کتاب نیروی حال رهنمونی برای روشن بینی معنوی

گسترش

جدید

کتاب نیروی حال نوشته دکتر اکهارت تله کتابی است که می تواند زندگی شمارا دگرگون کند این کتاب به همت خانم هنگامه آذرمی ترجمه شده و انتشارات کلک آزادگان آن را به چاپ رسانده است. بنظر می رسد کتاب نیروی حال در این برهه از زمان برای بسیاری از افراد، همان مناسب ترین کتاب باشد. نوشته های این کتاب به گوش نوازی آوای یک زنگ و واژه های آن عین حقیقت است. نیروی حال براستی کتابی استثنایی است که در زندگی انسان های بسیاری یک دگرگونی راستین بوجود آورده است. 

این کتاب می تواند نحوه ی تفکر شما را دگرگون کند... نتیجه؟ شادمانی بیش تر در لحظه حال!

رهنمودهای تله با روشنی عمیق و متقاعد کننده ای وعده می دهد که ما را به آن جایگاه عالی و والا ی درون رهنمون شود تا نیروی دگرگونی راستین را به طنین درآورد و آن را منعکس کند. 

کتاب نیروی حال مهم ترین کتابیست که درباره ی زندگی معنوی در دهه ی گذشته نوشته شده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب نیروی حال اثر فاخر اکهارت تولی در بوکالا دعوت می کنیم.

 

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز:

36,000 تومان

40,000 تومان

- +

 
بررسی تخصصی

معرفی کتاب نیروی حال

شاید در هر دهه یا هر نسل یک بار، کتابی مانند نیروی حال به نگارش در آید. نیروی حال بیش از یک کتاب است؛ انرژی حیاتی این نگاشته را احتمالا می توانید هنگامی که آن را در دست می گیرید، احساس کنید. این کتاب قدرت آفرینش تجربه در خواننده و دگرگون کردن زندگی او به سوی بهتر شدن را داراست.
نیروی حال نخست در کانادا به چاپ رسید و ناشر کانادایی آن، کانی کلاو، به من یادآور شد که بارها داستان هایی را درباره تغییرات مثبت و حتی معجزه هایی که با خواندن این کتاب برای مردم رخ داده، شنیده است. او گفت:

خوانندگان در طی تماس هایی که گرفته اند، التیام شگفت انگیز یا دگرگونی و شادی عظیمی را که با خواندن این کتاب برای آنها روی داده است، گزارش کرده اند.

این کتاب مرا نسبت به اعجاز هر لحظه از هستی - خواه به آن پی برده یا نبرده باشم - آگاه کرد. این موضوع کاملا حقیقت دارد. نیروی حال بارها و بارها راه پی بردن به این مهم را به من نشان داده است.
از نخستین برگ این کتاب، روشن می شود که اکهارت تله، یکی از استادان معاصر است. او با هیچ مذهب، آیین یا مرشدی همسو نیست. آموزه های این استاد جوهره اصلی و ماهیت واقعی همه آیین ها و مذهب ها را در بر می گیرد و با هیچ باور، فطرت یا هر حقیقت دیگری در تضاد نیست. او قادر است کاری را که تمامی استادان بزرگ انجام داده اند، با زبانی ساده و روشن به ما نشان دهد که راه حل، حقیقت و نور، در درون خود ماست.

تله ابتدا کتاب را با شرح داستان زندگی خود آغاز می کند. داستان افسردگی و اندوهی که به تجربه عظیم بیداری در شبی نه چندان دور از تولد بیست و نه سالگی اش انجامید. در طول بیست سال گذشته، او با تعمق به آن تجربه نگریسته و ادراک و برداشتش را عمیق تر کرده است.

در دهه گذشته، اکهارت به استادی جهانی مبدل شده است. روحی بزرگ با پیامی بزرگ؛ پیامی که همه پیامبران آموزش داده اند که روشن بینی دست یافتنی ست، اینجا و اکنون! زندگی رها از دردها، نگرانی ها و روانی رنجور ممکن است. برای این کار باید به نقش خود به عنوان خالق دردهایمان آگاه شویم؛ ذهن ما خود مسایل و مشکلاتمان را می آفریند، نه کسی دیگر و نه «جهان بیرون». این ذهن خود ماست با جریان بی وقفه افكار؛ فکرهای گذشته و نگرانی های آینده. یکی دانستن خویش با ذهن، بزرگترین اشتباه ماست - باور ما بر این که ذهنمان هستیم - در حالی که به واقع موجوداتی بس بزرگتر هستیم.

تله، بارها و بارها نشان می دهد که چگونه با آنچه که او «بودن» می نامد، در تماس باشیم.

بودن، یعنی آن هستی یگانه همیشه حاضر و ابدی، فراسوی هزاران شکل از حیات که تابع تولد و مرگ هستند. با این همه، «بودن» نه تنها فراسوی هر چیز که در ژرفنای آن به عنوان درونی ترین نادیدنی و جوهر لايزال آن چیز است. یعنی آن چیزی که هم اکنون به صورت ژرف ترین بخش وجود و سرشت راستینت در اختیار توست، اما نخواه که آن را با ذهنت درک کنی، سعی نکن آن را بفهمی. فقط هنگامی که ذهن تو خاموش باشد آن را خواهی شناخت؛ زمانی که کامل و پرتوان در ولحظة حال» حضور داری. روشن بینی، بازیافتن آگاهی «بودن» و به سر بردن در آن حالت «احساس - ادراک» است.

نمی توان کتاب نیروی حال را یکباره خواند و تمام کرد، بلکه باید آن را به صورت دوره ای خواند و زمین گذاشت، به کلمات آن اندیشید و آنها را در تجارب زندگی به کار گرفت. این نگاشته، رهنمونی جامع و دوره ای کامل در مراقبه و ادراک است. کتابی ست که بارها و بارها باید به آن بازگشت و هرگاه که به آن باز گردید، به عمق و معنای جدیدی دست خواهید یافت. این کتابی ست که بسیاری از مردم، از جمله خودم، مایل هستند در تمامی طول زندگی آن را مطالعه کنند. تعداد خوانندگان علاقه مند به کتاب نیروی حال رو به افزایش است. این کتاب را شاهکار خوانده اند. هر آنچه که این نوشته را بنامند و هر گونه آن را توصیف کنند، کتابی ست که قدرت دگرگون کردن زندگی ها و بیدار کردن ما را داراست و می تواند ادراک کاملی از آنچه هستیم به ما بدهد.

کتاب نیروی حال از زبان اکهارت تولی

کتاب نیروی حال پس از گذشت شش سال از نخستین چاپ آن، همچنان نقش خود را برای انجام رسالتی ضروری که تحول در آگاهی انسان است، ایفا می کند. با وجود آن که افتخار آفرینش این کتاب را داشته ام، اما احساس می کنم خود کتاب توانسته است نیرو و پویایی اش را حفظ کند. میلیونها خواننده در سراسر دنیا این کتاب را خوانده اند و از تأثیرات دگرگون کننده آن در زندگی شان با من سخن گفته اند. به دلیل حجم فراوان نامه هایی که دریافت کرده ام، متأسفانه دیگر نمی توانم خودم به همه آنها پاسخ دهم. اما مایلم که فرصت را غنیمت بشمارم و از تمامی کسانی که در نامه های خود، مرا در تجربه هایی که داشته اند سهیم کردند، صمیمانه سپاس گزاری نمایم. من از دگرگونی های به وجود آمده عمیقا شگفت زده هستم و بی شک بر این باورم که به راستی تحول بی سابقه ای در آگاهی روی سیاره ما در حال رخ دادن است.

هنگامی که انتشارات ناماسته در ونکوور این کتاب را برای نخستین بار در سال ۱۹۹۷ با شمارگان سه هزار به چاپ رساند، هیچ کس نمی توانست رشد سریع آن را پیش بینی کند. کتاب نیروی حال در نخستین سال چاپ توانست خواننده خود را فقط از طریق تبلیغ دهان به دهان بیابد. و این زمانی بود که هر هفته خودم چند جلد از کتاب را به کتاب فروشی های ونکوور تحویل می دادم. کاری که برایم بسیار رضایت بخش بود و می دانستم با دادن هر جلد از آن دگرگونی بالقوه ای را در زندگی انسانها به وجود می آورم. دوستان با قرار دادن این کتاب در کتاب فروشی های دوردست مانند کلگری، سیاتل، کالیفرنیا و لندن که کتاب هایی در زمینه موضوعات معنوی می فروختند، مرا یاری کردند. در آن هنگام استیفن گاوتری، مدیر انتشارات واتکینز، یکی از قدیمی ترین کتاب فروشی های حکمت و معنویت در لندن نوشت: «آینده بسیار خوبی را برای این کتاب پیش بینی می کنم.» او درست می گفت! در سال دوم، کتاب نیروی حال به پرفروش ترین کتاب زیرزمینی تبدیل شد. بعد از این که نیروی حال منتقدین موافق خود را در جراید گوناگون یافت، بر فروش آن افزوده شد و دست آخر با معرفی کتاب به دنیا توسط اپرا وینفری که خودش متأثر از محتویات این کتاب بود، به اوج رسید. پنج سال پس از نخستین چاپ آن، نیروی حال وارد فهرست پرفروش ترین کتاب ها شد و اکنون به سی زبان ترجمه شده است. این کتاب در هند، کشوری که بسیاری بر این باور هستند که محل تولد جست و جوی انسان برای رسیدن به روشن بینی ست، نیز توانست به پرفروش ترین کتاب تبدیل شود.

بیشتر هزاران نامه ای که از سراسر جهان دریافت کرده ام، توسط زنان و مردانی عادی نوشته شده است. اما در میان آنها نامه هایی نیز از راهبان بودایی، راهبه های مسیحی، زندانی های منتظر اعدام یا بیماران غیر قابل درمان و نزدیک به مرگ بوده است. روان کاوان در نامه های خود گفته اند که با توصیه این کتاب به بیماران با به کارگیری آموزش های آن برای درمان بیماران خود استفاده کرده اند. در بسیاری از این نامه ها آمده است که با خواندن این کتاب و تمرین آموزش های آن در زندگی روزانه، رنجها و مشکلات زندگی آنها کمتر شده با به طور کامل از بین رفته است. در این نامه ها بارها از تأثیر شگفت انگیز و سودمندی در آگاهی درونی سخن به میان آمده است، یعنی رسیدن به آن احساس وارستگی که پس از رهایی از هویت سازی خویش و تکیه کردن بر تاریخچه زندگی شخصی و شرایط اختصاصی زندگی حاصل می شود. رسیدن به یک آرامش درونی نوین که وقتی شخص می آموزد مقاومت ذهنی - احساسی در برابر «چنین حالتی» از لحظه حال دست برمی دارد، به وجود می آید. بسیاری از مردم این کتاب را بارها خوانده و گفته اند که این تکرار، تازگی آن را زایل نمی کند، زیرا نیروی دگرگون کننده آن نه تنها از بین نمی رود، بلکه در واقع نیرومندتر نیز می شود.
هر چه کژکاری ذهن بشر در عرصه جهان از طریق گزارش های خبری و روزمره رسانه های همگانی بر مردم نمایان تر می شود، بیشتر آشکار می گردد که بر تعداد کسانی که دگرگونی بنیادین در آگاهی بشر را یک نیاز فوری می دانند، نیز افزوده می شود. این گروه می دانند که اگر نخواهند خودشان و سیاره زمین را به نابودی بکشانند، ناگزیر از ایجاد این دگرگونی هستند. این نیاز و همچنین آمادگی میلیونها نفر به پیدایش یک آگاهی جدید، دورنمایی ست که موفقیت کتاب نیروی حال باید در آن شناخته و درک شود.

البته چنین گرایش روزافزونی به آن معنا نیست که همه باید نسبت به این کتاب نظر مساعدی داشته باشند. در بسیاری از مردم و نیز در بیشتر ساختارهای سیاسی، اقتصادی و بخش گسترده ای از رسانه ها همچنان آن آگاهی قدیمی عمیق در پشت سنگر قرار دارد. هر کسی که هنوز خویش را با صدای ذهنش، یعنی جریان تفکر مداوم و غیرارادی به طور کامل یکی می داند، بی تردید پیام کتاب نیروی حال را دریافت نخواهد کرد. برخی از خوانندگان مشتاق با دادن کتاب به دوست یا فامیل خود از این که بعضی از آنها محتوای این کتاب را بی معنا یافته یا نتوانسته اند بیش از چند صفحه از آن را دنبال کنند، حیرت زده و مأیوس شده اند. مجله تایمز محتویات کتابی را که توانسته است گروه های بی شماری را در سراسر جهان دگرگون کند، «چرندیات» خواند. افزون بر این، هر آموزشی که در مورد کاربرد «من درونی» مورد توجه همگان قرار گیرد، الزاما با واکنش، مقاومت و حمله «من درونی» رو به رو می شود.

با این همه، واکنش به این کتاب در سراسر جهان با وجود برخی برداشت های نادرست و اختلاف نظرهای عقیدتی بسیار مثبت بوده است. ایمان دارم که در سال های آینده، میلیونها نفر دیگر نیز به سوی این کتاب جذب خواهند شد و نیروی حال همچنان به سهم حیاتی خود در ایجاد آگاهی نوین و روشن بینی هر چه بیشتر انسانها ادامه خواهد داد.

 
جزئیات فنی
عنوان اصلی کتاب The Power of Now a guide to spiritual enlightenment
عنوان کتاب نیروی حال
موضوع اصلی کتاب زندگی معنوی
نویسنده اکهارت تله
ناشر کلک آزادگان
مترجم هنگامه آذرمی
تعداد صفحات 264
وزن 312
زبان کتاب فارسی
شابک 9786005364132
قطع رقعی
جلد کتاب شومیز

نوشتن دیدگاه

کتاب نیروی حال رهنمونی برای روشن بینی معنوی

کتاب نیروی حال نوشته دکتر اکهارت تله کتابی است که می تواند زندگی شمارا دگرگون کند این کتاب به همت خانم هنگامه آذرمی ترجمه شده و انتشارات کلک آزادگان آن را به چاپ رسانده است. بنظر می رسد کتاب نیروی حال در این برهه از زمان برای بسیاری از افراد، همان مناسب ترین کتاب باشد. نوشته های این کتاب به گوش نوازی آوای یک زنگ و واژه های آن عین حقیقت است. نیروی حال براستی کتابی استثنایی است که در زندگی انسان های بسیاری یک دگرگونی راستین بوجود آورده است. 

این کتاب می تواند نحوه ی تفکر شما را دگرگون کند... نتیجه؟ شادمانی بیش تر در لحظه حال!

رهنمودهای تله با روشنی عمیق و متقاعد کننده ای وعده می دهد که ما را به آن جایگاه عالی و والا ی درون رهنمون شود تا نیروی دگرگونی راستین را به طنین درآورد و آن را منعکس کند. 

کتاب نیروی حال مهم ترین کتابیست که درباره ی زندگی معنوی در دهه ی گذشته نوشته شده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب نیروی حال اثر فاخر اکهارت تولی در بوکالا دعوت می کنیم.

 

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

22,500 تومان 25,000 تومان

45,000 تومان 50,000 تومان

40,500 تومان 45,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

26,100 تومان 29,000 تومان

14,400 تومان 16,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

20,700 تومان 23,000 تومان

14,400 تومان 16,000 تومان

33,300 تومان 37,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

11,700 تومان 13,000 تومان

10,800 تومان 12,000 تومان

12,600 تومان 14,000 تومان

منو