زبان بدن (راهنمای جامع خواندن افکار دیگران از روی حرکات بدن)

35091

جدید

کتاب زبان بدن اثر آلن پیز و باربارا پیز با ترجمه خانم مریم شفقی و توسط نشر خلاق به چاپ رسیده است.

چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
وقتی اولین بار اصطلاح «زبان بدن» در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

شما را به مطالعه ی معرفی کتاب زبان بدن در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

54,000 تومان

60,000 تومان

- +

ناشر: خلاق

 
معرفی کتاب

معرفی کتاب زبان بدن اثر آلن و باربارا پیز

زبان بدن چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
آلن پیز مدیرعامل یک شرکت مشاوره مدیریت در سیدنی استرالیا است. او به تهیه و تولید کتاب ها، فیلمها و نوار کاست هایی می پردازد که سازمانهای بی شماری در سراسر جهان از آن ها استفاده می کنند تا مهارت های ارتباطی را به کارکنان خود تعلیم دهند. او پیش از نگارش زبان بدن، ده سال به مطالعه، مصاحبه و پژوهش پرداخته است.

پیشگفتار
وقتی اولین بار اصطلاح زبان بدن در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

آن زمان، چند سال سابقه در فروشندگی داشتم و دوره های سخت و طولانی بسیاری را در فنون فروش گذرانده بودم، اما در هیچ کدام از آن ها حتی یک بار هم از جنبه های ارتباط غیرکلامی سخنی به میان نیامده بود.

طی بررسی هایم مشخص شد که اطلاعات کمی درباره ی زبان بدن وجود دارد و گرچه در برخی کتابخانه ها و دانشگاه ها مکتوباتی به چشم می خورد، بیشترشان مجموعه ای محدود از فرضیات افرادی بود که تجربه ای عملی درباره ی نحوه ی رفتار با دیگران نداشتند و اگر هم داشتند تجربه ای جزئی بیش نبود. منظورم این نیست که تلاش آنها اهمیتی نداشته است؛ فقط آنکه کارشان آن قدر فنی بوده که فردی نامتخصص مانند من نمیتوانست به صورت کاربردی از آن استفاده کند. در کتاب حاضر، خلاصه ای از مطالعات پیشگامان علوم رفتاری را نیز آورده ام و آنها را با تحقیقات مشابه صورت گرفته در علومی نظیر جامعه شناسی، مردم شناسی، جانورشناسی، آموزش، روان پزشکی، مشاوره ی خانواده، مذاکره و فروش حرفه ای تلفیق کرده ام.

*** خرید کتاب زبان بدن ***

کتاب زبان بدن همچنین تجربیاتی از فیلم ها و نوارهای ویدئویی بی شمار خودم و دیگران در سراسر استرالیا و جهان را در برمی گیرد. به علاوه، به بیان برخی از تجربیاتم طی پانزده سال گذشته از رویارویی با هزاران نفر حین مصاحبه، استخدام، تعلیم، مدیریت و فروشندگی نیز پرداخته ام.

این کتاب به هیچ وجه در حیطه ی زبان بدن حرف آخر را نمی زند و نیز هیچ یک از فرمولهای معجزه آسایی را در برنمی گیرد که در برخی کتاب های موجود در کتاب فروشی ها تضمین می شود، بلکه هدفش آگاه ساختن بیشتر خواننده از نشانه های غیرکلامی خود و آشکار کردن چگونگی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر با استفاده از این واسطه است.

گرچه حرکات کمی هستند که برخی افراد به طور مستقل و جداگانه آن را انجام می دهند، کتاب زبان بدن هرکدام از اجزای حرکت و زبان بدن را به طور مجزا بررسی می کند، به همین سبب سعی کرده ام تا از ساده کردن بیش از حد موضوع اجتناب کنم. به هرحال ارتباط غیرکلامی فرایندی پیچیده است که افراد، واژگان، زیرو بمي صدا و حرکات بدن بر آن مؤثرند.

همیشه افرادی هستند که دست هایشان را با وحشت بالا می آورند و ادعا می کنند که مطالعه ی زبان بدن فقط روشی دیگر است که علم به وسیله ی آن می تواند با راه یافتن به اسرار و افکار دیگران در جهت استثمار و سلطه گری به کار گرفته شود. کتاب حاضر به دنبال آن است که به خواننده بینشی گسترده تر برای ارتباط با دیگران ببخشد؛ به گونه ای که شاید دیگران و در نتیجه خود را بهتر درک کند. فهم چگونگی عملکرد یک مسئله، زندگی با آن را ساده تر می کند، حال آنکه ناآگاهی از آن ترس و خرافه را گسترش می دهد و دید ما را به یکدیگر نقادانه تر می کند. کسی که به تماشای پرنده ها می نشیند، این کار را بدین منظور نمی کند که بتواند آنها را سرنگون کند و آنها را نشان افتخار خود سازد؛ و البته که کسب دانش و مهارت در ارتباط غیرکلامی برای این است که رویارویی با دیگران را به تجربه ای شورانگیز تبدیل کند.

کتاب زبان بدن در ابتدا راهنمایی مؤثر برای کارکنان و مدیران فروش و مدیران اجرایی در نظر گرفته شده بود، اما طی ده سالی که صرف پژوهش و گردآوری اش شد، به گونه ای بسط یافت که هر کسی بدون توجه به پیشینه یا موقعیتش در زندگی می تواند آن را به کار گیرد تا پیچیده ترین رویدادهای زندگی، ارتباط چهره به چهره با دیگران را بفهمد.

*** خرید کتاب زبان بدن با تخفیف ***

خلاصه قسمتی از کتاب زبان بدن

1- چهارچوبی برای ادراک

از اواخر قرن بیستم شاهد ضرورت حضوری متفاوت از کارشناس اجتماعی، کارشناس غیرکلامی، هستیم. درست همان گونه که تماشاگری از تماشای پرندگان لذت می برد، به همان میزان نیز یک کارشناس غیرکلامی از تماشای نشانه های غیرکلامی انسان ها به وجد می آید. کارشناس غیرکلامی در مراودات اجتماعی، در ساحل، تلویزیون، محل کار یا هر جای دیگری که انسان ها به ارتباط متقابل می پردازند، به تماشا می نشیند. او دانشجوی علوم رفتاری است که می خواهد رفتارهای انسان های همتای خود را فرا بگیرد، به گونه ای که شاید در نهایت درباره ی خود و چگونگی ارتقای روابطش با دیگران چیزهای بیشتری بیاموزد.

به نظر تقریبا باورکردنی نیست که با گذشت میلیون ها سال یا بیشتر از تكامل بشر، جنبه های غیرکلامی ارتباط در هر مقیاسی فقط از دهه ی ۱۹۶۰ به بعد فعالانه مورد مطالعه قرار گرفته است و عموم مردم نیز فقط از وقتی ژولیوس فاصمت کتابی درباره ی زبان بدن در سال ۱۹۷۰ منتشر کرد، از آن آگاهی یافته اند که خلاصه ای بود از تلاش کارشناسان علوم رفتاری در زمینه ی ارتباط غیرکلامی تا آن زمان با وجود این، امروزه نیز بیشتر مردم هنوز از وجود زبان بدن بیخبرند، چه برسد به اهمیت آن در زندگی هایشان.

چارلی چاپلین و بسیاری از هنرپیشگان فیلم های صامت، پیشگامان مهارت های ارتباط غیرکلامی بودند؛ آنها تنها وسیله ی ارتباط موجود در صحنه بودند. هر کدام از بازیگران بر مینای توانایی استفاده از حرکات و علامت های بدن برای برقراری ارتباط مؤثر به خوبه یا بد طبقه بندی می شدند. وقتی فیلم های ناطق به ظهور رسيدند و تأکید کمتری بر جنبه های غیرکلامی بازی شد، بسیاری از بازیگران فیلم های صامت کم کم به دالان گمنامی رانده شدند و بازیگران ماهر کلامی ظهور کردند.

تا زمانی که مطالعه ی فنی زبان بدن ادامه دارد. شاید مؤثرین تلاش پیش از قرن بیستم کتاب اظهار عواطف در انسان و حیوانات از چارلز داروین باشد که در ۱۸۷۲ منتشر شد. مطالعات امروزی حالات چهره و زبان بدن نیز از همین جا ریشه می گیرد و از آن زمان تاکنون، پژوهشگران حدود یک میلیون علامت و نشانه ی غیرکلامی را ملاحظه و به ثبت رسانده اند. آلبرت مهرابیان پی برد کل تأثیر یک پیام حدود ۷ درصد کلامی (فقط واژگان)، ۳۸ درصد صوتی (شامل زیروبمی صدا، آهنگ و دیگر صداها) و ۵۵ درصد غیرکلامی است، پروفسور پردويستل نیز ارزیابی هایی مشابه از میزان ارتباط غیرکلامی میان انسان ها داشته است. او تخمین زده است که انسانی معمولی در واقع روزانه به طورکلی ده تا یازده دقیقه به بیان واژگان می پردازد و جمله ای معمولی فقط حدود ۵/ ۲ ثانیه طول می کشد. او نیز مانند مهرابیان دریافت بخش کلامی مکالمه ای چهره به چهره کمتر از ۳۵ درصد است و بیش از ۶۵ درصد ارتباط به صورت غیرکلامی انجام می گیرد.

بیشتر پژوهشگران عموما معتقدند بخش کلامی در اصل برای انتقال اطلاعات به کار می رود، حال آنکه از بخش غیرکلامی برای مذاکره ی رویکردهای میان فردی استفاده می شود و در برخی موارد همچون جایگزینی برای پیام های کلامی کاربرد دارد. برای مثال، فردی می تواند «نگاهی نافذ» به دیگری بیندازد؛ با این کار بدون آنکه چیزی بگوید، پیامی بسیار واضح را به طرف مقابل منتقل خواهد کرد.

واژگان و حركات، بدون در نظر گرفتن فرهنگ، به گونه ای قابل پیش بینی توأم می شوند که بردویستل می گوید فرد خوب تعلیم دیده باید قادر باشد با گوش سپردن به صدای یک نفر بگوید او در حال انجام دادن چه حرکتی است. به روشی مشابه بردویستل آموخت چگونه با تماشای حرکات یک فرد بگوید که او داشت به چه زبانی صحبت می کرد برای خیلی ها پذیرش این دشوار است که انسان ها هنوز هم از نظر زیست شناختی حیوان اند. نژادهای بشری گونه ای از نخستی هستند؛ بزرگ میمون های بدون مویی که آموخته اند روی دو پا راه بروند و مغز زیرک و پیشرفته ای دارند. ما هم مانند سایر گونه ها تحت الشعاع قوانین زیست شناختی هستیم که رفتارها، واکنش ها، زبان بدن و حرکات ما را هدایت می کنند؛ موضوع مبهوت کننده این است که حیوان انسانی به ندرت می داند که ممکن است حین بازگویی داستانی، وضعیت، حالات و حرکات او می تواند داستانی دیگر را برملا سازد.

ژرف نگری، درون یابی و گمانه ها

از نظر فنی، هر بار که کسی را «ژرف نگر» یا «درون یاب» می نامیم، در واقع، به توانایی او در فهم نشانه های غیرکلامی دیگران و مقایسه ی این نشانه ها با علائم کلامی اشاره می کنیم. به عبارت دیگر، وقتی می گوییم «احساس» یا «حس درونی»مان این است که شخصی به ما دروغ گفته است، در واقع، منظورمان این است که زبان بدن و کلام او با هم منطبق نیستند؛ این همان چیزی است که سخنرانان آن را آگاهی شنوندگان می نامند. برای مثال، اگر شنوندگان نشسته باشند و با چانه های افتاده و دست به سینه به صندلی شان تکیه کرده باشند.، یکه سخنران «ژرف نگر» به این گمان یا حس می رسد که منظورش خوب بیان نمی شود و احتمالا پی می برد که برای درگیر کردن شنوندگان باید رویکردی متفاوت را برگزیند. همین طور سخنرانی که «ژرفنگر» نباشد با بی توجهی مرتکب اشتباه خواهد شد.

به طور کلی، زن ها از مردها ژرف نگرتر هستند و این حقیقت موجب طلوع چیزی شده است که اغلب از آن با عنوان «شم زنانه» یاد می شود. زن ها از قدرتی درونی برای تشخيص و رمزگشایی علائم غیرکلامی برخوردارند، درست به همان میزان که چشمی بیخطا برای دیدن جزئیات و ظرایف دارند؛ به همین خاطر است که شوهران کمی می توانند به همسرانشان دروغ بگویند و از آن قِسِر در بروند و نیز به همین دلیل است که در مقابل، اکثر آنها می توانند بدون آنکه همسرانشان متوجه شوند، آنها را فریب دهند...

*** خرید کتاب زبان بدن الن پیز ***

 
مشخصات کتاب
عنوان کتاب زبان بدن
موضوع اصلی کتاب روانشناسی ارتباط
نویسنده آلن پیز و باربارا پیز
مترجم مریم شفقی
ناشر خلاق
تعداد صفحات 308
وزن 426
سال چاپ 1398
زبان کتاب فارسی
نوبت چاپ 20
قطع وزیری
شابک 9786005920604

نوشتن دیدگاه

زبان بدن (راهنمای جامع خواندن افکار دیگران از روی حرکات بدن)

کتاب زبان بدن اثر آلن پیز و باربارا پیز با ترجمه خانم مریم شفقی و توسط نشر خلاق به چاپ رسیده است.

چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
وقتی اولین بار اصطلاح «زبان بدن» در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

شما را به مطالعه ی معرفی کتاب زبان بدن در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(1)
1398-12-25

زبان بدن

با این کتاب میتونین از تکنیک های خواندن زبان بدن باخبر بشین که توی زندگی و مخصوص فروش و بازاریابی بسیار ارزشمنده

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

30 محصول مشابه یافت شد

رنگ آميزی پیشرفته (باغچه...

12,600 تومان 14,000 تومان

جادوی فکر بزرگ

44,100 تومان 49,000 تومان

شجاعت (چیره شدن بر ترس و...

36,000 تومان 40,000 تومان

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

10,800 تومان 12,000 تومان

من و ما! 3 (داستانهای کوتاه و...

25,200 تومان 28,000 تومان

راهبی که فراری اش را فروخت

46,800 تومان 52,000 تومان

هفت عادت مردمان موثر (درسهای...

49,500 تومان 55,000 تومان

بخواهید تا به شما داده شود

40,500 تومان 45,000 تومان

تحلیل رفتار متقابل (تاملی در...

67,500 تومان 75,000 تومان

بهترین سال زندگی

27,000 تومان 30,000 تومان

چگونه با هر کسی صحبت کنیم (92...

31,500 تومان 35,000 تومان

تفکر زائد

31,500 تومان 35,000 تومان

کافه ای به نام چرا

15,300 تومان 17,000 تومان

نگرش یعنی همه چیز

24,300 تومان 27,000 تومان

اینقدر عصبانی نباش

25,200 تومان 28,000 تومان

قانون جذب

16,200 تومان 18,000 تومان

35 قانون روحانی

39,600 تومان 44,000 تومان

جهان امکان

22,500 تومان 25,000 تومان

اتوبوس انرژی

19,800 تومان 22,000 تومان

فن چانه زنی در مذاکره و فروش...

17,100 تومان 19,000 تومان

سخنرانی جذاب و طنز در بیان

13,500 تومان 15,000 تومان

طراحی نطق و سخنرانی اقناعی

9,900 تومان 11,000 تومان

روانشناسی اعتراض (وقتی نه می...

39,600 تومان 44,000 تومان

هوش اجتماعی

48,600 تومان 54,000 تومان