کتاب کنترل ذهن (تکنیک های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

گسترش

جدید

شاید تا قبل از چاپ کتاب دستان شفا بخش کمتر کسی خوزه سیلوا این شفا دهنده از راه دور را می شناخت. ولی از زمانی که اولین کتاب خوزه سیلوا یعنی کتاب دستان شفا بخش توسط مترجم توانمند مجید پزشکی به فارسی برگردانده شده است، بسیاری از ایرانیان با متد سیلوا آشنایی پیدا کرده اند و از آن در جهت کسب سلامتی و تندرستی استفاده نموده اند، به طوری که کتاب دستان شفا بخش در مدتی کوتاه، دهها بار تجدید چاپ شده است.

و اکنون کتاب دوم این نویسنده یعنی کتاب کنترل ذهن توسط مجید پزشکی به فارسی برگردانده شده و به همت انتشارات نسل نو اندیش به چاپ رسیده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب کنترل ذهن در بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز:

39,510 تومان

43,900 تومان

- +

 
بررسی تخصصی

معرفی کتاب کنترل ذهن

با خواندن کتاب کنترل ذهن، توانایی کنترل ریتم امواج مغزی خود را در جهت بهبود وضعیت زندگی تان کسب می کنید. شاید برایتان شگفت آور و تعجب برانگیز باشد، ولی این کار با کمک متد سیلوا کاملا عملی است و نتایج آن منافع سودمند بی شماری برای شما خواهد داشت.  

قسمتی از کتاب کنترل ذهن

انسان ساخته و پرداخته ذهن خود است. او دنيا را آن گونه درک می کند که در ذهن اش می پندارد درک می کند! ذهن پیوند دهنده روح با جسم و فرمانروای جسم است. هیچ رویدادی بدون دخالت و آگاهی ذهن در بدن رخ نمی دهد و بین ذهن و بدن پیوندی تنگاتنگ وجود دارد. بی گمان یکی از مرزهای دانش که در نوردیدن آن می تواند زندگی بشر را دگرگون کند کشف و شناسایی چگونگی این پیوند و ارتباط است.

ذهن به اسبی چموش می ماند؛ اسبی توانمند و نیرومند که اگر بتوانیم آن را رام و مهار کنیم و بر آن سوار شویم، ما را تا به آنجا می رساند که به جز خدا نبينيم. اما اگر بدون مهار و کنترل کردن اسب، بر آن سوار شویم چنان ما را بر زمین می زند که گاه شاید دیگر نتوانیم از روی زمین بلند شویم.

چگونگی مهار و کنترل ذهن و شیوه های بهره برداری از نیروی بی کران آن دانش نو پایی است که دیر زمانی از پدیداری آن نمی گذرد. خوزه سیلوا یکی از اندیشمندانی است که با آن که در هیچ مدرسه و کلاس درسی شرکت نکرده است، درس های بسیاری درباره دانش کنترل ذهن برای آموختن به ما دارد.

متد کنترل ذهن سیلوا امروز در بیش از صد و سی کشور دنیا و از جمله در ایران آموزش داده می شود و تاکنون میلیون ها تن با بهره برداری از این شیوه و کنترل ذهنشان توانسته اند به دستاوردهایی بزرگ و چشمگیر دست یابند.

هیچ رویدادی در دنیای بیرون رخ نمی دهد مگر آنکه پیش از آن در دنیای ذهن رخ داده باشد. برای این که دنیایی زیبا برای خود بیافرینید نخست باید ذهن خود را زیبا کنید و برای این که ذهنتان را زیبا کنید پیش از آن باید مهار و کنترل ذهنتان در دست گیرید.

امیدوارم با خواندن کتاب کنترل ذهن، ذهنی زیبا و توانمند و در پی آن دنیایی سرشار از زیبایی ها برای خود بیافرینید.

همه آفریده ها و عناصر کره زمین دارای نواخت و ارتعاش هستند؛ برای نمونه ارتعاش نور و صوت در شکل موج است و هر کدام از رنگ های طیف بینایی نیز ارتعاشی ویژه دارند.

قلب، خون را با نواختی آهنگین به سلول های بدن پمپاژ می کند؛ همچنین دانشمندان به تازگی پی برده اند مغز امواجی سنجش پذیر را مرتعش می کند که بسته به بیداری و خواب، تنش و آرامش، تمرکز و آشفتگی و حتی بیماری و تندرستی ما تغییر پیدا می کنند.

ارتعاش امواج مغز تحت تأثير هيجان های گوناگونی چون دلهره و انگیزش، تنش و آرامش یا به گفته بهتر، تحت تأثير حال و هوای روانی ما قرار دارد. شگفتی اینجاست که انسان توانایی در دست گرفتن کنترل امواج مغز خود را داراست و تکنیک های متد سیلوا این مهارت را به سادگی در ما پرورش می دهند.

پس از این که متد سیلوا با پشت سر گذاشتن چندین سال پژوهش پدید آمد و دوره های آموزشی آن در کشورهای گوناگون برگزار شد، هزار تن از کسانی که این دوره ها را گذراندند دریافتند توانایی در دست گرفتن کنترل امواج مغز می تواند در دگرگون کردن زندگی شان بسیار کار ساز باشد.

در این فصل به شیوه کار این امواج، چگونگی تأثیر آنها بر تن و روان آدمی، و راه های در دست گرفتن کنترل آنها برای رسیدن به برخی دستاوردهای سودمند نگاهی خواهیم انداخت.

دانشمندان چهار موج مغزی در انسان شناسایی کرده اند که از فرکانس پایین به بالا، دلتا، تتا، آلفا و بتا نامگذاری شده اند.

فرکانس یا بسامد امواج مغز با نصب الكترودهایی روی سر انسان به وسیله دستگاه الکتروآنسفالوگراف اندازه گیری می شود و واحد آن دور در ثانیه است.

پایین ترین میزان فعالیت امواج مغزی انسان با فرکانس نیم دور در ثانیه، هنگام خواب بسیار عمیق و بالاترین میزان آن با فرکانس هشتاد و پنج دور در ثانیه، هنگام حمله بیماری صرع هنگامی که مغز بیشترین فعالیت الکتریکی را انجام می دهد دیده می شود. اما شایع ترین فرکانس امواج مغز از چهار تا چهل دور در ثانیه در نوسان است: فركانس چهار، هنگام خواب عمیق و فركانس چهل، هنگام فعالیت شدید مغز.

با در نظر گرفتن این که هر یک از چهار موج مغز با امواج کناری خود همپوشی دارد و فرکانس امواج مغز هر کس اندکی با دیگران متفاوت است، می توان گفت:

۱. در سطح امواج دلتا، فركانس امواج مغز از نیم تا چهار دور در ثانیه در نوسان است. دلتا موج خواب عمیق و ناخود آگاه و قلمروی ناشناخته كما و بی هوشی است.

٢. در سطح امواج تتا، مغز ما امواجی با فركانس چهار تا هفت دور در ثانیه مرتعش می کند. تتا موج خواب عمیق و احساس آرامش

و آسایش فراگیر است.

٣. در سطح آلفا مغز امواجی با فرکانس هفت تا چهارده دور در ثانیه منتشر می کند. آلفا موج خواب آرام و دیدن رویاست که به آن REM نیز می گویند، زیرا هنگام دیدن رویا حرکت سریع و جهش چشم ها رخ می دهد.

۴. در سطح بتا یا سطح هوشیاری و بیداری، مغز امواجی با

فركانس چهارده تا چهل دور در ثانیه تولید می کند. اکنون که

سرگرم خواندن کتاب کنترل ذهن هستید، در سطح بتا به سر می برید.

امواج مغز انسانی عادی، در زمانی عادی و در یک روز عادی موج بتا با فرکانس بیست و یک دور در ثانیه است؛ اما همین که خشم، دلخوری، حسادت، ترس، ناآرامی، نگرانی و دیگر هیجان های تنش زا آرامش او را به هم بزند، این فرکانس افزایش می یابد و به بیست و دو یا بیست و پنج دور در ثانیه و بالاتر می رسد.

ناخوشی، بی قراری، ناتوانی در یادگیری و تمرکز و آشفتگی ذهنی از پیامدهای بالا رفتن فرکانس امواج مغز به شمار می روند؛ اما تندرستی، آرامش و آسایش، تیزهوشی و درک عمیق مطالب یا به گفته بهتر همه توانایی های ناب انسانی در فرکانسی پایین تر از نوزده دور در ثانیه پدیدار می شوند.

پیامدهای منفی امواج مغزی فرکانس بالا در مقایسه با پیامدهای مثبت امواج مغزی فرکانس پایین، بسی ویرانگرتر است.

تنش و دلهره دو هیجان منفی شایع هستند که با فرکانس های بالاتر از بیست و یک دور در ثانیه در ارتباطند. کم یا بیش همه اعضای انجمن های علمی و پزشکی بر این باورند که تنش یا استرس، ریشه پنهان بسیاری از بیماریها و ناخوشی ها به شمار می رود.

اگر مغز در سطحی فراتر از فرکانس بیست و یک دور در ثانیه گستره فعالیت هوشیارانه طبیعی فعالیت کند، سازوکاری که در انسان های طبیعی و سالم، دستگاه دفاع بیرونی را آماده رویارویی با یورش بیگانگان (میکروب ها و ویروس ها) به بدن می کند، ناکارآمد می شود. آنگاه انبوهی از میکروب ها و ویروس ها که همواره پیرامون ما پراکنده اند به درون بدن نفوذ می کنند. هنگام نفوذ بیگانگان به درون بدن، اگر دستگاه دفاع درونی بدن کارکردی طبیعی داشته باشد، مهاجمان اشغالگر را نابود خواهد کرد؛ اما اگر این دستگاه نیز ناکارآمد باشد، شمار میکروب ها و ویروس ها چند برابر خواهد شد و یورش آنها بر سلول های سالم، ما را بیمار و ناتوان خواهد کرد.

فعالیت مغز در سطح امواجی با فرکانس بالا، افزون بر بیمار کردن ما، پیامدهای منفی دیگری نیز دارد. برای نمونه، با بالاتر رفتن فعالیت مغز از سطح فركانس بیست و یک دور در ثانیه، در پی از بین رفتن آرامش روان و پریشان شدن افکار، کل روند اندیشه ورزی ما نابسامان می شود. و ما با افکار پریشانی که از کنترل خارج شده اند هرگز نخواهیم توانست بر آنچه می خواهیم متمرکز شویم. بدتر از آن، ما در سطح امواجی بالاتر از چهل دور در ثانیه حتی نخواهیم توانست بر موضوعی کوچک برای مدتی بسیار کوتاه متمرکز شویم.

بی تابی و بی قراری، از این شاخه به آن شاخه پریدن افکار و ناتوانی در به یاد آوردن رویدادهای گذشته، از دیگر پیامدهای منفی فعالیت مغز در فرکانسی بالاتر از بیست و یک دور در ثانیه به شمار می رود.

هرگاه احساسات و هیجانات فركانس امواج مغز را بالا ببرند و انرژی مغز را چند برابر کنند، نیروهایی پدید می آیند که باید از هر راهی شده آزاد شوند. از آنجا که ذهن چاره ای جز آزادسازی این نیروها از راه فعالیت های جسمانی ندارد، بدن زیر پای ذهن له و لورده می شود و آدمی دست به کارهایی می زند که در آینده از انجام دادن آن ها پشیمان می شود. این گونه، بدنی که کارکرد طبیعی و آگاهانه خود را از دست داده و در برابر خواسته های ذهن سر تعظیم فرود آورده است، در برابر مسائل پیش رو از خود ناتوانی نشان می دهد.

بر پایه آنچه گفته شد، از آنجا که بسیاری از مسائل ما در فرکانس های بالای امواج مغز ریشه دارند، توانایی در دست گرفتن کنترل این امواج، ما را در حل بسیاری از این مسائل توانا خواهد ساخت.

توانایی پایین نگه داشتن سطح امواج مغز سودمندی های فراوانی دارد، زیرا به احساس سرخوشی و آسودگی ما می انجامد. اگر ما سرخوش و آسوده باشیم، آرامش سرتاپای ما را فرا خواهد گرفت. اگر سرخوش و آسوده باشیم، مغزمان امواجی با فرکانس پایین و نزدیک به نوزده دور در ثانيه منتشر می کند. هرگاه فرکانس امواج مغز انسان طبیعی و سالم کمتر از بیست دور در ثانیه باشد، هرگز احساس ناخوشی و بیماری نمی کند و همیشه سرخوش و آسوده است. اگر سرخوش و آسوده باشیم، دستگاه دفاعی و ایمنی بدنمان در اوج خواهد بود و بی آنکه ما خبر دار شویم انبوه میکروب ها و ویروس ها را از ما دور خواهد کرد.

میانه امواج آلفای مغز با فرکانس ده دور در ثانیه، با احساس سرخوشی و آسودگی همراه است.

پایین آوردن ارادی فرکانس امواج مغز می تواند تمرکز ما را بهتر کند. دستیابی به میانه امواج آلفای مغز در انجام هر کاری که نیازمند تفکر است، بسیار کارساز و سودمند است. در این سطح، افکار بسیار ملموس ترند و ما بهتر می توانیم آنها را بسنجيم و ابعادشان را بررسی کنیم. در این سطح، چون ذهن از بدن جدا می شود، شعور بدن رها از دخالت های ذهن به ساماندهی و شفابخشی خود می پردازد.

بیماری های روان تنی در واقع همان بیماری هایی هستند که ذهن و روان با دخالت های بی جای خود در تن و روان می آفریند. با رها سازی بدن از مسائل ذهن طی جداسازی ذهن از بدن در سطح امواج آلفا، این بیماری ها خود به خود درمان می شوند.

فرکانس طبیعی امواج مغز هنگام بیداری بالاتر از ده و پایین تر از بیست دور در ثانیه است. توانایی شفابخشی بدن در فرکانس های پایین امواج مغز چند برابر می شود تا آنجا که هنگام بیماری فرکانس امواج مغز خود به خود و به گونه ای طبیعی کاهش پیدا می کند؛ از همین روست که هرگاه کسی بیمار می شود، احساس سستی و بی حالی می کند و ترجیح می دهد به جای انجام دادن کارهایی چون راه رفتن، رانندگی کردن و حتی خوردن و آشامیدن، استراحت کند و در حالتی قرار بگیرد که مغزش امواجی با فرکانس پانزده دور در ثانیه تولید کند. مرز بین امواج آلفا و بتا.

کهنسالانی که همیشه در حال چرت زدن هستند پشت سر هم وارد قلمروی امواج آلفا می شوند. این نه تنها مایه نگرانی نیست، بلکه بسیار سودمند است، زیرا در سطح امواج آلفا سلول های بدن به بازتوانی می پردازند و برای برقراری تعادل سدیم و پتاسیم تلاش بیشتری به کار می برند. ذهن، بدن را به گونه ای گذرا آزاد می گذارد تا بتواند کار طبیعی بازسازی خود را انجام دهد. بلی، چنین است.

 
جزئیات فنی
عنوان کتاب کنترل ذهن (تکنیک های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)
موضوع اصلی کتاب روانشناسی
نویسنده خوزه سیلوا
مترجم مجید پزشکی
ناشر نسل نوانديش
تعداد صفحات 365
وزن 399گرم
زبان کتاب فارسی
قطع رقعی
جلد کتاب شومیز
شابک 9789646714052

نوشتن دیدگاه

کتاب کنترل ذهن (تکنیک های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

شاید تا قبل از چاپ کتاب دستان شفا بخش کمتر کسی خوزه سیلوا این شفا دهنده از راه دور را می شناخت. ولی از زمانی که اولین کتاب خوزه سیلوا یعنی کتاب دستان شفا بخش توسط مترجم توانمند مجید پزشکی به فارسی برگردانده شده است، بسیاری از ایرانیان با متد سیلوا آشنایی پیدا کرده اند و از آن در جهت کسب سلامتی و تندرستی استفاده نموده اند، به طوری که کتاب دستان شفا بخش در مدتی کوتاه، دهها بار تجدید چاپ شده است.

و اکنون کتاب دوم این نویسنده یعنی کتاب کنترل ذهن توسط مجید پزشکی به فارسی برگردانده شده و به همت انتشارات نسل نو اندیش به چاپ رسیده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب کنترل ذهن در بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

22,500 تومان 25,000 تومان

45,000 تومان 50,000 تومان

40,500 تومان 45,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

26,100 تومان 29,000 تومان

14,400 تومان 16,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

20,700 تومان 23,000 تومان

14,400 تومان 16,000 تومان

33,300 تومان 37,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

11,700 تومان 13,000 تومان

10,800 تومان 12,000 تومان

12,600 تومان 14,000 تومان

منو