زبان بدن (راهنمای جامع خواندن افکار دیگران از روی حرکات بدن)

کتاب زبان بدن اثر آلن پیز و باربارا پیز با ترجمه خانم مریم شفقی و توسط نشر خلاق به چاپ رسیده است.

چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
وقتی اولین بار اصطلاح «زبان بدن» در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

شما را به مطالعه ی معرفی کتاب زبان بدن در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
87,875 تومان 92,500 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
35091
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,296,000 تومان
کشکول مس و خاتم کاری با ارتفاع 25 سانتی متر یکی از تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. این محصول یکی از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. از ویژگی های این...
صنایع دستی آقاجانی
450,000 تومان
گلدان صراحی مس و خاتم تولید صنایع دستی آقاجانی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود. در ساخت این گلدان خاتم کاری شده از بهترین مواد اولیه استفاده شده و توسط مشهورترین اساتید ساخته و...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
توضیحات

معرفی کتاب زبان بدن اثر آلن و باربارا پیز

زبان بدن چگونه با مشاهده ی حرکات دیگران به افکارشان راه یابیم؟
آلن پیز مدیرعامل یک شرکت مشاوره مدیریت در سیدنی استرالیا است. او به تهیه و تولید کتاب ها، فیلمها و نوار کاست هایی می پردازد که سازمانهای بی شماری در سراسر جهان از آن ها استفاده می کنند تا مهارت های ارتباطی را به کارکنان خود تعلیم دهند. او پیش از نگارش زبان بدن، ده سال به مطالعه، مصاحبه و پژوهش پرداخته است.

پیشگفتار
وقتی اولین بار اصطلاح زبان بدن در سال ۱۹۷۱ در همایشی به گوشم خورد، آن قدر ذوق زده شدم که همان موقع تصمیم گرفتم مطالب بیشتری درباره اش فرا بگیرم. سخنران از برخی پژوهش های پروفسور ری بردوستیل در دانشگاه لوئیس ویل برایمان گفت که طبق آن ها بیشتر تعاملات انسانی با استفاده از حرکات، قيافه ها، طرز قرار گرفتن ها و فاصله ها صورت می پذیرند.

آن زمان، چند سال سابقه در فروشندگی داشتم و دوره های سخت و طولانی بسیاری را در فنون فروش گذرانده بودم، اما در هیچ کدام از آن ها حتی یک بار هم از جنبه های ارتباط غیرکلامی سخنی به میان نیامده بود.

طی بررسی هایم مشخص شد که اطلاعات کمی درباره ی زبان بدن وجود دارد و گرچه در برخی کتابخانه ها و دانشگاه ها مکتوباتی به چشم می خورد، بیشترشان مجموعه ای محدود از فرضیات افرادی بود که تجربه ای عملی درباره ی نحوه ی رفتار با دیگران نداشتند و اگر هم داشتند تجربه ای جزئی بیش نبود. منظورم این نیست که تلاش آنها اهمیتی نداشته است؛ فقط آنکه کارشان آن قدر فنی بوده که فردی نامتخصص مانند من نمیتوانست به صورت کاربردی از آن استفاده کند. در کتاب حاضر، خلاصه ای از مطالعات پیشگامان علوم رفتاری را نیز آورده ام و آنها را با تحقیقات مشابه صورت گرفته در علومی نظیر جامعه شناسی، مردم شناسی، جانورشناسی، آموزش، روان پزشکی، مشاوره ی خانواده، مذاکره و فروش حرفه ای تلفیق کرده ام.

*** خرید کتاب زبان بدن ***

کتاب زبان بدن همچنین تجربیاتی از فیلم ها و نوارهای ویدئویی بی شمار خودم و دیگران در سراسر استرالیا و جهان را در برمی گیرد. به علاوه، به بیان برخی از تجربیاتم طی پانزده سال گذشته از رویارویی با هزاران نفر حین مصاحبه، استخدام، تعلیم، مدیریت و فروشندگی نیز پرداخته ام.

این کتاب به هیچ وجه در حیطه ی زبان بدن حرف آخر را نمی زند و نیز هیچ یک از فرمولهای معجزه آسایی را در برنمی گیرد که در برخی کتاب های موجود در کتاب فروشی ها تضمین می شود، بلکه هدفش آگاه ساختن بیشتر خواننده از نشانه های غیرکلامی خود و آشکار کردن چگونگی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر با استفاده از این واسطه است.

گرچه حرکات کمی هستند که برخی افراد به طور مستقل و جداگانه آن را انجام می دهند، کتاب زبان بدن هرکدام از اجزای حرکت و زبان بدن را به طور مجزا بررسی می کند، به همین سبب سعی کرده ام تا از ساده کردن بیش از حد موضوع اجتناب کنم. به هرحال ارتباط غیرکلامی فرایندی پیچیده است که افراد، واژگان، زیرو بمي صدا و حرکات بدن بر آن مؤثرند.

همیشه افرادی هستند که دست هایشان را با وحشت بالا می آورند و ادعا می کنند که مطالعه ی زبان بدن فقط روشی دیگر است که علم به وسیله ی آن می تواند با راه یافتن به اسرار و افکار دیگران در جهت استثمار و سلطه گری به کار گرفته شود. کتاب حاضر به دنبال آن است که به خواننده بینشی گسترده تر برای ارتباط با دیگران ببخشد؛ به گونه ای که شاید دیگران و در نتیجه خود را بهتر درک کند. فهم چگونگی عملکرد یک مسئله، زندگی با آن را ساده تر می کند، حال آنکه ناآگاهی از آن ترس و خرافه را گسترش می دهد و دید ما را به یکدیگر نقادانه تر می کند. کسی که به تماشای پرنده ها می نشیند، این کار را بدین منظور نمی کند که بتواند آنها را سرنگون کند و آنها را نشان افتخار خود سازد؛ و البته که کسب دانش و مهارت در ارتباط غیرکلامی برای این است که رویارویی با دیگران را به تجربه ای شورانگیز تبدیل کند.

کتاب زبان بدن در ابتدا راهنمایی مؤثر برای کارکنان و مدیران فروش و مدیران اجرایی در نظر گرفته شده بود، اما طی ده سالی که صرف پژوهش و گردآوری اش شد، به گونه ای بسط یافت که هر کسی بدون توجه به پیشینه یا موقعیتش در زندگی می تواند آن را به کار گیرد تا پیچیده ترین رویدادهای زندگی، ارتباط چهره به چهره با دیگران را بفهمد.

*** خرید کتاب زبان بدن با تخفیف ***

خلاصه قسمتی از کتاب زبان بدن

1- چهارچوبی برای ادراک

از اواخر قرن بیستم شاهد ضرورت حضوری متفاوت از کارشناس اجتماعی، کارشناس غیرکلامی، هستیم. درست همان گونه که تماشاگری از تماشای پرندگان لذت می برد، به همان میزان نیز یک کارشناس غیرکلامی از تماشای نشانه های غیرکلامی انسان ها به وجد می آید. کارشناس غیرکلامی در مراودات اجتماعی، در ساحل، تلویزیون، محل کار یا هر جای دیگری که انسان ها به ارتباط متقابل می پردازند، به تماشا می نشیند. او دانشجوی علوم رفتاری است که می خواهد رفتارهای انسان های همتای خود را فرا بگیرد، به گونه ای که شاید در نهایت درباره ی خود و چگونگی ارتقای روابطش با دیگران چیزهای بیشتری بیاموزد.

به نظر تقریبا باورکردنی نیست که با گذشت میلیون ها سال یا بیشتر از تكامل بشر، جنبه های غیرکلامی ارتباط در هر مقیاسی فقط از دهه ی ۱۹۶۰ به بعد فعالانه مورد مطالعه قرار گرفته است و عموم مردم نیز فقط از وقتی ژولیوس فاصمت کتابی درباره ی زبان بدن در سال ۱۹۷۰ منتشر کرد، از آن آگاهی یافته اند که خلاصه ای بود از تلاش کارشناسان علوم رفتاری در زمینه ی ارتباط غیرکلامی تا آن زمان با وجود این، امروزه نیز بیشتر مردم هنوز از وجود زبان بدن بیخبرند، چه برسد به اهمیت آن در زندگی هایشان.

چارلی چاپلین و بسیاری از هنرپیشگان فیلم های صامت، پیشگامان مهارت های ارتباط غیرکلامی بودند؛ آنها تنها وسیله ی ارتباط موجود در صحنه بودند. هر کدام از بازیگران بر مینای توانایی استفاده از حرکات و علامت های بدن برای برقراری ارتباط مؤثر به خوبه یا بد طبقه بندی می شدند. وقتی فیلم های ناطق به ظهور رسيدند و تأکید کمتری بر جنبه های غیرکلامی بازی شد، بسیاری از بازیگران فیلم های صامت کم کم به دالان گمنامی رانده شدند و بازیگران ماهر کلامی ظهور کردند.

تا زمانی که مطالعه ی فنی زبان بدن ادامه دارد. شاید مؤثرین تلاش پیش از قرن بیستم کتاب اظهار عواطف در انسان و حیوانات از چارلز داروین باشد که در ۱۸۷۲ منتشر شد. مطالعات امروزی حالات چهره و زبان بدن نیز از همین جا ریشه می گیرد و از آن زمان تاکنون، پژوهشگران حدود یک میلیون علامت و نشانه ی غیرکلامی را ملاحظه و به ثبت رسانده اند. آلبرت مهرابیان پی برد کل تأثیر یک پیام حدود ۷ درصد کلامی (فقط واژگان)، ۳۸ درصد صوتی (شامل زیروبمی صدا، آهنگ و دیگر صداها) و ۵۵ درصد غیرکلامی است، پروفسور پردويستل نیز ارزیابی هایی مشابه از میزان ارتباط غیرکلامی میان انسان ها داشته است. او تخمین زده است که انسانی معمولی در واقع روزانه به طورکلی ده تا یازده دقیقه به بیان واژگان می پردازد و جمله ای معمولی فقط حدود ۵/ ۲ ثانیه طول می کشد. او نیز مانند مهرابیان دریافت بخش کلامی مکالمه ای چهره به چهره کمتر از ۳۵ درصد است و بیش از ۶۵ درصد ارتباط به صورت غیرکلامی انجام می گیرد.

بیشتر پژوهشگران عموما معتقدند بخش کلامی در اصل برای انتقال اطلاعات به کار می رود، حال آنکه از بخش غیرکلامی برای مذاکره ی رویکردهای میان فردی استفاده می شود و در برخی موارد همچون جایگزینی برای پیام های کلامی کاربرد دارد. برای مثال، فردی می تواند «نگاهی نافذ» به دیگری بیندازد؛ با این کار بدون آنکه چیزی بگوید، پیامی بسیار واضح را به طرف مقابل منتقل خواهد کرد.

واژگان و حركات، بدون در نظر گرفتن فرهنگ، به گونه ای قابل پیش بینی توأم می شوند که بردویستل می گوید فرد خوب تعلیم دیده باید قادر باشد با گوش سپردن به صدای یک نفر بگوید او در حال انجام دادن چه حرکتی است. به روشی مشابه بردویستل آموخت چگونه با تماشای حرکات یک فرد بگوید که او داشت به چه زبانی صحبت می کرد برای خیلی ها پذیرش این دشوار است که انسان ها هنوز هم از نظر زیست شناختی حیوان اند. نژادهای بشری گونه ای از نخستی هستند؛ بزرگ میمون های بدون مویی که آموخته اند روی دو پا راه بروند و مغز زیرک و پیشرفته ای دارند. ما هم مانند سایر گونه ها تحت الشعاع قوانین زیست شناختی هستیم که رفتارها، واکنش ها، زبان بدن و حرکات ما را هدایت می کنند؛ موضوع مبهوت کننده این است که حیوان انسانی به ندرت می داند که ممکن است حین بازگویی داستانی، وضعیت، حالات و حرکات او می تواند داستانی دیگر را برملا سازد.

ژرف نگری، درون یابی و گمانه ها

از نظر فنی، هر بار که کسی را «ژرف نگر» یا «درون یاب» می نامیم، در واقع، به توانایی او در فهم نشانه های غیرکلامی دیگران و مقایسه ی این نشانه ها با علائم کلامی اشاره می کنیم. به عبارت دیگر، وقتی می گوییم «احساس» یا «حس درونی»مان این است که شخصی به ما دروغ گفته است، در واقع، منظورمان این است که زبان بدن و کلام او با هم منطبق نیستند؛ این همان چیزی است که سخنرانان آن را آگاهی شنوندگان می نامند. برای مثال، اگر شنوندگان نشسته باشند و با چانه های افتاده و دست به سینه به صندلی شان تکیه کرده باشند.، یکه سخنران «ژرف نگر» به این گمان یا حس می رسد که منظورش خوب بیان نمی شود و احتمالا پی می برد که برای درگیر کردن شنوندگان باید رویکردی متفاوت را برگزیند. همین طور سخنرانی که «ژرفنگر» نباشد با بی توجهی مرتکب اشتباه خواهد شد.

به طور کلی، زن ها از مردها ژرف نگرتر هستند و این حقیقت موجب طلوع چیزی شده است که اغلب از آن با عنوان «شم زنانه» یاد می شود. زن ها از قدرتی درونی برای تشخيص و رمزگشایی علائم غیرکلامی برخوردارند، درست به همان میزان که چشمی بیخطا برای دیدن جزئیات و ظرایف دارند؛ به همین خاطر است که شوهران کمی می توانند به همسرانشان دروغ بگویند و از آن قِسِر در بروند و نیز به همین دلیل است که در مقابل، اکثر آنها می توانند بدون آنکه همسرانشان متوجه شوند، آنها را فریب دهند...

*** خرید کتاب زبان بدن الن پیز ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
35091

مشخصات

عنوان کتاب
زبان بدن
نویسنده
آلن پیز و باربارا پیز
مترجم
مریم شفقی
ناشر
خلاق
تعداد صفحات
308
وزن
426
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
20
قطع
وزیری
جلد
شمیز
شابک
9786005920604
مشخصات تکمیلی
(زبان ایما و اشاره)
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
با این کتاب میتونین از تکنیک های خواندن زبان بدن باخبر بشین که توی زندگی و مخصوص فروش و بازاریابی بسیار ارزشمنده

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
کتاب ارتباط بدون خشونت ترجمه کامران رحیمیان کتاب ارتباط بدون خشونت ترجمه کامران رحیمیان
پیشنهاد ویژه محدود
اختران
45,600 تومان 48,000 تومان
‎−5%
کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است. ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات...
خرید کتاب عبارت پنجم جو ویتالی قیمت با تخفیف و خلاصه معرفی کتاب خرید کتاب عبارت پنجم جو ویتالی قیمت با تخفیف و خلاصه معرفی کتاب
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
36,100 تومان 38,000 تومان
‎−5%
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم)
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
47,700 تومان 53,000 تومان
‎−10%
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟)
پیشنهاد ویژه محدود
الماس پارسیان
94,050 تومان 99,000 تومان
‎−5%
کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است. هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به...
خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
هیرمند
56,050 تومان 59,000 تومان
‎−5%
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف خرید کتاب اکنون میتوانم به وضوح ببینم وین دایر قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پردیس آباریس
90,250 تومان 95,000 تومان
‎−5%
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
خرید کتاب معجزه گر خاموش اثر رضا حیات الغیب قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب معجزه گر خاموش اثر رضا حیات الغیب قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
سخنوران
141,550 تومان 149,000 تومان
‎−5%
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش...
خرید کتاب 365 گام تا موفقیت تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ با تخفیف خرید کتاب 365 گام تا موفقیت تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پل
52,250 تومان 55,000 تومان
‎−5%
کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است. کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم