هدف (چگونه سريع تر از آنچه تصور می كرديد به خواسته هايتان برسيد)

کتاب هدف اثر برایان تریسی مخصوص افراد بلند پروازی است که می خواهند سریع تر به مقصد و هدف نهایی خود برسند. این کتاب را مهدی قراچه داغی ترجمه و انتشارات ذهن آویز به چاپ رسانده است.

در کتاب هدف، برایان تریسی می گوید: توانمندی بالقوه انسان متوسط به اقیانوس عظیمی می ماند که هنوز پیموده نشده است، به قاره جدیدی می ماند که اکتشاف نگردیده است، دنیایی از امکانات در انتظارند که آزاد شوند و برای دستیابی به هدف عظیم شما به حرکت درآیند.

در کتاب هدف، بیست و یک گام برای دستیابی به هدفهای زندگی معرفی شده اند. همانطور که تریسی می گوید، مهم ترین کاری که در زندگی خود می توانید بکنید این است که برای اجرای برنامه ها به منظور دستیابی به هدفهای خود دست به کار شوید و کاری صورت دهید. هر چه بیشتر  امتحان و تلاش  کنی، سریع تر به پیروزی  می رسید. رابطه مستقیمی میان دست به کار شدنها و رسیدن به هدف وجود دارد. 

"هیچ چیزی نمی تواند شما را متوقف کند".

شما را  به مطالعه ی قسمتی از کتاب هدف اثر برایان تریسی در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
5563
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلاب پاش فیروزه کوبی آقاجانی ساخته شده از بهترین فیروزه نیشابور و مس تولید صنایع دستی آقاجانی است. این گلاب پاش فیروزه کوب دارای استاندارد ملی ایران و گارانتی 10 ساله ی تولید کننده است. ارتفاع این محصول 53 سانتی متر است. لازم به ذکر است از آنجا که تمامی مراحل تولید گلاب پاش فیروزه کوبی آقاجانی با دست انجام می شود احتمال چند سانتی متر تفاوت در تمامی محصولات وجود دارد.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری مس و خاتم کاری کد K064 با ارتفاع 16 سانتی متری یکی از محصولات تولید صنایع دستی آقاجانی است که در ساخت و تولید آن از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این آجیل خوری مس و خاتم دارای استاندارد ملی ایران و گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد. خاتم کاری یکی از زیباترین و مشهورترین صنایع دستی اصفهان است.

صنایع دستی آقاجانی

گلدان مسی فیروزه کوب تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور و مس توسط هنرمندان اصفهانی ساخته شده است. این «گلدان فیروزه کوبی» دارای گواهینامه جهانی iso9001:2015 و استاندارد ملی ایران است و همچنین دارای کارت ضمانت 10 ساله صنایع دستی آقاجانی است.

توضیحات

قسمتی از کتاب هدف 

مقدمه

زمان شگفت انگیزی برای زنده بودن است. هیچ زمانی به اندازه امروز فرصت مناسب برای انسانهای خلاق و مصمم برای دستیابی به اهدافشان وجود نداشته است. از فراز و نشیبهای موقتی در زندگی و اقتصاد که بگذریم، به دورانی از آرامش و موفقیت می رسیم که نظیرش در تاریخ انسانی وجود نداشته است.

در اوایل سال ۱۹۰۰، در امریکا پنج هزار میلیونر زندگی می کردند. شمار این اشخاص در سال ۲۰۰۰از پنج میلیون گذشت. اغلب آنها خودساخته های یک نسل بودند. صاحبنظران معتقدند که در دو دهه آینده شمار میلیونرها از ده یا بیست میلیون خواهد گذشت. هدف شما باید این باشد که در زمره آنها قرار بگیرید و کتاب هدف شما را یاری خواهد داد.

شروع آهسته

هجده ساله بودم که دبیرستان را بدون گرفتن مدرک دیپلم ترک کردم. اولینکارم ظرفشویی در یک هتل کوچک بود. از ظرف شویی کارم به شستن اتومبیل و بعد از آن شستن کف سالنها همراه با سرایداری بود. در چند سال بعد از آن هم به کارهای کارگری مشغول بودم و با عرق جبین کسب معاش می کردم. در چوب بریها و کارخانه ها و بعد از آن در مزارع و دامداریها کار کردم. درختهای . بلند را اره می کردم یا به حفاری چاه مشغول می شدم.

روی ساختمانهای بلند و چندین طبقه کارگر ساختمانی بودم و بعد از آن در یک کشتی باری نروژی در آتلانتیک شمالی دریانوردی کردم. اغلب در اتومبیلم امہ و یا در اتاقهای ارزان قیمت می خوابیدم. در بیست و سه سالگی به شکل کارگر و زراعی سیار در وقت برداشت محصول کار کردم. در انباری روی کاهها می خوابیدم و با خانواده زارع غذا می خوردم. درس نخوانده و بی مهارت بودم و در پایان برداشت محصول بار دیگر بیکار شدم.

وقتی دیگر نتوانستم کارگری کنم و کاری از این دست پیدا نکردم، به کار فروش با حق العمل کاری مستقیم مشغول شدم. از دفتری به دفتر دیگر و از دری به در دیگر می رفتم. اغلب تمام مدت روز را کار میکردم تا یک فروش بکنم تا با آن پول اجاره اتاقم را بپردازم و شب برای خوابیدن جایی داشته باشم. شروع خوبی در زندگی نبود.

روزی که زندگی ام تغییر کرد

سرانجام روزی کاغذ و قلمی برداشتم و هدفی جسارت آمیز برای خودم مکتوب کردم. خواستم ماهانه ۱۰۰۰دلار از فروش به دفاتر و در به در زدنهای خانه های مردم به دست آورم. کاغذ را تا کردم، آن را در جایی گذاشتم و دیگر هرگز آن را نیافتم.

اما سی روز بعد، همه زندگی ام تغییر کرده بود. در این فاصله، روشی برای قطعی کردن فروش پیدا کردم که از روز اول فروشم را سه برابر کرد. در همین زمان، صاحب شرکت آن را به کارفرمایی که به تازگی به شهر ما اسباب کشی کردهبود، فروخت. دقیقا سی روز پس از نوشتن هدفم، صاحب جدید شرکت را صدا زد و پیشنهاد کرد که در ازای دریافت ماهی هزار  دلار سرپرستی گروه فروش را به دست بگیرم و به بقیه فوت و فن فروش را که در اثر آن از بقیه فروشنده ها به مقدار زیاد بیشتر می فروختم آموزش بدهم. پیشنهاد او را پذیرفتم و از آن روز به بعد زندگی ام دیگر به یک شکل باقی نماند.

هجده ماه بعد، از آن شغل دست کشیدم و به کار دیگری و کمی بعد مجددا به کار جدیدی پرداختم. من از فروش شخصی گذشتم و مدیر فروش شدم. حالا کسانی را داشتم که برای من فروش می کردند. شمار فروشندگانم به ۹۵نفر رسید. من که روزگاری نگران تأمین پول غذایم بودم، حالا جیبهایم پر از اسکناس ۲۰دلاری بود.

من به فروشندگانم آموختم که چگونه هدفهایشان را بنویسند و چگونه مؤثرتر فروش کنند. در اندک زمانی فروش آنها به دو برابر افزایش یافت. امروزه، بسیاری از آنها میلیونر و مولتی میلیونر هستند.

اشاره به این نکته ضرورت دارد که پس آن روزگار اواسط بیست سالگی، زندگی ام فراز های راحت نداشته است. زندگی ام با فراز و نشیبهای فراوان همراه بوده. گاه به موفقیتهای بزرگ دست یافته ام و در مواقعی هم شکستهای موقتی داشته ام. من به بیش از هشتاد کشور جهان سفر کرده و آنجا کار کرده ام. در این مدت زبان فرانسه، آلمانی و اسپانیایی را آموختم و در مجموع در بیست و دو زمینه متفاوت از هم کار کردم.

به علت نداشتن تجربه و گاه حماقتهای مسلم، آنچه را که اندوختم از دست میدادم و بعد دوباره آنها را به دست می آوردم. این تجربه چندین بار تکرار شد. هر بار که این اتفاق می افتاد دوباره قلم و کاغذی بر می داشتم و هدف جدیدی را می نوشتم. از روشی استفاده میکردم که در صفحات بعدی کتاب هدف را توضیح داده ام.

*** خريد کتاب هدف برایان تریسی  ***

بعد از سالها هدف نویسی، به هدف زدن و موفق شدن به این نتیجه رسیدم آنچه را که آموخته ام، در یک سیستم واحد جمع آوری کنم. با کنار هم قرار دادن این نقطه نظرها و راهکارها، به یک اسلوب شناسی در هدف گذاری رسیدم که شروع، میانه و انتهایی داشت. از این روش همه روزه استفاده می کردم.

در مدت یک سال، زندگی من بار دیگر متحول شد. در ژانویه آن سال، در یک آپارتمان اجاره ای با مبلمان اجارهای زندگی می کردم. سی و پنج هزار دلار بدهکار بودم، اتومبیلم دست دوم بود که برای آن پولی نداده بودم. اما در ماه دسامبر همان سال، در یک ساختمان واقع در مجتمع مسکونی ای به ارزش صد هزار دلار که از آن خودم بود زندگی می کردم. اتومبیل مرسدس بنز جدید داشتم. نه تنها همه بدهیهایم را پرداختم، بلکه پنجاه هزاردلار در حساب بانکی ام پول داشتم. در این زمان بود که برای موفق شدن جدی شدم. دانستم که هدف گذاری تا چه اندازه مهم و تعیین کننده است. برای تبحر در هدف گذاری صدها و بعد هزاران ساعت مطالعه کردم، بهترین نقطه نظرها را یاد گرفتم و با کارآیی فراوان درگیر کار شدم.

همه می توانند این کار را بکنند

در سال ۱۹۸۱، آموخته هایم را در کارگاههای آموزشی و همایشهایی که در ۲۵کشور مختلف برقرار گردیده به جمعیتی بیش از دو میلیون نفر آموزش داده ام. دوره هایم را در قالب نوار و نوار ویدئویی عرضه کردم تا دیگران بتوانند از آن استفاده کنند. در حال حاضر ما به صدها هزار نفر اصول مورد نظرمان را آموزش داده ایم، آموزش به زبانهای مختلف و در سرتاسر جهان.

من به این نتیجه رسیدم که این نقطه نظرها در هر مکانی از دنیا کارساز هستند. در هر کشوری که باشید، بدون توجه به میزان تحصیلات، تجربه با زمینه می توانید از آنها استفاده نمایید.

از همه اینها مهم تر، این نقطه نظرها به من و به هزاران نفر دیگر این امکان را داده اند که سررشته همه امور زندگی خود را به دست بگیریم. اقدام به هدف گذاری منظم و حساب شده ما را از فقر به ثروت و مکنت، از شکست و ناکامی به موفقیت و رضایت خاطر رسانده است. این روش برای شما هم همین کار را خواهد کرد.

آنچه خیلی زود آموختم این بود که هر برنامه ای از برنامه نداشتن بهتر است. تیازی هم به این نیست که چرخ را دوباره اختراع کنیم. همه جوابها قبلا به دست آمده اند. صدها هزار و شاید میلیونها نفر زن و مرد با هیچ شروع کرده اند و با رعایت این اصول به موفقیت دست یافته اند. آنچه را که دیگران کردند، شما هم می توانید بکنید. کافی است چگونگی آن را یاد بگیرید.

در صفحاتی که می خوانید، با بیست و یک نقطه نظر و راهکار مهم آشنا می شوید تا به کمک آنها به آنچه در زندگی می خواهید دست پیدا کنید. به این نتیجه می رسید که حد و اندازه ای برای موفقیت وجود ندارد. محدودیت را تنها شما در ذهن خود تعیین می کنید. این یکی از بزرگترین کشفیات است. اجازه بدهید شروع کنیم.

یک سفر هزار فرسنگی با برداشتن قدم اول شروع می شود. (کنفوسیوس)

*** خريد کتاب هدف با تخفیف  ***

فصل اول

توانمندیهای خود را آزاد کنید

توانمندی بالقوه انسان متوسط به اقیانوس عظیمی می ماند که هنوز پیموده نشده است، به قاره جدیدی می ماند که اکتشاف نگردیده است. دنیایی از امکانات در انتظارند که آزاد شوند و برای دستیابی به هدف عظیم شما به حرکت در آیند.

- برایان تریسی

موفقیت در هدف گذاری است و هر چیزی جز این فرع بر قضیه است، نمام مردمان موفق به شدت هدف گرا هستند. می دانند که چه می خواهند و با تمام وجود و در هر روز زندگی برای دستیابی به خواسته شان تلاش می کنند.

توانایی شما در هدف گذاری مهارتی اصلی و تعیین کننده برای موفق شدن است. با داشتن هدف، ذهن مثبت شما به کار می افتد و نقطه نظرها و انرژی برای دستیابی به این اهداف آزاد می شوند. بدون هدف تحت تأثير جذر و مد زندگی به بالا و پایین می روند. اما با داشتن هدف چون تیری از کمان در رفته به سوی هدفتان به حرکت در می آیید تا به آن اصابت کنید.

واقعیت این است که اگر عمری صد برابر هم داشته باشید، توانمندیهای بالقوه شما بیش از آنند که جملگی مورد استفاده قرار بگیرند. آنچه را که تا کنون به دست آورده اید، تنها جزئی از آن چیزی است که توانایی دستیابی به آن را دارید. یکی از قوانین موفقیت این است: "مهم نیست از کجا می آیید، مهم این است که به کجا می روید. اما اینکه به کجا می روید را شما و اندیشه های شما مشخص می سازند".

هدفهای روشن و واضح بر اعتماد و اطمینان شما می افزایند، صلاحیت شما را زیادتر می کنند و انگیزه هایتان را بالاتر می برند. همان طور که نام هاپکینس، مربی فروش، می گوید: "هدف سوخت کوره موفقیت است".

 شما دنیای خود را خلق می کنید

شاید بزرگترین کشف در تاریخ انسانی قدرت ذهن شماست که تقریبا ا تمامی جنبه های زندگی شما را خلق می کند. آنچه را که در پیرامون خود در این دنیای ساخته و پرداخته انسانها می بینید، در ذهن کسی به شکل یک ایده با نقطه نظر شروع شد و بعد تبدیل به واقعیت گردید. همه چیز زندگی شما به شکل یک اندیشه، یک آرزو، یک خواسته با امید و یا به شکل یک رویا شروع شده است. شما افكار خلاق دارید. افکار شما دنیایتان و همه اتفاقات زندگیتان را شکل می دهند.

همه ادیان، همه فلسفه ها، متافیزیکها، روانشناسیها به یک نکته اشاره کرده اند و آن اینکه به آنچه بیشتر بیندیشید، همان می شوید. دنیای بیرون شما در نهایت بازتابی از دنیای درون شماست و آنچه را که فکر میکنید، به شما منعکس میکند. به هرچه پیوسته فکر کنید، صورت حقیقت پیدا میکند.

از هزاران انسان موفق برسیده اند که اغلب اوقات به چه فکر میکنند. بیشترین جواب آنها این است که به خواسته هایشان فکر می کنند و اینکه چگونه به این خواسته های خود برسند.

ناموفقها و ناخشنودها اغلب در باره آنچه نمی خواهند فکر می کنند و حرف می زنند. در باره مسائل و نگرانیهایشان حرف می زنند و گناه ناکامیهایشان را به گردن دیگران می اندازند. اما مونتها پیوسته در باره هدفهای مورد نظرشان فکر می کنند و در باره آن حرف می زنند. آنها به آنچه بیش از هر چیز می خواهند فکر می کنند و در باره اش حرف می زنند.

زندگی کردن بدون هدف شبیه رانندگی در مه غلیظ است. موتور اتومبیلتان هر قدر قوی و قدرتمند باشد، شما به آرامی رانندگی می کنید، مردد هستید و حتی روی جاده صاف حرکت به جلو اندخود استفاده کنید. داشتن هدفهای روشن و شفاف به شما امکان میدهد پا بر پدال گاز زندگی خود بفشارید و شتابان در راستای تحقق بخشیدن به خواسته هایتان به حرکت درآیید.

هدف جویی خود به خود

این تمرین را در نظر مجسم کنید: کبوتر لانه یابی را بگیرید و او را در قفس بیندازید، روی قفس را با تیوپی بپوشانید، قفس را در جعبه ای بگذارید و بعد جعبه را در یک کامیون قرار بدهید. می توانید هزار مایل در هر جهتی که خواستید حرکت کنید. و بعد وقتی در کامیون را باز میکنید، جعبه را بیرون می آورید، پتو را بر می دارید و کبوتر لانه یاب را از قفس آزاد می کنید، می بینید کبوتر به آسمان پرواز می کند، سه بار چرخ می زند، بعد به جانب لانه اش که هزار مایل از او فاصله دارد به حرکت در می آید. هیچ موجودی در دنیا غیر از انسان این هدف جویی را ندارد.

شما مانند کبوتر لانه یاب از توانایی هدف جویی برخوردارید. وقتی دقیقا بدانید که چه می خواهید، نیازی به این ندارید که بدانید این هدف در کجاست و چگونه باید به آن دسترسی پیدا کنید. با صرفا تصمیم گیری در این مورد که چه می خواهید، به سمت هدف خود به حرکت در می آیید و هدف هم به شما نزدیک می شود. درست در زمان مناسب و مکان مناسب شما و هدفتان به هم می رسید.

به دلیل این مکانیسم سیبرنتیک شگفت انگیز که در ذهن شما قرار دارد، شما تقریبا همیشه به هدفهای خود دست پیدا می کنید. اگر هدف شما این است که شب به خانه بروید و تلویزیون تماشا کنید، تقریبا با اطمینان به این خواسته خود می رسید. اگر هدف شما این است که زندگی عالی، سرشار از سلامتی، خوشبختی و موفقیت داشته باشید، به این خواسته هم می رسید. مانند یک کامپیوتر، مکانیسم هدف جوی شما داوری کننده نیست. بلکه خود به خود و پیوسته کار می کند تا خواسته شما را برآورده سازد.

طبیعت به بزرگی و کوچکی هدفهای شما کاری ندارد. اگر برای خود هدفهای کوچک در نظر بگیرید، مکانیسم هدف جوی شما شرایطی را فراهم می آورد که به هدفهای کوچک برسید. اگر برای خود هدفهای بزرگ در نظر بگیرید، این توانمندی طبیعی کاری میکند که به هدفهای بزرگ دست پیدا کنید. اینکه در زندگی چه هدفهایی، با چه بزرگی برای خود در نظر بگیرید تنها به شما مربوط

می شود.

*** خريد کتاب هدف  ***

چرا اشخاص هدف گذاری نمی کنند

سؤال خوبی است: اگر هدف جویی حالت خود به خود و اتوماتیک داشته باشد، چرا تنها شمار اندکی از مردم هدفهای روشن، مکتوب و قابل اندازه گیری دلیل هدف گذاری نمی کنند. دارند؟ این یکی از بزرگترین اسرار زندگی است. به اعتقاد من، مردم به چهار دلیل هدف گذاری نمی کنند.

فکر می کنند هدف گذاری مهم نیست

نخست، اغلب اشخاص به اهمیت هدف گذاری واقف نیستند. اگر شما در خانه ای بزرگ شوید که کسی هدفی را دنبال نمی کند و یا با کسانی معاشرت کنید که در باره هدف هرگز بحث نمی شود و یا کسی برای آن بها و ارزشی قائل نیست، شما در شرایطی بزرگ می شوید و به بلوغ می رسید که نمیدانید هدف گذاری بیش از هر عامل دیگری در موفقیت زندگی شما سهم دارد. به أطراف خود نگاه کنید. چند نفر از افراد خانواده و یا دوستان شما به هدفهایشان معتقدند؟

راه آن را نمی دانند علت دوم نداشتن هدف این است که اشخاص اصولا نمی دانند چگونه باید هدف گذاری کنند. از آن بدتر، خیلیها فکر میکنند که دارای هدف هستند و حالا آنکه آنها در نهایت چند میل و رؤیا دارند. مثلا می خواهند خوشبخت شوند، پول زیادی در آورند و یا زندگی خانوادگی خوبی داشته باشند.

اما اینها ابدا هدف نیستند. اینها صرف خیال و رؤیا هستند که همه آنها را دارند. اما هدف با آرزو و میل تفاوت دارد. هدف روشن، مکتوب و خاص است. می توان آن را به سادگی و سهولت به کسی توضیح داد. می توانید آن را اندازه بگیرید و می توانید بفهمید که آیا به این هدف رسیده یا نرسیده اید.

کاملا امکان پذیر است که از یک دانشگاه برجسته مدرک تحصیلی بگیرید و با این حال حتی یک ساعت کسی در باره هدف برایتان حرف نزده باشد. انگار کسانی که محتوای درس مدارس و دانشگاهها را می نویسند به کلی از اهمیت هدف گذاری بی اطلاعند و نمی دانند برای دسترسی به موفقیتهای آتی تاچه اندازه به آن احتیاج است. و البته اگر قرار باشد قبل از رسیدن به بلوغ هیچ اطلاعی از نقش مهم هدف گذاری نداشته باشید، نمی دانید در هر کاری که می کنید این هدف گذاری چه سهم عمده ای ایفا می کند.

ترس از شکست خوردن دارند علت سومی که مردم هدف گذاری نمی کنند. ترس از شکست است. شکست انسان را رنج می دهد. هم به لحاظ احساسی و هم مالی دردناک است. همه گهگاه شکست را تجربه کرده اند. هر بار که شکست می خوریم با خود عهد میکنیم که دقیق تر باشیم و از شکستهای آتی اجتناب کنیم. با این حال، اغلب مردم دچار اشتباه می شوند، هدفی در زندگی برای خود در نظر نمی گیرند و در نتیجه موفقیتی نصیب آنها نمی شود...

*** خريد کتاب هدف برایان تریسی با تخفیف  ***

 

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
5563

مشخصات

عنوان کتاب
هدف (چگونه سریع تر از آنچه تصور می کردید به خواسته هایتان برسید)
نویسنده
برایان تریسی
مترجم
مهدی قراچه داغی
ناشر
ذهن آویز
تعداد صفحات
256
وزن
296 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
21
قطع
رقعی
شابک
9789647390767
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
کتابهای زیادی از برایان تریسی خوندم این هم یکی از بهترین کتابهای برایان تریسیه

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
You may also like
اختران

کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است.

ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات را تسهیل می کند. ارتباط بدون خشونت بر ارزش های مشترک انسانی و نیازها تکیه می کند و افراد را به پرهیز از زبانی که سبب مقاومت یا کاهش عزت نفس می شود و استفاده از زبانی که سلامت را افزایش می دهد تشویق می کند. ارتباط بدون خشونت باور دارد که به جای ایجاد ترس، گناه، سرزنش و شرم؛ غنی سازی زندگی رضایت آمیزترین انگیزه برای انجام کارهاست و به عنوان هدف، بر پذیرش مسئولیت فردی و در انتخاب و افزایش کیفیت ارتباط تاکید دارد. این روش حتی وقتی طرف مقابل آن را نمی داند نیز موثر است. با کمک کتاب ارتباط بدون خشونت شما خواهید دانست که: هرکاری که هرکسی انجام می دهد تلاشی است برای تحقق نیازهای متحقق نشده. برای هرکسی تحقق نیازها از طریق همکاری، سالم تر از رقابت است. به صورت طبیعی افراد وقتی که از روی میل در سلامت دیگران سهیم شوند لذت می‌ برند. مهارت های ارتباط بدون خشونت به شما کمک می‌کند تا: احساس گناه، شرم، ترس و افسردگی را از بین ببرید. خشم و ناامیدی را به ساختن اتحاد و مشارکت تبدیل کنید. راه حل هایی بر اساس امنیت، احترام متقابل و اتفاق آرا خلق کنید. نیازهای اساسی فرد، خانواده، مدرسه، جامعه و اجتماع را به روش های زندگی غنی ساز تحقق بخشید. تکنیک های ارتباطی فعال مارشال روزنبرگ تضادهای بالقوه را به گفت و گوهای صلح‌آمیز تغییر می دهد. شما تکنیک ساده ای می آموزید که مشاجره را خنثی می کند و ارتباط محبت آمیزی را با خانواده، و سایر آشنایان خلق می کند. من خواندن این کتاب را نه تنها توصیه بلکه تاکید می کنم.

در ادامه با ما با مطالعه ی معرفی کتاب ارتباط بدون خشونت در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا همراه شوید.

ذهن آویز

کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با ترجمه ای روان و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است.

ما در خلق بسیاری از واقعیت هایمان، همکاری داریم و این کار از درون ما انجام می شود. بسیاری از افراد، از چنین چیزی بی خبرند و بسیاری هم تاکنون هرگز چنین چیزی را نشنیده اند؛ حتی وقتی چنین چیزی را می شنوند (شما در خلق واقعیت های زندگی تان نقش دارید) به آن بی اعتنایی می کنند و با آن می جنگند و در برابر شنیدن آن به هر شکلی مقاومت می کنند. هواوپونوپونو به ما می آموزد که مسئولیت پذیر باشیم، یعنی مسئولیت شرکت در خلق تمامی وقایع ناخوشایند زندگی خود را برعهده بگیریم. وقتی این مسئولیت : را تقبل کنیم، هواوپونوپونو را در زندگی خود فعال می کنیم. جو ویتالی، نویسنده کتاب پرفروش محدودیت صفر، درباره هواوپونوپونو بسیار نوشته و تاکنون فقط از چهار ذکر اصلی "متاسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم دوستت دارم" صحبت کرده است؛ اما او حالا می خواهد در کتاب عبارت پنجم، پرده از ذکر پنجم بردارد.

در عبارت پنجم، هواوپونوپونو را عمیق تر و پیشرفته تر از آنچه قبلا خوانده اید خواهید شناخت، عبارتی که به سادگی چهار ذکر متاسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم و دوستت دارم نیست، اما معنایی بس عمیق دارد و به زندگی شادتر و دگرگون تری منجر می شود. این عبارت می گوید که شما قضاوت نمی شوید، بلکه حقیقتا دوست داشته می شوید؛ زیرا اولوهیت فقط می خواهد بدانیم که دوستمان دارد...

شما را به مطالعه ی بخشی از کتاب عبارت پنجم در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

بهار سبز

کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است.

شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از خود بپرسید که هدف از این زندگی چیست؟ من برای چه هدفی به این دنیا آمده ام؟ آیا من واقعا همان کسی هستم که فکر می کنم؟ آیا من واقعا همان کسی هستم که دیگران فکر می کنند؟

اگر به زندگی های متوالی اعتقاد دارید، شاید فکر کنید که دلیل حضور شما در این دنیا، مجازات شدن برای فرا نگرفتن درس های زندگی های گذشته است. شاید فکر کنید که در زندگی های گذشته، انسان شرور و پلیدی بودید و حالا زمان تسویه حساب است مطمئنم که یکی از سوالات شما این است که آیا هدف زندگی من بیدار شدن در ساعت پنج صبح برای رسیدن به متروی شلوغ یا گیر کردن در ترافیک صرفا جهت داشتن شغلی ست که هیچ کس قدر زحماتم را نمی داند! و صدای کسانی را می شنوم که روابطی را مورد ارزیابی مجدد قرار می دهند که در راستای هدف زندگی آنها نیستند. چنین روابطی، انرژی را از شما و روح تان گرفته و شما را تبدیل به یک باطری خالی و بدون شارژ می کند. حقیقت چنین روابطی، دروغ است. اگر شما هم شرایطی مشابه موارد ذکر شده را تجربه می کنید، کتاب رسالت روح، راهنمای شماست تا چشمان خود را بر حقایق باز کنید! در کتاب رسالت روح، مراحل ضروری برای شناخت خودتان و شناخت خداوند از طریق خودتان را ارائه خواهم داد. در این کتاب، به شما کمک خواهم کرد تا اشتیاق سوزان که همان «رسالت روح» شماست را بشناسید و با هدفی افتخار آمیز زندگی کنید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب رسالت روح در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

الماس پارسیان

کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است.

هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به شما کمک کنم ذهن خود را طوری ساماندهی کنید که هر روز دست به انتخاب شادی بزنید. فارغ از اینکه با چه چالش هایی مواجه می شوید یا چه شرایطی به شما فشار می آورد می توانید واکنش خود را به آن چالش ها و شرایط انتخاب کنید. اینکه چگونه عصرتان را سپری می کنید کاملا به خودتان بستگی دارد: این هیچ ربطی به شرایط شما ندارد. آبراهام لینکلن گفته بود: بیشتر آدم ها به اندازه ای که تصمیم گرفتداند شاد باشند شاد هستند.

اگر ابه درستکار (ابه درستکار ( Honest Ahe ) لقب آبراهام لینکلن است مطالعه ای که اخیرا انجام شد و نشان داد در روزهای پنج شنبه، شادی ده درصد افزایش می یابد را می دید، حتما خوشحال می شد. چرا اینطور است؟

مردم به خاطر آمدن تعطیلات آخر هفته ذوق می کنند به همین علت تصمیم می گیرند شادتر باشند. آنها پنج شنبه ها | فکرشان را بر این امر متمرکز می کنند که از زندگی خود بیشتر لذت ببرند.

ما شما را به این چالش دعوت می کنیم که بگذارید هر روزتان پنج شنبه باشد، به خودتان اجازه دهید که هر روز شاد باشید. نه فقط آخر هفته ها نه فقط هر زمانی که یک مناسبت خاص دارید: نه فقط زمانی که در تعطیلات هستید.

اگر نگرش درستی باشید می توانید روز شنبه هم مثل پنج شنبه شاد باشید. در کتاب مقدس نیامده است که: پنج شنبه روزی است که خداوند آفريده است. بلکه در آن نوشته شده است: این روزی است که خداوند آفریده است.

این یعنی شنبه، یکشنبه، دوشنبه سه شنبه، چهارشنبه و سایر روزهای هفته. حتی وقتی باران می بارد، هنگامی که مجبورید تا دیروقت کار کنید و یا مجبورید ظرف بشویید هم می توانید شاد باشید.

هیرمند

کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است.

کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان کنید و تعاملاتی ثمربخش با روسا و همکارانتان داشته باشید. اغلب اوقات به کار بردن دانش و مهارت تان در کار بخش آسان کار است، اما بخش دشوار آن همکاری موثر با دیگران است. این راهنمای سودمند به شما در برقراری تعاملات شخصی موثر یاری می رساند، حتی به هنگام حل و فصل کشمکش ها، مواجهه با مشتریان و با ارائه ی سخنرانی های دشوار. چه مديرعامل یک شرکت مهم باشید و چه یک تاجر خرده پا یا مدیر یک تیم، برقراری روابط مؤثر و شفاف در موفقیت شما نقش تعيين کننده ای دارد. کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد تمهیدات، توصیه ها و راهکارهایی، از شيوه ی مجذوب نگه داشتن شنونده گرفته تا آموزش خوب گوش کردن - ارائه می دهد که به آنها نیاز دارید تا بتوانید: شنونده ی فعالی باشید، در موقعیت های منفی بر نکات مثبت تأكيد كنيد در کشمکش ها راه حل هایی بیابید که رضایت خاطر هر دو طرف جلب شود، هنگام نوشتن نامه و ایمیل به حاشیه نروید، از عهده ی ارائه سخنرانی، انجام مصاحبه ها و چالش های دیگر برآیید و با اقتدار و قاطع سخن بگویید.

پردیس آباریس

کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و محسن پاک فطرت به فارسی ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است.

اما این کتاب به عنوان زندگی نامه، شیوه ی نگارشی متفاوتی دارد و همانند زندگی نامه های معمولی نیست. بلکه وین دایر در این کتاب، به شیوه ای استادانه لحظات سرنوشت ساز و ارتباط آنها را با یکدیگر پیدا کرده است و به وضوح نشان داده است هیچ اتفاق و رویدادی در زندگی، تصادفی و بی علت نیست. تمامی اتفاقات چه خوب و چه به ظاهر بد برای تکمیل سرنوشت ماست و بخشی از دارمای ما محسوب می شود. در این کتاب، وین دایر تمام لحظات سرنوشت ساز خود را از ابتدای کودکی اش در دیترویت تا آخرین سال های عمرش را با خوانندگان در میان گذاشته است و البته این کار را با مهارت زیادی که در نویسندگی دارد به انجام رسانده است. در فرآیند مطالعه ی این کتاب شما هم خواهید آموخت همانند وین دایر به اتفاقات زندگی خود رجوع کنید و ارتباط آنها را با جایگاه کنونی خود بیابید.

کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم، نگاهی بر زندگی دکتر وین دایر است و در عین حال چراغ راهی است برای کسانی که جویای حقیقت هستند. با مطالعه ی این کتاب متوجه حضور دستان خداوند در زندگی تان می شوید و از طرفی این کتاب شما را در فهم هدف و رسالت منحصر به فردتان یاری می کند.

شما را به مطالعه قسمتی از کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

سخنوران

کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است. 

بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش داریم...

می توانی تصور کنی پیش از آنکه برای نخستین بار به این اندیشه برسیم که جز زیستن؛ خوردن؛ جنگیدن و یا قدرت یافتن در دنیا هدفی بالاتر وجود دارد؛ چند زندگی را پشت سر گذاشته ایم!؟
صد زندگی را... هزار زندگی را..!؟

آنگاه صد سال دیگر تا بفهمیم چیزی به نام کمال (پرواز) وجود دارد و باز هم صد زندگی دیگر تا به این برسیم که هدف از زندگی یافتن آن کمال و متجلی کردن آن است.

پس بدیهی است جهان دیگر را براساس آنچه در این جهان می آموزیم، انتخاب می کنیم. اگر چیزی نیاموزیم جهان بعدی نیز مانند همین جهان خواهد بود؛ با همان محدودیت ها و مشکلات.
اما اگر به سمت کمال (پرواز و آزادی) قدم برداریم؛ به یکباره آنقدر خواهیم آموخت که نیازی نباشد هزاران بار زندگی کنیم تا به این مرحله برسیم.

اگر قرار باشد در کل زندگیتان فقط یک کتاب بخوانید، باید کتاب معجزه گر خاموش را بخوانید!

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب معجزه گر خاموش در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

پل

کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است.

کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار، تکنیک و دستورالعمل هایی است که با روش های ساده ی آن می توانید بهترین گام ها را در بهبود زندگی تان بردارید. آنتونی رابینز به شما نشان می دهد که چگونه در کمترین زمان به بهترین نتایج دست یابید. گام های بزرگ رابینز راهی به سوی زندگی بهتر است. این گام ها سرلوحه ی موفقیت های بی شماری است. پیتر گابر ( مدیر اجرایی شرکت سونی )

شناخت عمیق آنتونی رابینز نسبت به مردم و جامعه سبب پیشرفت او شده است او به خوبی می داند چه عاملی موجب موفقیت، سعادت و شادکامی زندگی مردم می شود. (آندره آقاسی)

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم