کشف حکمت اتفاقات

43215

جدید

کتاب کشف حکمت اتفاقات نوشته رابرت اچ.هوپک توسط خانم ساره سرگلزایی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است.

هیچ چیز تصادفی نیست. وقتی شما خواندن کتاب کشف حکمت اتفاقات را به پایان رساندید متوجه می شوید از کنار هیچ رویدادی نباید ساده گذشت. هر اتفاقی که در زندگی ما رخ می دهد یا آدمهایی که به ظاهر اتفاقی به زندگی ما ورود می کنند پیامی برای ما دارند در پس رویدادهایی که ما آن را ساده می انگاریم و آن را خوب و بد ارزیابی می کنیم و آدمهایی که در زندگی ما ورود می کنند حکمتی عظیم نهفته است. این کتاب، با زبانی کاملا ساده و کاربردی و با ذکر داستانهایی واقعی در فضاهای عاشقانه، محیط کار و ... ، به شما می گوید که چگونه به کشف حکمت اتفاقات زندگیتان بپردازید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب کشف حکمت اتفاقات در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

44,100 تومان

49,000 تومان

- +

 
معرفی کتاب

قسمتی از کتاب کشف حکمت اتفاقات

خاستگاه کتاب کشف حکمت اتفاقات، پرسشی یگانه و ساده است که پس از مشاهده رویایی کاملا منحصر به فرد و نادر از خودم پرسیدم. در این رویا در داستانی که خودم در حال نوشتنش بودم گیر کرده بودم و نمی توانستم شخصیت های داستانم را متقاعد کردم که من نویسنده شان هستم و واقعا به آن داستان تعلق ندارم. در حالی که هم احساس درماندگی می کردم که نمی توانم از داستان خودم بیرون بیایم و هم سرگرم این وضعیت بودم از خواب پریدم. زندگی من به عنوان یک نویسنده، یک خواننده، و یک درمانگر پر از داستان است. من داستان ها را روایت می کنم. داستان ها را می خوانم. مردم داستان های شان را برای من تعریف می کنند. و بنابراین تمام روز به آن رویای واضح و به داستان ها و نقشی که در زندگی ما ایفا می کنند، فکر می کنم.

زندگی هر کس روایتی دارد. شما از محل کارتان به خانه می آیید و اولين چیزی که می پرسید این است امروز چطور بود؟ به عبارت دیگر لطفا داستان امروزت را برایم تعریف کن. ایا دوستی را برای ناهار ملاقات می کنید و حتی پیش از اینکه دستمال سر میز را بردارید دوست تان از شما می پرسد خب، چه خبر؟ یا به عبارت دیگر داستانی را برایم تعریف کن. اگر فرزند داشته باشید، حتی به ندرت لازم است که از آنها بخواهید داستانی برای تان تعریف کنند. بچه ها در دنیای داستان ها زندگی می کنند و چه دوست داشته باشید یا نه، آنها این داستان ها را با جزئیات ملال آوری برای تان تعریف می کنند.

پس بنابر این موضوع بدیهی، این پرسش به ذهنم آمد: اگر آن رؤيا واقعیت داشت، چه؟ اگر واقعا یکی از شخصیت های آن داستان باشم، چه؟ از سویی می دانم که همین حالا هم من یکی از شخصیت های داستانم هستم. اگر شما درباره من از پدر و مادرم بپرسید، قطعا آنها تأیید می کنند که من شخصیت داستان های بسیاری هستم؛ آنها من را شخصیت داستان های خودشان می دانند. همچنین اگر از دوستان، مراجعان و همکارانم این سؤال را بپرسید همه آن ها نیز داستان هایی درباره من خواهند گفت.

اما منظور من از آن پرسش، این نیست. اگر من با شما شخصیت یک داستان بودیم چه؟ اگر آنچه به عنوان زندگی مان تجربه می کنیم، در واقع یک داستان بود چه؟ از کجا می توانیم بدانیم؟ چطور می توانستیم بدانیم؟ تصور کنید وقایع ظاهرا غير مرتبط داستان زندگی ما در واقع به هم پیوسته اند و شخصیت هایش و زندگی آنها با معنا و مفهوم خاصی در این داستان قرار گرفته اند، شخصیتی که در آن داستان است چطور می تواند بداند که او در آن داستان است؟ واضح است که فقط چیزی خارج از داستان، چیزی ورای داستان ممکن است توجه آن شخصیت را به ماهیت داستانی که او در آن است، جلب کند. با وجود این هر چیزی که بر خلاف معمول رخ دهد هم باید بخشی از آن داستان باشد. باید معنا و مفهومی داشته باشد، باید شخصیت ها، طرح، آغاز، مسیر و پایان مشخصی داشته باشد، این طور نیست؟

*** خريد کتاب کشف حکمت اتفاقات ***

تقریبا هر روز یک نوع رویداد خاص که ما آن را اتفاق یا پیشامد می نامیم، در زندگی مان رخ می دهد. دو رویداد رخ می دهند و بنا به هر دلیلی ارتباط آنها با همدیگر توجه ما را جلب می کند. بعضی از این اتفاقات ظاهرا تأثير زیادی بر ما ندارند، چه از نظر عاطفی و چه از نظر عقلانی؛ یعنی ظاهرا اهمیت چندانی در زندگی ما ندارند. آنها به قول معروف فقط همزمانی هستند.

اما همه ما، اگر به تأثیری که رویدادها بر ما می گذارند توجه کنیم، نوع دیگری از اتفاقات را نیز تجربه کرده ایم، اتفاقاتی که ما را تکان می دهند. لحظاتی که این اتفاقات رخ می دهند، می دانیم که چیزی بسیار مهم، چیزی بسیار با معنا دارد برای مان رخ می دهد. ما می توانیم اهمیتی را در آن اتفاق ببینیم و احساس کنیم. با وجودی که این نوع رویداد شاید برای دیگران کاملا اتفاقی به نظر برسد، یا فقط یک اتفاق باشد، تجربه خودمان به ما می گوید که چیزی قطعا متفاوت دارد رخ می دهد. این همان دومین نوع های معنادار است، که روان شناس سوئیسی کارل گوستاو یونگ «همزمانی» نامید. از نظر من و اساس کتاب کشف حکمت که می خواهید شروع به خواندن آن کنید، این است که در واقع زندگی ما یک داستان است؛ رویدادهای همزمان ما را از این حقیقت آگاه می کنند. بگذارید داستانی برای تان تعریف کنم تا منظورم را متوجه شوید.

دو ستم آن ، در مقطعی از زندگی اش تمایل پیدا کرده بود که وارد ارتباط با مردان متأهل شود. او مدتی بود که طلاق گرفته بود و زیاد به دنبال تعهد نبود و روابط جنسی نسبتا طولانی مدتی با مردانی داشت که از نظر عاطفی نسبت به همسران خودشان سرد بودند. آن زمان او جایگاه زن دیگر را داشت. یکی از این روابط او در سفرش به مکزیک آغاز شد و با مردی به نام دَن بود که اخيرا از همسرش جدا شده بود و با قایقش به سمت جنوب آمده بود.

از آنجا که من محرم اسرار آن هستم، همه جزئیات را برایم تعریف کرد. عشق شدیدی بین آنها شکل گرفت، مانند همه روابط عاشقانه ای که در تعطیلات شکل می گیرند و با وجودی که محل زندگی آن دو نفر نود مایل دور از همدیگر بود، اما رابطه شان را حتی پس از سفر نیز ادامه دادند. دن خوش تیپ و پولدار بود. رابطه جنسی شان عالی بود. آن احساس می کرد عاشق دن شده است. حدود یک سال از رابطه آنها می گذشت و دَن ساعت ها در روز و شب رانندگی می کرد تا به خانه آن برسد و او را ببیند و شب نزد او بماند. سپس به تدریج انگار احساسات دن شروع به تغییر کرد. بار جدایی از همسر، هر روز بر شانه های دن بیشتر و بیشتر سنگینی می کرد و او دریافت با وجودی که آن خیلی برایش مهم است، اما او به زنی تعلق دارد که سال ها با او زندگی کرده است. بنابراین رابطه آنها کم شد و به طور دردناکی به پایان رسید.

یک سال گذشت و آن که نگرش بسیار پخته ای در باره مسائل احساسی اش داشت، زخم های ناشی از این جدایی را ترمیم کرد و زندگی اش را از سر گرفت. هر از چند گاهی او یادی از دن می کرد و با او تماس می گرفت، اما به مرور زمان دریافت که این تماس ها هیچ فایده ای ندارد و در واقع اوضاع را بی جهت پیچیده و بغرنج می کند. یک روز یکی از دوستان آن به او پیشنهاد کرد که با همدیگر به یک سفر یک روزه و به سمت شهر ساحلی محل زندگی دن بروند. آن در این مورد تردید داشت و نمی دانست که اگر به شهری برود که دن با همسرش زندگی می کند، قایقش را نگهداری می کند و کار می کند چه احساسی خواهد داشت، اما با وجود این رفت.

آن روز، یک روز زیبا و دلفریب بهاری بود، از آن روزهایی که حتی اگر عاشق نباشید باز هم احساس می کنید عاشق اید و همان طور که انتظار می رفت، آن حضور معشوق سابقش را در همه جا احساس می کرد، با وجود این او در مقابل هر وسوسه ای برای تماس با دن یا رفتن به خانه او یا دیدن محلی که او قایقش را نگهداری می کرد، مقاومت می کرد. در هر صورت، او تا آن موقع هرگز آن شهر را ندیده بود و پیدا کردن دن یا قایق او نیاز به مقداری جست و جو و تجسس داشت. بنابراین او و دوستش پیش از آنکه به خانه برگردند به دیدن مناظر شهر پرداختند، به خرید رفتند، در رستورانی مشرف به خلیج ناهار خوردند و غروب زیبای خورشید را در ساحل تماشا کردند. آن با کوله باری از خاطرات آن روز و کارهایی که انجام داده بودند، وارد خانه اش شد و متوجه شد که تلفنش زنگ می زند. او وقتی گوشی تلفن را برداشت، صدای بسیار آشنایی شنید و از شنیدن آن صدا شگفت زده شد. سلام آن. من دن هستم. بنا به دلایلی همه امروز به تو فکر می کردم و فکر کردم تماسی با تو بگیرم و ببینم اوضاع و احوالت چطور است...

*** خريد کتاب کشف حکمت اتفاقات با تخفیف ***

 
مشخصات کتاب
عنوان کتاب کشف حکمت اتفاقات
نویسنده رابرت اچ.هوپک
مترجم ساره سرگلزایی
ناشر بنیاد فرهنگ زندگی
تعداد صفحات 243
وزن 291 گرم
سال چاپ 1398
نوبت چاپ 7
قطع رقعی
جلد شمیز
مشخصات تکمیلی (جنبه های روانی،همزمانی)
شابک 9786006268392

نوشتن دیدگاه

کشف حکمت اتفاقات

کتاب کشف حکمت اتفاقات نوشته رابرت اچ.هوپک توسط خانم ساره سرگلزایی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است.

هیچ چیز تصادفی نیست. وقتی شما خواندن کتاب کشف حکمت اتفاقات را به پایان رساندید متوجه می شوید از کنار هیچ رویدادی نباید ساده گذشت. هر اتفاقی که در زندگی ما رخ می دهد یا آدمهایی که به ظاهر اتفاقی به زندگی ما ورود می کنند پیامی برای ما دارند در پس رویدادهایی که ما آن را ساده می انگاریم و آن را خوب و بد ارزیابی می کنیم و آدمهایی که در زندگی ما ورود می کنند حکمتی عظیم نهفته است. این کتاب، با زبانی کاملا ساده و کاربردی و با ذکر داستانهایی واقعی در فضاهای عاشقانه، محیط کار و ... ، به شما می گوید که چگونه به کشف حکمت اتفاقات زندگیتان بپردازید.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب کشف حکمت اتفاقات در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(1)
1399-02-30

کشف حکمت اتفاقات

از اون دست کتابهایی که تا قبل از این شبیهش نخوندین و تاثیر بسزایی توی زندگیتون خواهد داشت.

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

30 محصول مشابه یافت شد

9,000 تومان 10,000 تومان

44,100 تومان 49,000 تومان

36,000 تومان 40,000 تومان

8,100 تومان 9,000 تومان

25,200 تومان 28,000 تومان

46,800 تومان 52,000 تومان

49,500 تومان 55,000 تومان

40,500 تومان 45,000 تومان

58,500 تومان 65,000 تومان

27,000 تومان 30,000 تومان

31,500 تومان 35,000 تومان

31,500 تومان 35,000 تومان

15,300 تومان 17,000 تومان

24,300 تومان 27,000 تومان

25,200 تومان 28,000 تومان

16,200 تومان 18,000 تومان

34,200 تومان 38,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

19,800 تومان 22,000 تومان

17,100 تومان 19,000 تومان

13,500 تومان 15,000 تومان

9,900 تومان 11,000 تومان

39,600 تومان 44,000 تومان

48,600 تومان 54,000 تومان