جادوی فکر بزرگ

کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید جوزف شوارتز کتابی است که به شما امکان می دهد. نیروی عظیم بزرگ اندیشی را در خود تقویت کنید. در سایه ی چنین قدرتی، موفقیت، شادکامی و خشنودی را که همیشه در جستجوی آن بوده اید، به دست می آورید.در کتاب جادوی فکر بزرگ سعی شده که هریک از تکنیک ها با مدد گیری از تجارب و شواهد زندگی افراد و ترسیم حالات واقعی آنها به گونه ای قابل فهم ارائه شود به طوریکه، خواننده نه تنها در می یابد که چه باید بکند، بلکه از همه مهم تر کشف می کند که چگونه هر قاعده ی کلی را در موقعیت های عملی و در رویارویی با مشکلات به کار بندد.

کتاب جادوی فکر بزرگ با ترجمه ژنا بخت آور و توسط انتشارات فیروزه به چاپ رسیده است. با ما در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا با مطالعه ی قسمتی از کتاب جادوی فکر بزرگ همراه باشید.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
52,250 تومان 55,000 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
3107
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,296,000 تومان
کشکول مس و خاتم کاری با ارتفاع 25 سانتی متر یکی از تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. این محصول یکی از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. از ویژگی های این...
صنایع دستی آقاجانی
450,000 تومان
گلدان صراحی مس و خاتم تولید صنایع دستی آقاجانی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود. در ساخت این گلدان خاتم کاری شده از بهترین مواد اولیه استفاده شده و توسط مشهورترین اساتید ساخته و...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
توضیحات

قسمتی از کتاب جادوی فکر بزرگ

مقدمه 
کتاب جادوی فکر بزرگ چه می گوید؟ چرا یک بحث تمام عیار را در باره ی جادوی فکر بزرگ (بزرگ اندیشی) آغاز کرده ایم؟ امسال دوازده هزار جلد کتاب جدید منتشر خواهد شد. چرا یک جلد بیشتر؟ هدف از تدوین این کتاب چیست؟

*** خرید کتاب جادوی فکر بزرگ اثر شوارتز ***

اجازه بدهید کمی توضیح بدهم.

چندین سال پیش در جلسه ی مدیران فروش یکی از شرکتها شاهد موضوع فوق العاده تکان دهنده ای بودم. رییس بخش بازاریابی شرکت، با حالتی هیجان زده در انتظار آغاز سخنرانی خود بود. او می خواست نکته ی مهمی را تفهیم کند. در کنار او در جایگاه سخنرانی، موفق ترین نماینده ی شرکت، با ظاهری عادی ایستاده بود، این نماینده توانسته بود درآمد حاصل از فروش خود را در سال قبل به حدود بیست و پنج هزار دلار برساند. در حالی که درآمد سایر نمایندگان به طور متوسط حدود پنج هزار دلار بود.

رییس بخش بازاریابی، اعضای گروه را با چنین جملاتی مورد خطاب قرار داد: «از شما می خواهم نگاه دقیقی به هری بیندازید. به او نگاه کنید و بگویید هری چه خصوصیاتی دارد که شما ندارید؟ هری توانسته است درآمد خود را به پنج برابر درآمد شما برساند؛ ولی آیا پنج برابر هم از شما باهوش تر است؟ مسلمة نه. بر اساس تست هایی که از ارزیابی کارمندان خود در دست داریم و من آنها را بررسی کرده ام، هوش هری نسبت به سایر همکارانش در حد متوسطی است.»

«آیا هری پنج برابر بیشتر از شما کار کرده است؟ نه، گزارش ها که چنین چیزی را نشان نمی دهند. راستش را بخواهید هری از اکثر شما بیشتر در مرخصی بوده است.»
«آیا منطقه ی کار هری بهتر است؟ دوباره باید تصریح کنم که نه آمار نشان می دهد که وضعیت همه ی مناطق کمابیش یکسان است. هری تحصیلات بالاتری دارد؟ سالم تر است؟ باز هم نه. هری کاملا یک آدم معمولی است؛ البت به استثناء یک چیز»

معاون مدیر کل گفت: «تفاوتی که بین هری و سایر شما وجود دارد، این است که او پنج مرتبه بزرگتر از شما می اندیشد»

او در ادامه ی سخنانش نشان داد که موفقیت افراد بیش از آنکه به میزان هوش آنها بستگی داشته باشد به میزان تفکر آنها وابسته است.

این سخنان چنان نیرویی داشت که در ذهن من ماندگار شد. هرچه بیشتر فکر کردم؛ هر چه با افراد بیشتری صحبت کردم و عوامل مؤثر در موفقیت را ژرف تر کاویدم، موضوع واضح تر می شد. شواهد زنده و حقیقی، یکی پس از دیگری گواهی می دادند که میزان پول در حساب های بانکی، میزان خوشحالی و میزان خشنودی از زندگی، به میزان تفکر شخص بستگی دارد. در بزرگ اندیشی افسونی نهفته است.

«اگر بزرگ اندیشی تا به این حد موفقیت آمیز است، چرا همه ی افراد این گونه فکر نمی کنند؟» من بارها در پاسخ این پرسش گفته ام - و کتاب جادوی فکر بزرگ نیز به همین منظور نوشته شده است. که همه ی ما، بیش از آنکه خود متوجه باشیم محصول تفکرات پیرامون خویش هستیم. متأسفانه، بیشتر این تفکرات، خرد و ناچیز است، نه بزرگ. محیطی که شما را در بر گرفته است، می خواهد شما را مغلوب کند؛ می خواهد شما را تا خیابان های پست شهرتان پایین بکشد. هر روز دارید به طعنه می شنوید: «رییس قبیله زیاد داریم، سرخ پوستبه قدر کافی نیست.» به عبارتی می خواهند بفهمانند که میزهای ریاست بسیار کم است می خواهند رییس بشوند. پس فعلا به همین میز کارمندی کوچکی که داری، قانع باش.

اما نظریه ی «رییس قبیله ها خیلی زیادند» با واقعیت همخوانی ندارد. مدیران مشاغل همان گونه که به من گفته اند به شما نیز می گویند که «مشکل واقعی، انبوه سرخ پوستانی است که به تعداد کافی رییس قبیله ندارند».

این محیط حقارت بار چیزهای دیگری هم می گوید. مثلا سعی دارد به شما القا کند که هرچه پیش آید خوش آید، سرنوشت تو به دست خودت رقم نمی خورد بلکه این «تقدیر» است که حرف آخر را می زند. پس رؤیاهایت را فراموش کن! آن خانه ی مرفه را هم همین طور، کالج مخصوصی که برای بچه هایت می خواستی و خلاصه، زندگی بهتر را از یاد ببر. تن به قضا بسپار؛ بنشین و در انتظار مرگ باش.

و چه کسی این جمله را نشنیده است که «برای دستیابی به موفقیت نباید بهای گزافی پرداخت.» گویی که باید روح، زندگی خانوادگی، وجدان و همه ی ارزش های خود را بفروشیم تا به جایی برسیم. اما حقیقت آن است که موفقیت خرجی برنمی دارد. بلکه هر قدم که به پیش برداشته شود بهره ای نیز می بخشد.

از جمله دیگر القائات این محیط به ما آن است که رقابت بر سر مدارج عالی، بیش از اندازه زیاد است. ولی آیا واقعا چنین است؟ مدیر یک اداره ی کاریابی به من گفت که تعداد متقاضیانی که می خواهند با درآمد چهار هزار دلار در سال استخدام شوند، پنجاه و گاهی دویست و پنجاه برابر تعداد متقاضیانی است که در جستجوی شغل هایی با درآمد بیست هزار دلار در سال هستند. این ارقام به ما می گوید که رقابت بر سر شغل های سطح پایین، دست کم پنجاه برابر بیشتر از رقابت بر سر شغل های سطح بالاست. محل بیشتر شغل های سطح بالا در خیابان های کوچک و کم رفت و آمد است. آنجا میزهای خالی بسیاری در انتظار آدمهایی چون شما لحظه شماری می کند. آدم هایی که پروای بزرگ اندیشی ندارند.

اصول و قواعدی که شالوده ی کتاب جادوی بزرگ اندیشی را تشکیل می دهد، از منابع عالی و اصیل و نیز بهترین و بزرگترین مغزهای متفکری که تاکنون بر کره ی خاک زیسته اند بر گرفته شده است. بزرگانی مانند داوود نبی که گفت: هر کس آن چیزی است که در ضمیر می پندارد، و یا امرسون که گفت: «مردان بزرگ کسانی هستند که می دانند اندیشه ها بر جهان حکم می رانند. متفکرینی چون میلتون که در بهشت گمشده نوشت: «ذهن بر تخت خود نشسته است می تواند در درون خود بهشتی از جهنم و جهنمی از بهشت بر پا کند.» و ادراک های محیر العقولی نظیر شکسپیر که معتقد بود: «چیزی به نام خیر و شر وجود ندارد و این مفاهیم ساخته ی ذهن است.»

شاید بپرسید معیار سنجش ما چیست؟ از کجا بدانیم اندیشمندان بزرگ به خطا نرفته اند؟ پرسش بجایی است. گواه این مدعا، زندگی برگزیدگانی است که: در میان ما هستند و با دستیابی به موفقیت، تحقق بخشیدن به آرزوهای خود و چهره هایی شادمان ثابت می کنند بزرگ اندیشی به راستی جادو می کند.

روش های ساده ای را که در کتاب جادوی فکر بزرگ ارائه کرده ایم، آراء و نظریات نسنجیده ای نیست که جنبه ی شخصی و فردی داشته باشد. همه ی اینها نقطه نظرات اثبات شده ای است که هماهنگ با مقتضیات زندگی تنظیم شده است. تمامی روش ها و راه حل های ارائه شده، برای عموم افراد قابل اجرا و نتیجه بخش است. و اینکه شما در حال مطالعه ی این صفحه هستید، نشان می دهد به موفقیت بزرگ تری دل بسته اید. می خواهید خواسته های خود را جامه ی عمل بپوشانید. از یک سطح خوب در زندگی برخوردار شوید. می خواهید زندگی چهره ی خوبش را به شما نشان دهد. علاقه مندی به کسب موفقیت، قابلیت فوق العاده ای است.

شما خصلت خوب دیگری نیز دارید، اینکه کتاب جادوی فکر بزرگ را به دست گرفته اید، نشان می دهد که از هوش لازم برای جستجوی وسیله ای که شما را به مقصد برساند برخوردارید. ما برای ساختن هر چیز مانند اتومبیل، پل و موشک و ... نیازمند وسایل هستیم. بسیاری از مردم در کوشش برای ساختن یک زندگی موفق فراموش می کنند وسایلی برای وصول به هدف آنها وجود دارد. ولی شما فراموش نکرده اید. پس می توان گفت که از دو شرط اساسی برای درک فایده های حقیقی این کتاب برخوردار هستید: 1- اشتیاق برای موفقیت بیشتر 2- هوشی که وسیله ی مناسب را برای کمک به درک آن اشتیاق انتخاب کند.

بزرگ بیندیشید تا بزرگ زندگی کنید. بزرگی زندگی در خوشحالی و کامیابی است. بزرگی در درآمد، بزرگی در تعداد آشنایان و بزرگی در احترام.

وعده و وعید کافی است.
از همین حالا شروع کنید. کشف کنید که چگونه تفکر شما برایتان جادو گری می کند. با این فکر از فیلسوف بزرگ دیزرائیلی آغاز کنید: «زندگی کوتاه تر از آن است که دست کم گرفته شود».

*** خريد کتاب جادوی فکر بزرگ ***

کارهایی که کتاب جادوی فکر بزرگ برای شما انجام می دهد:

در تمام فصل های این کتاب، ده ها نظریه علمی و عملی، تکنیک و قاعده ی کلی وجود دارد که به شما امکان می دهد. نیروی عظیم بزرگ اندیشی را در خود تقویت کنید. در سایه ی چنین قدرتی، موفقیت، شادکامی و خشنودی را که همیشه در جستجوی آن بوده اید، به دست می آورید. سعی کرده ایم که هریک از تکنیک ها را با مدد گیری از تجارب و شواهد زندگی افراد و ترسیم حالات واقعی آنها به گونه ای قابل فهم ارائه کنیم، خواننده نه تنها در می یابد که چه باید بکند، بلکه از همه مهم تر کشف می کند که چگونه هر قاعده ی کلی را در موقعیت های عملی و در رویارویی با مشکلات به کار بندد. پس اینجا، کارهایی را که کتاب جادوی فکر بزرگ برایتان انجام می دهد ملاحظه می کنید و امکان می یابید تا:

با الهام از نیروی ایمان، خود را به سوی موفقیت سوق دهید

به پیروزی خود ایمان پیدا کنید و آن را به چنگ آورید

بی اعتقادی و نیروی ویرانگر حاصل از آن را نابود کنید

از بزرگ اندیشی، نتایجی بزرگ بگیرید

ذهن خویش را واداريد تا افکار مثبت ایجاد کند

قدرت ایمان را در خود تقویت کنید

یک برنامه ی موفقیت آمیز و جدی طرح کنید

خود را در برابر آفت عذرتراشی واکسینه کنید، آفتی که عامل شکست است.

رمز و رازهایی را که در دیدگاه شما نسبت به تندرستی وجود دارد دریابید

برای رهایی از بهانه های مربوط به فقدان تندرستی چهار گام مثبت بردارید

کشف کنید که چرا هوش به تنهایی در برابر تفکر ارزشی ندارد

از ذهن خود برای اندیشیدن استفاده کنید نه برای انبار کردن اطلاعات سه شیوه ی آسان برای رهایی از بهانه های فقدان هوش را یاد بگیرید بر مشکل سن غلبه کنید، «خیلی پیر» یا «خیلی جوان» بودن، بهانه های مربوط به نداشتن شانس را به کنار نهید و اقبال نیک را به سوی خود بکشانید از تکنیک اقدام برای رهایی از ترس و ایجاد اطمینان استفاده کنید.

حافظه ی خود را به گونه ای به کار گیرید که میزان اطمینان تان را افزایش دهد. بر ترس خود از دیگران غلبه کنید.

با گوش سپردن به ندای وجدان، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

با اعتماد به نفس عمل کنید تا بتوانید با اعتماد به نفس بیندیشید.

روش های پنجگانه ی غلبه بر ترس را به کار ببندید.

دریابید که میزان موفقیت شما با وسعت تفکرتان نسبت مستقیم دارد.

ابعاد حقیقی خود را بسنجید و ارزش های خود را بشناسید. بزرگ بیندیشید.

با یاری این چهار مرحله ی خاص دامنه ی بزرگ اندیشی خود را بگسترانید.

با تجسم ایده آل های خود، اندیشه ی خود را گسترش دهید. برای مردم و خودتان و هر آنچه وجود دارد ارزش قائل شوید.

به حرفهای خود به شکلی «بزرگ اندیشانه» بنگرید. ذهن خود را با مسائلی فراتر از امور جزئی مشغول کنید و روی مسائل مهم تمرکز داشته باشید.

*** خريد کتاب جادوی فکر بزرگ اثر شوارتز با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
3107

مشخصات

عنوان کتاب
جادوی فکر بزرگ
نویسنده
دیوید جوزف شوارتز
مترجم
ژنا بخت آور
ناشر
فیروزه
تعداد صفحات
308
وزن
363گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
50
قطع
رقعی
شابک
9789649048505
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
اگر قصد انتخاب 10 تا کتاب موفقیت داشته باشم یکی از اونها حتما کتاب جادوی فکر بزرگ

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
کتاب ارتباط بدون خشونت ترجمه کامران رحیمیان کتاب ارتباط بدون خشونت ترجمه کامران رحیمیان
پیشنهاد ویژه محدود
اختران
45,600 تومان 48,000 تومان
‎−5%
کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است. ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات...
خرید کتاب عبارت پنجم جو ویتالی قیمت با تخفیف و خلاصه معرفی کتاب خرید کتاب عبارت پنجم جو ویتالی قیمت با تخفیف و خلاصه معرفی کتاب
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
36,100 تومان 38,000 تومان
‎−5%
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم)
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
47,700 تومان 53,000 تومان
‎−10%
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟)
پیشنهاد ویژه محدود
الماس پارسیان
94,050 تومان 99,000 تومان
‎−5%
کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است. هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به...
خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
هیرمند
56,050 تومان 59,000 تومان
‎−5%
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پردیس آباریس
90,250 تومان 95,000 تومان
‎−5%
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
خرید کتاب معجزه گر خاموش اثر رضا حیات الغیب قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب معجزه گر خاموش اثر رضا حیات الغیب قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
سخنوران
141,550 تومان 149,000 تومان
‎−5%
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش...
خرید کتاب 365 گام تا موفقیت تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ با تخفیف خرید کتاب 365 گام تا موفقیت تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پل
52,250 تومان 55,000 تومان
‎−5%
کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است. کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم