هواوپونوپونو و منظومه های خانواده

کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده نوشته اولریش امیل دوپرِ است که توسط خانم ویدا کرمی ترجمه شده و انتشارات بهار سبز آن را به چاپ رسانده است. این کتاب ما را به دنیای روانشناسی، فلسفه و متافیزیک فرا می ­خواند. نویسنده در این کتاب، اطلاعات عمیق تری درمورد چیستی و چگونگی هواوپونوپونو بیان نموده است. روش شفادهی تکنیک هواوپونوپونو در کنار روش منظومه خانواده، راهکار بسیار معجزه آسایی برای حل اختلافات خانوادگی و روابط عاطفی می باشد. کتاب هواپونوپونو و منظومه های خانواده، برای روانشناسان و درمانگرانی که در حوزه خانواده مشغول به فعالیت هستند، بسیار مفید خواهد بود.  

همه­ ی ما در پی آرامش هستیم. اما گاهی ­اوقات، دست­یابی به آرامش کار چندان آسانی هم نیست. حتما شما هم تجربه­ ی عشق یک­طرفه، اندوه، ناامیدی و مشاجره درمورد مسائل پیشِ­ پا­افتاده را داشته ­اید. شاید در مواقعی احساس درماندگی و استیصال کرده­ اید. چنین شرایطی برای من پیش آمده است و اطمینان دارم که شما هم به­ نحوی این تجربه را داشته ­اید. ممکن است شرایط متفاوت باشد، اما احساسات مداوم و رنج ­آورِ ناشی از آن شرایط یکسان است. ما می ­توانیم خود را از این احساسات آزاردهنده رها کنیم. کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده برای شما نوشته شده است، برای کسانی که هم کمک می­ کنند هم کمک می­ گیرند، برای افرادی که به ­دنبالِ داشتن یک زندگی شاد و مطلوب هستند، برای ایجاد کردن روابط محبت­ آمیز و دست­یابی به ثروت­ های مادی و معنوی. در صفحات پیش­روی این کتاب، با دو ابزار فوق ­العاده کارآمد برای حصول این اهداف آشنا می ­شوید: منظومه­ ی خانواده و هواوپونوپونو (آیین بخشش اهالی هاوایی). به کمک این دو ابزار، می ­توانید موانع پیش­رویتان را برطرف کرده و یک قدم به اهدافتان نزدیک­تر شوید.

شما را  به مطالعه ی قسمتی از کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده اثر اولریش امیل دوپرِ در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلب
پیشنهاد ویژه محدود
25,200 تومان 28,000 تومان
‎−10%
مرجع:
9786226829151
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
2,650,000 تومان
گلدان فیروزه کوبی 40 سانتی متری صراحی ترنج تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و زیباترین محصولات تولید آقاجانی است که نمایانگر صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این گلدان فیروزه کوب از مس و بهترین فیروزه شناسنامه دار...
صنایع دستی آقاجانی
1,050,000 تومان
گلدان صراحی فیروزه کوبی تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و با کیفیت ترین فیروزه نیشابور و توسط بهترین هنرمندان شاغل در صنایع دستی اصفهان ساخته شده است. این گلدان 25 سانتی متر ارتفاع دارد و جنس لایه ی داخلی آن از مس...
صنایع دستی آقاجانی
2,860,000 تومان
آجیل خوری مسی فیروزه کوبی شده ی تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده است. این آجیل خوری مسی فیروزه کوبی شده دارای ارتفاع 30 و قطر 22 سانتی متر است. در ساخت این محصول بهترین فیروزه...
توضیحات

قسمتی از کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده

پیشگفتار

به عنوان یک درمانگر و مجری سمینار، می ­خواهم بدانید که چطور می ­توانید موانع موفقیت را در زندگی­تان پشت­ سر بگذارید و چگونه روابط­تان را بهبود داده و شفا ببخشید. در نتیجه، شما می­ توانید به فرصت­های موفقیت­ آفرین بیشتری در زندگی­تان دست پیدا کنید و این امر فقط با داشتن روابط خوب و مؤثر با خودتان، دیگران، کائنات و سرچشمه ­ی حیات میسر خواهد بود. به­ هرحال، همنوعان ما همواره کسانی هستند که درهای موفقیت از طریق آنها به­ رویمان گشوده می­ شوند.

صرف­ نظر از پراکنده­ گویی ­هایی در زمینه ­ی مباحث اجتماعی و روانشناسی رفتاری، نکات کلیدی­ که در کتاب کتاب هواپونوپونو و منظومه های خانواده فرا می­ گیرید شامل دستورالعمل­های ساده ­ای برای خانواده و نظام خانواده به ­همراه توضیحی درمورد هواوپونوپونو (گفت ­و­گوی خانوادگی اهالی هاوایی) است. اصطلاحات «منظومه ­ی خانواده» و «گردهمایی خانوادگی» به نحوه ­ی نگرش دو رویکرد درمورد شخص و چالش ­های او با توجه به شرایطی که در آن قرار دارند می ­پردازند. به­ علاوه، این کتاب تمارینی عملی و کاربردی به شما می ­آموزد تا بدانید چگونه از ترکیب این دو رویکرد به­سود خود و به ­صلاح جهانی که در آن زندگی می­ کنید بهره ببرید. ترکیب عناصر منحصربه ­فرد وابسته به هر شخص با عاملی قدرتمندتر، رویکردی بود که توسط پاراسلسوس حمایت شد. این روش شفادهی طبیعی (منظومه ­ی خانواده در ترکیب با هواوپونوپونو)، روش­های دارویی و درمانی مبتنی بر دستورالعمل­های باستانی که نسل­ به ­نسل چرخیده ­اند را به ­میدان می ­خواند.

در کتاب هواپونوپونو و منظومه های خانواده، اصول فیلسوفان بزرگی مانند سقراط و سِنکا را دنبال می­ کنیم مبنی بر اینکه ما که هستیم و چطور می­ توانیم رسالت وجودی خود را محقق کنیم. در حال حاضر، شاید گمان کنید که موضوع این کتاب درباره ­ی خودآگاهی و خودشناسی­ست. همانطور که هر عِلمی یک جنبه ­ی تئوری و یک جنبه ­ی عَملی دارد، راه ­حل­هایی برای تمارینِ ارائه شده در کتاب هواپونوپونو و منظومه های خانواده پیشنهاد شده­ است و چندین حکایت­ و مطالعه­ ی موردی نیز در آن گنجانده شده است تا درک و نتیجه ­گیری برایتان سریع­تر و آسان­تر گردد. توصیه می ­کنم که برداشت خود را در یک دفترچه­ ی یادداشت بنویسید تا آنچه از این مطالب فراگرفته ­اید در ذهن­تان جای بگیرد و ثبت شود. در تدوین تمرین­های این کتاب، از اساتید علم آیورودیککه هر درمانی را ابتدا روی خودشان امتحان می­ کنند، پیروی می­کنیم.

چاک اسپزانو روانشناس امریکایی در روشِ «روانشناسیِ نگرشِ» خود اشاره می ­کند که همه­ چیز به­ نحوی به ­هم مربوط است. بنابراین، هر مشکلی، با روابط میان افراد در ارتباط است. وقتی من برای اولین ­بار به این نکته پی­ بردم، دریافتم که باید همه­ ی روابطم (رابطه با بدنم، رابطه با والدینم، رابطه با پول و حتی رابطه با کِشوهای نا­مُرتبم) را شفا دهم. دیگر خود را قربانی شرایط ندیدم؛ در عوض، فهمیدم که نقش فعالی در همه ­ی اتفاقات دارم و کنترلِ کامل برای تغییر شرایط در دستان من است. به ­همین ­دلیل، از چاک اسپزانو تشکر می ­کنم. همیشه دریچه ­ها از طریق انسان ­های دیگر به ­روی ما گشوده می ­شوند و زندگی ما را پُربار می ­کنند.

اگر شما پول کافی ندارید، شاید این کمبود به ­دلیل ضعف ارتباطی شما با کارفرما، مشتریان، یا حتی انرژی پول است. پس به هر دلیلی، ضعف ارتباط با خودتان دلیل اصلی مسئله است. چه تصوری درمورد خودتان دارید؟ چقدر به ­خود ارزش می ­دهید؟ آیا به­ اندازه ­ی کافی خود را دوست دارید که برای بهترین چیزی که می ­خواهید هزینه کنید؟ این­ها سؤالات مهمی هستند که درمورد یک رابطه مطرح می­ شوند. حالا روابط شما چطور هستند؟ رابطه ­ی شما با والدین­تان، با حرفه­ تان، با اندام­تان، با گذشته و آینده ­تان، با موفقیت همنوعانتان چطور است؟ آیا ترجیح می ­دهید درمورد چنین ارتباطاتی فکر نکنید چون مدیریت کردن آنها برای­تان دشوار است و ترجیح می ­دهید آنها را نادیده­ بگیرید؟ چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید، اگر این سؤالات را نادیده بگیرید، آنها خود را به شما نشان خواهند داد و شما مجبور می ­شوید دیر یا زود درمورد کیفیت و چگونگی روابط­تان فکر کنید. من معتقدم که شما به­ عنوان خواننده­ ی کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده ، در میانِ آن پنج درصدِ بسیار باهوش هستید، چراکه فقط پنج درصد از افراد به خودآگاهی علاقه­ مند هستند.

بیایید تا در میانِ صفحات کتاب کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده، سفری را آغاز کنیم و همه ­ی روابطمان را از هر نوعی که باشد، شفا دهیم. مطمئن باشید که سفری ارزشمند خواهد بود. تحقیقات بسیاری از جمله تحقیقات دانشگاه اِستنفورد، نشان داده­ اند که درک ما از خوشبختی و موفقیت فردی شدیدا به روابط میان­ فردی­مان بستگی دارد. در یک تحقیق بیست­ ساله، روانشناسان دانشگاه تل ­آویو شامل آری شیروم، شارون توکر و جاسمین آکالی، اثبات کردند افرادی که روابط شادی در محیط کار خود دارند بیشتر عمر می­کنند. با استفاده از منظومه ­ی خانواده و هواوپونوپونو، آماده­ ی سفر خوشبختی می­ شویم. پس بیایید درها را گشوده و عازم شویم...

*** خريد کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده ***

منظومه خانواده

بسیاری از منظومه­ های خانواده، آخر هفته ­ها برگزار می­ شوند. درمانگر در شروع مراسم، افرادی با مشکلی خاص را در یک گروه حداکثر بیست­ نفره دور هم جمع می ­کند. افراد در این گروه به­ شکل دایره­ وار می­ نشینند. در مرحله­ ی اول، درمانگر از فردی که مسئله را مطرح کرده است یا همان مُراجع می­ خواهد مشکل خود را بیان کرده و آن­ را در بستر خانوادگی خود و حتی در طول دو یا سه نسل عقب­تر واکاوی کند. درمانگر از مُراجع می­ خواهد تا درمورد هرگونه بداقبالی پیش ­آمده در خانواده، روابط او با پدر و مادر (درصورتیکه والدین در قید حیات باشند) و روابط او با اعضای طرد شده ­ی خانواده (در صورت ارتکاب جرم، خشونت یا هر رفتار ناخوشایندی) صحبت کند. سپس، درمانگر، افرادی را از گروه انتخاب می­ کند و از آنها می­ خواهد هر کدام نقش یکی از اعضای خانواده ­ی مُراجع را به ­عهده بگیرند. کارِ منظومه، با تمرکز چند نماینده بر اعضایی که به ­طور مستقیم در مشکل دخیل هستند آغاز می ­شود.

در مرحله ­ی دوم که نمایندگان در نقش­های خود فرو می­ روند، «ادراک نماینده» (پدیده ­ای که مختص منظومه­ بوده و نتیجه ­ی قطعی دارد) رخ می ­دهد: حالا نمایندگان همانند افرادی که نقش آنها را به­ عهده دارند، احساس کرده و عمل می­ کنند و حتی گاهی الگوهای رفتاریِ یکسان نشان می­ دهند. هنوز هیچ توضیحی برای چرایی و چگونگی این رخداد وجود ندارد، اما این رخداد باعث آشکار شدن اختلافات در روابط و ارتباطات داخلی در موقعیت­ها می ­گردد.

در مرحله­ ی سوم، درمانگر به­ تدریج نقش ­های شرکت­ کنندگان را با یکدیگر تعویض می ­کند تا نظم را به سیستم بیاورد. در طول این مرحله، شرکت­ کنندگان با هدایت درمانگر موقعیت ­های خود را تغییر می ­دهند و ساختاری برای حل­ و ­فصل مسئله تشکیل می ­دهند. در این حل مسئله­ ی شفابخش، نمایندگان در مکانی می ­ایستند که عشق همان­طور که بود (احساسی که قبل از بروزِ مشکل بر افراد حاکم بود) جریان یابد. موانع برطرف می­ شوند و «منظومه ­ی» نمایندگان که این راه­ حل شفابخش را پیدا کرده ­اند، حس آرامش، قوت، تسکین و امیدواری کامل را به شرکت­ کنندگان منتقل می­ کنند. با ایجاد این ساختار، مُراجع (که در کنار درمانگر ایستاده و ناظر بر وقایع است) جای ایفاکننده ­ی نقش خود یا همان نماینده را می­ گیرد. حالا مُراجع همان وضعیت مسالمت ­آمیزی که هدف تمرین بوده است را تجربه می ­کند. در نهایت، تمرین با مراسم کوچک (تعظیم کردن و دست دادن) و جملات شفابخشی به ­پایان می­ رسد...

هواوپونوپونو چیست

هواوپونوپونو یکی از آموزه ­های هاوایی باستان است که به برطرف کردن مشکلات شخصی و اختلافات میان­ فردی می­ پردازد. هدف هواوپونوپونو، شفا دادن روابط در چند سطح است:

 1. رابطه با خودتان که به ­طور خاص بر آن تمرکز  دارد.
 2. رابطه با دیگران.
 3. رابطه با محیط یا طبیعت و
 4. رابطه با منشأ هستی.

هواپونوپونو قرن­ها به­ عنوان نوعی از خانواده ­درمانی و مراقبه به ­کار برده شده است، اما طی چند دهه ­ی اخیر، از یک گردهمایی خانوادگی سنتی به یک روش خودیاری تبدیل شده است که امروزه نسخه­ ی ساده­ شده ­ی آن مورد استفاده قرار می ­گیرد. هواوپونوپونو بر بخشش استوار است. هواوپونوپونو با پذیرش، رهایی، بخشش و مصالحه در سه حیطه ­ی عمده ­ی اختلافات زندگی مفید واقع می ­شود:

 1. روابط فردی، زناشویی و خانوادگی،
 2. حرفه و معیشت و
 3. فعال ­ساختن نیروهای خودشفابخشی (برای مثال، از طریق کاهش استرس).

مفهوم لغوی هواوپونوپونو

از لحاظ لغوی، ho’o به­ معنی «ايجاد كردن، انجام دادن و خلق كردن چیزی» و pono به معنی «تعادل، اصلاح و نظم كامل» است. در روابط، به ­طور خاص، شما باید انعطاف ­­پذیر و متعادل باشید و ایگوی خود را کنار بگذارید. چشم­ پوشی از خطاهای کوچک نه ­تنها رفتار شفقت­ بار و محبت­ آمیزی­ست، بلکه زندگی را خوشایندتر می­ کند؛ چنانچه می­ گویند، کسی که قواعد زیادی در روابط خود وضع کند، در یک قفس بسته زندگی خواهد کرد و چه ­کسی می­ خواهد در زندان ذهنی که خود ساخته زندگی کند؟ همانطور که در سال 2012، از «هالیاکا یولانی پول» روحانی اهل هاوایی شنیدم، «هواوپونوپونو به ­دنبال نشان دادن مُحق یا مُقصر نیست، بلکه به ­دنبال ایجاد روابط خوب است»...

*** خريد اینترنتی کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده ***

درباره نویسنده

اولریش امیل دوپرِ، محقق و مدرس معنوی، مؤلف و مجری سمینار است. او در زمینه ­های روانشناسی، فلسفه، هونا، یوگا و متافیزیک سررشته دارد. او سابقا در یک معبد هندو به مطالعه ­ی متون مقدس سانسکریت باستان پرداخته است. دوپرِ در سال2012، کتابی با عنوان هواوپونوپونو: آیین بخشش هاواییایی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت را نیز به رشته­ ی تحریر درآورده است.

متأسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم، دوستت دارم

ادامه مطلب
جزئیات محصول
9786226829151

مشخصات

عنوان کتاب
هواوپونوپونو و منظومه های خانواده: روش شفابخشی بومیان هاوایی برای بهبود روابط، بخشش و عشق
عنوان اصلی کتاب
Hooponopono and Family Constellations
نویسنده
اولریش امیل دوپرِ
مترجم
ویدا کرمی
ناشر
بهار سبز
تعداد صفحات
148
وزن
220
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1399
نوبت چاپ
1
قطع
رقعی
شابک
9786226829151
مشخصات تکمیلی
آموزش هواوپونوپونو
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
لحظه شماری می کنم این کتاب به دستم برسه

افزودن نظر جدید

 • بسته بندی و ارسال:
 • محتوای کتاب:
 • کیفیت ترجمه:
 • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
محصولات مرتبط
خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
هیرمند
53,100 تومان 59,000 تومان
‎−10%
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پردیس آباریس
85,500 تومان 95,000 تومان
‎−10%
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
سخنوران
113,050 تومان 119,000 تومان
‎−5%
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  يشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش داریم......
خرید کتاب درمان و بهسازی رابطه ها جان گاتمن قیمت با تخفیف خرید کتاب درمان و بهسازی رابطه ها جان گاتمن قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
قطره
43,200 تومان 48,000 تومان
‎−10%
کتاب درمان و بهسازی رابطه ها نوشته جان گاتمن با ترجمه مصطفی علیزاده به اهتمام نشر قطره چاپ و منتشر شده است. دکتر جان گاتمن یکی از برجسته ترین دانشمندان و کارشناسان روابط اجتماعی انسان معاصر در آمریکا و دنیاست، آموزه...
خرید کتاب آرزوی تو دستور توست کوین ترودو قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب آرزوی تو دستور توست کوین ترودو قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
کتیبه پارسی
18,000 تومان 20,000 تومان
‎−10%
کتاب آرزوی تو دستور توست کتاب تمرین چگونه می توان خواسته های خود را آشکار کرد نوشته کوین ترودو توسط فاطمه ملک زادگان ترجمه و به کوشش انتشارات کتیبه پارسی چاپ و منتشر شده است. تمرینات کتاب آرزوی تو دستور توست به...
خرید کتاب هنر ظریف بیخیالی مارک منسون قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب هنر ظریف بیخیالی مارک منسون قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
کلید آموزش
52,200 تومان 58,000 تومان
‎−10%
کتاب هنر ظریف بی خیالی (رویکردی غیرعادی برای یک زندگی خوب) اثر مارک منسون توسط انتشارات کلید آموزش ترجمه و چاپ شده است. امروزه یک طرز تفکر به شکل وحشتناکی جامعه را آلوده کرده است و این تفکر، نادیده گرفتن تلاش ها و...
کتاب 33 استراتژی جنگ قیمت خرید با تخفیف کتاب 33 استراتژی جنگ قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
نسل نوانديش
98,910 تومان 109,900 تومان
‎−10%
کتاب 33 استراتژی جنگ اثر رابرت گرین توسط خانم فاطمه باغستانی ترجمه و به کوشش انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است. کتاب سی و سه استراتژی جنگ، اثر ارزشمندی از نویسنده آمریکایی رابرت گرین است که به بیان...
خرید کتاب استادی از رابرت گرین قیمت با تخفیف خرید کتاب استادی از رابرت گرین قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
نسل نوانديش
71,910 تومان 79,900 تومان
‎−10%
کتاب استادی اثر ارزشمند رابرت گرین توسط خانم فاطمه باغستانی ترجمه و به کوشش انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است. والاترین شکل قدرت استادی است. رابرت گرین عمری را صرف مطالعه درباره قوانین قدرت کرده است: اکنون او...
خرید کتاب عادت های خوب عادت های بد وندی وود قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب خرید کتاب عادت های خوب عادت های بد وندی وود قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب
پیشنهاد ویژه محدود
شمشاد
62,100 تومان 69,000 تومان
‎−10%
کتاب عادت های خوب عادت های بد نوشته وندی وود دانش ایجاد تغییرات مثبت و ماندگار را با شما به اشتراک می گذارد کتاب عادتهای خوب عادتهای بد به کوشش خانم بهاره پژومند ترجمه و به اهتمام انتشارات شمشاد چاپ و منتشر شده است....
کتاب همه چیز به فنا رفته مارک منسن قیمت خرید با تخفیف کتاب همه چیز به فنا رفته مارک منسن قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
کوله پشتی
31,500 تومان 35,000 تومان
‎−10%
کتاب همه چیز به فنا رفته (کتابی درباره امید) نوشته ی مارک منسن نویسنده موفق کتاب هنر ظریف بیخیالی توسط محمد خلعتبری و فاطمه بلدی ترجمه و به کوشش انتشارات کوله پشتی چاپ و منتشر شده است. مارک منسن برخلاف کتاب هنر ظریف...

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم