هنر بینش و انگیزه ی فردی

کتاب هنر بینش و انگیزه فردی نوشته ریچارد بروک رئیس شرکت OxyFresh توسط نیما عربشاهی ترجمه و با همکاری انتشارات نیما عربشاهی و کعبه دل چاپ و منتشر شده است.

ریچارد بروک در کتاب هنر بینش و انگیزه فردی به ما می آموزد که چگونه از راه قدرت بینش فردی، سرنوشت و رسالت خود را رقم بزنیم، هنگامی که خواندن این کتاب را به اتمام برسانید -بدون توجه به اینکه چه کسی هستید و چه می کنید. بی شک یک هنرمند شده اید. و شاهکاری که خلق خواهید کرد، زندگی خودتان است. کتاب هنر بینش و انگیزه فردی کتابی است که لزوما باید خوانده شود.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب هنر بینش و انگیزه فردی در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
44500
صنایع دستی آقاجانی

گزخوری فیروزه کوب تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور تولید و ساخته شده و مقاوم در برابر ضربه، رطوبت هوا و نور آفتاب است. گزخوری فیروزه کوبی آقاجانی دارای کارت ضمانت ده ساله و گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 است.

صنایع دستی آقاجانی

قندان فیروزه کوبی ترنج کد FT045 تولید صنایع دستی آقاجانی است. در ساخت این قندان مسی فیروزه کوبی از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. جنس داخل این محصول از مس و جنس خارجی فیروزه نیشابور است. لازم به ذکر است از آنجا که محصولات صنایع دستی آقاجانی تماماً کار دست هنرمندان این مجموعه می باشد، احتمال اختلاف ارتفاع تا 3cm در تمامی محصولات وجود دارد.

صنایع دستی آقاجانی

شکلات خوری فیروزه کوبی شده تولید صنایع دستی آقاجانی در شهر اصفهان است. در ساخت این شکلات خوری فیروزه کوبی از مس و بهترین فیروزه نیشابور استفاده است. از نکات مهم در مورد ظروف فیروزه کوبی آقاجانی می توان به گارانتی 10 ساله، استاندارد ملی ایران و گواهینامه ISO9001:2015 اشاره کرد. 

صنایع دستی آقاجانی

بلونی فیروزه کوب کد FT176 یکی از خاصترین تولیدات صنایع دستی آقاجانی است که 25 سانتی متر ارتفاع دارد و به طور کامل توسط دست تولید شده است. در ساخت این بلونی فیروزه کوبی شده از مس و بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است.این محصول دارای امضای مخصوص صنایع دستی آقاجانی است و دارای گواهی استاندارد ملی ایران و گواهینامه ISO9001 است و به همراه گارانتی 10 ساله ارائه می شود.

توضیحات

قسمتی از کتاب هنر بینش و انگیزه فردی

شاید شما هم مانند من بوده اید، یعنی که نمی دانسته اید با زندگی خود چه باید بکنید. من، اگر هم جواب این سوال را پیدا می کردم... نمی دانستم چگونه باید آنرا عملی کنم. من واقعا می خواستم که موفق، مؤثر، محترم و در امنیت کامل باشم و اوضاع مالی خوبی داشته باشم. ولی نمی دانستم چگونه.

قوانین معمول رسیدن به موارد فوق مانند تحصیلات عالی، تجارت خانوادگی یا مشاوره درباره ی کار در مورد من صدق نمی کرد. خوشبختانه من با افرادی حشر و نشر پیدا کردم که گزینه های دیگری را پیش پای من گذاشتند. من خوشبخت بودم که بالاخره به حرف آنها گوش دادم. نتایج این کار، فوق العاده بود.

مجبور بودم که این اطلاعات را به شکل های مختلفی بشنوم. آن قدر شنیدم تا بالاخره متوجه موضوع شدم. شرط می بندم وقتی شما هم در جریان این رازها قرار بگیرید، آنها را درک خواهید کرد. پس شکیبایی به خرج داده و کمی دندان روی جگر بگذارید.

در بخش دیگری از کتاب هنر بینش و انگیزه فردی نوشته ریچارد بروک می خوانیم:

من در یک مزرعه در چاوچیلای کالیفرنیا بزرگ شده ام. در سن چهار سالگی، چند عینک آفتابی از فروشگاه رد دزدیدم. وقتی مادرم از من پرسید آنها را از کجا آورده ام، حقیقت را به او گفتم. او مرا وادار کرد که عینکها را به رد پس داده و از او عذرخواهی کنم. خیلی سرافکنده شدم. من به این نتیجه رسیدم که گفتن حقیقت، دردناک و کار احمقانه ای بود. در کلاس پنجم دبیرستان، کسی را که دوستش داشتم در سینما کنارم نشسته بود. ما دست در دست هم بودیم. روز بعد از سینما، او بدون هیچ دلیلی مرا ول کرده و رفت. من به این نتیجه رسیدم که برای کسی که دوستش داشتم، به اندازه ی کافی خوب نبودم.

در سال ششم دبیرستان به اتفاق خانواده، از مزرعه به شهر، نقل مکان کردیم. بچه شهری های باحال (همان هایی که همه از آنها خوششان می آمد) شلوار جین مخمل کبریتی آبی با مارک Levi ' s می پوشیدند. ولی من هنوز شلوار جین معمولی به پا می کردم از آن شلوارهایی که دو وصله ی بزرگ روی زانوهایش دوخته شده بود. من به این نتیجه رسیدم که بچه ی باحالی نیستم.

شخصیت همه ی ما در طول دوران رشد، شکل می گیرد. شروع این دوران به پیش از تولد باز می گردد و معمولا تا ۵ سالگی ادامه پیدا می کند و در کودکانی که رشد آنها از نظر احساسی کندتر است کمی بیشتر طول می کشد. در این دوران تمایل داریم به جای آنکه اتفاقات پیش آمده را تحلیل کنیم، به این نتیجه برسیم که چه شخصیتی داریم. من نیز مانند میلیونها بچه ی هم سن و سال خود، شخصیت خود را طوری شکل داده بودم تا از پس زندگی ای که درک کرده بودم برآیم. من نظام باورهای خود را بر اساس شرایط احمقانه و روزمره ای که به ندرت هم پیش می آمد بنا نهاده و رفتار خود را منطبق با آن در پیش گرفته بودم. براساس نظام باورهایم، برنده بودن، کار سختی بود؛ خودباوری من ضعیف بود و به عدم پذیرش خود توسط دیگران باور داشتم و به خاطر آن عینک های آفتابی، یک دروغگوی تمام عیار شناخته شده بودم. نمی دانم از کجا تصمیم گرفته بودم که آن کارها را انجام دهم. نکته اینجا بود که تفسیر خلاق دوران کودکی من درباره ی آن شرایط، برای من به واقعیت تبدیل شده بود. واقعیتی که می توانست تا آخر عمرم ادامه داشته باشد.

*** خرید کتاب هنر بینش و انگیزه فردی با تخفیف ***

من معمولا منفی باف بودم. با اینکه والدين من ثروتمند، تحصیل کرده و صاحب مزرعه بودند ولی رفتار رقت بار و مغموم من، دست یابی به موفقیت را به کاری سخت و ناممکن بدل کرده بود.

وقتی هفده ساله بودم، والدینم از یکدیگر جدا شدند.
من از مدرسه، بیزار بودم. زیاد اهل درس نبودم و از سر کلاس، جیم می زدم. معمولا نمره های ناپلئونی می گرفتم و به همین دلیل برای رفتن به دانشگاه هیچ تلاشی نکردم.

مدتی به این فکر می کردم که نگهبان جنگل بشوم. تا اینکه روزی یک نگهبان جنگل به من گفت که برای این کار باید مدرک دانشگاهی داشته باشم. نگهبان در ادامه گفت که در صورت داشتن مدرک هم از هر ۳۰۰۰ نفر، تنها ۳۰۰ نفر را استخدام می کنند.

در کسری از ثانیه پس از شنیدن جمله ی نگهبان، به این نتیجه رسیدم که من نمی توانم جزو آن ۳۰۰ نفر باشم. البته، حق با من بود. نمی توانستم زیرا باور داشتم که نمی توانم.

بالاخره (با تقلب در امتحان مدرک پایان دوره ی متوسطه ی خود را گرفتم و در پمپ بنزین پیرسونز آرکو ( Pearson' s Arco) نبش خیابانهای G و Olive در شهر مرسید در ایالت کالیفرنیا مشغول به کار شدم. در همان پمپ بنزین زندگی می کردم. شبها را در وانت خود می خوابیدم. شنوک، سگ باوفا ولی بدقلق من نیز در کنارم بود. بالاخره (بعد از آنکه دو شب پیاپی، فراموش کردم درب جلویی پمپ بنزین را قفل کنم) جاه طلبی من، کارم را به فاستر فارمز، بزرگترین مرغداری جهان کشاند.

یک فرصت شغلی بود با 3.5 دلار در ساعت بعلاوه ی مزایا، سنوات، مرخصی و از همه مهمتر، بازنشستگی. لحظه ای در پذیرش این فرصت کاری درنگ نکردم. شغل من، رد کردن مرغ هایی بود که در خط تولید از مقابلم عبور می کردند. تکه تکه کردن میلیون ها مرغ.... میلیاردها مرغ. این کاری بود که ۴۵۰ تا ۵۳۰ دقیقه در روز انجام می دادم. کارگران خط تولید، در دقایق زندگی می کنند.

با اینکه از جمله کارگران سخت کوش و باهوش بودم و پشتکار خوبی هم داشتم ولی برخی از جنبه های شخصیتی ام مرا از پیشرفت باز می داشت. من تقریبا از همه بدم می آمد. نمی گذاشتم افرادی که به نظر خودم کمتر از من مهارت داشتند به من دستور بدهند.

در مسیر پیشرفت کاری خود به جلو می رفتم و به دیگران می آموختم که چگونه مرغ ها را تکه تکه کنند. ولی مدت زیادی طول نکشید که شخصیت من، مرا به عقب کشاند. به رئیس خود گفتم: «وین، برو به جهنم.» و این حرف را در برابر رئیسش، آقای هویت به او گفتم. همین حرف، کافی بود که مرا به ابتدای خط تولید بازگرداند.

با این وجود مرغداری را دوست داشتم و هنوز هم همکاران آن زمان خود را دوست دارم. در آن دوران شک نداشتم که سی سال کاری آینده ی خود را در مرغداری خواهم ماند و به سابقه ی کار (قدرت) و روزهای مرخصی (تفریح) خواهم رسید و روزها را در انتظار دوران بازنشستگی (آزادی) خواهم شمرد. سال ۱۹۷۷ بود و من ۲۲ سال داشتم...

*** خرید کتاب هنر بینش و انگیزه فردی ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
44500

مشخصات

عنوان کتاب
کتاب هنر بینش و انگیزه فردی
نویسنده
ریچارد بروک
مترجم
نیما عربشاهی
ناشر
نیما عربشاهی،کعبه دل
تعداد صفحات
128
وزن
147گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
12
قطع
رقعی
شابک
9782000451938
مشخصات تکمیلی
موفقیت در راه و رسم زندگی،انگیزش
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
کتاب تاثیرگذاریه دوسش داشتم

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
میلکان

کتاب خرده عادت ها (راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادت های خوب و ازبین بردن عادت های بد) اثر جیمز کلییر توسط خانم زهرا صادقی ترجمه و به کوشش نشر میلکن چاپ و منتشر شده است.

کتاب خرده عادت ها به شما یاد می دهد چگونه سیستمی ایجاد کنید که با استفاده از آن هر روز یک درصد بهتر شوید. عادت های بدتان را رها کنید و بچسبید به عادت های خوب. از خطاهایی که بیشتر مردم هنگام تغییر عادت ها مرتکب می شوند، پرهیز کنید. بر بی انگیزگی و بی ارادگی غلبه کنید. هویتی قوی تر پیدا کنید و خودتان را بیشتر باور داشته باشید.

حتی وقتی که مشغله ی زیادی دارید، زمانی برای ایجاد عادت های جدید پیدا کنید. پیرامون خود را طوری طراحی کنید که راحت تر به موفقیت برسید. تغییرات کوچک و ساده ای ایجاد کنید که منجر به نتایجی بزرگ می شوند. اگر از برنامه تان جا ماندید، مجددا آن را پی بگیرید. و مهم تر از همه: چگونه این ایده ها را در زندگی واقعی عملی کنید.

اختران

کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است.

ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات را تسهیل می کند. ارتباط بدون خشونت بر ارزش های مشترک انسانی و نیازها تکیه می کند و افراد را به پرهیز از زبانی که سبب مقاومت یا کاهش عزت نفس می شود و استفاده از زبانی که سلامت را افزایش می دهد تشویق می کند. ارتباط بدون خشونت باور دارد که به جای ایجاد ترس، گناه، سرزنش و شرم؛ غنی سازی زندگی رضایت آمیزترین انگیزه برای انجام کارهاست و به عنوان هدف، بر پذیرش مسئولیت فردی و در انتخاب و افزایش کیفیت ارتباط تاکید دارد. این روش حتی وقتی طرف مقابل آن را نمی داند نیز موثر است. با کمک کتاب ارتباط بدون خشونت شما خواهید دانست که: هرکاری که هرکسی انجام می دهد تلاشی است برای تحقق نیازهای متحقق نشده. برای هرکسی تحقق نیازها از طریق همکاری، سالم تر از رقابت است. به صورت طبیعی افراد وقتی که از روی میل در سلامت دیگران سهیم شوند لذت می‌ برند. مهارت های ارتباط بدون خشونت به شما کمک می‌کند تا: احساس گناه، شرم، ترس و افسردگی را از بین ببرید. خشم و ناامیدی را به ساختن اتحاد و مشارکت تبدیل کنید. راه حل هایی بر اساس امنیت، احترام متقابل و اتفاق آرا خلق کنید. نیازهای اساسی فرد، خانواده، مدرسه، جامعه و اجتماع را به روش های زندگی غنی ساز تحقق بخشید. تکنیک های ارتباطی فعال مارشال روزنبرگ تضادهای بالقوه را به گفت و گوهای صلح‌آمیز تغییر می دهد. شما تکنیک ساده ای می آموزید که مشاجره را خنثی می کند و ارتباط محبت آمیزی را با خانواده، و سایر آشنایان خلق می کند. من خواندن این کتاب را نه تنها توصیه بلکه تاکید می کنم.

در ادامه با ما با مطالعه ی معرفی کتاب ارتباط بدون خشونت در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا همراه شوید.

دانژه

کتاب در مسیر درمانگر شدن نوشته جفری کاتلر با همکاری پرویز شریفی درآمدی و مجتبی مهدوی ترجمه و به کوشش نشر دانژه چاپ و منتشر شده است.

«کتاب در مسیر درمانگر شدن»  روایت تجربه های درمانگر متخصص با تجربه ی کهنه کاری است که رنج ها، چالش ها و راه حل های غلبه بر مشکلات درمانگران را به تصویر می کشد. مطالعه کتاب حاضر نه تنها برای درمانگران تازه کار، بلکه برای مجرب ها نیز مفید و ضروری است.

اثر حاضر در دوازده فصل تدوین یافته که سفر درمانگر، جدال برای اعمال قدرت، زندگی شخصی و حرفه ای، مصایب درمانگری، خستگی و فرسودگی شغلی، خلاقیت و رشد شخصی از جمله مطالبی است که مورد بحث قرار می گیرد. بیان تجربه های تلخ و شیرین و راه حل های نویسنده برای رفع نواقص و ارتقای دائمی فرایند درمانگری مطالعه کتاب را گیرا و کارگشا کرده است.

امید است مطالعه این اثر مورد استقبال ، روانپزشکان، روان شناسان، مشاوران، مددکاران و متخصصان توانبخشی قرار گیرد.

در ادامه شما را به مطالعه ی معرفی نویسنده ی کتاب در مسیر درمانگر شدن در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

هیرمند

کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است.

کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان کنید و تعاملاتی ثمربخش با روسا و همکارانتان داشته باشید. اغلب اوقات به کار بردن دانش و مهارت تان در کار بخش آسان کار است، اما بخش دشوار آن همکاری موثر با دیگران است. این راهنمای سودمند به شما در برقراری تعاملات شخصی موثر یاری می رساند، حتی به هنگام حل و فصل کشمکش ها، مواجهه با مشتریان و با ارائه ی سخنرانی های دشوار. چه مديرعامل یک شرکت مهم باشید و چه یک تاجر خرده پا یا مدیر یک تیم، برقراری روابط مؤثر و شفاف در موفقیت شما نقش تعيين کننده ای دارد. کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد تمهیدات، توصیه ها و راهکارهایی، از شيوه ی مجذوب نگه داشتن شنونده گرفته تا آموزش خوب گوش کردن - ارائه می دهد که به آنها نیاز دارید تا بتوانید: شنونده ی فعالی باشید، در موقعیت های منفی بر نکات مثبت تأكيد كنيد در کشمکش ها راه حل هایی بیابید که رضایت خاطر هر دو طرف جلب شود، هنگام نوشتن نامه و ایمیل به حاشیه نروید، از عهده ی ارائه سخنرانی، انجام مصاحبه ها و چالش های دیگر برآیید و با اقتدار و قاطع سخن بگویید.

نسل نواندیش

کتاب قوانین طبیعت انسان نوشته ی رابرت گرین نویسنده کتاب موفق 48 قانون قدرت توسط خانم فاطمه باغستانی ترجمه و به کوشش انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است.

قرار است کارآموز هنر طبیعت انسان شوید.

نخست این قوانین شما را به مشاهده گری استراتژیک و آرام تر تبدیل خواهد کرد تا مردم را بکاوید و از تمام هیجانات آزاردهنده ای که نیرویتان را می گیرد، رهایی یابید و دوم قوانین طبیعت انسان به شما کمک خواهند کرد که تفسیری ماهرانه از سرنخ ها و نشانه هایی داشته باشید که مردم مدام با زبان بدن و کلام از خود بروز می دهند، به طوری که توانایی خوبی در قضاوت شخصیت آن ها خواهید داشیت.

سوم قوانین طبیعت انسان شما را تقویت خواهند کرد که تیپ های شخصیتی سمی را بشناسید و اجازه ندهید در مسیر شما قرار گیرند. چهارم این قوانین اهرم های دقیق و واقعی را آموزش خواهد داد تا به راحتی دیگران را تحت تأثیر قرار دهید و در آنها نفوذ کنید. پنجم این قوانین به شما قدرت خواهد داد تا الگوهای منفی خود را تغییر دهید...

پردیس آباریس

کتاب از ذهن تا ماده نوشته داسون چرچ با همکاری روزبه ملک زاده و هیمن بریمن ترجمه به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است.

با مطالعه کتاب از ذهن تا ماده خواهید فهمید که شما خالق زندگی تان هستید و افکارتان به اشیا راه می برند. خواهید آموخت که چگونه از ذهن خود به مثابه ی ابزاری خلاق برای تجلی افکارتان استفاده کنید. خواهید دید که می توانید واقعیت مادی را بدون هیچ زحمتی به سمت تمایلات خودتان ببرید. قدرت واقعی خود را درک خواهید کرد و خواهید دید که می توانید فقط با تغییر ذهن تان، در دنیای بیرون تان تغییر ایجاد کنید. همچنین پی خواهید برد که این فرایند در مقیاسی گسترده چگونه کار می کند، از مولکول و سلول و بدن گرفته تا خانواده، جامعه، کشور، گونه ها، سیاره و بالاخره کیهان خواهیم دید که خلقت چگونه در مقیاس آگاهی کیهانی به رقص در آمده است و ذهن فردی شما نیز در این رقص شرکت می کند.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم