دفترچه یادداشت قرمز

کتاب «دفترچه یادداشت قرمز» اثر «آنتوان لورن» نویسنده فرانسوی کتابی است در مورد پیرمردی کتابفروش که روزی کتابی پیدا می کند. این کتاب توسط «شکیبا محب علی» ترجمه و توسط انتشارات هیرمند به چاپ رسیده است.

با ما در بوکالا با قسمتی از کتاب دفترچه یادداشت قرمز همراه باشید.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
17,100 تومان 18,000 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
52788
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,296,000 تومان
کشکول مس و خاتم کاری با ارتفاع 25 سانتی متر یکی از تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. این محصول یکی از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. از ویژگی های این...
صنایع دستی آقاجانی
450,000 تومان
گلدان صراحی مس و خاتم تولید صنایع دستی آقاجانی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود. در ساخت این گلدان خاتم کاری شده از بهترین مواد اولیه استفاده شده و توسط مشهورترین اساتید ساخته و...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
توضیحات

قسمتی از کتاب دفترچه یادداشت قرمز

در قسمتی از کتاب دفترچه یادداشت قرمز می خوانیم:

تاکسی او را نبش بولوار، تقریبا پنجاه متری خانه اش پیاده کرد. خیابان از نور نارنجی رنگ چراغ هایی که به ساختمان ها می تابیدند روشن بود: با این حال مضطرب بود؛ مثل شب هایی که دیروقت به خانه برمی گشت. پشت سرش را نگاه کرد، اما کسی نبود. نور هتل روبه رو، بخشی از پیاده رو را روشن کرده بود، درست بین دو درختچه ی گلدانی که دو طرف در ورودی قرار داشتند. جلوی در خانه ایستاد، زیپ کیفش را باز کرد، تا کلیدهایش را پیدا کند. بعد همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد... ناگهان دستی آمد و بند کیفش را گرفت، دستی که معلوم نبود به یکباره از کجا آمد.

 دست مردی با موهای تیره که کت چرمی به تن داشت. در کسری از ثانیه رگهایش از ترس آکنده شد و سیلی از ترس را در قلبش فرو ریخت.

 ناخودآگاه کیفش را چسبید. مرد کیف را بیشتر کشید و وقتی دید او مقاومت می کند، دستش را روی صورت او گذاشت و به عقب، سمت چارچوب فلزی در هل داد.

 زن غرق در بهت، تلو تلو خورد؛ ستاره های درخشان آسمان را مثل کرم های شب تابی می دید که بال بال می زنند. دردی قفسه ی سینه اش را فرا گرفت و کیف را رها کرد. مرد لبخندی زد، بند کیف در هوا تاب خورد و مرد گریخت.

 به در تکیه داد و به مرد که در تاریکی شب ناپدید می شد نگاه کرد.

 به سختی نفس می کشید، گلویش می سوخت، دهانش خشک شده بود، اما بطری آب در کیفش بود.

 دستش را دراز کرد و کد ورود را وارد کرد، با بدنش در را هل داده و وارد شد.

در شیشه ای و آهنی سیاه، مرزی امن بین او و دنیای بیرون ایجاد کرد. با احتیاط روی پله های مرمری راهرو نشست و چشم هایش را بست. منتظر بود ذهنش آرام شود و دوباره روال طبیعی را از سر بگیرد. مثل علائم ایمنی در یک هواپیما که به تدریج قطع می شوند، چراغ های هشداری که در سرش چشمک می زدند: «به من حمله شده، من می میرم، کیفم رو دزدیدن، صدمه ندیدم، زنده ام» یکی پس از دیگری محو می شدند.

 به صندوق های نامه نگاه کرد، و روی صندوقی که اسم و شماره طبقه اش روی آن بود خیره شد، طبقه ی پنجم، سمت چپ، اما از آن جایی که ساعت 2 صبح بود و کلید نداشت، فهمید که قرار نیست در آپارتمان سمت چپ طبقه ی پنجم به روی او باز شود.

این فکر در ذهنش شکل گرفت: «من نمی تونم برم تو خونم، کیفم رو دزدیدن. رفت که رفت...». گویا بخشی از وجود او به شکل بی رحمانه ای جدا شده بود. اطرافش را نگاه کرد، انگار دلش می خواست کیفش ناگهان ظاهر شود و آن صحنه ای که اتفاق افتاده بود، توهم باشد. اما بدون شک، دیگر کیفی در کار نبود و تا الان دیگر چندین خیابان از او دور شده بود؛ کیف داشت روی دست مردی که می دوید به این طرف و آن طرف تاب می خورد، مرد، آن را باز کرده، کلیدها، کارت شناسایی و خاطراتش را در آن پیدا می کند.

*** خريد کتاب دفترچه یادداشت قرمز ***

تمام زندگی اش را احساس کرد اشکاهایش دارد سرازیر می شود. دست هایش هنوز از ترس، درماندگی و عصبانیت می لرزیدند و کاری از او ساخته نبود. درد پشت سرش ناگهان شدیدتر شد. دستش را بلند کرد و به جایی که صدمه دیده بود دست زد، فهمید دارد خونریزی می کند، اما دستمال کاغذی هایش توی کیفش بود.

 ساعت 1:58 صبح بود این وقت شب نمی توانست در هیچ کدام از همسایه ها را بزند.

حتی نمی توانست مزاحم مرد مهربانی بشود که تازگی ها به طبقه دوم اسباب کشی کرده بود و در زمینه داستان های مصور کار می کرد؛ اسمش را به خاطر نمی آورد. رفتن به هتل تنها راه ممکن بود. چراغ راهرو خاموش شد؛ دنبال کلید برق گشت. وقتی روشنایی دوباره برگشت، احساس سرگیجه کرد و برای حفظ تعادل به دیوار تکیه داد. باید خودش را جمع و جور می کرد و به هتل می رفت و شب را سپری می کرد. باید توضیح می داد آن طرف خیابان زندگی می کند، و روز بعد هزینه ی هتل را خواهد پرداخت. امیدوار بود که مسئول شب قبول کند، چون گزینه ی دیگری وجود نداشت.

 در سنگین ورودی ساختمان را باز کرد و ناگهان به لرزه افتاد. نه از سرما، بلکه به خاطر هاله ی مبهمی از ترس، انگار ساختمان های صف کشیده در خیابان، آنچه را اتفاق افتاده بود در خود فرو برده بودند و هر لحظه ممکن بود آن مرد دوباره از پشت یک دیوار بیرون بیاید.

لور اطراف را نگاه کرد. خیابان خالی بود. بدون شک مرد برنمی گشت؛ اما برای او سخت بود که جلوی ترسش را بگیرد و در ساعت 2 صبح، تشخیص معقول یا غیرمعقول بودن حسی که داشت هم برایش سخت بود. از خیابان رد شد و به طرف هتل رفت.

به طور غریزی می خواست کیفش را نزدیک بدنش نگه دارد، اما به یکباره یادش آمد که کیفی در کار نیست؛ جز فضایی خالی بین پهلو و ساعدش. قدم در محوطه ی روشن زیر سایبان هتل گذاشت و در، اتوماتیک باز شد.

 مرد مو جوگندمی پشت میز با ورود او سرش را بلند کرد.

 مرد قبول کرد که او در هتل بماند، کمی مردد بود، اما وقتی لور دستبند طلایش را برای گرو گذاشتن در می آورد دستش را به نشانه ی تسلیم بالا آورد و پذیرفت. زن جوان علناً ناراحت و پریشان بود و معلوم بود راست می گوید. شخصیت قابل اعتمادی به نظر می رسید و مرد در ذهن خود، احتمال برگشت او و پرداخت صورت حساب را صدی نود تخمین زد، لور اسم و آدرسش را نوشت، از این گذشته، در طول پنجاه سال گذشته آنقدر با مبالغ بالا، سر هتل را کلاه گذاشته بودند که هزینه ی یک شب اقامت یک زن تنها که می گفت در آپارتمان رو به رو زندگی می کند در آن گم بود.

 می توانست به دوستانش که سر شب را در خانه ی آنها گذرانده بود تلفن بزند؛ اما شماره ی آن ها در گوشی اش بود. از وقتی موبایل آمده بود، تنها شماره هایی که لور حفظ بود، شماره ی خانه و محل کارش بود و بس.

مسئول پذیرش به او پیشنهاد داد به کلید ساز زنگ بزند، اما این هم غیرممکن بود. دسته چک لور تمام شده بود و سفارش یک دسته چک جدید زمان بر بود. حداقل تا اوایل هفته ی دیگر طول می کشید که آن را تحویل بگیرد. علاوه بر این، کارت اعتباری اش و چهل یورو پول نقدی که داشت داخل کیف پولش بودند. هیچ راهی برای پرداخت پول نداشت.

جالب است که در چنین موقعیت هایی، چطور جزئیات کوچکی که تا یک ساعت پیش بی اهمیت به نظر می آمدند، ناگهان علیه آدم دست به دست هم می دهند. لور به دنبال مرد وارد آسانسور شد و بعد در طول راهرو تا اتاق ۵۲ رفتند. اتاق رو به خیابان بود. مرد چراغ را روشن کرد و پس از نشان دادن حمام و دستشویی، کلید را به لور تحویل داد.

لور تشکر کرد، و یک بار دیگر قول داد که روز بعد، در اولین فرصت برگردد و پول را پرداخت کند، مسئول پذیرش لبخند دوستانه ای زد، در حالی که از شنیدن این حرف برای پنجمین بار کمی خسته شده بود: «به شما اعتماد دارم، مادمازل، شب خوش!»

*** خريد کتاب دفترچه یادداشت قرمز ***

لور به طرف پنجره رفت و پرده های توری را کنار زد. خانه اش از آن جا پیدا بود، چراغ اتاق نشیمن را روشن گذاشته بود، یک صندلی جلوی پنجره ی نیمه باز بود؛ طوری که بلفیگور بتواند بیرون را نگاه کند، دیدن آپارتمانش از این جا برایش خیلی عجیب بود. انتظار داشت خودش را داخل اتاق ببیند؛ پنجره را باز کرد.

آهسته صدا کرد: «بلفیگور، بلفیگور» صدای بوس مانند آرامی از خودش درآورد، همان صدایی که همه ی کسانی که گربه دارند، بلدند.

چند لحظه بعد، یک سایه ی سیاه روی صندلی پرید و دوتا چشم زرد، با تعجب به او زل زدند. آخر چطور ممکن بود صاحب او آن طرف خیابان باشد نه داخل خانه؟

شانه بالا انداخت و به او گفت: «درست شنیدی، من اینجام،»

کمی برای بلفیگور دست تکان داد و تصمیم گرفت کم کم به رختخواب برود. داخل دستشویی، یک جعبه دستمال کاغذی پیدا کرد تا با کمی آب، زخم سرش را تمیز کند. همین که خم شد دوباره سرش گیج رفت، اما حداقل به نظر می رسید خونریزی سرش بند آمده، یک حوله برداشت و روی بالش پهن کرد. بعد لباسش را درآورد و دراز کشید.

مدام صحنه ی حمله در ذهنش مرور می شد؛ نمی توانست جلوی آن را بگیرد. اتفاقی که تنها چند ثانیه طول کشیده بود حالا داشت تبدیل به یک صحنه ی حرکت آهسته می شد، طولانی تر و آرام تر از صحنه های ساختگی در فیلم ها، بیشتر شبیه بدلکاری ها در صحنه های ساختگی تصادفات ماشین و مستندات علمی بود. داخل ماشین را می بینید، شیشه ی جلو میترکد، سر بدلها به نرمی به سمت جلو می رود، ایربگها مثل آدامس باد می شوند و بدیهی فلزی به آرامی مچاله می شود؛ انگار بادی گرم آن را موج دار می کند...

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
52788

مشخصات

نویسنده
آنتوان لورن
مترجم
شکیبا محب علی
ناشر
هیرمند
تعداد صفحات
157
وزن
162گرم
شابک
9789644084065
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
خرید کتاب وقتی نیچه گریست ترجمه سپیده حبیب قیمت با تخفیف خرید کتاب وقتی نیچه گریست ترجمه سپیده حبیب قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
قطره
76,000 تومان 80,000 تومان
‎−5%
کتاب وقتی نیچه گریست اثر اروین یالوم ترجمه سپیده حبیب به کوشش نشر قطره چاپ و منتشر شده است. کتاب وقتی نیچه گریست آمیزه ای است از واقعیت و خیال، جلوه ای از عشق، تقدیر و اراده در وینِ خردگرایِ سده یِ نوزدهم و...
خرید کتاب چشمان تاریکی دین کونتز قیمت با تخفیف خرید کتاب چشمان تاریکی دین کونتز قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
نیستان
50,350 تومان 53,000 تومان
‎−5%
رمان چشمان تاریکی نوشته ی دین کونتز توسط خانم ناهید هاشمیان ترجمه و به کوشش نشر نیستان چاپ و منتشر شده است. در بخشی از رمان چشمان تاریکی دین کونتز می خوانیم: باید به ۲۰ ماه قبل برگردیم. موقعی که یک دانشمند...
خرید کتاب یکی نبود عاطفه منجزی قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب خرید کتاب یکی نبود عاطفه منجزی قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب
پیشنهاد ویژه محدود
سخن
166,250 تومان 175,000 تومان
‎−5%
رمان یکی نبود (2 جلدی) نوشته ی عاطفه منجزی به کوشش انتشارات سخن چاپ و منتشر شده است. همه وجودش بی دریغ کسی را می طلبید تا برای همه ی عمر زنجیدگی های جان خسته اش را در کنار او به فراموشی بسپارد. کسی که به وقتش بتواند...
خرید کتاب شب چراغ (2جلدی) اثر عاطفه منجزی و بهارلویی قیمت با تخفیف خرید کتاب شب چراغ (2جلدی) اثر عاطفه منجزی و بهارلویی قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
سخن
166,250 تومان 175,000 تومان
‎−5%
رمان شب چراغ (2جلدی) اثری است با همکاری عاطفه منجزی و م بهارلویی و به کوشش انتشارات سخن چاپ و منتشر شده است. خودش هم نمی دانست قصد کرده انتقام چه چیز را از سوگل بگیرد...انتقام تقاضایی که برای طرزنامیدنش توسط او...
خرید کتاب گناهکار (2جلدی)  فرشته تات شهدوست قیمت با تخفیف خرید کتاب گناهکار (2جلدی)  فرشته تات شهدوست قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
یوپا
209,000 تومان 220,000 تومان
‎−5%
رمان گناهکار (2جلدی) نوشته ی فرشته تات شهدوست به کوشش انتشارات یوپا چاپ و منتشر شده است. غرور، تعصب و گناه داستانی می سازند که فضای سیاه و سفیدش در برگیرنده ی لحظاتی تکان دهنده است که هم تن را به لرزه می...
مجنون تر از فرهاد (2جلدی) مجنون تر از فرهاد (2جلدی)
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
228,000 تومان 240,000 تومان
‎−5%
رمان مجنون تر از فرهاد (2جلدی) نوشته ی م بهارلویی به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است. بالاخره اشکم سرازیر شد. سرم را بلند کردم و گفتم: تو اگه بری، من بعد تو یه مرده می شم. مرده ای که تنها تفاوتش با...
خرید کتاب این یک فرشته است محدثه رجبی قیمت با تخفیف و خلاصه رمان خرید کتاب این یک فرشته است محدثه رجبی قیمت با تخفیف و خلاصه رمان
پیشنهاد ویژه محدود
یوپا
76,000 تومان 80,000 تومان
‎−5%
کتاب این یک فرشته است (براساس سرگذشت واقعی ملیکا کانطوری) نوشته ی محدثه رجبی توسط انتشارات یوپا چاپ و منتشر شده است. کتاب این یک فرشته است داستان دخترانگی های بی پایانی است که با تلخ ترین حالت ممکن پایان یافته...
خرید کتاب پول و زندگی امیل زولا نشر نگاه قیمت با تخفیف خرید کتاب پول و زندگی امیل زولا نشر نگاه قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
نگاه
87,875 تومان 92,500 تومان
‎−5%
کتاب پول و زندگی نوشته ی امیل زولا توسط علی اکبر معصوم بیگی ترجمه و به کوشش نشر نگاه چاپ و منتشر شده است. پول، هجدهمین رمان از سلسله داستان های مشهور روگند ماکار، به توصیف محافل سفته بازان، سوداگران و بورس بازان...
خرید کتاب درمان شوپنهاور سپیده حبیب نشر قطره قیمت با تخفیف خرید کتاب درمان شوپنهاور سپیده حبیب نشر قطره قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
قطره
80,750 تومان 85,000 تومان
‎−5%
کتاب درمان شوپنهاور نوشته اروین یالوم توسط خانم سپیده حبیب ترجمه و به کوشش نشر قطره چاپ و منتشر شده است. اروین یالوم در کتاب درمان شوپنهاور تصور می کند فیلسوف معاصری به نام فیلیپ که فردی منزوی و به نوعی رونوشت...
خرید رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی قیمت با تخفیف خرید رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
شادان
47,500 تومان 50,000 تومان
‎−5%
رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی یکی از بهترین نویسندگان رمان های ایرانی به کوشش انتشارات شادان چاپ و منتشر شده است. امروز که به تمامی آن سالها نگاه می کنم می بینم زندگی نسل ما، تاریخ این دیار است و به راستی هرکدام عمری...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم