پیام های نهفته در آب

کتاب پیامهای نهفته در آب اثر ماسارو ایموتو کتابی است که می تواند پاسخی بر درد و رنج های انسان باشد در این کتاب نویسنده پیامهای نهفته در آب را به شیوایی به حال درونی انسان ها و جامعه ارتباط می دهد، ترجمه ی این کتاب را خانم نفیسه معتکف به عهده داشته و انتشارات درسا چاپ و نشر آن را بر عهده داشته است.

شما را به مطالعه ی قسمتی از این کتاب در بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
12187
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
قندان مس و خاتم کاری سایز متوسط با ارتفاع 13 سانتی متر تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این قندان مس و خاتم کاری زیبا از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این...
صنایع دستی آقاجانی
گلدان فیروزه کوبی 40 سانتی متری صراحی ترنج تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و زیباترین محصولات تولید آقاجانی است که نمایانگر صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این گلدان فیروزه کوب از مس و بهترین فیروزه شناسنامه دار...
توضیحات

قسمتی از کتاب پیامهای نهفته در آب

بیش از ده سال از زمانی که عکسبرداری از بلورهای یخ را شروع کرده ام، میگذرد.
پیش از آن نیز سال ها در مورد اندازه گیری نوسانات موجی آب تحقیق می کردم، اما وقتی فراگیری مسائلی در مورد بلورهای آب را شروع کردم، پی بردم که آب به طرق گوناگون خود را ابراز می کند.
من آموختم که تصاویر بلورهای آب برای ما سرشار از حکمت و خرد است. برخلاف آب لوله کشی، آب طبیعی بلورهایی متنوع و زیبا به معرض نمایش می گذارد، که حتی در برابر موسیقی و نواهایی دلنشین به مراتب زیباتر می شوند. همچنین اگر کلماتی مختلف مانند تشکر یا احمق به آب نشان داده شود، به گونه ای مبهوت کننده شکل بلورها تغییر می کند، این بلورها سرشار از درس هایی است که به ما می آموزد چگونه زندگی کنیم.
در ژوئن ۱۹۹۹، مجموعه ای از تصاویر را در کتابی که من آن را هدو کیوکوشا، (انتشار نوسانات آب) نامیده بودم و از سوی انتشاراتی که به چاپ آن همت گمارد پیام های آب نام گرفت، چاپ کردم. هر چند این کتاب به صورت ناشر - مؤلف چاپ شده بود و قصد نداشتم آن را در کتاب فروشی های معتبر در معرض فروش بگذارم، موضوعش دهان به دهان گشت و سرانجام جزو پرفروش ترین ها شد.
این موردی بود که هرگز در دنیای نشر رخ نداده بود و وقتی با چنین وضعیتی مواجه شدم، به شدت یکه خوردم. به هر حال از آنان که وقت صرف کردند و کتاب را به دیگران شناساندند، قدردانی می کنم.
برای اینکه افراد بیشتری از این کتاب سهم ببرند، مجبور شدم متن ژاپنی آن را به انگلیسی ترجمه کنیم، که خود باعث موفقیتی بیشتر شد و پس از آن تقاضاهای بی شماری از سوئیس و دیگر نقاط دنیا برای ایراد سخنرانی دریافت کردم.
انتشار تصاویر این بلورها به همراه پیام های متعددی که به دنیا می داد، در مناسب ترین زمان ممکن صورت پذیرفت و شاید بتوان گفت زمانی بود که بسیاری از مردم پذیرای این پیام ها بودند. خدا را شکر می کنم که به من توفیق داد در این زمینه کار کنم.
می دانم که عده ای از مردم در ارتباط با کلمه یا مفهوم خدا مشکل دارند. تمرکز عمده در این کتاب، آب است و هر چه ما بیشتر درباره ی آب بدانیم، به مراتب سخت تر می توانیم وجود خدا را انکار کنیم. دلم می خواهد وقتی به تصاویر بلورهای آب نگاه می کنید، در مورد احساس خودتان نسبت به این مسئله فکر کنید.
وقتی برای اولین بار انتشارات سان مارک در ژاپن از من خواست این کتاب را بنویسم، بلافاصله متوجه شدم مسائلی شگفت آور در دل دارم که بدم نمی آید درباره اش بنویسم، و وقتی این را به نوباتاکا یوکی، مدیر انتشارات سان مارک گفتم، اظهار داشت این همان چیزی است که دلش می خواهد حواسم را بر آن متمرکز کنم. او حتی معاونش ریویا سایتو را برای شنیدن سخنرانی من به سوئیس فرستاد.
حالا که کتاب تمام شده است، احساس رضایت خاطر می کنم. این کتاب سکویی در اختیارم گذاشته است که از بلندای آن می توانم در مورد نظریه ی نوسان که بیش از ده سال است درباره اش تحقيق می کنم، همچنین درباره ی تجارب شخصی و تحقیقاتی که براساس مشاهداتم در رفتارهای انسانی و تفکراتم در مورد کائنات کرده ام، با شما حرف بزنم.

حالا که خواندن کتاب پیامهای نهفته در آب را شروع کرده اید، دلم می خواهد از شما درخواست کنم زندگی تان را هم ارزیابی کنید دقیق تر بگویم، می خواهم بپرسم آیا خوشحالید یا نه.
البته برداشت شما از خوشحالی به هویت تان بستگی دارد. اما شما در قلبتان احساس آرامش دارید، نوعی احساس امنیت درباره ی آینده، و حالت چشم انتظاری هنگام بیدار شدن از خواب. اگر ما بتوانیم این را خوشحالی بنامیم، پس می توانید بگویید که در این لحظه شاد هستید.
به نظرم قاطعانه بتوانم بگویم عده ی زیادی قادر نیستند در این زمینه به من پاسخ مثبت دهند. بیشتر مردم قادر نیستند بگویند زندگی شان همان گونه است که دلشان می خواهد. عامل این همه درد و رنج چیست؟ در دنیا چه خبر شده است که مانع خوشحالی این همه آدم می شود؟
به اعتقاد من، ما در عصر هرج و مرج زندگی می کنیم، هرج و مرج حالتی از سردرگمی را توصیف می کند، نشانه ای از ماده ای تشکل نیافته که قبل از خلقت کائنات وجود داشته است.
ما به سادگی در گذر زندگی مان خود را خسته و درمانده می بینیم. روزنامه ها و تلویزیون، ما را با اطلاعات بمباران می کنند و در سر کار هم که با مشکلات و عدم درک مواجه هستیم. به نظر می رسد که منشأ مشکلات ما متعدد و تأثیرگذار است.

این واقعیت زندگی است، حالا هر جا که زندگی کنیم. سیاره ی کوچک ما پر از تضادهای اقتصادی، اختلافات بومی، تعصبات قومی، فرسودگی های محیطی، جنگ های مذهبی و هرگونه مشکل قابل تصور دیگری است و تمام اخبار ناگوار درباره ی مردمی که رنج می برند، مردمی که از رنج دیگران بهره مند می شوند، مردمی که فقیر می شوند، مظلومان و ظالمان، در عرض یک ثانیه از آن سوی دنیا به سمع و نظر ما می رسد.
شاید این سؤال برای مان پیش بیاید که مسئول این همه درد و رنج کیست؟ دنیا روز به روز بیشتر تفرقه افکن و بیگانه می شود و جایی بغرنج برای زندگی ما از قبل تا خرخره گرفتار هرج و مرج بوده ایم، اما به نظر می رسد که مشکلات دنیا عمیق تر و عمیق تر می شود.
آنچه همه ی ما در آن وجه اشتراک داریم، این است که دلمان می خواهد هرطور شده راه گریزی پیدا شود. همه به دنبال جواب می گردند، و این جواب به قدری ساده و موثر است که به سختی به ذهن ما آدمها خطور می کند.

خوب، حالا عامل این هرج و مرج چیست؟ عامل عمده اش چیست؟ هر چه باشد، باعث می شود دنیا از حالت توازن و هماهنگی فاصله بگیرد و به سوی ناهماهنگی و عدم توازن برود.
شاید این پدیده ای است اجتناب ناپذیر. به هر حال ما انسانها به گونه ای مشابه تعلق داریم. اگر ما در مکانی دیگر و در لایه هایی متفاوت زندگی می کردیم، طرز تفکرمان هم متفاوت بود.
و آنچه قضیه را بدتر از بد می کند، این است که بیشتر مردم در پذیرش هر چیزی مغایر با آنچه در اطرافشان هست مشکل دارند، که نتیجه اش درد و رنج بی پایان می شود. به نظر می رسد تا زمانی که مردم این چنین هستند، تنها راه حل پیشنهادی این باشد که کوتاه بیایند.
و حالا برمی گردیم به نقطه ی شروع، آیا راه حلی مجرد وجود دارد که به درد تمام مردم دنیا بخورد، تک تک افراد را قانع کند و آن قدر هم ساده باشد که همه آن را بفهمند؟...

*** خريد کتاب پیامهای نهفته در آب با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
12187

مشخصات

عنوان کتاب
پیام های نهفته در آب
نویسنده
ماسارو ایموتو
مترجم
نفیسه معتکف
ناشر
درسا
تعداد صفحات
168
وزن
247گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1397
نوبت چاپ
5
قطع
رقعی
شابک
9789648759143
برچسب‌ها
دیدگاه کاربران(1)
رتبه‌بندی کلی
5
1 نظرات
کیفیت چاپ
(5)
سالها پیش ویدئوهایی در این مورد دیده بودم عالی بود

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
بهار سبز
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
بهجت
کتاب شفای کوانتومی کاوشی در مرزهای پزشکی و ذهن اثر دیپاک چوپرا از سری کتاب های ماورایی به کوشش هایده قلعه بیگی ترجمه و توسط انتشارات بهجت چاپ و منتشر شده است. یک روش پزشکی نوین در راه است. روشی که در آن ذهن،...
بهجت
کتاب شفای کوانتومی کاوشی در مرزهای پزشکی ذهن بدن نوشته دکتر دیپاک چوپرا به کوشش هایده قلعه بیگی ترجمه و توسط انتشارات بهجت چاپ و منتشر شده است. یک روش پزشکی نوین در راه است. روشی که در آن ذهن، آگاهی، مفهوم...
پردیس آباریس
کتاب از ذهن تا ماده نوشته داسون چرچ با همکاری روزبه ملک زاده و هیمن بریمن ترجمه به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است. با مطالعه کتاب از ذهن تا ماده خواهید فهمید که شما خالق زندگی تان هستید و افکارتان به...
ذهن آویز
کتاب دوازده ثانیه نوشته ی جمال صادقی نویسنده موفق کتاب آن سوی مرگ به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است. در کتاب دوازده ثانیه نویسنده کوشیده است شرایط مردم بم را پس از زلزله ی ناگوار سال 1382 به تصویر بکشد....
نیکو نشر
کتاب سرنوشت روح نوشته دکتر مایکل نیوتن در ادامه ی کتاب موفق و پرفروش سفر روح به دنیای پس از مرگ و زندگی در عالم معنا می پردازد. این کتاب به کوشش محمود دانایی ترجمه و توسط انتشارات نیکو نشر چاپ و منتشر شده است. در کتاب...
پردیس آباریس
کتاب کمال ذهن اثر دکتر جو دیسپنزا نویسنده ی کتاب پرفروش ماورای طبیعی شدن به همت روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است. کتاب کمال ذهن در اصل برای دانشمندان، محققین و...
بهار سبز
کتاب نشانه ها نوشته لارا لین جکسون، از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز، توسط منصور بیگدلی ترجمه شده و به همت انتشارات بهار سبز به چاپ رسیده است.  در این کتاب، یک واسط روحی مشهور به ما می آموزد چگونه پیام های...
بهار سبز
کتاب جامع روش درمانی هواپونوپونو نوشته ی لوک بودین، ناتالی بودین لامبوی و ژان گراسیت توسط خانم مژگان جمالی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. واقعیتی که تکنیک هواپونوپونو ما را با آن روبرو می...
مثلث
کتاب راه و رسم آرامش نوشته تیک نات هان توسط شکوفه غفاری ترجمه و به کوشش نشر مثلث چاپ و منتشر شده است. وقتی استرس داریم، نه تنها کمتر خوشحال و مفیدیم، بلکه اطرافیانمان را هم ناراحت می کنیم. در کتاب راه و رسم آرامش ،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم