هوروسکوپ چیست به همراه هوروسکوپ ماه تولد شما

نوشته شده در تاریخ2021-03-14 توسط 824
دوست داشتن2

قدمت آسترولوژی یا ستاره­ شناسی به چیزی بیش از دو هزار سال برمی ­گردد. در آغاز، آسترولوژی همان آسترونومی یا علم نجوم بود. آسترونومی به بررسی جامع چرخه­ ی رویداهای کیهانی و موقیعت و حرکت سیارات در آسمان می­ پردازد. در حالی­ که آسترولوژی، چگونگی تأثیر این موقعیت ­ها و تعاملات کیهانی بر زندگی انسان و وقایع روی زمین را مورد مطالعه قرار می­ دهد. چه به این زمینه علاقه داشته باشید چه نداشته باشید، آسترولوژی بخشی از زندگی شماست که از آن بی­ خبر هستید.

هوروسکوپ چیست ؟

اگرچه انسان دارای آزادی عمل و اختیار است اما انرژی­ های کیهانی، فضا را برای عکس ­العمل ­ها و تصمیم ­گیری ­های افراد و درس و امتحان­ های روح انسان­ ها فراهم می ­کنند.

چارت تولد یا هوروسکوپ، نقشه ­ای اختصاصی و منحصر به فرد است که وضعیت سیارات و ستارگان در آسمان را در زمان تولد هر فرد نشان می­ دهد. در حقیقت، می ­توان گفت چارت تولد هر فرد، شناسنامه ­ی روح اوست. بررسی چارت تولد، نقاط ضعف­، نقاط قوت، مسیرهای احتمالی زندگی (شغلی، عاطفی، فرزندان)، باورها و چرخه ­های کارمایی را مشخص می­ کند. شما به همراه راهنمایان روحی­تان، این ترکیب منحصر به فرد کیهانی را قبل از تولدتان انتخاب کردید. شما از تأثیر هر سیاره و نحوه ­ی تأثیرگذاری آن­ها در جهت رشد و ارتقای روحی­تان با خبر بودید.

در آسترولوژی غربی (که بر اساس موقعیت خورشید نسبت به زمین بوده و همیشه ثابت است)، ماه تولد نماینده­ ی نشان خورشیدی شماست. در آسترولوژی، خورشید آینه­­ ی هویت است. خورشید هم می ­تواند بازتاب­ دهنده ­ی ایگو (خودِ دروغین شکل گرفته بر اساس ارزش­ های غیرواقعی) باشد و هم می ­تواند نشانگر خود برتر (بالاترین و الهی ­ترین بخش وجود) باشد.

در آسترولوژی، 12 نشان در چارت تولد یک فرد وجود دارد که مبتنی بر صورت ­های فلکی حول یک دایره ­البرج در روز تولد فرد می­ باشد. دایره ­البرج، خطی است که مسیر حرکت ظاهری سالانه­ ی خورشید نسبت به زمین، بر روی کره ­ی سماوی را نشان می­ دهد. دایره البروج، به 12 قسمت که هر کدام حدود 30 درجه هستند تقسیم شده و هریک از 12 نشان، با نام یک صورت فلکی شناسایی می شود. نام تمام 12 برج به جز یک برج (صورت فلکی میزان)، از اسامی جانداران گرفته شده و به همین دلیل نام منطقه ­البروج در اصل، دایره­ ی حیوانات بوده است. نشان خورشیدی فرد بستگی به این دارد که خورشید در روز تولد او، از کدام صورت فلکی در حال عبور بوده است. علاوه بر نشان خورشیدی، نشانی که ماه در روز تولد فرد در آن قرار داشته، نشان رایزینگ (نشانی از برج­های دوازده ­گانه که هنگام تولد فرد، از شرق آسمان در حال طلوع بوده)، سیارات و استرویدها (سیارک ­­ها و ستارک ­ها) نیز حائز اهمیت هستند. صورت­ های فلکیِ در پس این نشان­ ها در زمان و مکان تولدتان، تعیین ­کننده­ ی هوروسکوپ شما هستند.

دورازده نشان دایره ­البروج به چهار عنصر آتش، خاک، هوا و آب تقسیم می­ شوند. هر عنصر، سه نشان را در بردارد. شکل زیر، دوازده نشان خورشیدی و سمبل مرتبط به آن­را به تصویر می­ کشد:

هوروسکوپ چارت تولد فارسی چیست

نشان خورشیدی، تنها نشان با اهمیت برای تعیین نقشه­ ی روح نیست. نشان ماه و نشان رایزینگ نیز حائز اهمیت هستند. نشان ماه برای افرادی با نشان خورشیدی مشابه، متفاوت است. ماه گویای احساسات درونی، ترس­ ها، نگرانی ­ها و نیاز به احساس امنیت، تیمار شدن و تعادل است. نشان ماه نشان می ­دهد چقدر دیگران را حمایت، تشویق و تغذیه­ ی احساسی می­ کنید.

نشان رایزینگ یا اَسِندِنت، از طریق تاریخ، مکان و ساعت دقیق تولد مشخص می ­شود. چارت تولد هر فرد، 12 خانه دارد و نشان رایزینگ، چرخه­ ی آغاز این خانه ­هاست. نشان رایزینگ، صفات فرد در اجتماع و در ارتباط با دیگران است. معمولاً وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می­ کنیم، نشان رایزینگ ما جلوه می ­کند. نشان خورشیدی گویای صفات درونی ­تر فرد است که افراد نزدیک­تر (خانواده و دوستان)، آن­ها را مشاهده می­ کنند. بسیاری از ستاره ­شناسان، نشان رایزینگ را ماسک ­های اجتماعی ما در نظر می ­گیرند.

در ادامه به تشریح ویژگی ­های هر نشان می­ پردازیم. به یاد داشته باشید که هر نشان، صفات مثبت و منفی خودش را دارد. درواقع، ما ترکیبی از مثبت و منفی هستیم. وقتی برای زندگی زمینی، وارد کالبد فیزیکی­مان شدیم، هدف ما بهبود و عبور از صفات منفی و بازتاب صفات مثبت نشان آسترولوژی­ و دست­یابی به هدف روحمان بود. و البته، این نکته را هم در نظر داشته باشید که ما انسان­ ها ترکیبی از هر دوازده نشان هستیم اما نشان خورشیدی، نشان ماه و نشان رایزینگ در ما مشهودتر هستند.

اریس (قوچ)

متولدین 21 مارس تا 20 آوریل (فروردین). نماد این نشان، شاخ انحنادار قوچ است. عنصر نشان اریس، آتش است؛ ماهیت انرژی آن مردانه،سیاره­ ی حاکم بر آن مارس (مریخ) و از نشان­ های کاردینال (رهبر) می ­باشد. متولدین قوچ، بسیار شجاع بوده و از مشکلات زندگی نمی ­ترسند. قوچ­ ها منتظر کسی نمی ­مانند. آن­ها به واسطه ­ی کاردینال بودن شان، پرچ مدار و پیشتاز هستند؛ بسیار عجول بوده و از انتظار نفرت دارند. متولدین قوچ در مذاکرات، بسیار رُک و بی­ مهابا بوده و هیجان زیادی دارند. آن­ها فعال و مدام در حال حرکت هستند؛ اعتماد به نفس زیادی داشته و گاهی نیز مغرور می­ شوند؛ می ­توانند بسیار خودخواه باشند چون نشان قوچ، نشان منیت است. آن­ها به واسطه­ ی سیاره ­ی حاکم بر این نشان (مارس)، زود عصبانی شده و حتی برخورد فیزیکی دارند اما اصلاً کینه ­ای نیستند. قوچ ­ها بسیار لجباز هستند و منتظر تأیید دیگران نمی­ مانند؛ به طور ناگهانی تصمیم­ گیری می­ کنند؛ عاشق رقابت هستند؛ ورزش­ های گروهی را ترجیح می ­دهند؛ از آنجایی­که روحیه ­ی عجولی دارند، گاهی ­اوقات کارها را نیمه رها کرده و از این شاخه به آن شاخه می ­پرند؛ عاشق سرعت هستند و همه ­چیز را سریع می ­خواهند. قوچ نشان حمله است. افرادی که تحت تأثیر نشان قوچ متولد شده­ اند، برای یاد گرفتن صبر و فروتنی به این جهان آمده ­اند. آن­ها باید یاد بگیرند که برای مواجهه با مشکلات، زور کافی نیست و باید استراتژی داشت. چهره­ های معروفی که در نشان قوچ متولد شده ­اند شامل لئوناردو داوینچی، لیدی گاکا و مایا آنجلو هستند.

تارس (گاو نر)

متولدین 21 آوریل تا 21 مِی (اردیبهشت). نماد این نشان، سر یک گاو نر است. عنصر دومین نشان زودیاک، خاک است؛ ماهیت انرژی آن زنانه، سیاره ­ی حاکم بر آن ونوس (زهره) و از نشان­ های فیکس (ثابت) است. متولدین تارس، نشان وفاداری هستند و می ­توان همیشه روی آن­ها حساب کرد؛ وقتی تصمیمی می­ گیرند، به راحتی نمی ­توان نظرشان را تغییر داد. اگر تارس ­ها اراده به انجام کاری داشته باشند، تا آخر پیش می­ روند. آن­ها به واسطه­ ی سیاره ­ی حاکم بر این نشان (ونوس)، بسیار مادی بوده و دارایی­ هایشان (پول، خانه، خانواده، شغل و غیره) به آن­ها امنیت خاطر می ­دهند. تارس­ ها سازگاری و انعطاف پذیری بسیار کمی داشته و به سختی تغییرات را می ­پذیرند، به همین دلیل، گاهی به عقاید نادرست و شرایط ناسالم تن داده و تحمل می­ کنند چون تمایلی به تغییر ندارند. متولدین تارس، صبر و آرامش زیادی دارند و احساسات خود را خیلی خوب کنترل می ­کنند و در عین حال، عصبانیت ­های مخربی دارند. آن­ ها بسیار لجباز هستند؛ به غذا اهمیت زیادی می­ دهند و معمولاً آشپزهای خوبی هستند؛ در میان همه­ ی نشان­ ها، قوی­ترین حواس پنجگانه را دارند؛ مالکیت برای آن­ها بسیار شیرین است؛ هنر برایشان بسیار خوشایند است؛ بهترین کیفیت را در هر چیزی می ­پسندند. درسی که روح ­های متولد شده در نشان تارس باید بیاموزند این است که شادی حقیقی در درون یافت می ­شود، جایی­که قدرت در آن است. افرادی مانند جورج کولونی، دیوید بکهام، اَدِل، پرنس الیزابت دوم و ویلیام شکسپیر متولد نشان تارس هستند.

جمینای (دوقلو)

متولدین 22 مِی تا 21 ژوئن (خرداد). نماد این نشان، دو پیکر یا دوقلو است. عنصر این نشان زودیاک، هواست؛ ماهیت انرژی آن مردانه، سیاره­ ی حاکم بر آن مرکوری (عطارد) و از نشان ­های متغیر است. دوقلوها، به واسطه­ ی سیاره­ ی مرکوری که سیاره ­ی ارتباطات است، اجتماعی و سخنور هستند؛ باهوش و زیرک بوده و ذهنی فعال دارند؛ قدرت انتقال و تفکر بالایی دارند به طوری­که گاهی کنترل فعالیت ذهنی­شان برای خودشان هم ممکن نیست؛ دوقلوها می­ توانند در لحظه به چند چیز متفاوت فکر کنند؛ در نوشتن و صحبت کردن بسیار توانمند هستند؛ اهل تفریح بوده و به دوستان جدید علاقمند هستند؛ ایده­ پرداز هستند؛ تفکرات عمیق ندارند. متولدین نشان دوقلو، معمولاً دو شخصیت متفاوت و مستقل از هم دارند. آن­ها عاشق تنوع هستند و تکرار برایشان خوشایند نیست؛ از چیزهای قدیمی و تکراری زود خسته می ­شوند؛ عاشق تجربه­ های جدید هستند. دوقلوها باید یاد بگیرند چگونه در یک زمان روی یک چیز تمرکز کرده و در لحظه زندگی کنند. زیگموند فروید، مرلین مونرو، آنجلینا جولی، جان کندی و اندرسون کوپر از جمله مشاهیری هستند که در نشان دوقلو متولد شده ­اند.

کنسر (خرچنگ)

متولدین 22 ژوئن تا 22 جولای (تیر). کنسر، چهارمین نشان زودیاک بوده و عنصر آن آب است؛ سیاره ­ی حاکم بر آن، ماه است؛ انرژی آن زنانه و از نشان­ های کاردینال می ­باشد. سمبل این ماه هم خرچنگی­ست که چیز مطلوبی را با چنگال­هایش محکم گرفته است. متولدین نشان خرچنگ، استوار و قوی هستند. حفاظت از خانواده برای خرچنگ ­ها بسیار مهم است. آرامش خانه و خانواده، نیاز و آرزوی خرچنگ است. سوء استفاده از اعتماد خرچنگ مساوی خشم و کینه ­ی دراز مدت است؛ نوسانات احساسی شدیدی دارند؛ به واسطه ­ی سیاره­ ی حاکم بر این نشان (ماه)، مود خرچنگ­ها به سرعت تغییر می ­کند. متولدین نشان خرچنگ ذاتاً خونسرد هستند اما خشمی طوفانی دارند. حساسیت بالای خرچنگ­ ها می ­تواند آن­ها را در حسرت گذشته غرق کرده و به انزوا بکشاند. آن­ها مرموز و عمیق هستند؛ در پی روابط عمیق و معنادار هستند. متولدین نشان خرچنگ باید یاد بگیرند که همان اندازه که دیگران را دوست دارند و از آن ­ها مراقبت می­ کنند، خودشان را نیز دوست بدارند. خرچنگ­ ها باید خود عشق­ ورزی را تمرین کنند. همچنین، آن­ها باید احساسات منفی که انرژی ­شان را تخلیه می ­کنند رها کرده و دردهای گذشته را ببخشند. خرچنگ­ ها باید به خاطر داشته باشند که با در آغوش کشیدن عشق الهی، قدرت و امنیتی که از زمان تولد در جستجوی آن بودند را تجربه خواهند کرد. و این امر برای همه ­ی ما نیز صادق است. هلن کِلِر، نلسون ماندلا، رابین ویلیامز و پرنسس دیانا از متولدین نشان خرچنگ هستند.

لئو(شیر)

متولدین 23 جولای تا 21 آگوست (مرداد). لئو، پنجمین نشان زودیاک و نشان آن آتش است. سمبل این نشان، شیر یال­دار است؛ انرژی زنانه دارد؛ از نشان­ های فیکس بوده و خورشید حاکم بر آن است. لئوها مثل خورشید بخشنده هستند؛ همانطور که به دیگران عشق می­ دهند و قلب دیگران را شاد می­ کنند دوست دارند خودشان هم عشق و شادی دریافت کنند؛ دوست دارند مرکز توجه باشند؛ فراموش می­ کنند که نیازی نیست همیشه بدرخشند؛ بهتر است خودشان باشند و باور کنند همانطور که هستند دوست داشتنی و مورد تحسین می ­باشند. لئوها وفادار و حافظ دلدار خود هستند؛ عصبانیت ­های زود گذر دارند؛ خلاق، سرزنده، پر شور و پرانرژی هستند؛ نیاز شدیدی به عشق و قدردانی دارند. درس روح لئوها معمولاً این است که از ایگو رد شوند چون ایگو به آن­ها توهم قدرت زمینی می­ دهد. لئویی که به قدرت حقیقی چنگ بزند، می­ تواند به موفقیت­ های بزرگی برسد. وقتی نیاز به عشق بیش از نیاز به قدرت شود، لئو به سرعت در مسیر روشن­بینی حقیقی قرار می­ گیرد. نیل آرمسترانگ، مَدونا، جنیفر لوپز، باراک اوباما و فیدل کاسترو در نشان لئو متولد شدند. 

ویرگو (خوشه)

متولدین 22 آگوست تا 23 سپتامبر (شهریور). سمبل این نشان، دختری­ست که خوشه ­های گندم در دست دارد. عنصر این نشان، هواست؛ انرژی آن مردانه، سیاره ­ی حاکم بر آن مرکوری و از نشان ­های متغیر است. متولدین نشان خوشه، سخت ­کوش­ترین افراد هستند. به واسطه ­ی حاکمیت مرکوری بر این نشان، متولدین این نشان دوست دارند درمورد کارهایشان با دیگران صحبت کنند؛ بسیار ریزبین و آنالیزگر هستند؛ منظم، منطقی، واقع­بین، بسیار کمال­گرا، یار و مراقبان بسیار خوبی هستند. در نوشتن و صحبت کردن مهارت دارند. با اعداد و ارقام ارتباط خوبی دارند؛ به سلامت جسمی اهمیت می ­دهند. خوشه­ ها، درمانگران زمین هستند. خوشه­ ها باید یاد بگیرند که آن­ها مجبور نیستند برای کمال تلاش کنند چون همه ­چیز در جهان هستی ذاتاً کامل و بی­ نقص است. خوشه­ ها باید از توان­بخشی به دیگران هم دست بردارند. آن­ها باید عقب ایستاده و اجازه بدهند نیروهای الهی کار خودشان را انجام دهند؛ باید باور کنند که آن­ها خدا نیستند. آن­ها به قدری درگیر کمک کردن به دیگران هستند که از مأموریت زمینی خود منحرف می ­شوند. وقتی خوشه­ ها بفهمند که هر چیزی همانطوری است که باید باشد (در نظم بی عیب و نقص الهی)، می­ توانند به سمت نوری عظیم­ تر حرکت کنند. از جمله متولدین نشان خوشه می توان از وارِن بافِت، پرنس هَری، مایکل جکسون و لیندون جانسون نام برد.

لیبرا (ترازو)

متولدین 2 سپتامبر تا 23 اکتبر (مهر). عنصر این نشان هواست؛ سیاره­ ی حاکم بر آن ونوس است؛ ماهیت انرژی آن زنانه و از نشان­ های کاردینال است. ترازو تنها نشانی است که سمبل آن نه انسان است نه حیوان بلکه یک شیء است (ترازو). متولدین ترازو، همیشه وجوه مثبت و منفی مسائل را باهم دیده و ارزیابی می ­کنند و این ارزیابی همه جانبه، انتخاب را برای آن­ها مشکل می ­کند چون فرصت اقدام را از دست می­ دهند. ترازوها برای تمامی کارها به دنبال شریک هستند؛ قدرت ذهنی بالایی دارند، تیز بین بوده و به سرعت ارتباط کلامی برقرار می ­کنند. ترازوها به یک جفت گوش شنوا برای حرف زدن نیاز دارند؛ زیبا دوست و خلاق هستند؛ مشاوران خوبی هستند؛ دیپلماسی قوی دارند. افرادی که در نشان ترازو متولد شده­ اند می­ توانند از دید دیگران به قضایا نگاه کنند. درس روح ترازوها این است که گذشته را رها کرده و در تصمیم­ گیری آرامش پیدا کنند. آنها گاهی نیاز دارند ذهن خود را خاموش کرده و به صدای روحشان گوش کنند. پذیرش آنچه هست، نه چیزی که باید باشد، درس بزرگی برای ترازوهاست. اگر رها کردن و سپردن کارها به خدا را یاد بگیرند، زندگی معناداری خواهند داشت. جولی اَندرو، سیمون کووِل، باربارا والتر و ماهاتما گاندی از متولدین نشان ترازو هستند.

اسکورپیو (عقرب)

متولدین 2 اکتبر تا 22 نوامبر (آبان). عنصر این نشان، آب است؛ سیاره­ های حاکم بر آن، پلوتو و مارس هستند؛ انرژی آن، زنانه و از نشان­ های فیکس هستند. سمبل این نشان، عقربی با نیش زهرآلود است. عقرب­ ها بسیار احساساتی بوده اما احساسات خود را بروز نمی ­دهند. آن­ها بسیار با اراده و با انرژی هستند؛ سیاه و سفید می ­بینند؛ بسیار کنجکاو، خویشتن ­دار و اهل رقابت هستند. آن­ها باختن را دوست ندارند. عقرب ­ها قابلیت دوباره از نو ساختن را دارند؛ آن­ها برای همین در این جهان هستند تا به ققنوس بدل شده و تبدیل شدن را تجربه کنند. متولدین عقرب اهل عقب­ نشینی نیستند و معمولاً کار را به پایان می ­رسانند. این افراد نمی ­توانند خشم خود را کنترل کنند و عصبانیت ­های شدیدی دارند؛ توانایی خواندن فکر دیگران را دارند؛ دریافت ­های شهودی دارند؛ از خیانت ساده نمی ­گذرند؛ عاشقان وفاداری هستند. عقرب ­ها در این زندگی باید یاد بگیرند نبرد درونی بین نور و تاریکی را رها کنند. مرگ ایگو می ­تواند بزرگ­ترین رستگاری برای عقرب ­ها باشد. وقتی عقرب ­ها بیاموزند که از قدرت خود همراه با عشق و شفقت استفاده کنند، دیوارهای زندان را شکسته و آزادی معنوی را تجربه می ­کنند. بیل گِیتس، مارتین اسکورسِس، ایوانکا ترامپ، تئودور روزِلولت و هیلاری کلینگتون تحت تأثیر نشان عقرب متولد شده ­اند.

سجیتریوس (کماندار)

متولدین 23 نوامبر تا 22 دسامبر (آذر). عنصر این نشان، آتش است؛ سیاره­ ی حاکم بر آن، ژوپیتر است؛ انرژی مردانه داشته و از نشان ­های متغیر هستند. سمبل این نشان به شکل یک موجود بالا تنه انسان و پایین تنه اسب است که کمانی را رو به آسمان نشانه گرفته است. متولدین نشان کماندار، در جستجوی فلسفه ­ی زندگی هستند؛ عاشق یادگیری و ماجراجویی هستند؛ عاشق گردش کردن هستند؛ عاشق گرمای خورشید و نور هستند و به دنبال تاریکی ­ها نیستند. کماندارها، پر شور، هدفمند، بخشنده، رُک، برونگرا، صادق، بی ­ریا و متعصب روی باورها هستند. آن­ها تئوری ­های بی منطق را نمی ­پذیرند. درس روح­ های متولد نشان کماندار کمی چالش­ برانگیز است. آن­ها اغلب تعهد را به عنوان چیزی می ­بینند که برای یافتن حقیقت وجودی­شان محصورشان می­ کند. کماندارها باید ایمان و تعهد به ایمان را یاد بگیرند. آن­ها باید به روح خود اعتماد کنند تا ببینند که با دوروتی در شهر اوز فرقی ندارند، دختری که برای یافتن آزادی واقعی، به سرزمین دیگری سفر کرد و فهمید که آزادی و خانه در قلب خود اوست. فرانک سیناترا، استِوِن اسپیلبرگ، برد پیت، بریتنی اسپیر و مارک تواین متولدین نشان کماندار هستند.

کپریکورن (بُز)

متولدین 23 دسامبر تا 20 ژانویه (دی). عنصر این نشان، خاک است؛ سیاره ­ی حاکم بر آن سترن است، انرژی زنانه دارد و از نشان­ های کاردینال است. سمبل این نشان به شکل بُز دریایی (که تا کنون یک بُز دریایی را به چشم ندیده­ ایم) است. متولدین نشان کپریکورن، معتاد به کار و جاه طلب هستند. فتح کردن قله ­های موفقیت، مهم­ترین هدف زندگی آن­هاست؛ کار برای آن­ها اولویت اول را دارد؛ آن­ها روحیه­ ی مدیریتی دارند؛ بسیار سخت­ کوش، هدفمند، مسئول، منظم، منطقی، صادق و قابل اتکا هستند. کپریکورن ­ها عاشق خانواده هستند؛ آن­ها مدیریت مالی بسیار قوی دارند؛ آن­ها برای همه چیز برنامه ­ریزی می ­کنند. آن­ها در پی کنترل کردن همه چیز و همه کس هستند و عقاید سنتی دارند؛ گاهی لجباز و بدبین می ­شوند؛ دیگران را به سختی آنطور که هستند می­ پذیرند و بخشیدن دیگران برایشان آسان نیست. درس روح­ های متولد نشان کپریکورن این است که اهمیت ­های حقیقی زندگی را قبل از اینکه دیر شود درک کنند. آن­ها باید کمی توقف کرده و گل­ ها را ببویند. به دلیل مسئولیت­ پذیری بسیار و سرویس دادن به دیگران، خسته و درمانده می­ شوند. آن­ها باید با خودشان مثل یک کودک رفتار کنند و عشق بی ­قید و شرط به خود بدهند. آن­ها باید بپذیرند که به اندازه ­ی دیگران خوب هستند؛ باید خود و زندگی را از نگاه الهی ببینند تا عشق حقیقی را تجربه کنند، عشقی که با سخت کار کردن و راضی کردن دیگران به دست نمی ­آید. اِلویس پِرِزلی، تایگر وودز، کِیت میدِلتون و میشل اوباما از متولدین نشان کپریکورن هستند.

آکواریوس (دلو)

متولدین 21 ژانویه تا 19 فوریه (بهمن). عنصر یازدهمین نشان زودیاک، هواست؛ سیاره­ ی حاکم بر آن، اورانوس و سترن است؛ انرژی مردانه دارد و از نشان ­های فیکس است. سمبل نشان آکواریوس، زنی است با کوزه­ ای که از آن آب می ­ریزد. آب به معنی آگاهی و انرژی حیات است که آکواریوس بر کُل بشریت می ­ریزد. سمبل این نشان معمولاً با دو خط مواج روی هم نشان داده می­ شود. در میان سایر نشان ­های زودیاک، متولدین آکواریوس عجیب­ ترین و غیر قابل پیش­بینی ­ترین­ افراد شناخته می­ شوند. همچنین، آکواریوس­ ها همیشه قادر هستند برای رهایی از مشکلات، ایده­ های عجیب ارائه دهند. آن­ها بسیار اجتماعی بوده و دوستان فراوانی دارند اما کیفیت رابطه بیش از کمیت آن برایشان حائز اهمیت است. آکواریوس ­ها برای تغییر دادن جهان آمده ­اند. آن­ها می ­خواهند زمین را جای بهتری برای زیستن کنند، بسیار بشر دوست هستند؛ حامی حقوق حیوانات، گیاهان و محیط زیست هستند. آکواریوس­ ها با فضای خارج از جو زمین ارتباط دارند و ایمپالس­ های الکتریکی باعث تصمیم­ گیری ­ها و عکس­ العمل ­های ناگهانی آن­هاست؛ آن­ها قادر هستند هر ایده­ ای را جهانی کنند. متولدین آکواریوس وابسته­ ی یک نفر نمی ­مانند و تعادل احساسی ندارند؛ پیشرو، مستقل، آزادی­ طلب، صادق، رُک و خودباور هستند؛ آکواریوس ­ها زود خشم و بی ­صبر هستند و خیلی هم زود آرام می ­شوند (اورانوسی) و گاهی، سخت­گیر و سنگ­دل هستند (سترنی) و این به دلیل حاکمیت دو سیاره ­ی متفاوت بر نشان آنهاست. درس آکواریوس­ ها این است که بُعد احساسی خود را فعال کرده تا عشق، قدردانی و دلسوزی را تجربه کنند. متولدین آکواریوس باید طبیعت الهی خود و دیگران را که هدف غایی تمامی روح ­هاست، در آغوش کشیده و بپذیرند. توماس ادیسون، باب مورلی، اِلِن دِگِنِرس، روزا پارکز و اُپرا وینفری از متولدین نشان آکواریوس هستند.

پایسیس (ماهی)

متولدین 20 فوریه تا 20 مارس (اسفند). عنصر این نشان، آب است؛ سیاره­ ها­ی حاکم بر آن، نپتون و ژوپیتر هستند؛ انرژی زنانه داشته و از نشان ­های متغیر هستند. سمبل این نشان، دو ماهی شناور در دو جهت مخالف است که توسط ریسمانی به­ هم وصل شده­اند. متولدین ماهی، بسیار فداکار هستند؛ قدرت خلاقیت و تصویرسازی فوق ­العاده بالایی دارند؛ کیفیت و عمق برایشان اهمیت بیش­تری دارد؛ عاشق عشق ورزیدن هستند، انعطاف ­پذیری بالا، اراده­ ی قوی و ذوق و استعداد هنری بالایی دارند. ماهی ­ها زود اعتماد می­ کنند؛ از واقعیت فرار می ­کنند؛ رؤیاپرداز هستند؛ سخت تصمیم­ گیری می­ کنند؛ از تنها ماندن می ­ترسند؛ قدرت تحمل بالایی دارند؛ خوش­ باور هستند؛ به راحتی تحت تأثیر انرژی محیط قرار می ­گیرند و باید از افراد منفی دوری کنند. از آنجایی ­که ماهی ­ها دارای دوگانگی هستند، باید راهی برای ایجاد تعادل بین قلمروهای بالاتر دنیای معنوی و قلمروهای پایین­تر جهان سه بُعدی پیدا کنند. آن­ها باید مدام به خودشان یادآوری کنند که آن­ها تنها، انسان ­هایی با ابعاد معنوی نیستند بلکه آن­ها موجوداتی معنوی با تجارب انسانی هستند. به بیانی ساده­ تر، ماهی ­ها باید عشق و آرامش بهشت را به نحو بهتری با زمین سه بُعدی ادغام کنند. آن­ها باید تجارب انسانی داشته باشند. آلبرت انیشتین، جاستین بیبِر، استیو جابز، جسیکا بیل و کری آنروود در نشان ماهی متولد شده ­اند.

وقتی جایگاه سیارات و ستاره­ ها و چگونه تأثیرگذاری آن­ها در زمان تولدمان را درک کنیم و بدانیم که این تأثیرگذاری­ ها همچنان ادامه خواهند داشت، می ­توانیم خودمان را با هویت واقعی­ مان هماهنگ کنیم و همان خود اصیلی باشیم که خالق آفرید. این تنها راه یافتن رسالت روح است.

بخش ­های حذف شده از کتاب جدید رسالت روح از کیم روسو با ترجمه ویدا کرمی

شما متولد چه ماهی هستید آیا هوروسکوپ ماه تولد شما شباهتی با شخصیت شما دارد.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم