مردان مريخی زنان ونوسی چگونه روابط زناشویی خود را بهبود بخشیم

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی نوشته جان گری در مورد رابطه زناشویی و ارتباط با جنس مخالف است این کتاب با ترجمه مهدی قراچه داغی و توسط نشر ذهن آویز به چاپ رسیده است.

در این کتاب نویسنده به تفاوتهای میان مرد و زن پرداخته و معتقد است که با شناخت این تفاوتها می توان بسیاری از مشکلات زناشویی را حل کرد.

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی دستورالعملی برای ایجاد روابط مبتنی بر عشق و علاقه می باشد. توضیح می دهد که چگونه زن و مرد در همه زمینه های زندگی با هم تفاوت دارند. زن و مرد نه تنها متفاوت از یکدیگر با هم ارتباط برقرار می سازند، بلکه در احساس، اندیشه، درک، واکنش و عشق با هم تفاوتهای اصولی دارند و شاید بتوان گفت که زن و مرد انگار از دو سیاره متفاوت آمده اند، به زبان های متفاوت تکلم می کنند و به غذایی متفاوت احتیاج دارند.

با ما در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا با معرفی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی همراه باشید.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
4877
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلدان صراحی مس و خاتم کاری تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیبانرین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. این گلدان در ابعاد و کیفیت های متفاوتی طراحی و ساخته شده است. گلدان خاتم کاری کد K013 با 16 سانتی متر ارتفاع، مقاوم در برابر ضربه، نور آفتاب و رطوبت هوا و دارای گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد.

صنایع دستی آقاجانی

دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است و دارای گارانتی کیفیت ISO 9001 و گواهی استاندارد ملی ایران است.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری فیروزه کوبی ترنج کد FT066 بزرگترین آجیل خوری مسی تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از معروفترین تولیدکنندگان صنایع دستی اصفهان از بهترین مواد اولیه تولید شده است. در تولید این آجیل خوری فیروزه کوبی شده از بهترین و ناب ترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. از نکات قابل توجه این محصول گارانتی 10 ساله و استاندارد ملی ایران است. ارتفاع این «آجیل خوری مسی» 42 سانتی متر و قطری در حدود 32 سانتی متر دارد.

توضیحات

معرفی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی همانطور که از اسم آن مشخص است بر این باور است که مردها و زنها هرکدام از سیاره ای مختلف آمده اند و دارای خصوصیات و ویژگیهای مختص به خودشان هستند.این دو اگر شناخت کافی نسبت به تفاوتها و اختلافهای خود داشته باشند‌‌؛ می توانند درک بهتری نسبت به یکدیگر داشته و در زندگی موفق تر عمل نمایند.

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی دستورالعملی برای ایجاد روابط مبتنی بر عشق و علاقه می باشد. توضیح می دهد که چگونه زن و مرد در همه زمینه های زندگی با هم تفاوت دارند. زن و مرد نه تنها متفاوت از یکدیگر با هم ارتباط برقرار می سازند، بلکه در احساس، اندیشه، درک، واکنش و عشق با هم تفاوتهای اصولی دارند و شاید بتوان گفت که زن و مرد انگار از دو سیاره متفاوت آمده اند، به زبانهای متفاوت تکلم می کنند و به غذایی متفاوت احتیاج دارند.

وقتی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی را می خوانید با شیوه های عملی متعددی برای حل مسایل ناشی از تفاوتهای میان خود و همسرتان آشنا می شوید. این کتاب تنها تحلیلی نظری درباره تفاوتهای روانی نیست، بلکه راهنمایی عملی است که نشان می دهد چگونه می توانید روابطی مبتنی بر عشق و دوستی با همسر خود ایجاد کنید.

*** خريد کتاب مردان مریخی زنان ونوسی ***

مردان مریخی زنان ونوسی

قسمتی از کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

هنوز یک هفته از تولد دخترمان لورن نگذشته بود که من و همسرم، بونی، کاملا خسته شده و واقعا از پا افتاده بودیم. لورن شب ها با گریه های خود ما را از خواب بیدار می کرد. همسرم هنگام زایمان دچار مشکلاتی شده بود و حالا همچنان درد داشت و به همین خاطر قرص آرامبخش مصرف می کرد و خیلی سخت قادر بود راه برود. من بعد از پنج روز متوالی که در خانه بوده و به او کمکم می کردم سرانجام دیگر طاقت نیاوردم و تصمیم گرفتم به سرکار بروم. بونی هم تقریبا حالش بهتر شده بود و خیالم تا حدودی راحت شده بود. همان روز که سرکار بودم اتفاقا قرص های آرام بخش بونی هم تمام شده بود و او به جای این که به من تلفن کند تا موقع بازگشت به خانه از آن قرص ها برایش بخرم، از برادرم که برای عیادت او به خانه مان آمده بود می خواهد این کار را برایش انجام دهد. اما متأسفانه برادرم یادش می رود قرص ها را برای او بخرد و در نتیجه بونی تمام روز را درد کشیده بود و با همان وضع دشوار از دخترمان لورن نیز مراقبت کرده بود.

من آن روز عصر بی خبر از همه چیز وارد خانه شدم و دیدم بونی خیلی ناراحت و پکر است.فکرکردم بچه او را کلافه کرده است. اما با او لحنی نکوهش آمیز لب به سخن گشود و گفت :همه ی روز را درد کشیدم... قرص هایم تمام شده بود روی تخت افتاده بودم و واقعا نمی دانستم چه کار کنم. من قيافه حق به جانبی به خود گرفتم و گفتم : خب، چرا به من زنگ نزدی؟

بونی جواب داد: آخه برادرت برای دیدن من آمده بود. از او خواهش کردم این کار را برایم بکند، ولی او فراموش کرد. خلاصه تمام روز منتظرش بودم و نمی توانستم از جایم تکان بخورم. راه رفتن برایم غیرممکن بود و احساس تنهایی و بی پناهی می کردم.

این حرف را که زد دیگه نتوانستم تحمل کنم و داشتم از عصبانیت می ترکیدم. از این ناراحت شده بودم که چرا به من زنگ نزده بود و موضوع را به من نگفته بود و حالا داشت من را نکوهش می کرد. خلاصه کمی بگو مگو کردیم و من بعد از کمی غرولند تصمیم گرفتم خانه را ترک کنم. اما در آن لحظه اتفاقی رخ داد که زندگیم را کاملا عوض کرد. بونی به من گفت : صبر کن، خواهش می کنم نرو. درد داره من را از پا در می آورد. دیگر طاقتم تمام شده واقعا به تو احتیاج دارم. الان چند روز است که نخوابیده ام. التماس می کنم به حرف هایم گوش بده.

برای لحظه ای ایستادم که ببینم چه می گوید. او ادامه داد: «جان گری! تو یک دوست نیمه راه هستی. یعنی تا موقعی که سر حال و سالم بودم کنارم بودی، اما به محض آن که ناخوش شدم و نمی توانم آن طور که باید و شاید به تو خدمت کنم حالا می خواهی رهایم کنی.» بعد در سکوت اشک ریخت و همان طور که بغض کرده بود ادامه داد: من الان درد می کشم و کسی را غیر از تو ندارم. الان بیش از هر زمان دیگر دلم می خواهد کنارم باشی. خواهش می کنم بیا اینجا بنشین و دست هایت را روی شانه هایم بگذار. التماس می کنم نرو!

به سمت او رفتم و بی آنکه حرفی بزنم، بازوانم را به دور او حلقه کردم. بونی می گریست. چند دقیقه بعد، از اینکه او را ترک نکرده بودم از من تشکر کرد و گفت که می خواسته او را لمس کنم.

در آن لحظه به معنای حقیقی عشق، عشق بی چشمداشت پی بردم. همیشه خود را انسانی دوستدار دیگران می دانستم. اما حالا به این نتیجه رسیدم که حق با بونی بود. من دوست نیمه راه بودم. تا زمانی که او شاد و سرحال بود و محبت می کرد، متقابلا به او محبت می کردم. اما اگر ناراحت بود، احساس می کردم که مورد سرزنش قرار گرفته ام و با این ذهنیت با او مشاجره می کردم و از او فاصله می گرفتم.

آن روز برای نخستین بار بونی را ترک نکردم، پیش او ماندم و احساسی بس خوشایند سراسر وجود مرا فرا گرفت. توانستم آنچه را او به واقع نیاز داشت به او بدهم. احساس کردم که عشق حقیقی یعنی همین، یعنی مراقبت از یک انسان دیگر، یعنی مهر اصیل و بی چشمداشت. یعنی حضور در وقت نیاز. در شگفت شدم که چه راحت وقتی راه آن را به من نشان دهند می توانم شوهری حمایت کننده باشم.

چگونه تا آن زمان این را نمی دانستم؟ او تنها به این نیاز داشت که نزد او بروم، کنارش بنشینم و با او صمیمانه حرف بزنم. زنها به راحتی این را درک می کنند. اما من مرد بودم و نمی دانستم که زنها تا چه اندازه به محبت همسرشان بها می دهند و از آن استقبال می کنند. با رعایت این تفاوتها راه جدیدی در ارتباط با زنم پیش پای من قرار گرفت. هرگز باور نمی کردم به این سادگی بتوانیم اختلافات زناشویی را حل و فصل کنیم.

قبلا، وقتی مشکلی بروز می کرد، بی تفاوت می شدم، زیرا خیلی ساده نمی دانستم چه کار دیگری از من ساخته است. به همین دلیل ازدواج نخست من بسیار دشوار و دردناک تمام شد. اما تجربه جدید نشان داد که چگونه می توانم این انگاره را تغییر دهم.

ملهم از این حادثه، هفت سال درباره روابط میان زن و مرد مطالعه کردم و حاصل آن کتاب مردان مریخی زنان ونوسی است که هم اکنون می خوانید. وقتی در عمل تفاوتهای زن و مرد را تجربه کردم، ناگهان به این نتیجه رسیدم که لازم نیست زندگی زناشویی من تا این حد به دشواری بگذرد. با این آگاهی جدید درباره تفاوتهای میان زن و مرد، من و بونی توانستیم روابط خود را متحول کنیم و از یکدیگر بیشتر لذت ببریم.

در ادامه بررسی درباره تفاوتهای میان زن و مرد، راههای جدیدی برای بهبود مناسبات زناشویی خود پیدا کردیم. ما حالا مطالبی درباره امور زناشویی می دانیم که پدر و مادر ما هرگز از آن آگاه نبودند و بنابراین نمی توانستند آن را به ما آموزش دهند. وقتی این بینش جدید را با کسانی که برای مشاوره درباره امور زناشویی به من مراجعه کردند در میان گذاشتم، مناسبات زناشویی آنها نیز متحول شد. در عمل هزاران نفر از کسانی که در سمینارهای هفتگی من شرکت می کنند توانسته اند یک شبه روابط زناشویی خود را متحول سازند.

اکنون هفت سال از شروع این سمینارها میگذرد و هنوز زوجها از فواید این آموزش حرف می زنند، عکسهایی از خود و همسر و فرزندانشان می فرستند، برای من نامه می نویسند و از اینکه زندگی زناشویی آنها را نجات داده ام تشکر می کنند. گرچه علاقه خود آنها به یکدیگر ناجی ازدواجشان بوده است، بدون اطلاع لازم از جنس مخالف خود به احتمال زیاد کارشان به طلاق میکشید.

9 سال بود سوزان و جیم با هم ازدواج کرده بودند. مانند اغلب زوجها آنها در شرایطی ازدواج کردند که به هم علاقه داشتند. اما چند سال بعد، وقتی رنجش و ناراحتی و دلسردی بر زندگیشان سایه افکند، مهر و محبتشان به سر رسید و تصمیم به متارکه گرفتند. قبل از متارکه در یکی از سمینارهای هفتگی من درباره روابط زناشویی شرکت کردند. سوزان می گفت: «هر کاری که فکر کنید برای بهبود روابط خود انجام دادیم اما به این نتیجه رسیدیم که بیش از اندازه با هم تفاوت داریم.»
در جریان سمینار آنها با حیرت به این نتیجه رسیدند که تفاوتهای آنها نه تنها طبیعی است، بلکه باید آن را انتظار داشته باشند. وقتی دریافتند که سایر زوجها نیز با مسایلی از این قبیل روبه رو هستند، آرام گرفتند. در مدت دو روز سوزان و جیم به فراستی کاملا جدید درباره زن و مرد دست یافتند.

این دو مجددا دوستدار و دلبند یکدیگر شدند و روابط زناشویی آنها به گونه ای اعجاب انگیز تغییر کرد. فکر متارکه را از ذهن خود خارج ساختند و تصمیم گرفتند که باقی مانده عمر خود را با هم بگذرانند. جیم می گفت: اطلاعاتی که درباره تفاوتهای زن و مرد به دست آوردم، همسرم را به من بازگردانید. این بزرگترین هدیه ای است که تاکنون دریافت کرده ام. ما بار دیگر به هم عشق می ورزیم.»
۶ سال بعد، وقتی مرا برای دیدن خانه جدید و خانواده شان دعوت کردند، هنوز عاشق یکدیگر بودند و هنوز از کمکی که به آنها کرده بودم تا ازدواجشان را حفظ کنند، تشکر می کردند.

گرچه تقریبا همه قبول دارند که زنها و مردها با هم تفاوت دارند، اغلب اشخاص هنوز از کم و کیف این تفاوت اطلاع ندارند. در ده سال گذشته کتب متعددی در این باره نوشته شده است. هدف همه آنها این بوده که این تفاوتها را به خوانندگان خود آموزش دهند. با آنکه پیشرفتهای فراوانی در این زمینه به دست آمده، متأسفانه اغلب آنها یک سویه نگر هستند و متأسفانه بر دامنه اختلاف زوجها می افزایند و رنجش آنها از یکدیگر را بیشتر می کنند. در این کتابها معمولا زن یا مرد قربانی دیگری می شوند. در این شرایط ضرورت داشت از تفاوتهای سالم زن و مرد آگاه شویم.
برای بهبود مناسبات زوجها باید درکی به وجود آوریم که به تفاوتهایی که عزت نفس و شأن و بزرگی و روابط متقابل میان آنها را بهبود می بخشد و به عشق و علاقه آنها می افزاید، توجه داشته باشد. پس از مصاحبه با بیش از ۲۵۰۰۰ شرکت کننده در سمینارهای روابط زناشویی، به بسیاری از تفاوتهای مثبت میان زن و مرد پی برده ام. معتقدم با شناخت این تفاوتها، دیوارهای بلند رنجش و سوء ظن ذوب می شوند و فرو می ریزند.
با گشودن باب دل، از خود گذشتگی و میل به بخشودن در شما افزار می یابد و انگیزه بده و بستان عشق و مهر در شما تقویت می گردد. با این آگاهی جدید امیدوارم که به فرا سوی پیشنهادات ارائه شده در این کتاب برسید و همچنان مترصد راههای جدید باشید تا مهر و دلبندی شمار همسرتان افزایش یابد.

تمامی اصول مندرج در کتاب مردان مریخی زنان ونوسی آزمایش شده است. بیش از ۹۰ درصد از ۲۵۰۰۰ شرکت کننده دوره های آموزشی من با اشتیاق تمام این اصول را تأیید کرده اند. اگر احساس کردید که هنگام خواندن این کتاب سری به علامت تأیید تکان می دهید و می گویید: «بله، بله شما دقیقا درباره من حرف می زنید.» بدانید که تنها نیستید. شما هم مانند همه کسانی که از اصول مندرج در این کتاب سود برده اند منتفع خواهید شد.

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی درباره شیوه های جدید تخفیف تنش در روابط زناشویی و ایجاد عشق و مهر بیشتر، از طریق تشریح تفاوتهای میان زن و مرد بحث می کند و سپس پیشنهادهایی عملی درباره تخفیف ناراحتیها و دلسردیها مطرح می شود تا موجب شادی و صمیمیت بیشتر شما شود. نیازی به این نیست که روابط زناشویی تا این حد ناخوشایند باشد. تنش موجود در روابط زناشویی اغلب مردم از آن روست که یکدیگر را درک نمی کنند.

به همین علت است که بسیاری از زوجها از مناسبات زناشویی خود ناراحتند. بسیاری از آنها صادقانه به شرکای زندگی خود عشق می ورزند و با این حال چون تنش از راه می رسد نمی دانند که برای رفع آن چه باید بکنند. شما با مطالعه این کتاب و توجه به تفاوتهای میان زن و مرد در شرایطی قرار می گیرید که با همسر خود روابط بهتری ایجاد کنید و او را به حیرت بیندازید. می آموزید که راه عشقی را که شایسته آن هستید هموار سازید پس از خواندن کتاب مردان مریخی زنان ونوسی در حیرت می شوید که چگونه می توان بدون اطلاع از آنچه در این کتاب آمده است، رابطه زناشویی موفق داشت.

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی دستورالعملی برای ایجاد روابط مبتنی بر عشق و علاقه می باشد. توضیح می دهد که چگونه زن و مرد در همه زمینه های زندگی با هم تفاوت دارند. زن و مرد نه تنها متفاوت از یکدیگر با هم ارتباط برقرار می سازند، بلکه در احساس، اندیشه، درک، واکنش و عشق با هم تفاوتهای اصولی دارند و شاید بتوان گفت که زن و مرد انگار از دو سیاره متفاوت آمده اند، به زبانهای متفاوت تکلم می کنند و به غذایی متفاوت احتیاج دارند.

با درک تفاوتهای اصولی زن و مرد در موقعیتی قرار می گیریم که بسیاری از ناراحتیهای موجود میان خود و همسرمان را از میان برداریم. می توان سوء تفاهمها را تخفیف داد و یا حتی از آن به کلی اجتناب نمود. توقعات بیجا را می توان اصلاح کرد. وقتی به خاطر داشته باشید که همسر شما، چونان کسی که در سیاره ای دیگر زندگی می کند با شما تفاوت دارد، می توانید آرام بگیرید و به جای مقاومت در برابر او و یا تلاش برای تغییر دادن او، با او همکاری کنید.

از همه اینها مهمتر، وقتی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی را می خوانید با شیوه های عملی متعددی برای حل مسایل ناشی از تفاوتهای میان خود و همسرتان آشنا می شوید. این کتاب تنها تحلیلی نظری درباره تفاوتهای روانی نیست، بلکه راهنمایی عملی است که نشان می دهد چگونه می توانید روابطی مبتنی بر عشق و دوستی با همسر خود ایجاد کنید...

*** خريد کتاب مردان مریخی زنان ونوسی ترجمه مهدی قراچه داغی ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
4877

مشخصات

عنوان کتاب
مردان مریخی زنان ونوسی
عنوان اصلی کتاب
Men Are from Mars, Women Are from Venus
نویسنده
جان گری
مترجم
مهدی قراچه داغی
ناشر
ذهن آویز
تعداد صفحات
368
وزن
408 گرم
زبان کتاب
فارسی
نوبت چاپ
61
قطع
رقعی
شابک
9789647390491
مشخصات تکمیلی
روابط زناشویی
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
یکی از بهترین کتابها برای بهبود روابط زناشویی در کنار کتابهایی مثل ازدواج بدون شکست

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
عالی تبار

کتاب زن کامل نوشته مارابل مورگان توسط خانم صدف هنرکار ترجمه و به کوشش انتشارات عالی تبار چاپ و منتشر شده است.

آیا شما زن کاملی هستید؟ آیا از زندگی زناشویی خود رضایت صد در صد دارید؟ آیا یک زن کامل موجودی فرضی و خيالی است یا به راستی وجود دارد؟ پاسخ این پرسش ها و هزاران پرسش دیگر که در ذهنتان است را شما می توانید با مطالعه کتاب زن کامل مارابل مورگان بیابید. تمرکز این کتاب بر بهبود نقش یک زن به عنوان همسر و مادر است، که نویسنده این کتاب با توضیح مسائل خوشایند و ناخوشایند زندگی خود در نقش همسر و مادر و ارائه راه حل هایی بی نظیر زندگی خود و هزاران زن دیگر را از فروپاشی نجات داده است. کتاب زن کامل مسیر زندگیتان، طرز فکرتان و نگرش تان را کاملا تغییر خواهد داد، آماده ی یک انقلاب درونی باشید.

علم

کتاب مبانی مشاوره پیش از ازدواج (راهنمای آسان مشاوران ازدواج) نوشته سندرا لوی سرن با همکاری مریم محمودی مهر و سعید کیانپور ترجمه و به اهتمام نشر علم چاپ و منتشر شده است.

کتاب حاضر مبانی یک ازدواج مناسب را برای کاندیداهای ازدواج بررسی و میزان موفقیت احتمالی آنها را در ازدواج تبیین می کند. نویسنده کتاب سندرا لوی سرن به زبان ساده اما کاملا تخصصی به نامزدها یاد می دهد که در دوره نامزدی و قبل از دادن جواب مثبت چه نکاتی را در نظر بگیرند.

در کتاب مبانی مشاوره پیش از ازدواج سندرا لوی سرن ضمن تشریح فرایند مشاوره پیش از ازدواج در شش جلسه، با طرح یک رشته سوال درباره شخصیت و کیفیت رابطه طرفین ازدواج، آنها می توانند از شخصیت خود و میزان همسازی با شریک زندگیشان آگاه شوند. برنامه استاندارد مطرح شده در این کتاب به زوج ها فرصت می دهد شرایط خود و نامزدشان را به روشنی ببینند. نتایج تحقیقات حاکی است که نامزدهایی که در مشاوره پیش از ازدواج یا برنامه های آموزشی شرکت کردند ازدواج ماندگاری را نسبت به سایر زوج ها گزارش کرده اند. خواندن این کتاب به متخصصان، دانشجویان، و خانواده ها توصیه می شود. پیشنهاد می شود که از کتاب مبانی مشاوره پیش از ازدواج در کارگاه ها و جلسات آموزشی مشاوره پیش از ازدواج استفاده شود. (دکتر فرشاد بهاری)

ذهن آویز

کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه ی بهتر نوشته ی اوری وایس توسط علی بابایی زاد ترجمه و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است.

داشتن رابطه ی موفق از موهبت های فردی است؛ چرا که نیاز به تعلق سومین پله از سلسله مراتب نیازهای انسانی مزلو است و عدم رضایت مندی در احساس تعلق و عشق مانعی در جهت رشد و پویایی شخصیت می باشد. برای ایجاد رابطه ای سالم به ساختار روانی ای نسبتا سالم نیاز است. در کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر نویسنده به عنوان تحلیلگر رفتار متقابل (Transactional analysis) به نکاتی پرداخته است که رسیدگی و انجام دادن آنها در درجه اول به تغییرات درون فردی و سپس به ارتباطی موفق هدایت خواهد شد.

امید است مطالعه و بکارگیری نکات کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لذت مندی بیشتری برای شما به همراه بیاورد.

بهار سبز

کتاب خانواده شاد با عنوان فرعی راهنمای پرورش فرزندان از طریق مراسم خانوادگی نوشته ی پیرل درگو توسط خانم راضیه مهدیه ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است.

کتابی که در دست دارید اولین نمونه انتشار یافته در ایران است که به مقوله ترمیم روان از طریق مراسم خانوادگی می پردازد. کتاب خانواده شاد علیرغم حجم اندک، پوشش جامعی بر بحث اجازه درمانگری دارد، بحثی که در حوزه تحلیل رفتار متقابل تعریف می شود و می تواند برای همه اعضای خانواده مفید باشد. بحث اصلی این کتاب حول اجازه هایی است که در دوران کودکی از طريق والدین یا دیگر سرپرستان یا افراد مهم زندگی مانند معلمان به کودک منتقل می شوند و در ادامه زندگی همراه او هستند و بر تصمیم های مهم زندگی، کامیابی ها و شکوفاییهایی او تاثیر مستقیم دارند. پیرل درگو پس از توضیح کامل چهارده اجازه و مهار مقابل هر یک از آنها از مراسم های خانوادگی ای صحبت می کند که با استفاده از آنها می توان این اجازه ها را در محیطی امن همراه با اعتماد، به افراد انتقال داد و نقاط آسیب دیده شخصیت ایشان را ترمیم کرد. بدین ترتیب این کتاب از دو سو حائز اهمیت است. محتوای این کتاب از سویی برای خانواده هایی سودمند است که در تلاش برای تربیت کودکانی سالم اند چون به آنها می آموزد که چگونه از طریق پیامهای شفاهی و رفتاری می توانند اجازهها را به فرزندانشان منتقل کنند؛ از سوی دیگر برای بزرگسالانی مناسب است که در صدد رشد روانی خود هستند چرا که به آنها کمک می کند تا از طریق مراسم خانوادگی مهارها را کنار گذاشته و از روانی سالم تر برخوردار شوند.

سایه سخن

کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد نوشته لی والاس توسط خانم مریم تقی پور ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است.

کتاب  التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد به کودکان دیروز و بزرگسالان امروز اشاره دارد که در خانواده های ناکارآمد رشد یافته اند؛ کسانی که از دوران نوزادی پیام های مشوش و تحریف شده ای از والدینشان دریافت کرده اند، مثل «تو دوست داشتنی یا ارزشمند نیستی»، «بی احساس باش»، «به خودت و دیگران اعتماد نکن»، «حرف نزن».

داستانهای این کتاب در باره مراجعان نیست، بلکه روایتگر کسانی است که «به نظر آشنا می رسند» و با بارداری مادر آغاز می شود و طی فرایند رشد ادامه می یابد و والدگری یا پرورش را فرایندی تسهیل کننده و حمایت گرانه ترسیم می کند. خواندن این حکایات باعث می شود مراجع پرورش سالم را تجربه کند و تجربیات آسیب زای گذشته را جایگزین تجربیات دوست داشتنی دوران نوزادی، طفولیت و نوجوانی نماید.

در کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد، لی والاس اثبات می کند که برای داشتن دوران کودکی شاد هیچوقت دیر نیست! کودک دیروز که بزرگسال امروز است، می تواند فرایند باز آفرینی را تجربه و به درستی رشد کند و از نو دوران بزرگسالی شادی را تجربه نماید.

دانژه

کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب نوشته ی جان گری توسط روح الله و فاطمه بای ترجمه و به کوشش نشر دانژه چاپ و منتشر شده است.

جان گری، مولف پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز (مردان مریخی و زنان ونوسی)، در کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب توضیح می دهد که چگونه با استفاده از مهارت های ارتباطی، می توانیم آتش عشق، صمیمیت و لذت جنسی مان را در رابطه ای سالم و متعهدانه افزون تر، پردوام تر و ژرف تر کنیم. خواننده با مطالعه کتاب حاضر در خواهدیافت که به رغم تفاوتهای بسیار میان مردان و زنان از نظر نیازهای زیست شناختی، عاطفی و شناختی چگونه همسران می توانند با تعديل های جزئی در نگرش ها، برنامه ها، فنون و مهارت های ارتباطی، رابطه جنسی سالم تری داشته باشند. مطالعه کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب نه تنها برای مشاوران زناشویی، بلکه برای عموم زوج ها مفید خواهد بود.

شمعدونی

کتاب مصائب عشق نوشته ی آلن دوباتن نویسنده بزرگ سوئیسی توسط خانم میترا نادری ترجمه و به کوشش انتشارات شمعدونی چاپ و منتشر شده است.

هنگامی که یک رمان عاشقانه یا شعر عاشقانه می خوانیم، به مشکلات و کشمکش هایی که در زندگی مشترک اتفاق می افتد، اشاره ای نشده است. ما اغلب در رمان های کلاسیک، فیلم ها و هزاران اثر هنری و ادبی با رنجی که عاشق از نرسیدن به معشوق می کشد، روبه رو می شویم. در کمتر کتابی گفته می شود که عاشق و معشوق وقتی به هم می رسند چه اتفاقی می افتد. کتاب مصائب عشق آلن دوباتن قرار است رابطه را پس از رسیدن به معشوق نشان دهد. آن جایی که مصائب عشق آغاز می شود. دو نفری که پس از عشقی آتشین به هم رسیده اند و اکنون با مصائبش دست و پنجه نرم می کنند. آلن دوباتن در کتاب مصائب عشق سعی می کند، مهارت واقع گرایی عاشقانه را آموزش دهد. واقعیت های عشق، محکم به صورتمان سیلی می زند و ما متوجه نگاه احمقانه خود به عشق می شویم. این کتابی است که هرکسی باید پیش از شروع رابطه بخواند و شاید پس از خواندن این کتاب تصمیم بگیرد همچنان در دوران پر رنج مجردی بماند و یا در یک رابطه پر رنج ماندگار شود، چرا که متوجه می شود بسیاری از گرفتاری هایش ربطی به شریک زندگی اش ندارد. این کتاب ما را با واقعیت هایی دردناک و هولناک از مصائب عشق آشنا می کند.

بنیاد فرهنگ زندگی

کتاب مادری مناسب فرزند شما نوشته ی جانت.پی پنلی و دایان ایبل با همکاری فاطمه رضایی ملک خیلی و مریم تقی بیگی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است.

شما در کتاب مادری مناسب فرزند شما یاد می گیرید چگونه بچه ها را دچار فشار، عصبیت، پرخاشگری، ناتوانی، بی انگیزگی و فراری از خانواده کنید. کافیست تیپ شخصیتی خودتان را نشناسید تا با اتکاء به حرف مردم و کلی گویی ها و آبروداری، تمام مصیبت های زندگی را بر سر آنها فرود آورید. این کتاب حرف های درست و دقیقی برای راه درست تربیت دارد.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم