معجزه شکرگزاری

آیا معجزه شکرگزاری را باور دارید؟
کسانی که به معجزه ی شکرگزاری اعتقاد ندارند، آن را نمی یابند. (روالد دال (۱۹۹۰ - ۱۹۱۶) - نويسنده)

کتاب معجزه شکرگزاری اثری دیگر از خانم راندا برن نویسنده و تهیه کننده مشهور استرالیایی است که توسط سیما فرجی ترجمه  و انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر کرده است.

کتاب Magic در ایران توسط چندین مترجم و تحت عنوان معجزه ی سپاس گزاری، معجزه شکرگزاری و معجزه ترجمه شده که در این بین کتاب معجزه ترجمه خانم نفیسه معتکف در بین مخاطبین با اقبال بهتری مواجه شده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب معجزه شکرگزاری در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
31149
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلدان صراحی مس و خاتم کاری تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیبانرین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. این گلدان در ابعاد و کیفیت های متفاوتی طراحی و ساخته شده است. گلدان خاتم کاری کد K013 با 16 سانتی متر ارتفاع، مقاوم در برابر ضربه، نور آفتاب و رطوبت هوا و دارای گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد.

صنایع دستی آقاجانی

دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است و دارای گارانتی کیفیت ISO 9001 و گواهی استاندارد ملی ایران است.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری فیروزه کوبی ترنج کد FT066 بزرگترین آجیل خوری مسی تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از معروفترین تولیدکنندگان صنایع دستی اصفهان از بهترین مواد اولیه تولید شده است. در تولید این آجیل خوری فیروزه کوبی شده از بهترین و ناب ترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. از نکات قابل توجه این محصول گارانتی 10 ساله و استاندارد ملی ایران است. ارتفاع این «آجیل خوری مسی» 42 سانتی متر و قطری در حدود 32 سانتی متر دارد.

توضیحات

معرفی کتاب معجزه شکرگزاری راندا برن

چندان که دست به نگارش کتابی تازه می زنم، آفرینش به عنوان چیزی نشاط آور و در عین حال یگانه و منحصر به فرد آغاز می شود، تنها کیهان و من هستیم. سپس، این محدوده، رفته رفته، گسترده تر می شود، افراد بیشتر و بیشتری را دربر می گیرد، تمامی آنهایی که دانش و چیره دستی خود را به اشتراک می گذارند تا آنگاه که سرانجام شما کتاب جدید را در دستانتان بگیرید. این افراد بخشی از حلقه ی پیوسته بالنده ی آفرینش هستند که اجازه داده اند کتاب معجزه ی شکرگزاری به شما برسد.

با ژرفترین سپاسگزاری ها از کسانی که در طول سده های گذشته حقایق زندگی را کشف کردند و آنان که نوشته هاشان را بر جای گذاشتند تا ما در زمان مناسب و با تیزبینی کشفشان کنیم. لحظه ای که به گونه ای وصف ناپذیر زندگی را دیگرگون می کند. لحظه ای که ما چشمی داریم برای دیدن و گوشی برای شنیدن!

زمانی را به خاطر آورید که بچه بودید و زندگی بهت و حیرت شما را بر می انگیخت. زندگی حیرت انگیز به نظر می رسید و کوچکترین چیزها شما را به طور کامل شگفت زده می ساخت.
نشستن شبنم روی چمن ها، پرواز پروانه ها یا هرگونه برگ یا سنگ ناآشنا شما را شیفته ی خود میکرد. وقتی یکی از دندان هاتان می افتاد به وجد می آمدید، چراکه این بدان معنا بود که آن شب فرشته ی دندان به سراغتان خواهد آمد. در آن دوران، روزها را برای فرارسیدن شب کریسمس می شمردید! با این وجود نمی دانستید که بابانوئل چگونه می تواند در یک شب به سراغ تمام بچه های دنیا برود و شگفتا که هیچگاه هم شما را فراموش نمی کرد!
گوزن شمالی می توانست پرواز کند، آنجا فرشته ها در باغ بودند، حیوانات خانگی به انسان ها می مانستند، اسباب بازی ها شخصیت داشتند، رویاها به واقعیت می پیوست و شما می توانستید ستاره ها را لمس کنید. قلب شما از شادی سرشار بود، گستره ی تخیلات شما هیچ پایان و محدودیتی نداشت و باور داشتید که زندگی دل انگیز و زیباست.
احساس نو و زیبایی که همه ی ما در بچگی داشته ایم، آن بود که همه چیز را خوب می دانستیم، هر روزمان نوید دهنده ی سرگرمی ها و رویدادهای تازه است و اینکه هیچ چیزی شادی مان را نقش برآب نخواهد کرد. ولی هنگامی که رشد کردیم و بالیدیم و به بلوغ رسیدیم، مسئولیت ها، مشکلات. مصایب و گرفتاری ها، خود را بر ما تحمیل کردند و ما نا امید شديم و آنچه که در کودکی به آن باور داشتیم به یکباره ناپدید شد. این یکی از دلایلی است که در بزرگسالی دوست داریم به بچه ها نزدیک باشیم تا دوباره همان احساس دوران بچگی را تجربه کنیم، هرچند اگر برای یک لحظه باشد.
در اینجا باید بگویم، آنچه که زمانی بدان اعتقاد داشتید حقیقت دارد و این نگرش بزرگسالان نا امید به زندگی است که صحیح نیست. معجزه ی زندگی حقیقت دارد و به همان اندازه ی بودن شما راستین است و به راستی زندگی می تواند بیش از آن چیزی شگفت آور باشد که شما حتی در دوران کودکی میپنداشتید. حتی هیجان انگیزتر و سرگرم کننده تر از هرآنچه که پیش از این دیده اید.
هنگامی که می دانید برای تبدیل خواسته ها به واقعیت چه کاری باید انجام دهید، آنگاه برای رؤيا هاتان زندگی می کنید، و از چگونگی باورمندیتان به معجزه ی زندگی شگفت زده خواهید شد!
شاید شما پرواز گوزن شمالی را نبینید ولی خواهید دید تمام چیزهایی که همیشه دوست می داشتید در برابر چشمانتان ظاهر می شوند و آنچه که مدت های طولانی در رؤيا هاتان بوده، به ناگهان رنگ واقعیت می گیرد و به وقوع می پیوندد. شما هیچگاه درنخواهید یافت که چگونه همه چیز به هم گره میخورد تا رؤیای شما به واقعیت تبدیل شود، چرا که همه چیز به گونه ای نامریی عمل می کند، که البته عجیب ترین بخش آن است!

*** خرید کتاب معجزه شکرگزاری ***

آیا حاضرید تا بار دیگر آن را تجربه کنید و بیازمایید؟ آیا حاضرید همچون دوران کودکی تان هر روزتان سرشار از شگفتی شود؟ برای رویارویی با آن آماده شوید!
ماجراجویی ما از دو هزار سال پیش آغاز می شود. هنگامی که دانش متغیر زندگی در پس متنی مقدس پنهان بود ...
یک راز بزرگ برملا میشود جمله ای که در ادامه می آید از انجيل متى در کتاب مقدس برداشت شده و در طی چند سده افراد را سرگشته و از درک خود عاجز نگاه داشته است:
«هرکس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند، به حد كفايت دريافت داشته است. هرکس که این گونه نخواسته است، داشته هایش از او بازگرفته خواهد شد.»

قسمتی از کتاب معجزه شکرگزاری اثر راندا برن

در کتاب معجزه شکرگزاری می خوانیم:

روز اول: مواهبتان را بشمارید

مواهبتان را بشمارید وقتی شمارش مواهبی را شروع کردم که در زندگی نصیب ام شده بود، کل زندگی ام تغییر کرد. (بیلی نلسون-موزیسین)

بی تردید شنیده اید که دیگران از عبارت «مواهبت را بشمار» استفاده میکنند. وقتی به چیزهایی می اندیشید که برایشان سپاسگزارید، در حقیقت شما در حال شمارش آنها هستید. ولی چیزی که امکان دارد از آن آگاه نباشید آن است که شمردن موهبتهایتان یکی از مهمترین تمرین هاییست که تاکنون انجام داده اید، و در حقیقت به گونه ای جدی زندگی شما را تغییر خواهد داد و دیگرگون خواهد کرد.

وقتی در مقابل چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، صرفنظر از هر اندازه کوچک بودنشان، در خواهید یافت که روند افزایش آن چیزها خیلی زود شتاب می گیرد. اگر برای پولی که دارید سپاسگزار باشید، هر چقدر که باشد، آن گاه خواهید دید که پول شما به صورت غیرقابل باوری افزایش خواهد یافت، اگر برای ارتباط هایتان قدرشناس باشید، آنگاه خواهید دید که اگر روابط شما تاکنون خوب هم نبوده به گونه ی معجزه آسایی بهتر می شود. اگر برای کاری که دارید سپاسگزار باشید حتی اگر کار رویاییتان نیز نباشد متوجه خواهید شد که شرایط آن چنان پیش خواهد رفت که از کارتان لذت می برید و موقعیت های کاری بهتری به سراغتان می آید. وقتی موهبت های داشته ي خود را در نظر نمی گیریم و آن ها را سبک سنگین نمی کنیم، آن گاه به صورت ناخودآگاه به شمارش و در نظر گرفتن نقاط منفی کار می پردازیم. هنگامی که درباره ی نداشته هایمان صحبت میکنیم، ما نکات منفی را می شماریم. هنگامی که به دنبال تقصير و اشتباه در دیگران می گردیم، منفی ها را شمارش می کنیم یا وقتی که درباره ی ترافیک یا معطل شدن و ایستادن در صف، یا تأخيرها، مشکلات دولتها یا نداشتن پول کافی و یا حتی وضع هوا غر می زنیم، وقتی جنبه های منفی را می شماریم ناخواسته مقدارشان افزایش می یابد ولی در عین حال موهبت های در راه نیز از بین می رود. من هر دو روش را امتحان کرده ام، موهبت هایم را شمرده ام و گاهی نیز بدهی ها را. من می توانم شما را مطمئن کنم که برشمردن موهبت ها تنها راهی است که می توانید در زندگی از فراوانی برخوردار شوید.

بهتر است هنگام شمردن موهبتها، شمارش از دستانت خارج شود تا اینکه به خاطر شمردن مشکلات، موهبتها از دلت خارج شوند.

مالتبی. د. باب کوک (نویسنده و کشیش)

نخستین کاری که هر صبح یا در اولین فرصت در این روز باید انجام دهید آن است که موهبت های خود را بشمارید. شما برای این کار میتوانید از کامپیوتر یا کتاب معجزه شکرگزاری مخصوص خود یا یک دفترچه استفاده کنید تا تمام قدرشناسی تان را در یک جا قرار دهید. قرار است امروز شما ده موهبتی را لیست کنید که در زندگی داشته اید و برای آن قدرشناس هستيد.
هنگامی که انیشتین سپاسگزاری میکرد، می اندیشید که چرا باید قدردان باشد. هنگامی که شما علت آنچه را بدانید که برایش قدردان هستید، آنگاه مرتبه ی قدرشناسی را بهتر احساس خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که عملکرد قدرشناسی به توجه و میزان احساس شما بستگی دارد بنابراین برای هر مورد روی لیست تهیه شده علت قدردانی تان را نسبت به آن بنویسید.

در اینجا چند روش نمونه برای لیستتان ارائه شده است:

من بسیار خوشبختم که ... را دارم زیرا ... من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن ... چرا که ... من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن ... چرا که ... من به راستی برای ... سپاسگزارم زیرا ... 

پس از آنکه تهیه و تنظیم لیست خود را به پایان بردید، به ابتدا برگردید و هر مورد را بخوانید، یا آرام یا با صدای بلند. هنگامی که به پایان هر موهبت رسیدید، کلمه ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید. سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و حس قدرشناسی را برای آن موهبتی که نصیبتان شده به شدت احساس کنید. برای آنکه حس سپاسگزاری بیشتری داشته باشید می توانید نسبت به خداوند، جهان، خوبی ها، روح، زندگی، نیکی و یا هر مفهومی که به آن اعتقاد دارید احساس سپاسگزاری کنید. هنگامی که حس سپاسگزاری خود را بی واسطه نسبت به کسی یا چیزی بیان می دارید، آن را بیشتر احساس می کنید و قدرشناسی تان نیروی بیشتری خواهد داشت و موهبت بیشتری برای تان خلق خواهد کرد. در حقیقت به همین سبب بوده که بومی ها و فرهنگ های قدیمی نشانه هایی مانند خورشید را برمی گزیده اند تا قدرشناسی خود را نسبت به آن نشان دهند. آنها نشانه ها و نماد های فیزیکی را انتخاب می کرده اند تا آن را به عنوان منشأ جهانی نیک فرض کنند و با تمرکز بر آن نشانه، قدرشناسی بیشتری را احساس می کرده اند.

تمرین شمارش موهبت های زندگی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است و می تواند زندگی شما را دگرگون کند. بنابراین از شما میخواهم هر روز ده موهبت تازه را به لیست خود بیافزایید تا در پایان لیستی داشته باشید از ۲۸۰ موهبتی که شامل حالتان شده. شاید ده موهبت در روز به نظرتان زیاد بیاید ولی اگر به دقت به زوایای زندگیتان توجه کنید می توانید آنها را به راحتی بیابید و برشمارید. به دقت به زندگیتان توجه کنید. شما موهبت هایی را دریافت کرده اید و هر روز موهبت های بیشتری به دست می آورید. به راستی چیزهای زیادی هست که انسان باید برای آنها سپاسگزار باشد.

شما می توانید برای خانه، خانواده، دوستان، کارتان و حیوانات خانگی تان سپاسگزار باشید. شما می توانید برای خورشید، آبی که می نوشید، غذایی که می خورید و هوایی که تنفس می کنید سپاسگزار باشید. بدون هرکدام از اینها زنده نخواهید ماند. شما می توانید برای درختان، حیوانات، گیاهان، اقیانوس ها، گل ها، گیاه ها، پرندگان، آسمان آبی، باران، ستاره ها، ماه و سیاره ی زیبامان زمین، خوشحال و شادمان باشید.
برای احساساتتان، برای چشمانتان که با آنها می بینید، برای گوش هایی که با آنها می شنوید و یا دهانتان که با آن حرف می زنید و یا بینی ای که با آن بو می کشید، پوستی که با آن لمس می کنید، میتوانید سپاسگزار باشید. شما می توانید برای پاهایی که با آن راه می روید یا دست هایی که کارهاتان را با آنها انجام می دهید یا صدایی که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید سپاسگزار باشید. برای سیستم ایمنی بدنتان که شما را سالم می دارد و تمام ارگان های بدنتان که شما را زنده نگه می دارند می توانید سپاسگزار باشید. همچنین برای شکوه و عظمت ذهن و اندیشه ی انسانی تان که هیچ تکنولوژی کامپیوتری نمی تواند رقیب آن باشد، باید قدرشناس و سپاسگزار باشید.

*** کتاب معجزه شکرگزاری یا معجزه سپاسگزاری ***

در اینجا لیستی ارائه شده است از موضوع هایی که شما را به یاد زمینه های اصلی ای می اندازد که در آنها موهبت نصیبتان شده است و می توان برای آن قدرشناس بود. شما می توانید هر موضوعی را که می خواهید براساس ترتیب اهمیتشان برای خودتان، به لیست اضافه کنید.

موضوعات قدرشناسی

 • سلامت و جسم
 • کار و موفقیت
 • پول روابط با دیگران شور و هیجان
 • شادی
 • عشق زندگی
 • طبیعت: سیاره زمین، هوا، آب، خورشید اشياء مادی و خدمات هر موضوع دیگری که به نظرتان می رسد.

به يقين بعد از هر بار شمارش موهبت های خود، به شدت احساس بهتری به شما دست خواهد داد. البته میزان بهتر بودن آن به چگونگی سپاسگزاری شما بستگی دارد. هرچه نیروی احساس سپاسگزاری بیشتری داشته باشید، روند دگرگونی زندگیتان شتاب و شدت بیشتری می گیرد. بعضی روزها شما احساس شادی بیشتری دارید و بعضی روزها دیرتر به این احساس دست می یابید. ولی همین که هر روز موهبت های خود را می شمارید متوجه تفاوت های بیشتری در خصوص احساستان به زندگی خواهید شد و در می یابید که شکرگزاری تان بیشتر خواهد شد.

یادآوری حتما تمرین روز بعد را امروز بخوانید چراكه قرار است کار ویژه ای را پیش از تمرین فردا انجام دهید.

تمرین شماره ۱ کتاب معجزه شکرگزاری: موهبت های خود را بشمارید 

 1. ابتدا لیستی از ده موهبتی را که نصیبتان شده بنویسید.
 2. بنویسید چرا برای هرکدام از این مواهب احساس شکرگزاری می کنید.
 3. به عقب برگردید و لیستتان را بخوانید، وقتی به پایان هر مورد رسیدید، کلمه ی سپاسگزارم را سه بار بگویید (سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم) و قدرشناسی را برای آن موهبت تا آنجاکه می توانید احساس کنید.
 4. سه گام نخست را در ۲۷ روز آینده نیز تکرار کنید.
 5. تمرین فردا را امروز بخوانید.

روز دوم: فکر سازنده

به دقت به موهبت هایی اندیشه کن که در حال حاضر داری و هر فردی هم مقدار بسیار زیادی از آنها را دارد و هرگز درباره ی بدشانسی ها میندیش که در زندگی همه کس یافت میشود. (چارلز دیکنز-نويسنده)

در ابتدای کار با این تمرین ها باید چند روز اول را به صورت پشت سر هم برای بدل شدن قدرشناسی به یک عادت تمرکز کنید. هر چیزی که شما را نسبت به قدرشناس بودن تشویق و ترغیب می کند، به شما یاری می دهد تا زندگیتان را به طلا تبدیل کنید و این به درستی همان چیزی است که این تمرین شما را برای آن آماده می کند.
لي براور، تمرین قدرشناسی را در فیلم و کتاب راز ارایه کرده است. آنجاکه او درباره ی آن پسر مردنی می گوید که پدرش از نیروی قدرشناسی و شکرگزاری برای بهبودی پسرش استفاده کرد و پسر سلامتی خود را بازیافت. از آن موقع تمرين قدرشناسی برای بسیاری به عنوان عامل موفقیت به حساب آمده که از آن برای دستیابی به پول و شفا و شادمانی استفاده کرده اند.

ابتدا یکی از موفقیت های خود را به یاد آورید و راهکارهای رسیدن به آن را در ذهنتان مرور کنید و از این که به آن دست یافته اید، شکر خداوند را به جای آورید و سپاسگزار باشید. سپس هدف دیگری را در ذهن خود متمرکز کنید و به بررسی راهکارهای دستیابی به آن بپردازید.

امشب وقتی برای خوابیدن به بستر می روید، افکارتان را متمرکز کنید آنگاه به مرور تمام اتفاق های خوشایندی که در طول آن روز برایتان رخ داده بپردازید. به مرور کلمه ی سپاسگزارم را به یاد آورید. سپس چشم هایتان را ببندید و بخوابید. کار تمام است؟

در ۲۶ شب آینده نیز این کار را تکرار کنید. پیش از به خواب رفتن، به اتفاق های خوشایندی که در طول روز برای شما رخ داده بیندیشید و بهترین اتفاقی را که برای شما افتاده برگزینید. در حالی که افکارتان را متمرکز کرده اید، تا آنجاکه میتوانید قدرشناس باشید و بعد کلمه ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

این تمرین ساده به نظر می رسد ولی در حین اجرای آن، در می یابید که اتفاق های خوشایندی در زندگی شما رخ می دهد.

هنگامی که در جستجوی بهترین چیزی هستید که برایتان اتفاق افتاده، تمام رخدادهای خوشایندی را که آن روز برایتان پیش آمده مرور کنید و در روند فرایند جستجو و انتخاب بهترین رویداد روزانه، قدرشناس آنها خواهید شد. به این صورت شما هر شب در حالی که احساس شاکر بودن دارید می خوابید و برمی خیزید.

شمارش مواهبتان یکی از تمرین هاییست که این اطمینان خاطر را به شما می بخشد تا روزتان را با شکرگزاری آغاز کنید و با شکرگزاری به پایان برسانید. در حقیقت آنها به قدری توانمند هستند که زندگی شما را در چند ماه تغییر می دهند. اما کتاب معجزه شکرگزاری بر آن است که زندگی تان را در اثر وفور شکرگزاری و تمرین های آن هرچه سریعتر دگرگون کنید. زیرا شکرگزاری مانند یک آهنرباست و چیزهای بیشتری را برای شکرگزار بودن جذب می کند. تمرکز بر قدرشناسی در مدت ۲۸ روز باعث تمرکز و افزایش نیروی شکرگزاری می شود. هنگامی که شما به قدرت جاذب شکرگزاری مجهز هستید، هر چیزی را که دوست دارید و میخواهید مانند آهن ربا به سمت خود جذب خواهید کرد؟

یادآوری تمرین فردا را امروز بخوانید چراکه لازم است پیش از آغاز تمرین فردا چند عکس گردآوريد.

تمرین شماره ۲ کتاب معجزه شکرگزاری: فکر سازنده

 1. گام های یک تا سه را در تمرین شماره ی یک تکرار کنید. موهبت های خود را بشمارید. لیستی بنویسید از ده موهبتی که به شما ارزانی شده و در پایان هر مورد سه بار کلمه سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می توانید حس سپاسگزاری داشته باشید.
 2. امشب پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و به بهترین اتفاقی بیندیشید که در طول این روز برایتان رخ داده است.
 3. در قبال بهترین اتفاقی که آن روز برای شما افتاده است کلمهی سپاسگزارم را بیان کنید.
 4. این تمرین را در ۲۶ شب آینده نیز تکرار کنید.
 5. تمرین فردا را امروز بخوانيد.

*** کتاب معجزه شکرگزاری با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
31149

مشخصات

عنوان کتاب
معجزه شکرگزاری
عنوان اصلی کتاب
The Magic
نویسنده
راندا برن
مترجم
سیما فرجی
ناشر
نشر نسل نواندیش
تعداد صفحات
296
وزن
293 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
14
قطع
رقعی
شابک
9789642364602
دیدگاه کاربران(2)
رتبه‌بندی کلی
5
2 دیدگاه کاربران
کیفیت چاپ
(5)
کتاب معجزه شکرگزاری تمرین های 28 روزه ای داره که واقعا ساده و کاربردی هستند کتاب بسیار خوبیه یجورایی این کتاب آشنایی من با قانون جذب بود و خیلی خوشحالم که خوندمش. پیشنهاد می کنم این کتاب شما هم مطالعه کنید.

افزودن نظر جدید

 • بسته بندی و ارسال:
 • محتوای کتاب:
 • کیفیت ترجمه:
 • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
اختران

کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است.

ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات را تسهیل می کند. ارتباط بدون خشونت بر ارزش های مشترک انسانی و نیازها تکیه می کند و افراد را به پرهیز از زبانی که سبب مقاومت یا کاهش عزت نفس می شود و استفاده از زبانی که سلامت را افزایش می دهد تشویق می کند. ارتباط بدون خشونت باور دارد که به جای ایجاد ترس، گناه، سرزنش و شرم؛ غنی سازی زندگی رضایت آمیزترین انگیزه برای انجام کارهاست و به عنوان هدف، بر پذیرش مسئولیت فردی و در انتخاب و افزایش کیفیت ارتباط تاکید دارد. این روش حتی وقتی طرف مقابل آن را نمی داند نیز موثر است. با کمک کتاب ارتباط بدون خشونت شما خواهید دانست که: هرکاری که هرکسی انجام می دهد تلاشی است برای تحقق نیازهای متحقق نشده. برای هرکسی تحقق نیازها از طریق همکاری، سالم تر از رقابت است. به صورت طبیعی افراد وقتی که از روی میل در سلامت دیگران سهیم شوند لذت می‌ برند. مهارت های ارتباط بدون خشونت به شما کمک می‌کند تا: احساس گناه، شرم، ترس و افسردگی را از بین ببرید. خشم و ناامیدی را به ساختن اتحاد و مشارکت تبدیل کنید. راه حل هایی بر اساس امنیت، احترام متقابل و اتفاق آرا خلق کنید. نیازهای اساسی فرد، خانواده، مدرسه، جامعه و اجتماع را به روش های زندگی غنی ساز تحقق بخشید. تکنیک های ارتباطی فعال مارشال روزنبرگ تضادهای بالقوه را به گفت و گوهای صلح‌آمیز تغییر می دهد. شما تکنیک ساده ای می آموزید که مشاجره را خنثی می کند و ارتباط محبت آمیزی را با خانواده، و سایر آشنایان خلق می کند. من خواندن این کتاب را نه تنها توصیه بلکه تاکید می کنم.

در ادامه با ما با مطالعه ی معرفی کتاب ارتباط بدون خشونت در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا همراه شوید.

ذهن آویز

کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با ترجمه ای روان و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است.

ما در خلق بسیاری از واقعیت هایمان، همکاری داریم و این کار از درون ما انجام می شود. بسیاری از افراد، از چنین چیزی بی خبرند و بسیاری هم تاکنون هرگز چنین چیزی را نشنیده اند؛ حتی وقتی چنین چیزی را می شنوند (شما در خلق واقعیت های زندگی تان نقش دارید) به آن بی اعتنایی می کنند و با آن می جنگند و در برابر شنیدن آن به هر شکلی مقاومت می کنند. هواوپونوپونو به ما می آموزد که مسئولیت پذیر باشیم، یعنی مسئولیت شرکت در خلق تمامی وقایع ناخوشایند زندگی خود را برعهده بگیریم. وقتی این مسئولیت : را تقبل کنیم، هواوپونوپونو را در زندگی خود فعال می کنیم. جو ویتالی، نویسنده کتاب پرفروش محدودیت صفر، درباره هواوپونوپونو بسیار نوشته و تاکنون فقط از چهار ذکر اصلی "متاسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم دوستت دارم" صحبت کرده است؛ اما او حالا می خواهد در کتاب عبارت پنجم، پرده از ذکر پنجم بردارد.

در عبارت پنجم، هواوپونوپونو را عمیق تر و پیشرفته تر از آنچه قبلا خوانده اید خواهید شناخت، عبارتی که به سادگی چهار ذکر متاسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم و دوستت دارم نیست، اما معنایی بس عمیق دارد و به زندگی شادتر و دگرگون تری منجر می شود. این عبارت می گوید که شما قضاوت نمی شوید، بلکه حقیقتا دوست داشته می شوید؛ زیرا اولوهیت فقط می خواهد بدانیم که دوستمان دارد...

شما را به مطالعه ی بخشی از کتاب عبارت پنجم در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

بهار سبز

کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است.

شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از خود بپرسید که هدف از این زندگی چیست؟ من برای چه هدفی به این دنیا آمده ام؟ آیا من واقعا همان کسی هستم که فکر می کنم؟ آیا من واقعا همان کسی هستم که دیگران فکر می کنند؟

اگر به زندگی های متوالی اعتقاد دارید، شاید فکر کنید که دلیل حضور شما در این دنیا، مجازات شدن برای فرا نگرفتن درس های زندگی های گذشته است. شاید فکر کنید که در زندگی های گذشته، انسان شرور و پلیدی بودید و حالا زمان تسویه حساب است مطمئنم که یکی از سوالات شما این است که آیا هدف زندگی من بیدار شدن در ساعت پنج صبح برای رسیدن به متروی شلوغ یا گیر کردن در ترافیک صرفا جهت داشتن شغلی ست که هیچ کس قدر زحماتم را نمی داند! و صدای کسانی را می شنوم که روابطی را مورد ارزیابی مجدد قرار می دهند که در راستای هدف زندگی آنها نیستند. چنین روابطی، انرژی را از شما و روح تان گرفته و شما را تبدیل به یک باطری خالی و بدون شارژ می کند. حقیقت چنین روابطی، دروغ است. اگر شما هم شرایطی مشابه موارد ذکر شده را تجربه می کنید، کتاب رسالت روح، راهنمای شماست تا چشمان خود را بر حقایق باز کنید! در کتاب رسالت روح، مراحل ضروری برای شناخت خودتان و شناخت خداوند از طریق خودتان را ارائه خواهم داد. در این کتاب، به شما کمک خواهم کرد تا اشتیاق سوزان که همان «رسالت روح» شماست را بشناسید و با هدفی افتخار آمیز زندگی کنید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب رسالت روح در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

الماس پارسیان

کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است.

هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به شما کمک کنم ذهن خود را طوری ساماندهی کنید که هر روز دست به انتخاب شادی بزنید. فارغ از اینکه با چه چالش هایی مواجه می شوید یا چه شرایطی به شما فشار می آورد می توانید واکنش خود را به آن چالش ها و شرایط انتخاب کنید. اینکه چگونه عصرتان را سپری می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد: این هیچ ربطی به شرایط شما ندارد. آبراهام لینکلن گفته بود: بیشتر آدم ها به اندازه ای که تصمیم گرفتداند شاد باشند شاد هستند.

اگر ابه درستکار (ابه درستکار ( Honest Ahe ) لقب آبراهام لینکلن است مطالعه ای که اخیرا انجام شد و نشان داد در روزهای پنج شنبه، شادی ده درصد افزایش می یابد را می دید، حتما خوشحال می شد. چرا اینطور است؟

مردم به خاطر آمدن تعطیلات آخر هفته ذوق می کنند به همین علت تصمیم می گیرند شادتر باشند. آنها پنج شنبه ها | فکرشان را بر این امر متمرکز می کنند که از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

ما شما را به این چالش دعوت می کنیم که بگذارید هر روزتان پنج شنبه باشد، به خودتان اجازه دهید که هر روز شاد باشید. نه فقط آخر هفته ها نه فقط هر زمانی که یک مناسبت خاص دارید: نه فقط زمانی که در تعطیلات هستید.

اگر نگرش درستی باشید می توانید روز شنبه هم مثل پنج شنبه شاد باشید. در کتاب مقدس نیامده است که: پنج شنبه روزی است که خداوند آفريده است. بلکه در آن نوشته شده است: این روزی است که خداوند آفریده است.

این یعنی شنبه، یکشنبه، دوشنبه سه شنبه، چهارشنبه و سایر روزهای هفته. حتی وقتی باران می بارد، هنگامی که مجبورید تا دیروقت کار کنید و یا مجبورید ظرف بشویید هم می توانید شاد باشید.

هیرمند

کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است.

کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان کنید و تعاملاتی ثمربخش با روسا و همکارانتان داشته باشید. اغلب اوقات به کار بردن دانش و مهارت تان در کار بخش آسان کار است، اما بخش دشوار آن همکاری موثر با دیگران است. این راهنمای سودمند به شما در برقراری تعاملات شخصی موثر یاری می رساند، حتی به هنگام حل و فصل کشمکش ها، مواجهه با مشتریان و با ارائه ی سخنرانی های دشوار. چه مديرعامل یک شرکت مهم باشید و چه یک تاجر خرده پا یا مدیر یک تیم، برقراری روابط مؤثر و شفاف در موفقیت شما نقش تعيين کننده ای دارد. کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد تمهیدات، توصیه ها و راهکارهایی، از شيوه ی مجذوب نگه داشتن شنونده گرفته تا آموزش خوب گوش کردن - ارائه می دهد که به آنها نیاز دارید تا بتوانید: شنونده ی فعالی باشید، در موقعیت های منفی بر نکات مثبت تأكيد كنيد در کشمکش ها راه حل هایی بیابید که رضایت خاطر هر دو طرف جلب شود، هنگام نوشتن نامه و ایمیل به حاشیه نروید، از عهده ی ارائه سخنرانی، انجام مصاحبه ها و چالش های دیگر برآیید و با اقتدار و قاطع سخن بگویید.

پردیس آباریس

کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و محسن پاک فطرت به فارسی ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است.

اما این کتاب به عنوان زندگی نامه، شیوه ی نگارشی متفاوتی دارد و همانند زندگی نامه های معمولی نیست. بلکه وین دایر در این کتاب، به شیوه ای استادانه لحظات سرنوشت ساز و ارتباط آنها را با یکدیگر پیدا کرده است و به وضوح نشان داده است هیچ اتفاق و رویدادی در زندگی، تصادفی و بی علت نیست. تمامی اتفاقات چه خوب و چه به ظاهر بد برای تکمیل سرنوشت ماست و بخشی از دارمای ما محسوب می شود. در این کتاب، وین دایر تمام لحظات سرنوشت ساز خود را از ابتدای کودکی اش در دیترویت تا آخرین سال های عمرش را با خوانندگان در میان گذاشته است و البته این کار را با مهارت زیادی که در نویسندگی دارد به انجام رسانده است. در فرآیند مطالعه ی این کتاب شما هم خواهید آموخت همانند وین دایر به اتفاقات زندگی خود رجوع کنید و ارتباط آنها را با جایگاه کنونی خود بیابید.

کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم، نگاهی بر زندگی دکتر وین دایر است و در عین حال چراغ راهی است برای کسانی که جویای حقیقت هستند. با مطالعه ی این کتاب متوجه حضور دستان خداوند در زندگی تان می شوید و از طرفی این کتاب شما را در فهم هدف و رسالت منحصر به فردتان یاری می کند.

شما را به مطالعه قسمتی از کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

سخنوران

کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است. 

بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش داریم...

می توانی تصور کنی پیش از آنکه برای نخستین بار به این اندیشه برسیم که جز زیستن؛ خوردن؛ جنگیدن و یا قدرت یافتن در دنیا هدفی بالاتر وجود دارد؛ چند زندگی را پشت سر گذاشته ایم!؟
صد زندگی را... هزار زندگی را..!؟

آنگاه صد سال دیگر تا بفهمیم چیزی به نام کمال (پرواز) وجود دارد و باز هم صد زندگی دیگر تا به این برسیم که هدف از زندگی یافتن آن کمال و متجلی کردن آن است.

پس بدیهی است جهان دیگر را براساس آنچه در این جهان می آموزیم، انتخاب می کنیم. اگر چیزی نیاموزیم جهان بعدی نیز مانند همین جهان خواهد بود؛ با همان محدودیت ها و مشکلات.
اما اگر به سمت کمال (پرواز و آزادی) قدم برداریم؛ به یکباره آنقدر خواهیم آموخت که نیازی نباشد هزاران بار زندگی کنیم تا به این مرحله برسیم.

اگر قرار باشد در کل زندگیتان فقط یک کتاب بخوانید، باید کتاب معجزه گر خاموش را بخوانید!

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب معجزه گر خاموش در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

پل

کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است.

کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار، تکنیک و دستورالعمل هایی است که با روش های ساده ی آن می توانید بهترین گام ها را در بهبود زندگی تان بردارید. آنتونی رابینز به شما نشان می دهد که چگونه در کمترین زمان به بهترین نتایج دست یابید. گام های بزرگ رابینز راهی به سوی زندگی بهتر است. این گام ها سرلوحه ی موفقیت های بی شماری است. پیتر گابر ( مدیر اجرایی شرکت سونی )

شناخت عمیق آنتونی رابینز نسبت به مردم و جامعه سبب پیشرفت او شده است او به خوبی می داند چه عاملی موجب موفقیت، سعادت و شادکامی زندگی مردم می شود. (آندره آقاسی)

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم