پیام های نهفته در آب

کتاب پیامهای نهفته در آب اثر ماسارو ایموتو کتابی است که می تواند پاسخی بر درد و رنج های انسان باشد در این کتاب نویسنده پیامهای نهفته در آب را به شیوایی به حال درونی انسان ها و جامعه ارتباط می دهد، ترجمه ی این کتاب را خانم نفیسه معتکف به عهده داشته و انتشارات درسا چاپ و نشر آن را بر عهده داشته است.

شما را به مطالعه ی قسمتی از این کتاب در بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
پیشنهاد ویژه محدود
21,850 تومان 23,000 تومان
‎−5%
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
12187
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
1,296,000 تومان
کشکول مس و خاتم کاری با ارتفاع 25 سانتی متر یکی از تولیدات صنایع دستی آقاجانی است. این محصول یکی از پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این محصول از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. از ویژگی های این...
صنایع دستی آقاجانی
450,000 تومان
گلدان صراحی مس و خاتم تولید صنایع دستی آقاجانی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان به شمار می رود. در ساخت این گلدان خاتم کاری شده از بهترین مواد اولیه استفاده شده و توسط مشهورترین اساتید ساخته و...
صنایع دستی آقاجانی
1,355,000 تومان
لاله کوچک مس و خاتم کاری آقاجانی کد K064 یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این لاله کوچک مس و خاتم از بهترین مواد اولیه استفاده شده و دارای گواهینامه کیفیت جهانی...
صنایع دستی آقاجانی
1,250,000 تومان
دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب...
توضیحات

قسمتی از کتاب پیامهای نهفته در آب

بیش از ده سال از زمانی که عکسبرداری از بلورهای یخ را شروع کرده ام، میگذرد.
پیش از آن نیز سال ها در مورد اندازه گیری نوسانات موجی آب تحقیق می کردم، اما وقتی فراگیری مسائلی در مورد بلورهای آب را شروع کردم، پی بردم که آب به طرق گوناگون خود را ابراز می کند.
من آموختم که تصاویر بلورهای آب برای ما سرشار از حکمت و خرد است. برخلاف آب لوله کشی، آب طبیعی بلورهایی متنوع و زیبا به معرض نمایش می گذارد، که حتی در برابر موسیقی و نواهایی دلنشین به مراتب زیباتر می شوند. همچنین اگر کلماتی مختلف مانند تشکر یا احمق به آب نشان داده شود، به گونه ای مبهوت کننده شکل بلورها تغییر می کند، این بلورها سرشار از درس هایی است که به ما می آموزد چگونه زندگی کنیم.
در ژوئن ۱۹۹۹، مجموعه ای از تصاویر را در کتابی که من آن را هدو کیوکوشا، (انتشار نوسانات آب) نامیده بودم و از سوی انتشاراتی که به چاپ آن همت گمارد پیام های آب نام گرفت، چاپ کردم. هر چند این کتاب به صورت ناشر - مؤلف چاپ شده بود و قصد نداشتم آن را در کتاب فروشی های معتبر در معرض فروش بگذارم، موضوعش دهان به دهان گشت و سرانجام جزو پرفروش ترین ها شد.
این موردی بود که هرگز در دنیای نشر رخ نداده بود و وقتی با چنین وضعیتی مواجه شدم، به شدت یکه خوردم. به هر حال از آنان که وقت صرف کردند و کتاب را به دیگران شناساندند، قدردانی می کنم.
برای اینکه افراد بیشتری از این کتاب سهم ببرند، مجبور شدم متن ژاپنی آن را به انگلیسی ترجمه کنیم، که خود باعث موفقیتی بیشتر شد و پس از آن تقاضاهای بی شماری از سوئیس و دیگر نقاط دنیا برای ایراد سخنرانی دریافت کردم.
انتشار تصاویر این بلورها به همراه پیام های متعددی که به دنیا می داد، در مناسب ترین زمان ممکن صورت پذیرفت و شاید بتوان گفت زمانی بود که بسیاری از مردم پذیرای این پیام ها بودند. خدا را شکر می کنم که به من توفیق داد در این زمینه کار کنم.
می دانم که عده ای از مردم در ارتباط با کلمه یا مفهوم خدا مشکل دارند. تمرکز عمده در این کتاب، آب است و هر چه ما بیشتر درباره ی آب بدانیم، به مراتب سخت تر می توانیم وجود خدا را انکار کنیم. دلم می خواهد وقتی به تصاویر بلورهای آب نگاه می کنید، در مورد احساس خودتان نسبت به این مسئله فکر کنید.
وقتی برای اولین بار انتشارات سان مارک در ژاپن از من خواست این کتاب را بنویسم، بلافاصله متوجه شدم مسائلی شگفت آور در دل دارم که بدم نمی آید درباره اش بنویسم، و وقتی این را به نوباتاکا یوکی، مدیر انتشارات سان مارک گفتم، اظهار داشت این همان چیزی است که دلش می خواهد حواسم را بر آن متمرکز کنم. او حتی معاونش ریویا سایتو را برای شنیدن سخنرانی من به سوئیس فرستاد.
حالا که کتاب تمام شده است، احساس رضایت خاطر می کنم. این کتاب سکویی در اختیارم گذاشته است که از بلندای آن می توانم در مورد نظریه ی نوسان که بیش از ده سال است درباره اش تحقيق می کنم، همچنین درباره ی تجارب شخصی و تحقیقاتی که براساس مشاهداتم در رفتارهای انسانی و تفکراتم در مورد کائنات کرده ام، با شما حرف بزنم.

حالا که خواندن کتاب پیامهای نهفته در آب را شروع کرده اید، دلم می خواهد از شما درخواست کنم زندگی تان را هم ارزیابی کنید دقیق تر بگویم، می خواهم بپرسم آیا خوشحالید یا نه.
البته برداشت شما از خوشحالی به هویت تان بستگی دارد. اما شما در قلبتان احساس آرامش دارید، نوعی احساس امنیت درباره ی آینده، و حالت چشم انتظاری هنگام بیدار شدن از خواب. اگر ما بتوانیم این را خوشحالی بنامیم، پس می توانید بگویید که در این لحظه شاد هستید.
به نظرم قاطعانه بتوانم بگویم عده ی زیادی قادر نیستند در این زمینه به من پاسخ مثبت دهند. بیشتر مردم قادر نیستند بگویند زندگی شان همان گونه است که دلشان می خواهد. عامل این همه درد و رنج چیست؟ در دنیا چه خبر شده است که مانع خوشحالی این همه آدم می شود؟
به اعتقاد من، ما در عصر هرج و مرج زندگی می کنیم، هرج و مرج حالتی از سردرگمی را توصیف می کند، نشانه ای از ماده ای تشکل نیافته که قبل از خلقت کائنات وجود داشته است.
ما به سادگی در گذر زندگی مان خود را خسته و درمانده می بینیم. روزنامه ها و تلویزیون، ما را با اطلاعات بمباران می کنند و در سر کار هم که با مشکلات و عدم درک مواجه هستیم. به نظر می رسد که منشأ مشکلات ما متعدد و تأثیرگذار است.

این واقعیت زندگی است، حالا هر جا که زندگی کنیم. سیاره ی کوچک ما پر از تضادهای اقتصادی، اختلافات بومی، تعصبات قومی، فرسودگی های محیطی، جنگ های مذهبی و هرگونه مشکل قابل تصور دیگری است و تمام اخبار ناگوار درباره ی مردمی که رنج می برند، مردمی که از رنج دیگران بهره مند می شوند، مردمی که فقیر می شوند، مظلومان و ظالمان، در عرض یک ثانیه از آن سوی دنیا به سمع و نظر ما می رسد.
شاید این سؤال برای مان پیش بیاید که مسئول این همه درد و رنج کیست؟ دنیا روز به روز بیشتر تفرقه افکن و بیگانه می شود و جایی بغرنج برای زندگی ما از قبل تا خرخره گرفتار هرج و مرج بوده ایم، اما به نظر می رسد که مشکلات دنیا عمیق تر و عمیق تر می شود.
آنچه همه ی ما در آن وجه اشتراک داریم، این است که دلمان می خواهد هرطور شده راه گریزی پیدا شود. همه به دنبال جواب می گردند، و این جواب به قدری ساده و موثر است که به سختی به ذهن ما آدمها خطور می کند.

خوب، حالا عامل این هرج و مرج چیست؟ عامل عمده اش چیست؟ هر چه باشد، باعث می شود دنیا از حالت توازن و هماهنگی فاصله بگیرد و به سوی ناهماهنگی و عدم توازن برود.
شاید این پدیده ای است اجتناب ناپذیر. به هر حال ما انسانها به گونه ای مشابه تعلق داریم. اگر ما در مکانی دیگر و در لایه هایی متفاوت زندگی می کردیم، طرز تفکرمان هم متفاوت بود.
و آنچه قضیه را بدتر از بد می کند، این است که بیشتر مردم در پذیرش هر چیزی مغایر با آنچه در اطرافشان هست مشکل دارند، که نتیجه اش درد و رنج بی پایان می شود. به نظر می رسد تا زمانی که مردم این چنین هستند، تنها راه حل پیشنهادی این باشد که کوتاه بیایند.
و حالا برمی گردیم به نقطه ی شروع، آیا راه حلی مجرد وجود دارد که به درد تمام مردم دنیا بخورد، تک تک افراد را قانع کند و آن قدر هم ساده باشد که همه آن را بفهمند؟...

*** خريد کتاب پیامهای نهفته در آب با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
12187

مشخصات

عنوان کتاب
پیام های نهفته در آب
نویسنده
ماسارو ایموتو
مترجم
نفیسه معتکف
ناشر
درسا
تعداد صفحات
168
وزن
247گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1397
نوبت چاپ
5
قطع
رقعی
شابک
9789648759143
برچسب‌ها
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
سالها پیش ویدئوهایی در این مورد دیده بودم عالی بود

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم)
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
47,700 تومان 53,000 تومان
‎−10%
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
خرید کتاب شفای کوانتومی اثر دیپاک چوپرا بدن قیمت با تخفیف خرید کتاب شفای کوانتومی اثر دیپاک چوپرا بدن قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بهجت
71,250 تومان 75,000 تومان
‎−5%
کتاب شفای کوانتومی کاوشی در مرزهای پزشکی و ذهن اثر دیپاک چوپرا از سری کتاب های ماورایی به کوشش هایده قلعه بیگی ترجمه و توسط انتشارات بهجت چاپ و منتشر شده است. یک روش پزشکی نوین در راه است. روشی که در آن ذهن،...
خرید کتاب شفای کوانتومی کاوشی در مرزهای پزشکی ذهن بدن قیمت با تخفیف خرید کتاب شفای کوانتومی کاوشی در مرزهای پزشکی ذهن بدن قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بهجت
71,250 تومان 75,000 تومان
‎−5%
کتاب شفای کوانتومی کاوشی در مرزهای پزشکی ذهن بدن نوشته دکتر دیپاک چوپرا به کوشش هایده قلعه بیگی ترجمه و توسط انتشارات بهجت چاپ و منتشر شده است. یک روش پزشکی نوین در راه است. روشی که در آن ذهن، آگاهی، مفهوم...
کتاب از ذهن تا ماده داسون چرچ قیمت خرید با تخفیف کتاب از ذهن تا ماده داسون چرچ قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
پردیس آباریس
75,050 تومان 79,000 تومان
‎−5%
کتاب از ذهن تا ماده نوشته داسون چرچ با همکاری روزبه ملک زاده و هیمن بریمن ترجمه به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است. با مطالعه کتاب از ذهن تا ماده خواهید فهمید که شما خالق زندگی تان هستید و افکارتان به...
کتاب دوازده ثانیه نویسنده جمال قمری قیمت خرید با تخفیف کتاب دوازده ثانیه نویسنده جمال قمری قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
ذهن آویز
71,250 تومان 75,000 تومان
‎−5%
کتاب دوازده ثانیه نوشته ی جمال صادقی نویسنده موفق کتاب آن سوی مرگ به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است. در کتاب دوازده ثانیه نویسنده کوشیده است شرایط مردم بم را پس از زلزله ی ناگوار سال 1382 به تصویر بکشد....
خرید کتاب سرنوشت روح مایکل نیوتن قیمت با تخفیف خرید کتاب سرنوشت روح مایکل نیوتن قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
نیکو نشر
75,525 تومان 79,500 تومان
‎−5%
کتاب سرنوشت روح نوشته دکتر مایکل نیوتن در ادامه ی کتاب موفق و پرفروش سفر روح به دنیای پس از مرگ و زندگی در عالم معنا می پردازد. این کتاب به کوشش محمود دانایی ترجمه و توسط انتشارات نیکو نشر چاپ و منتشر شده است. در کتاب...
خرید کتاب کمال ذهن دکتر جو دیسپنزا قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب کمال ذهن خرید کتاب کمال ذهن دکتر جو دیسپنزا قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب کمال ذهن
پیشنهاد ویژه محدود
پردیس آباریس
114,000 تومان 120,000 تومان
‎−5%
کتاب کمال ذهن اثر دکتر جو دیسپنزا نویسنده ی کتاب پرفروش ماورای طبیعی شدن به همت روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است. کتاب کمال ذهن در اصل برای دانشمندان، محققین و...
خرید کتاب نشانه ها لارا لین جکسون قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب نشانه ها خرید کتاب نشانه ها لارا لین جکسون قیمت با تخفیف و خلاصه کتاب نشانه ها
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
61,750 تومان 65,000 تومان
‎−5%
کتاب نشانه ها نوشته لارا لین جکسون، از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز، توسط منصور بیگدلی ترجمه شده و به همت انتشارات بهار سبز به چاپ رسیده است.  در این کتاب، یک واسط روحی مشهور به ما می آموزد چگونه پیام های...
کتاب تا عشق یاسین رحمانی قیمت خرید با تخفیف کتاب تا عشق یاسین رحمانی قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
هرمان
42,750 تومان 45,000 تومان
‎−5%
کتاب تا عشق نوشته یاسین رحمانی از انتشارات هرمان به توضیح پاکسازی جهان درون بر مبنای آموزه های تکنیک هواوپونوپونو می پردازد.  در کتاب تا عشق می خوانیم: جهان هستی به صورتی خلق شده است که رشدی به بالا و صعودی...
کتاب جامع روش درمانی هواپونوپونو  قیمت خرید با تخفیف کتاب جامع روش درمانی هواپونوپونو  قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
بهار سبز
30,400 تومان 32,000 تومان
‎−5%
کتاب جامع روش درمانی هواپونوپونو نوشته ی لوک بودین، ناتالی بودین لامبوی و ژان گراسیت توسط خانم مژگان جمالی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. واقعیتی که تکنیک هواپونوپونو ما را با آن روبرو می...
کتاب راه و رسم آرامش تیک نات هان قیمت خرید با تخفیف کتاب راه و رسم آرامش تیک نات هان قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
مثلث
23,750 تومان 25,000 تومان
‎−5%
کتاب راه و رسم آرامش نوشته تیک نات هان توسط شکوفه غفاری ترجمه و به کوشش نشر مثلث چاپ و منتشر شده است. وقتی استرس داریم، نه تنها کمتر خوشحال و مفیدیم، بلکه اطرافیانمان را هم ناراحت می کنیم. در کتاب راه و رسم آرامش ،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم