پرش (تصمیم بگیر و با شجاعت گام بردار)

کتاب پرش یا تصمیم بگیر و با شجاعت گام بردار اثر استیو هاروی با ترجمه ی گیسو ناصری و نشر لیوسا در اختیار علاقمندان کتاب قرار گرفته است.

این قاعده ای کلی است که تماشاچیان هیچگاه نمی توانند از جایگاه ورزشگاه به خوبی بازی را مشاهده کنند. در واقع وقتی که کسی کار بدی در زندگی اش انجام دهد، به خوبی می داند که دیر یا زود مجبور است پای مسئولیت و تعهدات خود بایستد. این جایگاه و وضعیت خطرناک فرصتی است تا پیامد کارهایش را مشاهده و تعیین کند. استیو هاروی برای مان می گوید چگونه برخی از این جهش ها باعث شد افرادی که بسیار نا امید بودند و تنها حسرت گذشته را می خوردند، غم و اندوه را کنار بگذارند و مشتاقانه در مسیر جدیدی از زندگی گام بردارند. استیو هاروی دقیقا این کار را جلوی چشمان ما انجام می دهد. اکنون او خودش را متعهد کرده تا تمام قوانین و آماده سازی های لازم برای انجام جهشی بزرگ برای فائق آمدن بر تمامی ترسها و دلهره هایمان را با ما در میان بگذارد. اولین پرش شما خواندن این کتاب است. این کار باعث می شود تا پرش های بعدی را واقعی انجام دهید!

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
77145
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
قندان مس و خاتم کاری سایز متوسط با ارتفاع 13 سانتی متر تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این قندان مس و خاتم کاری زیبا از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این...
صنایع دستی آقاجانی
گلدان فیروزه کوبی 40 سانتی متری صراحی ترنج تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و زیباترین محصولات تولید آقاجانی است که نمایانگر صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این گلدان فیروزه کوب از مس و بهترین فیروزه شناسنامه دار...
توضیحات

قسمتی از کتاب پرش

مايلم حرف هایی را با شما در میان بگذارم که در پایان ضبط تلویزیونی برنامه ی دعواهای خانوادگی موقع ترک تماشاچیان حاضر در استودیو به آنان گفتم. هنوز هم از تأثیری که این کلمات داشت، در شگفت هستم. پنجاه و هشت میلیون نفر شاهد این برنامه بودند! انفجار و واکنش سریع آن در میان تمام افرادی که در اقصا نقاط جهان زندگی می کردند، بازتاب بسیاری داشت و همه به دنبال پاسخی برای آن هستند تا زندگی بهتری داشته باشند.

*** خريد کتاب پرش با تخفیف ***

قصد دارم امروز در مورد کاری صحبت کنم که افراد موفق در جهان در زندگی و شغل خود آن را انجام می دهند. هر فرد موفقی یک پوش بسیار خوب در زندگی داشته است. آنها با تمرکز بر تمامی آرزوها و امیدهایشان و با ایمانی قوی قدم بزرگی به سوی آنها برداشتند. اگر در زندگی تان خواهان شهرت و افتخار هستید، بالاخره باید برای رسیدن به آن پرش کنید. شما نمی توانید فقط در این زندگی وجود داشته باشید و به طور خودکار ناگهان به خوشبختی دست پیدا کنید. باید هر لحظه از این زندگی را با اشتیاق رسیدن به زندگی آرمانی و پر از نعمت سر کنید، اگر روزی از خواب بیدار شدید و حس کردید که چیز بیشتری در این زندگی منتظر شما است و استحقاقی بیشتر از اینها را دارید، پس مطمئن باشید همین طور است و باید از ته دل اطمینان داشته باشید که بهترین ها در انتظارشان است. ولی این را هم بدانید برای رسیدن به چنین خوشبختی و درونی باید قدم بزرگی به سوی آن بردارید.

خداوند هنگام خلق ما انسان ها، به تک تک ما استعدادی خاص اعطا کرد. او هرگز به کسی بدون اعطای موهبت، جان نبخشید. خواهش می کنم خیال نکنید که این موهبت فقط می تواند استعدادی خاص در دویدن، پریدن، خواندن یا رقصیدن باشد. این موهبت چیزی بیشتر از این موارد است. اگر می دانید چگونه با شبکه های اینترنتی ارتباط برقرار کنید، اگر می توانید بازی اتصال نقاط کنید، اگر نقاشی یا طراحی می کنید، اگر درس می دهید، اگر بهتر از هر کسی مرغ سرخ می کنید، اگر می توانید کیک بپزید، اگر می توانید مو کوتاه کنید، اگر می توانید مو رنگ کنید، یا اگر می توانید علف های هرز را هرس کنید، بدانید این همان موهبت خداداد در وجودتان است.

دوستی داشتم که اصلا دلش نمی خواست تا دیر وقت بیرون بماند. من و دوستانم به او می گفتیم: «همی، مرد، بیا حال کنیم. او می گفت: «نه، آخر باید صبح کله سحر بیدار شوم و علف های منزل خانم جانسون را هرس کنم. و ما همیشه به او می خندیدیم که فقط می خواست علف چینی کند. اکنون او صاحب یک ملک بسیار وسیع و گران قیمت و ثروتی بیش از چهار میلیون دلار است و فقط از راه علف چینی به آنها رسیده است. ولی او در این کار استعداد بسیار خوبی داشت. دوست دیگری داشتم که اکنون صاحب کارواشی با درآمد سالانه 800000 دلار است. کارش فقط شستن خودرو است. این کار را با شش تا کامیون سیار شروع کرد. به این ترتیب که سراغ شما می آمد و خودروتان را می شست. او عاشق شغلش بود و در این کار استعداد داشت. شما هم می توانید موهبتی را که خداوند به شما اعطا کرده است، بشناسید!

مجسم کنید روی صخره ی بلند زندگی ایستاده اید و مردم اطرافتان را تماشا می کنید که به سرعت پله های ترقی را طی می کنند و اوج می گیرند یا حتی ممکن است همسایه تان هر دو سال یک بار خودرویی نو می خرد و شما از خودتان می پرسید که او چگونه می تواند چنین کاری کند؟ در چنین لحظه ای آیا هرگز به این فکر افتاده اید که شاید این آدم استعدادش را شناخته یا به کمک موهبتی که خداوند در اختیارش گذاشته زندگی خوبی برای خودش ساخته است؟ در کتاب مقدس آمده: استعدادتان فضایی برای شما فراهم می کند. کتاب مقدس می گوید استعدادتان، نه تحصیلات شما. مردم بسیاری را می شناسم که دارای مدارک تحصیلی عالی هستند ولی هیچگاه از آنها استفاده نکرده اند. شما می توانید درس بخوانید و به مدارج عالی تحصیلی برسید. البته که ادامه ی تحصیل بسیار خوب است. ولی اگر به شما برای رسیدن به هدف بزرگ زندگی تان کمک نکند، فایده ای ندارد و فقط عمرتان تلف می شود.

تنها راه رسیدن به مراحل بالا این است که پرش کنید. برای این کار باید استعداد خدادادتان را به کار بگیرید و به کمک آن از روی صخره ی زندگی بپرید و در نقطه ی مورد نظرتان فرود آید. اگر تا به حال از این موهبت استفاده نکرده اید، تنها یک کارگر ساده خواهید ماند و زندگی تان عادتی روزمره می شود. و خوش بینانه ترین حالت این است به اندازه ای درآمد خواهید داشت که تنها بتوانید هزینه های زندگی را پوشش دهید. آیا می خواهید این گونه زندگی کنید؟ اگر هر روز صبح از خواب بیدار شوید و سر کاری بروید که از آن نفرت دارید، به این زندگی نمی گویند، بلکه شما فقط در این زندگی وجود دارد. در بعضی مقاطع فقط باید ببینید زندگی چطور می گذرد، و تنها راه رسیدن به پاسخ این سؤال، پرش و رسیدن به زندگی آرمانی است.

وقتی اولین پرش را انجام می دهید ممکن است چتر نجات شما باز نشود. ای کاش می توانستم بگویم که باز می شود، ولی همیشه هم با موفقیت و به موقع باز نمی شود، ممکن است در حین پرش با صخره هایی برخورد کنید و در این میان زخمی هم بشوید، یا لباستان پاره شود یا حتی دچار خونریزی شدید هم بشوید. ولی بدانید که بالاخره چتر نجات شما باز خواهد شد. این وعده ای است که خدا به ما داده است. این فرضیه نیست، بلکه یک قول است. آیا می توانید موردی را نام ببرید که خداوند به شما وعده داده و آن را انجام نداده باشد؟ صادقانه بگوییم، شک دارم چرا که او هرگز خلف وعده نکرده است. او همیشه شما را در مسیری قرار خواهد داد که به صلاح شما است و برایتان بهتر است و باید با درست زندگی کردن این را اثبات کنید، زیرا شما زنده اید و نفس می کشید. اگر خدا شما را وارد مسیر درست زندگی نکند، پس شما هم در آن زندگی وجود ندارید. ولی شما باید با یک پرش درست خودتان را پیدا کنید و بدانید چگونه خود را به نقاط بالای زندگی و مدارج عالی برسانید. می توانید بر بالای صخره ی زندگی بایستید و برای همیشه در امان باشید. می توانید از زخمی شدن و آسیب دیدگی دوری کنید. اگر این پرش را انجام ندهید، یک قول دیگر به شما خواهم داد چتر نجات شما هرگز باز نخواهد شد. هرگز نخواهید فهمید که خداوند چه نعمت های گرانبهایی برای شما ذخیره کرده بود. او وعده ی یک زندگی آرمانی را به شما داده است. در انجیل آمده: خداوند به انسان زندگی بخشیده است و در زندگی وفور نعمت وجود دارد. اگر به جای شما بودم، حتما این پرش را انجام می دادم، چرا که این تنها راه سیدن به آن زندگی پر از فراوانی و نعمت است. شما باید این پرش را انجام دهید، مجبورید یا از فرصت ها استفاده کنید، یا به همین که دارید و هستيد، قانع باشید.

پس از شنیدن این سخنان و ترک این ساختمان، بدون شک عده ای از شما در خودرو در خصوص این موضوع با یکدیگر صحبت می کنید و می گویید:
خوب، من همیشه قبض هایی دارم که باید آنها را بپردازم و بدین شکل هیچگاه نمی توانم به آن زندگی رویایی ام برسم. باید بگویم چه بالای صخره ی زندگی بمانید و چه بپرید، باید پول قبض های ماهانه را بپردازید. ممکن است عده ای از شما بگوبید: «اگر از کار اخراج بشوم اعتبار مالی ام را از دست می دهم. اگر شما شاغل هستید، به هر حال مجبورید با حقوق ماهانه زندگی خودتان را بگذرانید. بنابراین حتی اگر از نظر اعتباری در بالاترین نقطه قرار داشته باشید، به احتمال قوی آن قدر پول ندارید که به تمام خواسته ها و رویاهایتان در زندگی برسید.

به طور کامل شما را تشویق می کنم تا با چشم بصیرت به آنچه خداوند به شما وعده داده است، بنگرید. حرفم را باور کنید. اگر بپرید خداوند به شما کمک خواهد کرد تا به مراحل بالاتر و بهتری برسید و هرگز اجازه نمی دهد که سقوط کنید. قبل از اینکه این زمین را ترک کنید، قبل از مرگ، خدمتی به خودتان بکنید... فقط به موقع این جهش مهم را انجام دهید.

این روزها امکان ندارد جایی بروم و یک نفر در خصوص عالی بودن ویدئوی پرش تعریف نکند. این فیلم در بسیاری از افراد تاثیر مثبت گذاشته و آنها درس بزرگی از آن گرفته اند. مالک یک زمین گلف نزد من آمد و گفت: هر روز صبح از حمل کنندگان توپ و وسایل گلف که در این مکان کار می کنند، می خواهم این فیلم ویدئویی ها را تماشا کنند. نمی خواهم آنها تا آخر عمرشان فقط یک کوله کش باقی بمانند. دلم می خواهد بدانند لایق بهترین ها هستند و باید به رتبه های بالاتری برسند.

یک روز در فرودگاه پدری جلوی مرا گرفت و گفت: من شش فرزند دارم و همه ی آنها را وادار کردم تا این فیلم ویدئویی را تماشا کنند. شما دقیقا همان چیزی را می گویی که من سال ها است به آنها می گویم.

پریدن در زندگی به نوعی قبول خطر است. اینکه بخواهید به سوی رؤیاها و آرزوهایتان قدم بردارید کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد. پریدن درواقع تصحیح یا اصلاح کردن موضوعی در روابط شخصی شما است. پریدن مواجه شدن با مشکلات و جستجو برای یافتن منابع رفع آن مشکلات از زندگی تان است، پریدن یعنی همان بلند پروازی که خداوند به ذهن خلاق شما داده تا بتوانید رویاهایتان را تصور کنید، و این همان وعده ای است که خداوند به شما داده است.

در تصورات خود چه چیزی می بینید؟ آیا خودرویی نو را جلوی در خانه تان مجسم می کنید؟ آیا همان خانه ی ایده آلی را که همیشه می خواستید، می توانید مجسم کنید؟ آیا می توانید خودتان را در کار جدیدی که همیشه آرزویش را داشتند، مجسم کنید؟ آیا می توانید همسر مورد علاقه تان را در ذهنتان مشاهده کنید؟ آیا در رویاهایتان می بینید که مدارج عالی تحصیلی را طی کرده اید؟ آیا می توانید مجسم کنید که فرزندانتان از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند؟ قدرت تخیل شما آنقدر بالا هست که بتوانید خود را در شغل جدیدی که همیشه آرزویش را داشتید، مثل باز کردن رستورانی سیار مشاهده کنید؟ می توانید تصور کنید که برای سلامتی تان از منطقه ای گرمسیر به منطقه ای سردتر نقل مکان کنید؟ آیا می توانید تصور کنید که سرپرستی کودکی را به عهده بگیرید یا مادر یا پدرخوانده ی کودکی شوید؟ هر آنچه در تصورات شما هست، مطمئن باشید خداوند بنا به دلیلی آن را در ذهنتان نهاده است. روشی که می توانید با آن به تصورات و رؤیاهایتان برسید، همان پرش است. آنچه در تصورات و رؤیاهایتان مجسم می کنید به نوعی مرتبط با همان استعداد خداداد شماست. همان طور که در کتاب قبلیم کتاب مانند فردی موفق فکر کن و مانند فردی موفق رفتار کن گفته بودم، موهبت الهی تان همان کاری است که با کمی تلاش می تواند شما را به تمامی خواسته هایتان برساند. ابتدا این استعداد و موهبت الهی را پیدا کنید و بدانید خداوند به کمک همین موهبت شما را به هدف اصلی زندگی تان می رساند و قدرت همان پرش را به شما می دهد. خداوند می خواهد که شما به آن زندگی رؤیایی و ایده آلی که همیشه آرزویش را داشتید، برسید. در غیر این صورت هرگز چنین تصورأت جادویی را به ذهنتان راه نمی داد. او هرگز شما را به این کره ی خاکی نمی آورد تا برای هیچ تلاش کنید. او می خواهد شما به خواسته ی قلبی تان برسید. البته منظورم از پرش ايجاد تغییری بزرگ در زندگی تان است. پرش ها و تغییرات کوچک همیشه در زندگی تان وجود دارند، مانند ترک سیگار، اضافه کردن برنامه های ورزشی به برنامه های روزانه تان، ارتقای دیدگاه و نگرش تان، تصمیم گیری در خصوص اظهار نظر در محافل حرفه ای تخصصی، طلاق با ازدواج، مراقبت از سلامتی خودتان، سروسامان بخشیدن به مسائل زندگی، و خیلی موارد این چنینی دیگر.

اشتیاق شما به پریدن، تمام درها را به رویتان می گشاید. هر پرش، عقل و درایت و وسعت بينش شما را افزایش می دهد، آن زندگی رویایی و پر از نعمتی که خداوند به شما وعده داده، باعث می شود که تمام آن رؤیاها را به ذهن خود سرازیر کنید و در خصوص این آرزوها حتی با دیگران حرف بزنید.

*** خريد کتاب پرش با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
77145

مشخصات

عنوان کتاب
پرش تصمیم بگیر و با شجاعت گام بردار
نویسنده
استیو هاروی
مترجم
گیسو ناصری
ناشر
لیوسا
تعداد صفحات
176
وزن
208
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
1
قطع
رقعی
شابک
9786003400900
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
اختران
کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است. ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات...
ذهن آویز
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
بهار سبز
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
الماس پارسیان
کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است. هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به...
هیرمند
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
پردیس آباریس
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
سخنوران
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش...
پل
کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است. کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم