هواپونوپونو چیست

نوشته شده در تاریخ1398-05-21 توسط 40326
دوست داشتن13

هواپونوپونو روش پاکسازی بومیان هاوایی چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا می توان از این تکنیک برای جذب پول و عشق استفاده کرد؟

تکنیک هواپونوپونو چیست؟

هواپونوپونو چیست - شاید این اولین سوالی باشد که در برخورد با واژه ی هواپونوپونو به ذهن شما خطور می کند. در ادامه، به صورت خلاصه، تاریخچه، معنی هواپونوپونو، آموزش روش پاکسازی کوانتومی هواپونوپونو، نتایج هواوپونوپونو ، کتاب های مفید و کانال مشاوره و آموزش هواپونوپونو را خدمت شما همراهان گرامی معرفی خواهیم کرد.

با ما تا انتهای مقاله ی هواپونوپونو چیست همراه باشید.

مورنا سیمئونا کاهونایی (رهبر روحانی) بود که معجزه هواپونوپونو (بخشی از آموزه های باستانی هونای اهالی هاوایی) را بروز کرد تا به بشریت کمک کند از تروماها و دارامایی هایی که در ضمیر ناخودآگاه خود انباشته و لحظه لحظه ی زندگی را تحت تاثیر قرار می دهند، رها شوند. این فرآیند، بسیار قدرتمند است و می تواند با انجام تمارین پیوسته، تأثیر شگفت انگیزی در زندگی انسان ایجاد کند.

تصمیم مورنا برای آشکارسازی رازی که اهالی هاوایی نسل به نسل در سینه ی خود نگه داشته بودند، روی خوشی برای او در پی نداشت و توسط برخی محافل طرد شد. مورنا به انسان ها عشق می ورزید و دلش می خواست به همه ی انسان ها کمک کند تا بتوانند از رفتارهای ناخودآگاه خود رهایی یابند و خود را عمیقا پاکسازی کنند. مورنا زنی شجاع و در مورد هدفش، مصمم بود. او می خواست به مردم بیاموزد تا از محدودیت های خود رها شوند و با خانواده ی درونی خود (ذهن فراآگاه - ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه) یکی شوند.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواپونوپونو) اثر جدید جو ویتالی

معنی هواپونوپونو چیست ؟

هواپونوپونو (Ho’ponopono) یک روش پاکسازی است برای رهاسازی انرژی های سمی درون و پاکی افکار، گفتار، اعمال و اقدام به فعالیت های الهی در نتیجه رهاسازی و نتایج پاکسازی. به زبان ساده، «هواوپونوپونو» یعنی به درستی شکل دادن یا تصحیح کردن اشتباه. اهالی هاوایی باستان بر این باور بودند که اشتباه از افکاری ناشی می شود که توسط خاطرات دردناک گذشته آلوده شده اند. هواوپونوپونو، راهی ارائه می دهد برای آزاد کردن انرژی این افکار دردناک یا اشتباهات که باعث عدم تعادل و بیماری می شوند.

جان کلام هواوپونوپونو این است که انسان باید مسئولیت تمامی اتفاقات زندگی اش را بپذیرد. اتفاقات زندگی ما، هیچ مقصری ندارد. اتفاقاتی که ما در زندگی تجربه می کنیم فقط بازتابی از درونیات ما هستند، بازتابی از افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته ای که ناآگاهانه وارد ضمیر ناخودآگاه مان کرده ایم. دکتر ایهالیا کالا هیولن، این افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته را داده می نامد. برای اینکه چیزی را یا شرایطی را در زندگی مان تغییر دهیم فقط باید به درون خودمان مراجعه کرده و ناخوداگاهمان را از زباله های ناخواسته و داده هایی که در آن تلنبار کرده ایم خالی و رها کنیم. هر اتفاقی که در زندگی برای مان پیش می آید، فرصتی به ما می دهد تا از وجود داده ای در وجودمان، آگاه شویم و برای پاک کردن و رهایی از آن اقدام کنیم. رهایی از این داده ها از طریق تکرار مکرر چهار ذکر جادویی هواپونوپونو «متأسفم-لطفا مرا ببخش-سپاسگزارم و دوستت دارم» که در کتاب محدودیت صفر مطرح شده اند، میسر می گردد. برای پاک کردن داده ها، باید این چهار ذکر معجزه آسا را خطاب به روح الهی یا ضمیرناخودآگاه خود بگوییم.

 • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، متأسفم که نسبت به افکار، باورها، احساسات و انرژی هایم بی توجه بودم.
 • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، لطفا مرا ببخش که وجود این داده ها باعث شده چنین شرایطی را تجربه کنیم.
 • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، سپاسگزارم که مرا از این افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته پاک و رها می کنی.
 • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، دوستت دارم که مرا در وضعیت صفر و خلأ قرار می دهی.

برای دریافت مشاوره درمورد روش پاکسازی هواپونوپونو می توانید در دوره های پاکسازی بوکالا شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به دایرکت اینستاگرام بوکالا مراجعه کنید.

ذکرهای معجزه هواپونوپونو چیست؟

معجزه پاکسازی هواپونوپونو چیست؟

با پاک کردن داده های درون، انسان در وضعیت صفر، خالص یا سفید قرار می گیرد و آرامشی وصف ناپذیر در وجودش برقرار می شود. وقتی دنیای درونمان در صلح و آرامش باشد، هر آنچه در دنیای بیرون هم هست، در صلح و هماهنگی و آرامش ظاهر خواهد شد.

رسیدن به این مرحله، کار چندان راحتی نیست و نمی توان انتظار داشت که با چند بار تکرار کردن تمرینات هواپونوپونو، به چنین حالتی دست یافت. اولین قدم در این مسیر، این است که مفهوم مسئولیت پذیری فردی را به معنی واقعی درک کنیم. در این حالت، دیگر به دنبال مقصر نمی گردیم؛ فقط مسئولیت اتفاقات را پذیرفته و به درون خود رجوع می کنیم، همان جایی که داده هایی دور از چشم ما جا خشک کرده اند و باعث وقوع این اتفاقات شده اند. دیگر با کسی در نزاع نخواهیم بود، قهر نخواهیم کرد، بحث و جدل و اعتراض نخواهیم داشت، چون تنها کسی که باید مسئله را با او حل کرد، خودمان هستیم. در هر موقعیتی، باید چنین رویکردی داشته باباشیم:

 • چه چیزی در درون من وجود دارد که به صورت این اتفاق در زندگی ام پدیدار شده است؟
 • به خاطر داده هایی که ناخواسته به درونم راه پیدا کرده و باعث تجلی چنین شرایطی شده اند، عمیقا اعلام می کنم: متأسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم و دوستت دارم.

نکته ی کلیدی هواوپونوپونو این است که خود را از همه ی برنامه ها رها کنید تا در وضعیت صفر، خالص و بدون داده قرار بگیرید. راز نهفته در این روش است که به محض اینکه به وجود داده ای در درونتان پی بردید، آن را پاک کنید. وقتی داده ها را پاک کنید، روح الهی از طریق شما وارد عمل می شود و زندگی تان را می سازد.

وقتی هواوپونوپونو انجام می دهید، داده هایی که در ضمیر ناخودآگاه تان انبار شده اند را پاک می کنید و راه را برای قرار گرفتن در مسیری که روح الهی برای تان در نظر گرفته است باز می کنید. هرچه بیشتر پاک کنید، داده ها کمتر شده و راهنمایی های خود برتر یا ضمیر فراآگاه تان بیشتر خواهد شد.

مورنا روش پاکسازی هواوپونوپونو را به دکتر هیو لن و او هم به دکتر جو وایتلی آموخت و در نهایت توسط جو وایتلی یا ویتالی در کتاب محدودیت صفر به تفصیل شرح داده شد. به منظور درک کامل این روش، لازم است که کتاب های محدودیت صفر و در وضعیت صفر را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده

سؤالات متداول در پاکسازی هواوپونوپونو

 سؤال: من چه چیزی را با تکنیک هواپونوپونو پاکسازی می­ کنم؟

جواب: خاطرات و احساسات منفی ناشی از خاطرات را پاکسازی می ­کنیم.

 سؤال: چهار ذکر هواپونوپونو را خطاب به چه کسی می­ گویم؟

جواب: خطاب به نیروی برتر، خدا، روح الهی یا کودک درون.

 سؤال: روح الهی چیست ؟

جواب: روح الهی، خدای درون یا همان بخش متعالی وجود ماست، همان تجلی ذات الهی، همان نسخه ­ی اولیه و ملکوتی ماست.

 سؤال: پاکسازی ذهن با تکنیک هواپونوپونو چطور به من کمک می­ کند؟

جواب: با اعلام مسئولیت ­پذیری و تکرار چهار ذکر هواپونوپونو ، احساسات ناشی از خاطرات ما خنثی شده و از بین می­ رود. وقتی احساسات منفی از درون ما رخت ببندند، آرامش و اعتماد جای آنها را می­ گیرد.

 سؤال: وقتی مشکلی ندارم چرا باید مدام در حال تکرار چهار ذکر هواپونوپونو باشم؟

جواب: ذهن ما بی­ وقفه در حال جذب داده است. به علاوه، ما از بسیاری از باورها و داده های موجود در ذهنمان باخبر نیستیم. ما کوله باری داریم از روزها و سال ها و زندگی های گذشته که در حافظه ­ی روح ما حمل می ­شوند. بنابراین، برای رها بودن، باید به­ طور بی ­وقفه و مانند نفس کشیدن، پاکسازی هواپونوپونو را انجام دهیم.

سؤال: منظور از اینکه می ­گوییم باید به همه چیز از جمله مشکلات عشق بورزیم، چیست؟

جواب: یعنی باید مشکلات را فرصتی برای رهایی و پاکی دیده و برای فراهم کردن این فرصت قدردان آنها بوده و از آنها استقبال کنیم. مشکلات، ناخالصی های ما را به ما نشان می ­دهند، بنابراین، باید برای این هشدار و میسر کردن امکان پاک شدن، آنها را در آغوش بکشیم.

سؤال: چرا باید بگویم متأسفم و مرا ببخش وقتی کار اشتباهی نکرده­ ام؟

جواب: گفتن متأسفم و لطفا مرا ببخش، به­ منزله ­ی مقصر یا گناهکار بودن نیست بلکه اعلام مسئولیت­ پذیری، بی­ توجهی و غفلت سهوی ماست. وقتی در خیابان به طور اتفاقی به کسی برخورد می ­کنیم، با گفتن متاسفم، از او عذرخواهی می ­کنیم نه به این ­خاطر که با قصد و غرض با او برخورد کردیم بلکه به این خاطر که بدون قصد به بدن او ضربه زده ­ایم.

آیا شما هم از این روش پاکسازی هواپونوپونو استفاده کرده اید لطفا نتایج پاکسازی با تکنیک هواوپونوپونو در مورد جذب عشق ، پول ، ازدواج و ... را از طریق همین صفحه و یا اینستاگرام بوکالا با ما به اشتراک بگذارید. 

محصولات مرتبط
بهار سبز
کتاب حضور در وضعیت صفر نوشته دکتر جو ویتالی با ترجمه فوق العاده ی خانم ویدا کرمی و توسط نشر بهار سبز چاپ و منتشر شده است این کتاب دقیقا ادامه دهنده و مکمل راه کتاب محدودیت صفر است. کتاب حضور در وضعیت صفر داستان های...
البرز
کتاب منتظر معجزه باشید اثر دکتر جو ویتالی است که توسط خانم پوراندخت تمدن ترجمه و به اهتمام انتشارات البرز چاپ و منتشر شده است. کتاب منتظر معجزه باشید بیانگر رازی گمشده برای رسیدن به موفقیتی شگفت...
بهار سبز
کتاب عامل جذب اثر دیگری از نویسنده ی کتاب پرفروش محدودیت صفر جو وایتلی، ویتالی یا ویتال است که  مورد تحسین نویسندگان بزرگی همچون موریس گودمن قرار گرفته است. این کتاب توسط پریا حیدری و سید...
بهار سبز
کتاب هواوپونوپونو و منظومه های خانواده نوشته اولریش امیل دوپرِ است که توسط خانم ویدا کرمی ترجمه شده و انتشارات بهار سبز آن را به چاپ رسانده است. این کتاب ما را به دنیای روانشناسی، فلسفه و...
ذهن آویز
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
نوشته‌های مرتبط
5 نظر
 • پو********

  پو******** 1399-04-30

  مورنا بنده ای بود با افکار پیامبران
 • Da**

  Da** 1399-04-07

  من کتاب محدودیت صفر جو ویتالی را خوندم اما سوالی که ذهنم را درگیر کرده این هست چطور می تونیم مسئله ای که باعث ازار ماست مثلا اعتیاد همسر با این روش پاکسازی کرد من خودمو مسئول صد در صد مشکل بوجود آمده میدانم درست از صمیر ناخوداگاهم عذر خواهی می کنم که باعث شدم این مشکل بوجود بیاد و بعد از الهیت سپاسکزاری می کنم تا در پاکسازی ذهنم یا ضمیر ناخوداگاهم مرا کمک و یاری کنه و دوست دارم و دووووست دارم الهیت باطن یا کودک درونم را...
  چطور می تونم شوهرم را درمان کنم من هر چه قدر این کلام را حاری می کنم ولی .... لطفا راهنمایی کنید..
 • را********

  را******** 1399-04-07

  روش پاکسازی هو پونو پونو را بارها امتحان کرده‌ام بویژه در شرایط سخت و دشوار زندگی و براستی با پاکسازی سریع کارماهای منفی زندگی به کمکم آمده و شرایط زندگی ام بهتر شده
 • مس******

  مس****** 1398-11-03

  خیییییلی خوشحالم که چنین پاکسازی وجود داره و میتونیم خودمون و ضمیر ناخوداگاهمونو که نا آگاهانه از چیزای منفی پرش کردیمو پاکسازی کنیم..
  خدایاشکرت خدایاشکرت خدایاشکرت♥♥♥♥
 • ون******

  ون****** 1398-10-14

  هواپونوپونو میتونه میراث فوق العاده ای برای نسل آینده باشه اگه به خوبی درکش کنیم و عمیقا بپذیریم. مقاله جامعی بود در مورد اینکه هواوپونوپونو چیست.
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم