زبان بدن (راهنمای جامع خواندن افکار دیگران از روی حرکات بدن)

کتاب زبان بدن اثر آلن پیز و باربارا پیز با ترجمه خانم مریم شفقی و توسط نشر خلاق به چاپ رسیده است.

چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
وقتی اولین بار اصطلاح «زبان بدن» در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

شما را به مطالعه ی معرفی کتاب زبان بدن در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
35091
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

سنگاب فیروزه کوبی شده کد FT002 با 23 سانتی متر ارتفاع یکی از دیگر تولیدات ویژه صنایع دستی آقاجانی است. در تولید سنگاب فیروزه کوب که یکی از محصولات ویژه صنایع دستی اصفهان است از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. لازم به ذکر است تمام مراحل تولید این محصول با دست انجام شده است. این محصول و کلیه ی ظروف فیروزه کوب تولید صنایع دستی آقاجانی دارای گارانتی 10 ساله ی کیفیت، استاندارد ملی ایران و گواهینامه ISO9001:2015 هستند.

صنایع دستی آقاجانی

سنبلدان فیروزه کوبی کد FT057 با ارتفاع 54 سانتی متر یکی از زیباترین تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. در تولید این سنبلدان فیروزه کوب از مس و بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. از نکات مهم در مورد این محصول می توان به گارانتی 10 ساله، استاندارد ملی ایران و گواهینامه ISO 9001:2015 اشاره کرد.

در صورت نیاز به مشاوره جهت خرید اینترنتی صنایع دستی اصفهان با همکاران ما در تماس باشید.

صنایع دستی آقاجانی

گلدان صراحی فیروزه کوبی آقاجانی کد FT012 با ارتفاع 20 سانتی متر یکی از زیباترین تولیدات صنایع دستی آقاجانی و با امضای استاد آقاجانی است. در تولید این صراحی فیروزه کوبی شده از مس و بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. از نکات مهم در مورد این محصول و ظروف فیروزه کوبی آقاجانی می توان به گارانتی 10 ساله، استاندارد ملی ایران و گواهینامه ISO9001:2015 اشاره کرد.

در صورت نیاز به مشاوره جهت خرید اینترنتی صنایع دستی اصفهان با همکاران ما در تماس باشید.

صنایع دستی آقاجانی

گلدان صراحی فیروزه کوبی شده ی ترنج کد FT032 یکی از تولیدات فاخر صنایع دستی آقاجانی در شهر اصفهان است. این گلدان صراحی فیروزه کوب 40 سانتی متر ارتفاع دارد و در ساخت آن از مس و بهترین فیروزه ی شناسنامه دار نیشابور استفاده است. از نکات مهم در مورد ظروف فیروزه کوبی آقاجانی می توان به گارانتی 10 ساله، استاندارد ملی ایران و گواهینامه ISO9001:2015 اشاره کرد.

لازم به ذکر است از آنجا که محصولات تولید صنایع دستی آقاجانی تماماً کار دست هنرمندان این مجموعه می باشد، احتمال اختلاف ارتفاع تا 3cm وجود دارد.

توضیحات

معرفی کتاب زبان بدن اثر آلن و باربارا پیز

زبان بدن چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
آلن پیز مدیرعامل یک شرکت مشاوره مدیریت در سیدنی استرالیا است. او به تهیه و تولید کتاب ها، فیلمها و نوار کاست هایی می پردازد که سازمانهای بی شماری در سراسر جهان از آن ها استفاده می کنند تا مهارت های ارتباطی را به کارکنان خود تعلیم دهند. او پیش از نگارش زبان بدن، ده سال به مطالعه، مصاحبه و پژوهش پرداخته است.

پیشگفتار
وقتی اولین بار اصطلاح زبان بدن در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

آن زمان، چند سال سابقه در فروشندگی داشتم و دوره های سخت و طولانی بسیاری را در فنون فروش گذرانده بودم، اما در هیچ کدام از آن ها حتی یک بار هم از جنبه های ارتباط غیرکلامی سخنی به میان نیامده بود.

طی بررسی هایم مشخص شد که اطلاعات کمی درباره ی زبان بدن وجود دارد و گرچه در برخی کتابخانه ها و دانشگاه ها مکتوباتی به چشم می خورد، بیشترشان مجموعه ای محدود از فرضیات افرادی بود که تجربه ای عملی درباره ی نحوه ی رفتار با دیگران نداشتند و اگر هم داشتند تجربه ای جزئی بیش نبود. منظورم این نیست که تلاش آنها اهمیتی نداشته است؛ فقط آنکه کارشان آن قدر فنی بوده که فردی نامتخصص مانند من نمیتوانست به صورت کاربردی از آن استفاده کند. در کتاب حاضر، خلاصه ای از مطالعات پیشگامان علوم رفتاری را نیز آورده ام و آنها را با تحقیقات مشابه صورت گرفته در علومی نظیر جامعه شناسی، مردم شناسی، جانورشناسی، آموزش، روان پزشکی، مشاوره ی خانواده، مذاکره و فروش حرفه ای تلفیق کرده ام.

*** خرید کتاب زبان بدن ***

کتاب زبان بدن همچنین تجربیاتی از فیلم ها و نوارهای ویدئویی بی شمار خودم و دیگران در سراسر استرالیا و جهان را در برمی گیرد. به علاوه، به بیان برخی از تجربیاتم طی پانزده سال گذشته از رویارویی با هزاران نفر حین مصاحبه، استخدام، تعلیم، مدیریت و فروشندگی نیز پرداخته ام.

این کتاب به هیچ وجه در حیطه ی زبان بدن حرف آخر را نمی زند و نیز هیچ یک از فرمولهای معجزه آسایی را در برنمی گیرد که در برخی کتاب های موجود در کتاب فروشی ها تضمین می شود، بلکه هدفش آگاه ساختن بیشتر خواننده از نشانه های غیرکلامی خود و آشکار کردن چگونگی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر با استفاده از این واسطه است.

گرچه حرکات کمی هستند که برخی افراد به طور مستقل و جداگانه آن را انجام می دهند، کتاب زبان بدن هرکدام از اجزای حرکت و زبان بدن را به طور مجزا بررسی می کند، به همین سبب سعی کرده ام تا از ساده کردن بیش از حد موضوع اجتناب کنم. به هرحال ارتباط غیرکلامی فرایندی پیچیده است که افراد، واژگان، زیرو بمي صدا و حرکات بدن بر آن مؤثرند.

همیشه افرادی هستند که دست هایشان را با وحشت بالا می آورند و ادعا می کنند که مطالعه ی زبان بدن فقط روشی دیگر است که علم به وسیله ی آن می تواند با راه یافتن به اسرار و افکار دیگران در جهت استثمار و سلطه گری به کار گرفته شود. کتاب حاضر به دنبال آن است که به خواننده بینشی گسترده تر برای ارتباط با دیگران ببخشد؛ به گونه ای که شاید دیگران و در نتیجه خود را بهتر درک کند. فهم چگونگی عملکرد یک مسئله، زندگی با آن را ساده تر می کند، حال آنکه ناآگاهی از آن ترس و خرافه را گسترش می دهد و دید ما را به یکدیگر نقادانه تر می کند. کسی که به تماشای پرنده ها می نشیند، این کار را بدین منظور نمی کند که بتواند آنها را سرنگون کند و آنها را نشان افتخار خود سازد؛ و البته که کسب دانش و مهارت در ارتباط غیرکلامی برای این است که رویارویی با دیگران را به تجربه ای شورانگیز تبدیل کند.

کتاب زبان بدن در ابتدا راهنمایی مؤثر برای کارکنان و مدیران فروش و مدیران اجرایی در نظر گرفته شده بود، اما طی ده سالی که صرف پژوهش و گردآوری اش شد، به گونه ای بسط یافت که هر کسی بدون توجه به پیشینه یا موقعیتش در زندگی می تواند آن را به کار گیرد تا پیچیده ترین رویدادهای زندگی، ارتباط چهره به چهره با دیگران را بفهمد.

*** خرید کتاب زبان بدن با تخفیف ***

خلاصه قسمتی از کتاب زبان بدن

1- چهارچوبی برای ادراک

از اواخر قرن بیستم شاهد ضرورت حضوری متفاوت از کارشناس اجتماعی، کارشناس غیرکلامی، هستیم. درست همان گونه که تماشاگری از تماشای پرندگان لذت می برد، به همان میزان نیز یک کارشناس غیرکلامی از تماشای نشانه های غیرکلامی انسان ها به وجد می آید. کارشناس غیرکلامی در مراودات اجتماعی، در ساحل، تلویزیون، محل کار یا هر جای دیگری که انسان ها به ارتباط متقابل می پردازند، به تماشا می نشیند. او دانشجوی علوم رفتاری است که می خواهد رفتارهای انسان های همتای خود را فرا بگیرد، به گونه ای که شاید در نهایت درباره ی خود و چگونگی ارتقای روابطش با دیگران چیزهای بیشتری بیاموزد.

به نظر تقریبا باورکردنی نیست که با گذشت میلیون ها سال یا بیشتر از تكامل بشر، جنبه های غیرکلامی ارتباط در هر مقیاسی فقط از دهه ی ۱۹۶۰ به بعد فعالانه مورد مطالعه قرار گرفته است و عموم مردم نیز فقط از وقتی ژولیوس فاصمت کتابی درباره ی زبان بدن در سال ۱۹۷۰ منتشر کرد، از آن آگاهی یافته اند که خلاصه ای بود از تلاش کارشناسان علوم رفتاری در زمینه ی ارتباط غیرکلامی تا آن زمان با وجود این، امروزه نیز بیشتر مردم هنوز از وجود زبان بدن بیخبرند، چه برسد به اهمیت آن در زندگی هایشان.

چارلی چاپلین و بسیاری از هنرپیشگان فیلم های صامت، پیشگامان مهارت های ارتباط غیرکلامی بودند؛ آنها تنها وسیله ی ارتباط موجود در صحنه بودند. هر کدام از بازیگران بر مینای توانایی استفاده از حرکات و علامت های بدن برای برقراری ارتباط مؤثر به خوبه یا بد طبقه بندی می شدند. وقتی فیلم های ناطق به ظهور رسيدند و تأکید کمتری بر جنبه های غیرکلامی بازی شد، بسیاری از بازیگران فیلم های صامت کم کم به دالان گمنامی رانده شدند و بازیگران ماهر کلامی ظهور کردند.

تا زمانی که مطالعه ی فنی زبان بدن ادامه دارد. شاید مؤثرین تلاش پیش از قرن بیستم کتاب اظهار عواطف در انسان و حیوانات از چارلز داروین باشد که در ۱۸۷۲ منتشر شد. مطالعات امروزی حالات چهره و زبان بدن نیز از همین جا ریشه می گیرد و از آن زمان تاکنون، پژوهشگران حدود یک میلیون علامت و نشانه ی غیرکلامی را ملاحظه و به ثبت رسانده اند. آلبرت مهرابیان پی برد کل تأثیر یک پیام حدود ۷ درصد کلامی (فقط واژگان)، ۳۸ درصد صوتی (شامل زیروبمی صدا، آهنگ و دیگر صداها) و ۵۵ درصد غیرکلامی است، پروفسور پردويستل نیز ارزیابی هایی مشابه از میزان ارتباط غیرکلامی میان انسان ها داشته است. او تخمین زده است که انسانی معمولی در واقع روزانه به طورکلی ده تا یازده دقیقه به بیان واژگان می پردازد و جمله ای معمولی فقط حدود ۵/ ۲ ثانیه طول می کشد. او نیز مانند مهرابیان دریافت بخش کلامی مکالمه ای چهره به چهره کمتر از ۳۵ درصد است و بیش از ۶۵ درصد ارتباط به صورت غیرکلامی انجام می گیرد.

بیشتر پژوهشگران عموما معتقدند بخش کلامی در اصل برای انتقال اطلاعات به کار می رود، حال آنکه از بخش غیرکلامی برای مذاکره ی رویکردهای میان فردی استفاده می شود و در برخی موارد همچون جایگزینی برای پیام های کلامی کاربرد دارد. برای مثال، فردی می تواند «نگاهی نافذ» به دیگری بیندازد؛ با این کار بدون آنکه چیزی بگوید، پیامی بسیار واضح را به طرف مقابل منتقل خواهد کرد.

واژگان و حركات، بدون در نظر گرفتن فرهنگ، به گونه ای قابل پیش بینی توأم می شوند که بردویستل می گوید فرد خوب تعلیم دیده باید قادر باشد با گوش سپردن به صدای یک نفر بگوید او در حال انجام دادن چه حرکتی است. به روشی مشابه بردویستل آموخت چگونه با تماشای حرکات یک فرد بگوید که او داشت به چه زبانی صحبت می کرد برای خیلی ها پذیرش این دشوار است که انسان ها هنوز هم از نظر زیست شناختی حیوان اند. نژادهای بشری گونه ای از نخستی هستند؛ بزرگ میمون های بدون مویی که آموخته اند روی دو پا راه بروند و مغز زیرک و پیشرفته ای دارند. ما هم مانند سایر گونه ها تحت الشعاع قوانین زیست شناختی هستیم که رفتارها، واکنش ها، زبان بدن و حرکات ما را هدایت می کنند؛ موضوع مبهوت کننده این است که حیوان انسانی به ندرت می داند که ممکن است حین بازگویی داستانی، وضعیت، حالات و حرکات او می تواند داستانی دیگر را برملا سازد.

ژرف نگری، درون یابی و گمانه ها

از نظر فنی، هر بار که کسی را «ژرف نگر» یا «درون یاب» می نامیم، در واقع، به توانایی او در فهم نشانه های غیرکلامی دیگران و مقایسه ی این نشانه ها با علائم کلامی اشاره می کنیم. به عبارت دیگر، وقتی می گوییم «احساس» یا «حس درونی»مان این است که شخصی به ما دروغ گفته است، در واقع، منظورمان این است که زبان بدن و کلام او با هم منطبق نیستند؛ این همان چیزی است که سخنرانان آن را آگاهی شنوندگان می نامند. برای مثال، اگر شنوندگان نشسته باشند و با چانه های افتاده و دست به سینه به صندلی شان تکیه کرده باشند.، یکه سخنران «ژرف نگر» به این گمان یا حس می رسد که منظورش خوب بیان نمی شود و احتمالا پی می برد که برای درگیر کردن شنوندگان باید رویکردی متفاوت را برگزیند. همین طور سخنرانی که «ژرفنگر» نباشد با بی توجهی مرتکب اشتباه خواهد شد.

به طور کلی، زن ها از مردها ژرف نگرتر هستند و این حقیقت موجب طلوع چیزی شده است که اغلب از آن با عنوان «شم زنانه» یاد می شود. زن ها از قدرتی درونی برای تشخيص و رمزگشایی علائم غیرکلامی برخوردارند، درست به همان میزان که چشمی بیخطا برای دیدن جزئیات و ظرایف دارند؛ به همین خاطر است که شوهران کمی می توانند به همسرانشان دروغ بگویند و از آن قِسِر در بروند و نیز به همین دلیل است که در مقابل، اکثر آنها می توانند بدون آنکه همسرانشان متوجه شوند، آنها را فریب دهند...

*** خرید کتاب زبان بدن الن پیز ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
35091

مشخصات

عنوان کتاب
زبان بدن
نویسنده
آلن پیز و باربارا پیز
مترجم
مریم شفقی
ناشر
خلاق
تعداد صفحات
308
وزن
426
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
20
قطع
وزیری
جلد
شمیز
شابک
9786005920604
مشخصات تکمیلی
(زبان ایما و اشاره)
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
با این کتاب میتونین از تکنیک های خواندن زبان بدن باخبر بشین که توی زندگی و مخصوص فروش و بازاریابی بسیار ارزشمنده

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
اختران

کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است.

ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات را تسهیل می کند. ارتباط بدون خشونت بر ارزش های مشترک انسانی و نیازها تکیه می کند و افراد را به پرهیز از زبانی که سبب مقاومت یا کاهش عزت نفس می شود و استفاده از زبانی که سلامت را افزایش می دهد تشویق می کند. ارتباط بدون خشونت باور دارد که به جای ایجاد ترس، گناه، سرزنش و شرم؛ غنی سازی زندگی رضایت آمیزترین انگیزه برای انجام کارهاست و به عنوان هدف، بر پذیرش مسئولیت فردی و در انتخاب و افزایش کیفیت ارتباط تاکید دارد. این روش حتی وقتی طرف مقابل آن را نمی داند نیز موثر است. با کمک کتاب ارتباط بدون خشونت شما خواهید دانست که: هرکاری که هرکسی انجام می دهد تلاشی است برای تحقق نیازهای متحقق نشده. برای هرکسی تحقق نیازها از طریق همکاری، سالم تر از رقابت است. به صورت طبیعی افراد وقتی که از روی میل در سلامت دیگران سهیم شوند لذت می‌ برند. مهارت های ارتباط بدون خشونت به شما کمک می‌کند تا: احساس گناه، شرم، ترس و افسردگی را از بین ببرید. خشم و ناامیدی را به ساختن اتحاد و مشارکت تبدیل کنید. راه حل هایی بر اساس امنیت، احترام متقابل و اتفاق آرا خلق کنید. نیازهای اساسی فرد، خانواده، مدرسه، جامعه و اجتماع را به روش های زندگی غنی ساز تحقق بخشید. تکنیک های ارتباطی فعال مارشال روزنبرگ تضادهای بالقوه را به گفت و گوهای صلح‌آمیز تغییر می دهد. شما تکنیک ساده ای می آموزید که مشاجره را خنثی می کند و ارتباط محبت آمیزی را با خانواده، و سایر آشنایان خلق می کند. من خواندن این کتاب را نه تنها توصیه بلکه تاکید می کنم.

در ادامه با ما با مطالعه ی معرفی کتاب ارتباط بدون خشونت در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا همراه شوید.

ذهن آویز

کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با ترجمه ای روان و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است.

ما در خلق بسیاری از واقعیت هایمان، همکاری داریم و این کار از درون ما انجام می شود. بسیاری از افراد، از چنین چیزی بی خبرند و بسیاری هم تاکنون هرگز چنین چیزی را نشنیده اند؛ حتی وقتی چنین چیزی را می شنوند (شما در خلق واقعیت های زندگی تان نقش دارید) به آن بی اعتنایی می کنند و با آن می جنگند و در برابر شنیدن آن به هر شکلی مقاومت می کنند. هواوپونوپونو به ما می آموزد که مسئولیت پذیر باشیم، یعنی مسئولیت شرکت در خلق تمامی وقایع ناخوشایند زندگی خود را برعهده بگیریم. وقتی این مسئولیت : را تقبل کنیم، هواوپونوپونو را در زندگی خود فعال می کنیم. جو ویتالی، نویسنده کتاب پرفروش محدودیت صفر، درباره هواوپونوپونو بسیار نوشته و تاکنون فقط از چهار ذکر اصلی "متاسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم دوستت دارم" صحبت کرده است؛ اما او حالا می خواهد در کتاب عبارت پنجم، پرده از ذکر پنجم بردارد.

در عبارت پنجم، هواوپونوپونو را عمیق تر و پیشرفته تر از آنچه قبلا خوانده اید خواهید شناخت، عبارتی که به سادگی چهار ذکر متاسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم و دوستت دارم نیست، اما معنایی بس عمیق دارد و به زندگی شادتر و دگرگون تری منجر می شود. این عبارت می گوید که شما قضاوت نمی شوید، بلکه حقیقتا دوست داشته می شوید؛ زیرا اولوهیت فقط می خواهد بدانیم که دوستمان دارد...

شما را به مطالعه ی بخشی از کتاب عبارت پنجم در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

بهار سبز

کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است.

شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از خود بپرسید که هدف از این زندگی چیست؟ من برای چه هدفی به این دنیا آمده ام؟ آیا من واقعا همان کسی هستم که فکر می کنم؟ آیا من واقعا همان کسی هستم که دیگران فکر می کنند؟

اگر به زندگی های متوالی اعتقاد دارید، شاید فکر کنید که دلیل حضور شما در این دنیا، مجازات شدن برای فرا نگرفتن درس های زندگی های گذشته است. شاید فکر کنید که در زندگی های گذشته، انسان شرور و پلیدی بودید و حالا زمان تسویه حساب است مطمئنم که یکی از سوالات شما این است که آیا هدف زندگی من بیدار شدن در ساعت پنج صبح برای رسیدن به متروی شلوغ یا گیر کردن در ترافیک صرفا جهت داشتن شغلی ست که هیچ کس قدر زحماتم را نمی داند! و صدای کسانی را می شنوم که روابطی را مورد ارزیابی مجدد قرار می دهند که در راستای هدف زندگی آنها نیستند. چنین روابطی، انرژی را از شما و روح تان گرفته و شما را تبدیل به یک باطری خالی و بدون شارژ می کند. حقیقت چنین روابطی، دروغ است. اگر شما هم شرایطی مشابه موارد ذکر شده را تجربه می کنید، کتاب رسالت روح، راهنمای شماست تا چشمان خود را بر حقایق باز کنید! در کتاب رسالت روح، مراحل ضروری برای شناخت خودتان و شناخت خداوند از طریق خودتان را ارائه خواهم داد. در این کتاب، به شما کمک خواهم کرد تا اشتیاق سوزان که همان «رسالت روح» شماست را بشناسید و با هدفی افتخار آمیز زندگی کنید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب رسالت روح در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

الماس پارسیان

کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است.

هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به شما کمک کنم ذهن خود را طوری ساماندهی کنید که هر روز دست به انتخاب شادی بزنید. فارغ از اینکه با چه چالش هایی مواجه می شوید یا چه شرایطی به شما فشار می آورد می توانید واکنش خود را به آن چالش ها و شرایط انتخاب کنید. اینکه چگونه عصرتان را سپری می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد: این هیچ ربطی به شرایط شما ندارد. آبراهام لینکلن گفته بود: بیشتر آدم ها به اندازه ای که تصمیم گرفتداند شاد باشند شاد هستند.

اگر ابه درستکار (ابه درستکار ( Honest Ahe ) لقب آبراهام لینکلن است مطالعه ای که اخیرا انجام شد و نشان داد در روزهای پنج شنبه، شادی ده درصد افزایش می یابد را می دید، حتما خوشحال می شد. چرا اینطور است؟

مردم به خاطر آمدن تعطیلات آخر هفته ذوق می کنند به همین علت تصمیم می گیرند شادتر باشند. آنها پنج شنبه ها | فکرشان را بر این امر متمرکز می کنند که از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

ما شما را به این چالش دعوت می کنیم که بگذارید هر روزتان پنج شنبه باشد، به خودتان اجازه دهید که هر روز شاد باشید. نه فقط آخر هفته ها نه فقط هر زمانی که یک مناسبت خاص دارید: نه فقط زمانی که در تعطیلات هستید.

اگر نگرش درستی باشید می توانید روز شنبه هم مثل پنج شنبه شاد باشید. در کتاب مقدس نیامده است که: پنج شنبه روزی است که خداوند آفريده است. بلکه در آن نوشته شده است: این روزی است که خداوند آفریده است.

این یعنی شنبه، یکشنبه، دوشنبه سه شنبه، چهارشنبه و سایر روزهای هفته. حتی وقتی باران می بارد، هنگامی که مجبورید تا دیروقت کار کنید و یا مجبورید ظرف بشویید هم می توانید شاد باشید.

هیرمند

کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است.

کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان کنید و تعاملاتی ثمربخش با روسا و همکارانتان داشته باشید. اغلب اوقات به کار بردن دانش و مهارت تان در کار بخش آسان کار است، اما بخش دشوار آن همکاری موثر با دیگران است. این راهنمای سودمند به شما در برقراری تعاملات شخصی موثر یاری می رساند، حتی به هنگام حل و فصل کشمکش ها، مواجهه با مشتریان و با ارائه ی سخنرانی های دشوار. چه مديرعامل یک شرکت مهم باشید و چه یک تاجر خرده پا یا مدیر یک تیم، برقراری روابط مؤثر و شفاف در موفقیت شما نقش تعيين کننده ای دارد. کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد تمهیدات، توصیه ها و راهکارهایی، از شيوه ی مجذوب نگه داشتن شنونده گرفته تا آموزش خوب گوش کردن - ارائه می دهد که به آنها نیاز دارید تا بتوانید: شنونده ی فعالی باشید، در موقعیت های منفی بر نکات مثبت تأكيد كنيد در کشمکش ها راه حل هایی بیابید که رضایت خاطر هر دو طرف جلب شود، هنگام نوشتن نامه و ایمیل به حاشیه نروید، از عهده ی ارائه سخنرانی، انجام مصاحبه ها و چالش های دیگر برآیید و با اقتدار و قاطع سخن بگویید.

پردیس آباریس

کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و محسن پاک فطرت به فارسی ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است.

اما این کتاب به عنوان زندگی نامه، شیوه ی نگارشی متفاوتی دارد و همانند زندگی نامه های معمولی نیست. بلکه وین دایر در این کتاب، به شیوه ای استادانه لحظات سرنوشت ساز و ارتباط آنها را با یکدیگر پیدا کرده است و به وضوح نشان داده است هیچ اتفاق و رویدادی در زندگی، تصادفی و بی علت نیست. تمامی اتفاقات چه خوب و چه به ظاهر بد برای تکمیل سرنوشت ماست و بخشی از دارمای ما محسوب می شود. در این کتاب، وین دایر تمام لحظات سرنوشت ساز خود را از ابتدای کودکی اش در دیترویت تا آخرین سال های عمرش را با خوانندگان در میان گذاشته است و البته این کار را با مهارت زیادی که در نویسندگی دارد به انجام رسانده است. در فرآیند مطالعه ی این کتاب شما هم خواهید آموخت همانند وین دایر به اتفاقات زندگی خود رجوع کنید و ارتباط آنها را با جایگاه کنونی خود بیابید.

کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم، نگاهی بر زندگی دکتر وین دایر است و در عین حال چراغ راهی است برای کسانی که جویای حقیقت هستند. با مطالعه ی این کتاب متوجه حضور دستان خداوند در زندگی تان می شوید و از طرفی این کتاب شما را در فهم هدف و رسالت منحصر به فردتان یاری می کند.

شما را به مطالعه قسمتی از کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

سخنوران

کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است. 

بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش داریم...

می توانی تصور کنی پیش از آنکه برای نخستین بار به این اندیشه برسیم که جز زیستن؛ خوردن؛ جنگیدن و یا قدرت یافتن در دنیا هدفی بالاتر وجود دارد؛ چند زندگی را پشت سر گذاشته ایم!؟
صد زندگی را... هزار زندگی را..!؟

آنگاه صد سال دیگر تا بفهمیم چیزی به نام کمال (پرواز) وجود دارد و باز هم صد زندگی دیگر تا به این برسیم که هدف از زندگی یافتن آن کمال و متجلی کردن آن است.

پس بدیهی است جهان دیگر را براساس آنچه در این جهان می آموزیم، انتخاب می کنیم. اگر چیزی نیاموزیم جهان بعدی نیز مانند همین جهان خواهد بود؛ با همان محدودیت ها و مشکلات.
اما اگر به سمت کمال (پرواز و آزادی) قدم برداریم؛ به یکباره آنقدر خواهیم آموخت که نیازی نباشد هزاران بار زندگی کنیم تا به این مرحله برسیم.

اگر قرار باشد در کل زندگیتان فقط یک کتاب بخوانید، باید کتاب معجزه گر خاموش را بخوانید!

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب معجزه گر خاموش در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

پل

کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است.

کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار، تکنیک و دستورالعمل هایی است که با روش های ساده ی آن می توانید بهترین گام ها را در بهبود زندگی تان بردارید. آنتونی رابینز به شما نشان می دهد که چگونه در کمترین زمان به بهترین نتایج دست یابید. گام های بزرگ رابینز راهی به سوی زندگی بهتر است. این گام ها سرلوحه ی موفقیت های بی شماری است. پیتر گابر ( مدیر اجرایی شرکت سونی )

شناخت عمیق آنتونی رابینز نسبت به مردم و جامعه سبب پیشرفت او شده است او به خوبی می داند چه عاملی موجب موفقیت، سعادت و شادکامی زندگی مردم می شود. (آندره آقاسی)

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم