بتواند چنین کاری انجام دهد، ارزش و احترام بسیار بالایی دارد. این درسی در روانشناسی پیروزی و فرصتی نادر بود که استاد را در عمل مشاهده کنم. مانند اسفنج آن درس را جذب کردم.

با دعوت جوليان، بیش از آنچه برنامه ریزی کرده بودم، در شرکت او، به عنوان همکار ماندگار شدم و به سرعت، دوستی پایداری میان ما شکل گرفت. اقرار می کنم که کار کردن با او اصلا آسان نبود. زیردست او بودن اغلب توأم بود با حس ناامیدی گاهی کار به دعواهای شبانه هم کشیده می شد. حرف فقط حرف خودش بود. این مرد هرگز اشتباه نمی کرد. به هر حال، زیر ظاهر خشن او، فردی بود که آشکارا از مردم حمایت می کرد.

هر چقدر هم که سرش شلوغ بود، همیشه حال جنی را می پرسید، زنی که هنوز او را «عروس من» می نامم. قبل از رفتن به دانشکده حقوق، با او ازدواج کرده بودم. وقتی جولیان از طریق یکی از کارآموزان تابستانی، فهمیده بود که از نظر مالی تحت فشار هستم، ترتیبی داد تا کمک هزینه تحصیلی زیادی دریافت کنم. مطمئنا کسی بود که می توانست با سرسخت ترین افراد رقابت شدیدی داشته باشد و عاشق این بود که همیشه سرش شلوغ باشد، ولی هرگز دوستانش را از یاد نمی برد. مشکل اصلی این بود که در کارش غرق شده بود.

در سال های اولیه، ساعت های زیاد کاری اش را اینگونه توجیه می کرد که «به نفع کار شرکت است»، یا اینکه می گفت یک ماه به خود مرخصی خواهد داد تا «حتما زمستان آینده» به جزایر کیمن برود. با گذشت زمان، به هر حال، شهرت و اعتبار جولیان به خاطر زیرکی و استعدادش گسترش یافت و حجم کاری اش رو به افزایش بود. پرونده ها بزرگتر و بهتر می شدند و جولیان حتی یک بار هم از یک چالش خوب صرف نظر نکرد. او خودش را وادار می کرد تا سخت تر و سخت تر کار کند. در لحظات نادری که آرامش داشت، مطمئن بود که حتی اگر دو ساعت هم بخوابد با احساس گناه از خواب می پرد که چرا روی پرونده ای کار نکرده است. خیلی زود برایم روشن شد که او با اشتیاق برای بیشتر خواستن، خودش را تحلیل می برد: پرستیژ بیشتر، افتخار بیشتر و پول بیشتر.

همان طور که انتظار می رفت، جولیان فرد بسیار موفقی شد. به هر آنچه اکثر مردم آرزویش را دارند، دست یافت: اعتبار حرفه ای درخشان با درآمدی هفت رقمی؛ عمارتی دیدنی با همسایگانی مشهور؛ جت اختصاصی؛ ویلایی تابستانی در جزیره ای گرمسیری؛ مایملک ارزشمند و فراری براق قرمزی که وسط راه ورودی خانه اش پارک شده بود.

ولی به هرحال، این چیزها آنقدرها هم که در ظاهر به نظر می رسند، رؤیایی نبودند. در همه آنها، می توانستم نشانه هایی را از مرگی قریب الوقوع ببینم، البته نه به خاطر اینکه در شرکت از همه باهوش تر بودم بلکه به خاطر اینکه بیشتر وقتم را با این مرد گذرانده بودم. از آنجایی که همیشه مشغول کار بودیم، همیشه با هم بودیم. ظاهرا قرار نبود کارها به آهستگی انجام شود. همیشه پرونده ای بزرگتر و سخت تر از آخرین پرونده وجود داشت. هر مقدار هم آمادگی داشت، باز برایش کافی نبود. چه اتفاقی می افتند اگر خدای نکرده، قاضی این سؤال یا آن سؤال را بپرسد؟ اگر تحقیقاتمان کافی نباشد چه؟ اگر در یک محكمه ی مملو از جمعیت، مانند آهویی که در برابر یک جفت چراغ ماشین که ناگهان ظاهر شده، غافلگیر شود چه؟ برای همین تا آنجا که می شد، به خودمان فشار می آوردیم. من هم در حال غرق شدن در گرداب کار او بودم. در حالی که همه آدم های عاقل در خانه، کنار خانواده شان بودند، ما، دو برده زمان، در طبقه شصت و چهارم بلوک فلزی و شیشه ای، به دام افتاده بودیم و خیال می کردیم همه چیز تحت کنترل و دنیا به کاممان است و با توهمی از موفقیت، کور شده بودیم. 

هر چه بیشتر وقتم را با او سپری می کردم، می دیدم بیشتر در این گرداب فرو می رود. به نظر می رسید آرزوی مرگ می کند. هیچ چیزی او را خوشحال نمی کرد. سرانجام ازدواجش به شکست انجامید، دیگر با پدرش صحبت نمی کرد، و با اینکه همه چیزهایی که آدم آرزویش را دارد، در اختیار داشت، ولی هنوز آنچه را به دنبالش بود، نیافته بود و همه اینها از نظر احساسی، جسمی و روحی مشهود بود.

در پنجاه و سه سالگی، هفتاد و چند ساله به نظر می رسید. صورتش پر از چین و چروک بود البته با توجه به روشی که به طور کلی برای زندگی اش انتخاب کرده بود که به هر قیمتی شده به هدفت برس و دشمن را با بی رحمی از سر راهت بردار و به طور اخص، استرس زیاد ناشی از روش زندگی نامتعادلش، انتظار چین و چروک های بیشتری می رفت. شام خوردن های دیر وقت در رستوران های گران قیمت فرانسوی، کشیدن سیگار ضخیم کوبایی و نوشیدن کنیاک پشت کنیاک باعث شده بود به طرز خجالت آوری اضافه وزن پیدا کند. دائما شکایت می کرد که مریض است و خسته از اینکه مریض و خسته است. طبع شوخش را از دست داده بوده و به نظر می رسید که هرگز نخواهد خندید. طبع پرشور و اشتیاقی که قبلا داشت، با غم مرگباری جایگزین شده بود و شخصا، فکر می کنم زندگی اش بی هدف شده بود.

شاید غم انگیزترین موضوع این بود که حتی در دادگاه هم تمرکزش را از دست داده بود. پیش از این، با بحث و جدل فصیح و نفوذناپذیر خود همه حضار را به خود خیره می کرد، اما اکنون، با صدایی یکنواخت، ساعتها در حضور دادگاه، بی هیچ هدف مشخصی، درباره پرونده های مبهمی صحبت می کرد که اندکی به موضوع مرتبط بودند یا اصلا هیچ ربطی نداشتند. پیشترها، به استدلال های وکیل مدافع طرف مقابل بسیار موقرانه عکس العمل نشان می داد، اما اکنون، با ریشخند طعنه آمیز خود، صبر و بردباری قضاتی را محک می زد که قبلا او را حقوقدانی نابغه می دانستند. حقیقتا می شود گفت بارقه زندگی جولیان رو به خاموشی بود...

*** خريد کتاب راهبی که اتومبیل فراری اش را فروخت با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
48789

مشخصات

عنوان کتاب
راهبی که فراری اش را فروخت (همراه با دی وی دی)
نویسنده
رابین شیلپ شارما
مترجم
حمیده شاکرطاهری،پرستو نبی پور
ناشر
سایه سخن
تعداد صفحات
280
وزن
342 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
7
قطع
رقعی
شابک
9786007152102
مشخصات تکمیلی
زیرنظر:علی صاحبی،همراه با دی وی دی
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
You may also like
کتاب ارتباط بدون خشونت ترجمه کامران رحیمیان کتاب ارتباط بدون خشونت ترجمه کامران رحیمیان
پیشنهاد ویژه محدود
اختران
45,600 تومان 48,000 تومان
‎−5%
کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است. ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات...
خرید کتاب عبارت پنجم جو ویتالی قیمت با تخفیف و خلاصه معرفی کتاب خرید کتاب عبارت پنجم جو ویتالی قیمت با تخفیف و خلاصه معرفی کتاب
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
36,100 تومان 38,000 تومان
‎−5%
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم)
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
47,700 تومان 53,000 تومان
‎−10%
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟)
پیشنهاد ویژه محدود
الماس پارسیان
94,050 تومان 99,000 تومان
‎−5%
کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است. هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به...
خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
هیرمند
56,050 تومان 59,000 تومان
‎−5%
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پردیس آباریس
90,250 تومان 95,000 تومان
‎−5%
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
خرید کتاب معجزه گر خاموش اثر رضا حیات الغیب قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب معجزه گر خاموش اثر رضا حیات الغیب قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
سخنوران
141,550 تومان 149,000 تومان
‎−5%
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش...
خرید کتاب 365 گام تا موفقیت تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ با تخفیف خرید کتاب 365 گام تا موفقیت تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پل
52,250 تومان 55,000 تومان
‎−5%
کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است. کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم