عشق ویرانگر

کتاب عشق ویرانگر نوشته ی دکتر براد جانسون و دکتر کلی موری یک کتاب ضروری برای هرکسی که روابط سالم می خواهد و کتابی که برای کتابخانه هر پزشکی لازم است با جزئیات دقیق، پیچیده و نکته سنج، و در عین حال برای خواندن روان. یک منبع بسیار با ارزش برای کسانی که در رابطه با افراد مبتلا به بیماری شخصیتی به سرمی برند. وسیله ای عالی برای پزشکان، اعضای خانواده، دوستان، همسران، شریک های عشقی یا افرادی که بیماری شخصیتی دارند. کتاب عشق ویرانگر توسط محسن صدوق ترجمه و انتشارات کتیبه پارسی چاپ و منتشر کرده است.

با معرفی و قسمتی از کتاب عشق ویرانگر در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا با ما همراه شوید.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
56,050 تومان 59,000 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
45456
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,296,000 تومان
کشکول مس و خاتم کاری با ارتفاع 25 سانتی متر یکی از تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. این محصول یکی از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. از ویژگی های این...
صنایع دستی آقاجانی
450,000 تومان
گلدان صراحی مس و خاتم تولید صنایع دستی آقاجانی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود. در ساخت این گلدان خاتم کاری شده از بهترین مواد اولیه استفاده شده و توسط مشهورترین اساتید ساخته و...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
توضیحات

معرفی کتاب عشق ویرانگر

نویسندگان صاحب نظر «کتاب عشق ویرانگر»، در پی سال ها تجربه درمانگری در محیط های تنش زا همچون سازمان های نظامی امریکا، موفق به شناخت اختلال های شخصیت تهدیدکننده سلامت خانواده ها شده، با دسته بندی آنها در ۱۲ گروه، راهنمایی بسیار ارزشمند در اختیار عموم مردم، به ویژه درمانگران و زوج های درگیر، قرار داده اند که امید است با ترجمه شیوا و رسای مترجمان سخت کوش آن و با یاری همه علاقمندان به سلامت روانی خانواده ها و نیز اساتید فن، بتواند در پیشگیری از پرخاش ها و چالش های زیان بار خانوادگی نقشی مؤثر ایفا کند.

از سوی دیگر، نویسندگان فرهیخته کتاب عشق ویرانگر، در پی معرفی هر کدام از اختلال های شخصیتی، سعی کرده اند علل گرایش افراد مختلف به هر کدام از این اختلال ها را نیز تحت عنوان چرا شما همیشه جذب این گونه افراد می شوید بررسی کرده، بسترهای گرایش و عوامل رشد آن را در زندگی پیشین افراد، به ویژه دوران کودکی، واکاوی و ریشه یابی کنند. اما همان طور که خود عبارت عنوان نشان می دهد، مصداق بارز این گونه پرسش ها و مخاطبین واقعی آن، در جوامعی یافت می شوند که از آزادی های بی حد و حصری در زمینه روابط عاطفی و انتخاب همسر برخوردار بوده، اغلب ازدواج های متعددی را تجربه می کنند. بنابراین، هرچند متأسفانه برخی از روان شناسان ما نیز چاره مشکلات فعلی نابسامانی های خانوادگی را در بکارگیری شیوه های صرفا غربی دانسته و ترویج می کنند، اما واقعیت این است که تشویق افراد به اتخاذ این شیوه ها، در جامعه متأثر از مذهب و سنت شرقی، و بدون توجه به بستر نابسامانی ها در کشوری همچون ایران، نه تنها به حل مشکلات منجر نمی گردد، که به یقین موجب افزایش آمار فروپاشی خانواده ها شده، حاصلی جز فساد و فحشای منتج از این جدایی ها در پی نخواهد داشت.

به علاوه، اگر به علل درگیری های خانوادگی در ایران و رشد بی رویه طلاق که آمار آن در بعضی از نقاط کشور، از مرز ۳/ ۱ ازدواج ها نیز گذشته است، نگاهی منصفانه بیفکنیم، خواهیم دید که بخش عمده ای از آنها، علاوه بر سوء مدیریت اجتماعی، ریشه در تقابل فرهنگ ما با فرهنگ هایی دارد که ناگزیر از تعامل با آنها هستیم.

زن ایرانی، متأثر از آزادی های موجود در غرب، خواهان همان استقلال و آزادی ها به علاوه امتیازاتی است که فرهنگ اسلامی ما برای زن قائل شده و او را از تلاش برای تأمین زندگی خانواده معاف کرده است. در حالی که زوج او نیز در شرایط فعلی زندگی، حداقل برای خانواده های تازه تأسیس یافته درمانده از تأمین هزینه، خواهان مشارکت فعال همسرش در تأمین هزینه های زندگی به علاوه تمکین مورد نظر فرهنگ اسلامی و ایرانی از اوست. بنابراین، به نظر می رسد که این ملقمه درهم نیمی از غرب و نیمی از شرق، و تعارض موجود در آن، آغاز درگیری زوج ها در ایران فعلی است. زوج ها در خانواده های غربی، از مسئولیت و اختیاراتی همسان برخوردارند. همپای هم کار می کنند، در تمام مسئولیت های خانوادگی، از قبیل تأمین مسکن و رفاه و آموزش و نگهداری فرزندان به طور مساوی احساس مسئولیت می کنند و در مقابل از اختیارات یکسان نیز برخوردارند. در حالی که این ویژگی ها با آنچه در کشور ما مرسوم است و ریشه در مذهب و سنت ما دارد، کاملا متفاوت است.

حال اگر عدم تفاهم و نبود نشاط در جامعه ایران را نیز که حاصل تنش های اجتماعی موجود است، بر آنچه گفته شد بیافزاییم و آن را با آرامش نسبی حاکم بر جوامع غربی مقایسه کنیم، خواهیم دید که بسیاری از نابسامانی های خانوادگی در ایران متأثر از عواملی بیرون از خانواده است که نقش آنها در تشدید درگیری ها و نابسامانی ها، کمتر از وجود اختلال های شخصیتی نیست. بنابراین، بکارگیری شیوه ای برای درمان مشکلات خانواده در ایران، اگر صرفا مبتنی بر روش های برخاسته از جامعه غربی باشد، نه تنها به حل مسأله کمک نخواهد کرد که به دلیل ناهماهنگی با ساختارهای خانواده در ایران، می تواند به عاملی در تسریع فروپاشی خانواده ها نیز بیانجامد.

امید است خواننده عزیز با توجه به گفتار فوق، در بهره گیری از این کتاب، به ویژه از قسمت های نهایی فصل ها که مربوط به راه حل های مبتنی بر فرهنگ و رسوم جامعه غربی است، نهایت دقت را به کار برده، با مراجعه به مشاورینی که این تفاوت ها را در راه حل های ارائه شده، باور داشته و مدنظر قرار می دهند، خسارت های حاصل از بی توجهی به آنها را به حداقل رسانند.

*** خرید اینترنتی کتاب عشق ویرانگر ***

قسمتی از کتاب عشق ویرانگر

فصل 1: عشق ویرانگر
شناسایی محبوب غیرعادی و برخورد سازنده

اغلب این طور اتفاق می افتد که دختری پسری را ملاقات می کند (یا برعکس) و در همان برخورد اول شیفته زیبایی، فریبندگی و رفتار خوشایند او می گردد، اما به تدریج که رابطه آنها نزدیک و نزدیک تر می شود، مشکلات شخصیتی پسر خودش را به نمایش می گذارد و دختر تازه متوجه عادات و تمایلات ناخوشایندی در پسر می گردد که در برخورد اول متوجه آنها نشده بود:
اینکه محبوب او نیاز دارد که دختر همواره به او توجه داشته باشد، به قدری که دختر توان تحمل آن را ندارد.

• اینکه محبوب او به تدریج شخصیت کنترل گر و شکاک خود را نمایان می سازد.
• اینکه محبوب او فردی منزوی و غیراجتماعی است.
• اینکه محبوب او فردی سودجو و فریب کار است.
• اینکه محبوبش هر لحظه در اضطراب جدایی از او به سر می برد. • اینکه محبوب او فرد خشک، بسیار منضبط و فاقد حس شوخ طبعی است.

آنگاه او به طور روزافزونی در رابطه با محبوب خود احساس ناکامی و ناامنی می کند. احساس می کند تا حدی عقل خود را از دست داده است و از خودش می پرسد: چگونه توانستم در همان برخورد اول عاشق او بشوم؟ چرا همیشه عاشق چنین مردهای عجیب و غریبی می شوم؟ آیا او متوجه است که رفتارش چه تأثیری بر روی من دارد؟ آیا امیدی به تغییر او هست؟

اگر چنین جریانی برای شما آشنا به نظر می رسد، اگر با فردی که رفتارهایش به طور مکرر شما را آزار می دهد، رابطه عاطفی دارید و یا با او زندگی می کنید، به احتمال زیاد فردی را وارد زندگی خود کرده اید که دچار اختلال شخصیت است. همچنین ممکن است در گذشته شما نیز مواردی از این قبیل وجود داشته باشد و این بار دوم یا چندم باشد که شما عاشق فردی منزوی، غیرعادی، خطرناک و یا حتی فردی وابسته می شود. با نگاهی به گذشته خود، احتمالا شما شباهت های هشداردهنده ای را میان افرادی که عاشق آنها شده اید، پیدا می کنید و از خودتان می پرسید که چرا باید به قول معروف از یک سوراخ دو بار یا حتی بیشتر نیز گزیده شوید؟ در فصل سوم ما به این پرسش پاسخ خواهیم داد. در حال حاضر فقط خوب است بدانید که یک فرد دچار اختلال شخصیت، تقریبا همواره فردی غیرعادی و دشوار است که برقراری رابطه عاطفی با او نتیجه خوشایندی دربر نخواهد داشت. ما در بخش های مختلف این کتاب به شما خواهیم گفت چگونه در همان ابتدای آشنایی بتوانید به سلامت یا اختلال شخصیت محبوب احتمالی خود پی ببرید.

آیا محبوب شما دچار اختلال شخصیت است؟

برای چند لحظه به روابط عاطفی خود در گذشته فکر کنید. برخی از این رابطه ها با اشک و آه و ناله و برخی دیگر با داد و فریاد و یا جنگ و دعوا به پایان رسیده اند. حال در مورد ویژگی ها و صفات افراد محبوب خود در روابط مزبور صادقانه فکر کنید. اگر اکنون نیز در یک رابطه عاطفی قرار دارید یا اینکه ازدواج کرده اید، لحظه ای طرف مقابل خود را در نظر بیاورید و سپس به پرسش های زیر پاسخ دهید:

• آیا رابطه شما بسیار شورانگیز آغاز شد و سپس بنا به دلایلی به سردی گرایید؟
• آیا محبوب شما از تأثیر رفتارهایش بر دیگران کاملا ناآگاه است؟
• آیا محبوب تان با رفتارهایش که به نظر شما نامناسب به نظر می رسد، مشکلی ندارد؟
• آیا هنگامی که شما به تصحیح رفتار او اقدام می کنید، با بی اعتنایی یا با واکنش منفی از سوی او روبه رو می شوید؟ • آیا محبوب شما در ابتدا تأثیر مثبتی بر دیگران می گذارد و سپس کارش با آنها به خشم و کنترل و کناره جویی می کشد؟
• آیا رفتار محبوب شما به قدری عجیب و غیرعادی است که دیگران از برقراری رابطه با او اجتناب می کنند؟
• آیا محبوب شما آنقدر به توجه و محبت شما نیاز دارد که شما را به ستوه می آورد؟
• آیا محبوب شما به حدی منظم و منضبط است که هرگونه تغییری در روش معمول، سبب اضطراب یا خشم او می گردد؟
• آیا چیز عجیب و غریبی در محبوب خود مشاهده کردید که تصمیم به گسترش رابطه با او گرفتید؟

پاسخ مثبت به پرسش های فوق می تواند حاکی از این باشد که احتمالا محبوب شما دچار اختلال شخصیت است. با اینکه هیچ کدام از موارد فوق به تنهایی نمی تواند حاکی از اختلال شخصیت محبوب شما باشد، اما مشاهده هرکدام از آنها می تواند علامتی هشداردهنده باشد و مشاهده بیش از یک مورد ایجاب می کند که به طور جدی در این باره به تأمل بپردازید. اختلال شخصیت، از نوع اختلالات روان پزشکی بوده و عبارت از الگوهای دیرینه، دیرپا و مشکل آفرین رفتاری هستند. این گونه رفتارها به طور جدی در نقطه مقابل رفتار مطلوب اجتماعی، به ویژه رابطه صمیمانه قرار دارند. اختلالات شخصیت الگوهای دیرینه و دیرپای غیرقابل انعطاف برای دیدن، ارتباط و تفکر پیرامون جهان هستند که در نهایت منجر به تخریب روابط اجتماعی، به ویژه روابط بین فردی می گردند. یک تحقیق برجسته که در سال ۲۰۰۴ توسط مؤسسه ملی سلامتی (NIH ) انجام گرفت، نشان داد که در حدود ۱۵ درصد از جمعیت کشور (آمریکا) از یک یا بیشتر از یک نوع اختلال شخصیت رنج می برند، و در میان افرادی که اقدام به روان درمانی می کنند، این عدد به بیش از ۵۰ درصد می رسد.

برای چند لحظه پیرامون آمار فوق تأمل کنید. این به آن معنی است که حتی اگر در محیط های نسبتا سالم (کلیسا، دانشگاه، محل کار به دنبال رابطه عاطفی باشید نیز به احتمال زیاد یک فرد از شش فردی که در این محیط ها با آنها برخورد می کنید، از اختلال جدی در زمینه شخصیتی رنج می برد. اکنون شما متوجه شده اید که در بسیاری از افراد جامعه، می توان علائم برجسته اختلال شخصیت را مشاهده کرد (اگرچه هنوز به مرحله بحرانی نرسیده باشند. اما آنچه وضعیت را وخیم تر می سازد این است که شما از طریق بنگاه های همسریابی اینترنت یا برخوردهای اتفاقی در کوچه و خیابان به دنبال همسر آینده خود باشید. در این صورت امکان اینکه شما با فردی دچار اختلال شخصیت وارد رابطه عاطفی شوید، از حد معمول نیز بیشتر خواهد شد.

حتی در بهترین شرایط نیز، یافتن یک رابطه عاطفی سالم و تداوم آن، کار دشواری است. این دشواری هنگامی بیشتر خواهد شد که فرد محبوب شما دچار اختلال شخصیت باشد. در این کتاب ما به بحث و بررسی پیرامون انواع مختلف و شایع اختلال شخصیت خواهیم پرداخت تا خوانندگان اطلاع بیشتری در این باره یافته و بتوانند در مواقع ضروری از خودشان مراقبت کنند. همچنین در این کتاب شما با دلایلی که سبب می شود بسیاری از ما به سوی افراد دچار اختلال شخصیت جذب شویم، آشنا خواهید شد و راهبردهایی به شما معرفی خواهد شد که به وسیله آنها بتوانید، افراد دچار اختلال شخصیت را شناسایی کرده و از رابطه عاطفی با آنها اجتناب کنید. همچنین احتمال می دهیم بسیاری از خوانندگان این کتاب، از قبل با فردی دچار اختلال شخصیت به طور جدی وارد رابطه عاطفی شده اند. امیدواریم آنها نیز با اتخاذ راهبردهایی کارآمد بتوانند از رابطه خوشایندی با فرد محبوب خود برخوردار شوند. همواره یادمان باشد که زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که بخواهیم غالب اوقات آن را در ترس و خشم و اندوه بگذرانیم.

*** خرید کتاب عشق ویرانگر ***

چرا ما برای شناسایی اختلالات شخصیت نیاز به راهنمایی داریم؟

داستان برای ما بسیار آشناست. ما روبه روی یک مراجع جدید که غالبا یک مرد یا زن زیبا و موفقی است، نشسته ایم. او شغل خوب، حمایت دوستان و قدرت مالی خوبی دارد. این مراجع در مورد بسیاری از حیطه های زندگی از قدرت قضاوت بالایی برخوردار است، همچنین ضریب هوشی، عزت نفس و اعتماد به نفس او نیز از حد متوسط بالاتر است. در لحظات نخست مشاوره ممکن است ما از خودمان بپرسیم، فردی که چنین ویژگی های مثبتی دارد، چه مشکلی می تواند در زندگی داشته باشد؟

سپس او داستان خودش را همراه با خشم، اشک و آه و اندوه بیان می کند. محور ناراحتی او فردی است که او عاشقانه دوستش دارد. در برخی موارد، مراجع اخیرا با او آشنا شده است، و در برخی موارد سابقه آشنایی با او طولانی است و یا با او نامزد کرده است. همچنان که او داستان رابطه خود با محبوبش را بیان می دارد، موضوع اصلی ناراحتی او آشکار می شود.

پس از پایان اولین جلسه مشاوره با مراجع مزبور، ما متوجه می شویم که مشکل از ساختار شخصیت محبوب او سرچشمه می گیرد. او از آنجایی که نمی داند محبوبش دچار اختلال شخصیت است، برای چاره جویی اقدام به مشاوره با ما کرده است. او ممکن است که در این رابطه به فردی مضطرب و افسرده تبدیل شده باشد و یا حتی شگفت این باشد که چگونه این رابطه را شروع کرده و به آن ادامه داده است و از این بابت خود را مورد سرزنش قرار دهد.

هنگامی که مراجع ما داستان خودش را به پایان می رساند، در انتظار شنیدن پاسخ، به ما نگاه می کند. ما غالبا برای کمک به چنین مراجعی تلاش می کنیم او را از این واقعیت مطلع سازیم که احتمالا او با فردی وارد رابطه شده است که از نوعی اختلال شخصیت رنج می برد. بسیار دشوار است که به کسی بگوییم او عاشق فردی است که دچار اختلال شخصیت است، اما گفتن این حقیقت و همچنین تشریح ماهیت اختلالات شخصیت، غالبا اولین گام در جهت تحکیم وضعیت بی ثبات مراجع مزبور است.
از آنجایی که ما (نویسندگان) به عنوان روان شناس بارها و بارها با ماجراهایی شبیه به ماجرای فوق برخورد کرده و با آن سر و کار داشته ایم. بنابراین، تصمیم گرفتیم که تجربه های خود را در این کتاب به نگارش آوریم، تا بدین وسیله به افراد بیشتری در جهت شناسایی و اجتناب از افراد دارای اختلال شخصیت کمک کنیم. ما امیدواریم در این کتاب شما به اهداف زیر دست یابید:

• توانایی شناخت سریع علايم دوازده اختلال شخصیت را به دست آورید.
• قبل از وارد شدن به رابطه عاطفی با فرد دارای اختلال شخصیت، او را شناسایی کرده و از برقراری رابطه با او اجتناب کنید.
• تصمیمات مؤثرتری در قبال محبوب خود که دارای اختلال شخصیت است، اتخاذ کنید.
• از روابط ناخوشایند خود در گذشته عبرت بگیرید.
• در مورد ترک کردن یا ماندن در کنار فرد محبوب خود که دارای اختلال شخصیت است، تصمیم عاقلانه و قاطعانه ای بگیرید.
• ارزیابی صادقانه و دقیقی در مورد شدت اختلال شخصیت فرد محبوب خود داشته باشید.

چگونه از کتاب عشق ویرانگر باید استفاده کنید؟

رفتارهای مشکل آفرین افراد دچار اختلال شخصیت به احتمال زیاد می تواند موجبات آزار و اندوه شما را فراهم آورده و حتی ممکن است در مواقعی نیز برای شما خطر جدی به همراه داشته باشد. اگر شما فرد مجردی هستید و به دنبال زوجی برای خود می گردید، امیدواریم که با به کارگیری اطلاعات و توصیه های این کتاب به گونه فعال و شجاعانه افراد دارای اختلال شخصیت را شناسایی و از برقراری رابطه با آنها اجتناب کنید.

شما از طریق آشنایی با انواع اختلالات شخصیت، قادر خواهید شد در برابر جاذبه سحر و افسون آنها در برخورد اول مقاومت کرده و از فرو افتادن به دام عشق آنها اجتناب ورزید.

اگر شما در گذشته نیز تجربه گرفتار شدن در دام عشق افراد دارای اختلال شخصیت را داشته اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است که ویژگی هایی را که در افراد مزبور برای شما جذاب بوده اند با دقت مورد تأمل و بررسی قرار داده، در این باره دستاوردی داشته باشید، اما اگر این اواخر با فردی
که دارای علائم اختلال شخصیت است وارد رابطه عاطفی شده اید، باید گفت که خود را وارد دردسر بزرگی کرده اید که در آینده، بارها و بارها در میان تصمیم به تداوم یا ترک رابطه مزبور قرار خواهید گرفت. اگرچه ما (نویسندگان) نمی توانیم به جای شما تصمیم گیری کنیم، اما امیدواریم اطلاعات مندرج در این کتاب بتواند شما را در گرفتن تصمیمی عاقلانه و کارآمد کمک کند. اگر شما تصمیم به ترک چنین رابطه ای گرفتید (که در بسیاری مواقع بهترین تصمیم است)، آنگاه بایستی نحوه اجرای آن تا حد امکان با صلح و آرامش و همچنین اطمینان از امنیت و سلامت جانی شما انجام گیرد.

اگر هنگام خواندن کتاب عشق ویرانگر متوجه شدید که خود شما به یک یا چندین نوع اختلال شخصیت دچار هستید، ما به شما توصیه می کنیم که سهم خود را در رابطه ناخوشایندی که با محبوب خود دارید، مورد تأیید قرار دهید، از یک فرد متخصص کمک بگیرید و تلاش کنید تا محبوب شما نیز درک بیشتری نسبت به وضعیت شما داشته باشد.

در نهایت این هشدار را به یاد داشته باشید که در برخی موارد، اختلال شخصیت در یک فرد به اندازه ای شدت می یابد که لازم است در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت های ویژه قرار گیرد. اگر محبوب شما دارای افکار خودکشی است، تفکرات آشفته ای دارد و با امنیت جانی شما با دیگران را تهدید می کند، هنگام آن فرا رسیده است که با یک فرد متخصص به مشاوره بپردازید و با پلیس را در جریان قرار دهید. در این موارد از اینکه به عنوان یک «ناجی» به کمک او بشتابید به شدت احتراز کنید، زیرا در غالب موارد جز آسیب بیشتر به خودتان حاصل دیگری دربر نخواهد داشت.

*** خرید کتاب عشق ویرانگر با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
45456

مشخصات

عنوان کتاب
عشق ویرانگر
عنوان اصلی کتاب
Crazy Love: Dealing with your partner's problem personality
نویسنده
براد جانسون و کلی موری
مترجم
محسن صدوق
ناشر
کتیبه پارسی
تعداد صفحات
327
وزن
366 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1399
نوبت چاپ
18
قطع
رقعی
جلد
شمیز
شابک
9786009489602
مشخصات تکمیلی
(روابط بین اشخاص)
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
زندگی من در حال از هم پاشیده شدن بود خداروشکر می کنم کتاب عشق ویرانگر بهم پیشنهاد شد و خوندمش بسیار بهم کمک کرد. این کتاب بخونین واقعا مفیده

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
You may also like
کتاب زن کامل مارابل مورگان قیمت خرید با تخفیف کتاب زن کامل مارابل مورگان قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
عالی تبار
21,850 تومان 23,000 تومان
‎−5%
کتاب زن کامل نوشته مارابل مورگان توسط خانم صدف هنرکار ترجمه و به کوشش انتشارات عالی تبار چاپ و منتشر شده است. آیا شما زن کاملی هستید؟ آیا از زندگی زناشویی خود رضایت صد در صد دارید؟ آیا یک زن کامل موجودی فرضی و خيالی...
خرید کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لوری وایس قیمت با تخفیف خرید کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه بهتر لوری وایس قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
28,500 تومان 30,000 تومان
‎−5%
کتاب 124 نکته برای ایجاد رابطه ی بهتر نوشته ی اوری وایس توسط علی بابایی زاد ترجمه و به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است. داشتن رابطه ی موفق از موهبت های فردی است؛ چرا که نیاز به تعلق سومین پله از سلسله...
کتاب مادری مناسب فرزند شما MBTI قیمت خرید با تخفیف کتاب مادری مناسب فرزند شما MBTI قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بنیاد فرهنگ زندگی
109,250 تومان 115,000 تومان
‎−5%
کتاب مادری مناسب فرزند شما نوشته ی جانت.پی پنلی و دایان ایبل با همکاری فاطمه رضایی ملک خیلی و مریم تقی بیگی ترجمه و به کوشش انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی چاپ و منتشر شده است. شما در کتاب مادری مناسب...
کتاب عشق چیست از ویلیام گلسر قیمت خرید با تخفیف کتاب عشق چیست از ویلیام گلسر قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
سایه سخن
43,700 تومان 46,000 تومان
‎−5%
کتاب عشق چیست یا عاشقی از منظر تئوری انتخاب نوشته ی دکتر ویلیام گلسر با همکاری علی صاحبی و حشمت اباسهل ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است. این کتاب را دکتر ویلیام گلسر با همکاری همسرش کارلین...
کتاب زندگی مشترک جرات می خواهد فردریک فانژه قیمت خرید با تخفیف کتاب زندگی مشترک جرات می خواهد فردریک فانژه قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
شمعدونی
52,250 تومان 55,000 تومان
‎−5%
کتاب زندگی مشترک جرات می خواهد نوشته ی فردریک فانژه توسط محیا احمدی پور ترجمه و به کوشش انتشارات شمعدونی چاپ و منتشر شده است. من او را دوست دارم، او هم مرا دوست دارد. اما این کافی نیست. - راز زندگی های زناشویی خوشبخت...
کتاب خانواده شاد پیرل درگو قیمت خرید با تخفیف کتاب خانواده شاد پیرل درگو قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
14,250 تومان 15,000 تومان
‎−5%
کتاب خانواده شاد با عنوان فرعی راهنمای پرورش فرزندان از طریق مراسم خانوادگی نوشته ی پیرل درگو توسط خانم راضیه مهدیه ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. کتابی که در دست دارید اولین نمونه انتشار...
کتاب التیام زخم های فرزند پروری ناکارآمد لی والاس قیمت خرید با تخفیف کتاب التیام زخم های فرزند پروری ناکارآمد لی والاس قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
سایه سخن
76,000 تومان 80,000 تومان
‎−5%
کتاب التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد نوشته لی والاس توسط خانم مریم تقی پور ترجمه و به کوشش انتشارات سایه سخن چاپ و منتشر شده است. کتاب  التیام زخم های فرزندپروری ناکارآمد به کودکان دیروز و بزرگسالان امروز...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم