مهارت های زندگی زناشویی

کتاب مهارت های زندگی زناشویی نوشته ی متیو مک کی کتابی است برای کمک به زوجین و بهبود روابط زناشویی این کتاب توسط شمس الدین حسینی و الهام آرام نیا ترجمه و  انتشارات نسل نو اندیش چاپ و نشر آن را برعهده داشته است.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب مهارت های زندگی زناشویی متیو مک کی در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلب
پیشنهاد ویژه محدود
75,905 تومان 79,900 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
32423
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
950,000 تومان
آجیل خوری مس و خاتم کاری کد K064 با ارتفاع 16 سانتی متری یکی از محصولات تولید صنایع دستی آقاجانی است که در ساخت و تولید آن از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این آجیل خوری مس و خاتم دارای استاندارد ملی ایران و...
صنایع دستی آقاجانی
740,000 تومان
آجیل خوری مس و خاتم کاری کد K063 تولید صنایع دستی آقاجانی از برندهای مشهور تولید صنایع دستی اصفهان با 14 سانتی متر ارتفاع یکی از زیباترین ظروف برای پذیرایی از میهمانان شماست. در ساخت این آجیل خوری مس و خاتم از بهترین...
صنایع دستی آقاجانی
2,730,000 تومان
بلونی فیروزه کوب کد FT176 یکی از خاصترین تولیدات صنایع دستی آقاجانی است که 25 سانتی متر ارتفاع دارد و به طور کامل توسط دست تولید شده است. در ساخت این بلونی فیروزه کوبی شده از مس و بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده...
صنایع دستی آقاجانی
1,940,000 تومان
قندان سیبی فیروزه کوبی 25 کد FT161 تولید صنایع دستی آقاجانی توسط اساتید صنایع دستی اصفهان ساخته و پرداخته شده است. در ساخت این قندان فیروزه کوبی شده 22 سانتی متری از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. این محصول...
توضیحات

قسمتی از کتاب مهارت های زندگی زناشویی

ارتباط صمیمانه می تواند یکی از لذت بخش ترین تجارب انسانی و همچنین یکی از بزرگترین منابع درد و رنج باشد. عشق با امید خیلی زیادی شروع می شود: رؤیای این که روزی احساسمان درک شود، به طور کامل پذیرفته شویم، احساس تعلق کنیم، مورد حمایت و امنیت قرار بگیریم؛ رؤیای شور و هیجان عمیق؛ رؤیای پیوند همیشگی. اما این امیدها و رؤیاها در برخورد با واقعیتهای عشق فرو می ریزد: نیازها برطرف نمی شوند، خشم باعث جدایی می شود، قضاوت ها پذیرش را دشوار می سازد، تنهایی شکل می گیرد و زوجها از هم فاصله می گیرند.

چه چیزی باعث می شود ارتباط صمیمانه کارآمد شود؟ برخی می گویند کارایی ارتباط به قدرت رؤیایتان بستگی دارد، به قدرت تعهدتان به خود عشق. برخی هم می گویند این امر به بخت و اقبال مربوط است؛ یعنی خوش اقبال باشید و بتوانید عالی ترین فرد را برای خودتان پیدا کنید. برخی هم می گویند شما باید شور و هیجان داشته باشید یا علایق یا ارزش های مشترک داشته باشید.

بعد از بررسی صدها ارتباط، ما به این نتیجه رسیدیم اشخاصی که ارتباط صمیمانه ی مؤثری دارند، از مهارت های معینی سود می برند. به همین دلیل ما این کتاب را کتاب مهارت های زندگی زناشویی نامیده ایم. ارتباطات مختلف که دوام می یابند و عمیق می شوند، در زوج هایی دیده شده است که مهارت های بین فردی اولیه را تمرین می کنند: گوش کردن، ارتباط شفاف، مذاکره، مهار مناسب خشم و غیره.

این خبر خوبی است چون شما می توانید با خواندن و تمرین، مهارت جدیدی بیاموزید. تغییر خوش اقبالی با احساس شور و هیجان یا ارزش های پایه ای تان کار خیلی دشواری است.

کتاب مهارت های زندگی زناشویی به شما کمک می کند مهارت هایی را رشد و گسترش دهید تا بتوانید عشقتان را سرزنده نگه دارید. در نوشتن چنین کتابی، ما از برخی رویکردهای معمولی که در کتاب های خودیاری مطرح شده است، فاصله گرفته ایم. این کتاب در سه شیوه با آنها تفاوت دارد.

اول از همه، چون هدف ما آموزش مهارت ها است، تاکید ما به جای مفاهیم و نظریه، بر عملکرد و تغییر است؛ یعنی اینکه نمی توانید منفعلانه بنشینید و بخوانید. شما باید دست به کار شوید: تمرینات را انجام دهید، نکته ها را یادداشت کنید، رفتارهایی جدید را امتحان کنید، خطر واکنش هایی تازه در برابر همسرتان را بپذیرید. این کار به صبر و شکیبایی و گاهی جرأت نیاز دارد. اما رؤیا و امیدی که در ابتدا با آنها شروع کرده اید، ارزش تلاش را دارد. شرایط زندگی تان تغییر خواهد کرد، البته نه با بخت و اقبال، نه چون شما بیشتر درک می کنید یا ارتباطتان به گونه ای نامنتظر سرشار از شور و هیجان می شود، بلکه چون شما در نقش زوج، مهارت بیشتری به دست می آورید.

تفاوت دوم کتاب مهارت های زندگی زناشویی با دیگر کتاب ها این است که ما از هیچ کس جز مشاوران حرفه ای توقع نداریم کل این کتاب را بخوانند. زوجهای مختلف باید بر مهارت های مختلف تمرکز کنند. از این رو، هر فصل مبحث جداگانه ای را مطرح می کند. شما می توانید مهارتی را که بیشتر می خواهید بیاموزید، انتخاب کنید و بقیه را رها کنید. یعنی شما می توانید همین حالا شروع کنید و مبحثی را که می خواهید، بخوانید. از همان آغاز، ارتباطتان با همسرتان شکل متفاوتی به خود خواهد گرفت و تغییر خواهد کرد.

برای اینکه هر فصل جداگانه باشد، ما برخی مفاهیم با تمرینات مشابه را در دو یا سه فصل متفاوت تکرار کرده ایم و چون می دانستیم که خوانندگان از موضوعی به موضوع دیگر خواهند پرید، بین فصل ها به اندازه ی کافی مسایلی مطرح کرده ایم که خوانندگان بتوانند به آنها رجوع کنند.

در نهایت، تفاوت سوم کتاب مهارت های زندگی زناشویی این است که ما قصد نداریم هیچ نظریه ی خاص یا هیچ مکتب فکری ویژه ای را اثبات کنیم. برای هر مهارتی که می خواهیم آموزش بدهیم، نظریه یا رویکردی درمانی را انتخاب کرده ایم که ثابت شده مؤثرترین روش است. به عنوان مثال، فصول مربوط به طرح واره ها و تحريف ها را از نظریه ی شناخت درمانی گرفته ایم. فصول دیگر، مانند تقویت متقابل را از رویکرد رفتاری برای تغییر گرفته ایم. برخی از تمرینات ارتباطی را با بازگشت به گروه های گشتالت درمانی گرفته ایم. فصول مربوط به نظام زوج بودنتان از فرضیه ی نظامهای خانوادگی اقتباس شده است. برخی از قسمت های فصل مربوط به مذاکره از حیطه های سیاست و ارتباطات کاری ریشه گرفته اند. فصول مربوط به انتظارات و قواعد، نوارهای قدیمی و دفاع، از نظریه های روان پویشی گرفته شده است.

مهارتهای زندگی زناشویی

کتاب مهارت های زندگی زناشویی برای چه کسانی است

کتاب مهارت های زندگی زناشویی برای زوج ها است، ازدواج کرده یا در شرف ازدواج، جوان یا پیر، یا هر نوع ارتباطی که به شکل زوج مطرح است. ما آگاهانه تلاش کرده ایم که نمونه های متنوع زیادی از ارتباط را مطرح کنیم چون باور داریم هر ارتباط جلوه ای درست و سالم از صمیمیت انسانی است.

این کتاب برای تازه نامزدهایی است که در آغاز راه هستند و می خواهند مراحل ارتباطی شان را شکل دهند. همچنین برای زوج هایی است که سال های زیادی است با هم ازدواج کرده اند و می خواهند تغییر کنند و جنبه های خاص ارتباطشان را بهبود دهند.

کتاب مهارت های زندگی زناشویی برای زوج هایی است که هنوز به یکدیگر متعهد هستند، زوجهایی که هنوز مایلند برای زندگی مشترک شادتر تلاش کنند. همچنین باید برای حفظ تلاشتان در طول زمان صبور باشید، چون این روش ها خیلی سریع شکل نمی گیرند. تغییراتی که شما قصد دارید در ارتباطتان به وجود آورید، دست کم به چند هفته وقت نیاز دارد و اغلب چندین ماه - تا مؤثر واقع شود. برای تغییر چشم انداز هیجانی تان، به احتمال قوی به بیشتر از یک تغییر نیاز دارید. و این مستلزم صرف زمان بیشتری است.

برخی از راهبردهایی که امتحان خواهید کرد، کارایی خواهد داشت و برخی هم تأثیری نخواهد داشت. در واقع با روش یا نیازهای خاصتان تناسب ندارد. از این رو، شما باید از آن بگذرید و بپذیرید که رویکردی برای شما کارایی ندارد و از طرفی به آموختن مهارت بعدی ادامه دهيد.

کتاب مهارت های زندگی زناشویی برای زوج هایی که مشکل سوء مصرف مواد مخدر دارند، مناسب نیست. چون مشکل مواد مخدر هر مهارت جدیدی را که در اینجا می آموزید، بی اثر خواهد کرد. از این رو، ابتدا باید این مشکل برطرف شود. اگر ارتباطتان تحت تأثیر تهدیدات خشونت آمیز، ضرب و شتم یا هر شکلی از خشونت جسمانی قرار دارد، شما باید در جستجوی کمک های حرفه ای فوری باشید. امنیت بدنی هر یک از طرفین باید قبل از اینکه کتابی برای شما مؤثر واقع شود، تضمین بشود.

همچنین اگر شما با بی وفایی یا هر گونه عدم اعتماد در ارتباطتان روبه رو شده اید، توصیه می کنیم به متخصص امور زناشویی رجوع کنید.

کار کردن به تنهایی و کار کردن با یکدیگر

بیشتر فصل های کتاب مهارت های زندگی زناشویی به گونه ای مطرح شده اند که برای ایجاد تغییرات یک جانبه در ارتباطتان مناسب هستند. این فصل ها گام به گام به شما نشان خواهند داد که چطور الگوهای تعامل و ارتباطی تان را تغییر دهید. و با توجه به ماهیت نظام زندگی زوجی، وقتی شما تغییر کنید، همسرتان نیز در پاسخ به شما تغییر خواهد کرد. وقتی رفتارهای جدیدی در پیش بگیرید، باعث ایجاد واکنشی در طرف مقابل می شوید. حتی کوچکترین تلاشی از جانب شما می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

گاهی همسرتان در برابر رفتارهای جدیدتان مقاومت خواهد کرد. برای بیشتر اشخاص، تغییر، حتی تغییر مثبت، ترسناک است. اما اگر مقاومت به خرج دهید، اگر رفتار جدید را همچنان به کار ببرید، احتمال خیلی زیادی وجود دارد که همسرتان نیز به مسیری مثبت تغییر جهت دهد.

در حالی که تلاش یک طرفه می تواند موثر باشد، با یکدیگر کار کردن تا حدودی نتایج سریع تری به بار می آورد. هر دوی شما بر یک هدف تمرکز می کنید و هر دوی شما یکدیگر را مورد حمایت و تقویت قرار می دهید. هر دو احساس ارزشمند بودن می کنید و با دیدن تلاشهای طرف مقابل، احساس می کنید مهم و مورد توجه هستید.

*** خريد کتاب مهارت های زندگی زناشویی متیو مک کی با تخفیف ***

ادامه مطلب
جزئیات محصول
32423

مشخصات

عنوان کتاب
کتاب مهارت های زندگی زناشویی
نویسنده
متیو مک کی و دیگران
مترجم
شمس الدین حسینی،الهام آرام نیا
ناشر
نسل نواندیش
تعداد صفحات
480
وزن
516
زبان کتاب
فارسی
نوبت چاپ
7
شابک
9789642363858
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
محصولات مرتبط
خرید کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لوری وایس قیمت با تخفیف خرید کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لوری وایس قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
28,500 تومان 30,000 تومان
‎−5%
کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه ی بهتر نوشته ی اوری وایس توسط علی بابایی زاد ترجمه و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است. داشتن رابطه ی موفق از موهبت های فردی است؛ چرا که نیاز به تعلق سومین پله از سلسله...
کتاب زن کامل مارابل مورگان قیمت خرید با تخفیف کتاب زن کامل مارابل مورگان قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
عالی تبار
21,850 تومان 23,000 تومان
‎−5%
کتاب زن کامل نوشته مارابل مورگان توسط خانم صدف هنرکار ترجمه و به کوشش انتشارات عالی تبار چاپ و منتشر شده است. آیا شما زن کاملی هستید؟ آیا از زندگی زناشویی خود رضایت صد در صد دارید؟ آیا یک زن کامل موجودی فرضی و خيالی...
کتاب خانواده شاد پیرل درگو قیمت خرید با تخفیف کتاب خانواده شاد پیرل درگو قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
14,250 تومان 15,000 تومان
‎−5%
کتاب خانواده شاد با عنوان فرعی راهنمای پرورش فرزندان از طریق مراسم خانوادگی نوشته ی پیرل درگو توسط خانم راضیه مهدیه ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. کتابی که در دست دارید اولین نمونه انتشار...
کتاب مادری مناسب فرزند شما MBTI قیمت خرید با تخفیف کتاب مادری مناسب فرزند شما MBTI قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بنیاد فرهنگ زندگی
109,250 تومان 115,000 تومان
‎−5%
کتاب مادری مناسب فرزند شما نوشته ی جانت.پی پنلی و دایان ایبل با همکاری فاطمه رضایی ملک خیلی و مریم تقی بیگی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است. شما در کتاب مادری مناسب...
کتاب مصائب عشق آلن دوباتن قیمت خرید با تخفیف کتاب مصائب عشق آلن دوباتن قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
شمعدونی
14,250 تومان 15,000 تومان
‎−5%
کتاب مصائب عشق نوشته ی آلن دوباتن نویسنده بزرگ سوئیسی توسط خانم میترا نادری ترجمه و به کوشش انتشارات شمعدونی چاپ و منتشر شده است. هنگامی که یک رمان عاشقانه یا شعر عاشقانه می خوانیم، به مشکلات و کشمکش هایی که در زندگی...
کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب جان گری قیمت خرید با تخفیف کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب جان گری قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
دانژه
41,800 تومان 44,000 تومان
‎−5%
کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب نوشته ی جان گری توسط روح الله و فاطمه بای ترجمه و به کوشش نشر دانژه چاپ و منتشر شده است. جان گری، مولف پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز (مردان مریخی و زنان ونوسی)، در کتاب مریخ و ونوس...
کتاب عشق چیست از ویلیام گلسر قیمت خرید با تخفیف کتاب عشق چیست از ویلیام گلسر قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
سایه سخن
31,350 تومان 33,000 تومان
‎−5%
کتاب عشق چیست یا عاشقی از منظر تئوری انتخاب نوشته ی دکتر ویلیام گلسر با همکاری علی صاحبی و حشمت اباسهل ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است. این کتاب را دکتر ویلیام گلسر با همکاری همسرش کارلین...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم