هواپونوپونو چیست؟

هواپونوپونو چیست؟

تکنیک هواپونوپونو چیست؟

هواپونوپونو چیست؟ شاید این اولین سوالی باشد که در برخورد با این واژه به ذهن شما خطور کند. در ادامه به صورت خلاصه تاریخچه، کاربرد، آموزش و کتابهای مفید در این زمینه را خدمت شما همراهان گرامی ارائه خواهیم کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مورنا سیمئونا کاهونایی (رهبر روحانی) بود که فرآیند هواپونوپونو (بخشی از آموزه های باستانی هونای اهالی هاوایی) را بروز کرد تا به بشریت کمک کند از تروماها و دارامایی هایی که در ضمیر ناخودآگاه خود انباشته و لحظه لحظه ی زندگیمان را تحت تاثیر قرار می دهند رها شوند. این فرآیند بسیار قدرتمند است و می تواند با انجام تمارین به صورت پیوسته تاثیر شگفت انگیزی در زندگی انسان ایجاد کند.

تصمیم مورنا برای آشکارسازی رازی که اهالی هاوایی نسل به نسل در سینه ی خود نگهداشته بودند روی خوشی برای او در پی نداشت و توسط برخی محافل طرد شد. مورنا به انسان ها عشق می ورزید و دلش می خواست به همه ی انسانها کمک کند تا بتوانند از رفتارهای ناخودآگاه خود رهایی یابند و خوداگاه خود را عمیقا پاکسازی کنند. مورنا زنی شجاع و در مورد هدفش مصمم بود او می خواست به مردم بیاموزد تا از محدودیت های خود رها شوند و با خانواده ی درونی خود (ذهن فراآگاه - ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه) یکی شوند.

هواپونوپونو (Ho’ponopono) فرآیندی است برای رهاسازی انرژی های سمی درون و تاثیرگذاری افکار، گفتار، اعمال و فعالیت های الهی در نتیجه رهاسازی. به زبان ساده، هواوپونوپونو یعنی به درستی شکل دادن یا تصحیح کردن اشتباه. اهالی هاوایی باستان بر این باور بودند که اشتباه از افکاری ناشی می شود که توسط خاطرات دردناک گذشته آلوده شده اند. هواوپونوپونو راهی ارائه می دهد برای آزاد کردن انرژی این افکار دردناک یا اشتباهات که باعث عدم تعادل و بیماری می شوند.

جان کلام هواوپونوپونو این است که انسان باید مسئولیت تمامی اتفاقات زندگی اش را بپذیرد. اتفاقات زندگی ما هیچ مقصری ندارد. اتفاقاتی که ما در زندگی تجربه می کنیم فقط بازتابی از درونیات ما هستند. از افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته ای که ناآگاهانه وارد ضمیر ناخودآگاهمان کرده ایم. دکتر ایهالیا کالا هیولن این افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته را داده می نامید. برای اینکه چیزی را یا شرایطی را در زندگیمان تغییر دهیم فقط باید به درون خودمان مراجعه کرده و ناخوداگاهمان را از زباله های ناخواسته و داده هایی که در آن تلنبار کرده ایم خالی و رها کنیم. هر اتفاقی که در زندگی برایمان پیش می آید فرصتی به ما می دهد تا از وجود داده های در وجودمان، آگاه شویم و برای پاک کردن و رهایی از آن اقدام کنیم. رهایی از این داده ها از طریق تکرار مکرر چهار ذکر جادویی "متاسفم-لطفا منو ببخش-مچکرم و دوستت دارم" که در کتاب محدودیت صفر مطرح شده اند میسر می گردد. برای پاک کردن داده ها، باید این چهار عبارت را خطاب به ضمیرناخودآگاه یا همان کودک درون بگوییم.

  • ضمیر ناخودآگاه یا کودک درونم، متاسفم بخاطر افکار، باورها، احساسات و انرژی هایی که ناخواسته در تو وارد کردم.
  • ضمیر ناخودآگاه یا کودک درونم، لطفا منو ببخش که وجود این داده ها باعث شده چنین شرایطی را تجربه کنی.
  • ضمیر ناخودآگاه یا کودک درونم، مچکرم که من و خودت را از این افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته پاک و رها می کنی.
  • ضمیر ناخودآگاه یا کودک درونم، دوستت دارم.

همچنین بخوانید: خلاصه کتاب محدودیت صفر

ذکرهای معجزه هواپونوپونو چیست؟

معجزه پاکسازی هواپونوپونو چیست؟

با پاک کردن داده های درون، انسان در وضعیت صفر، خالص یا سفید قرار می گیرد و آرامشی وصف ناپذیر در وجود انسان برقرار می شود. وقتی دنیای درونمان در صلح و آرامش باشد، هر آنچه در دنیای بیرون هم هست در صلح و هماهنگی و آرامش ظاهر خواهد شد.

رسیدن به این مرحله کار چندان راحتی نیست و نمی توان انتظار داشت که با چندبار تکرار کردن عبارات هواپونوپونو به چنین حالتی دست یافت. اولین قدم در این مسیر این است که مفهوم مسئولیت فردی را به معنی واقعی درک کنیم. در این حالت دیگر به دنبال مقصر نمی گردیم. فقط مسئولیت اتفاقات را پذیرفته و به درون خود رجوع می کنیم، همانجایی که داده هایی دور از چشم ما جا خشک کرده اند و باعث وقوع این اتفاقات شده اند. دیگر با کسی در نزاع نخواهیم بود، قهر نخواهیم کرد، بحث و جدل و اعتراض نخواهیم داشت، چون تنها کسی که باید مساله را با او حل کرد خودمان هستیم. باید به دنبال جواب این سوال باشیم:

  • چه چیزی در درون من وجود دارد که به صورت این اتفاق در زندگی ام پدیدار شده است؟
  • به خاطر داده هایی که ناخواسته به درونم راه پیدا کرده و باعث تجلی چنین شرایطی شده عمیقا اعلام میکنم: متاسفم، لطفا منو ببخش، مچکرم و دوستت دارم!

نکته ی کلیدی هواوپونوپونو این است که خود را از همه ی برنامه ها رها کنید تا در وضعیت صفر خالص و بدون داده قرار بگیرید. راز نهفته در این روش است که به محض اینکه به وجود داده ای در درونتان پی بردید آن را پاک کنید. وقتی داده ها را پاک کنید، روح الهی از طریق شما وارد عمل می شود و زندگیتان را می سازد.

وقتی هواوپونوپونو انجام می دهید، داده هایی که در ضمیر ناخودآگاهتان انبار شده را پاک می کنید و راه را برای قرار گرفتن در مسیری که روح الهی برایتان در نظر گرفته است باز می کنید. هرچه بیشتر پاک کنید، داده ها کمتر شده و راهنمایی های خود برتر یا ضمیر فراآگاهتان بیشتر خواهد شد.

مورنا روش پاکسازی هواوپونوپونو را به دکتر هیو لن و او هم به دکتر جو وایتلی آموخت و در نهایت توسط جو وایتلی یا ویتالی در کتاب محدودیت صفر به تفصیل شرح داده شد. به منظور درک کامل این روش لازم است که کتاب های محدودیت صفر و در وضعیت صفر را مطالعه نمایید.

آیا شما از این روش پاکسازی استفاده کردین یا علاقمند به استفاده از اون هستین؟

آیا این چهار عبارت ساده می تونن قدرتمندترین روش پاکسازی انسان باشند؟

لطفا تجربیات خودتون را از طریق همین صفحه با ما به اشتراک بگذارین!

نوشته شده در 1398-05-21 توسط اطلاعات عمومی, معرفی کتاب و نویسندگان... 0 575

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

منو