کتاب شازده کوچولو

گسترش

جدید

آنتوان دوسنت اگزوپری، داستان نویس مشهور فرانسوی که به خلبانی اشتغال داشت دارای طبع لطیف داستانی و شعر بود او بر اثر فرود اضطراری در صحرای موریتانی با پسرکی عجیب آشنا می شود و با الهام از این اتفاق رمان تحسین برانگیز کتاب شازده کوچولو را تالیف می کند. شازده کوچولو ماجرای آشنایی خلبانی است با پسرکی که از اختر دیگری فرود آمده است و از وقایع و اتفاقات آنجا گزارش می کند.

کتاب شازده کوچولو در ایران توسط چندین مترجم ترجمه و چاپ شده است. کتاب حاضر ترجمه ای است توسط زنده یاد احمد شاملو که توسط انتشارات نگاه چاپ و منتشر شده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب شازده کوچولو احمد شاملو در بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

14,400 تومان

16,000 تومان

- +

 
بررسی تخصصی

معرفی کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری شاهکاریست هنری که به بیش از 250 زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است و با فروش 200 میلیون نسخه بالاترین تیراژ را در تاریخ به خود اختصاص داده است. داستان شازده کوچولو روایت خلبانی است که پسری کوچک را با قیافه ای عجیب و غریب ملاقات می کند و او از عشق وگل سرخ محبوبش می گوید پسرک می گوید که از اختر دیگری آمده است و از آنجا و اتفاقاتش سخن می گوید و در نهایت تصمیم به بازگشت به سیاره اش را می گیرد. نویسنده  شازده کوچولو را با الهام از داستان واقعی که برایش اتفاق افتاده است نوشته است. این کتاب ترجمه ی احمد شاملو است و توسط انتشارات نگاه به چاپ رسیده است.

*** خرید کتاب شازده کوچولو ***

قسمتی از کتاب شازده کوچولو

وقتی که شش سالم بود، یک روز در کتابی که "داستانهای واقعی جنگل" نام داشت، تصویر بینظیری را دیدم: یک مار بوآ، داشت حیوان دیگری را می خورد. این همان تصویر است:

شازده کوچولو مار بوآ
در کتاب نوشته بود: مارهای بوآ شکار خود را بدون اینکه بجوند، درسته می بلعند. بعدش دیگر نمی توانند تکان بخورند و برای مدت شش ماه می خوابند تا غذا هضم شود.
نشستم و کلی در مورد ماجراهای جنگل فکر کردم. بعد از اینکه چند تا نقاشی ناموفق کشیدم، بالاخره موفق شدم این تصویر را بکشم.

شازده کوچولو کلاه

شاهکارم را به آدم بزرگها نشان دادم، و پرسیدم که آیا این نقاشی آنها را می ترساند یا نه؟ در جوابم گفتند: چی؟! ترس؟! واسه چی باید از یه کلاه بترسیم؟

نقاشی من که تصویر یک کلاه نبود. شکل مار بوآ بود که داشت یک فیل را هضم می کرد. رفتم و شکل مار بوآ در حالیکه درون بدنش معلوم بود را کشیدم تا این آدم بزرگها متوجه منظور من بشوند. همیشه باید به آنها منظور را توضیح داد. نقاشی دوم من این شکلی بود:

شازده کوچولو فیلآدم بزرگها نصیحتم کردند که از کشیدن مار بوآ در حالتهای مختلف دست بکشم و به جغرافي، تاریخ، حساب و دستور زبانم برسم. پس این شد که من در شش سالگی قید استعداد نقاشی ام را زدم. از اینکه نقاشی های من را تحویل نگرفته بودند، دلسرد شده بودم. آدم بزرگها هیچ وقت حوصله به خرج نمی دهند که چیزی را بفهمند و کوچکترها هم حوصله ندارند سر هر چیز و همیشه برای آنها توضیح بدهند. بالاخره رفتم دنبال یک شغل دیگر و شدم خلبان. به هر نقطه دنیا یک سرکی زده ام و البته جغرافی دانستن هم خیلی کمکم کرده است. با یک نگاه فرق چین و آریزونا را می فهمم. اگر وسط شب جایی گم شوید، اینجاست که جغرافي به دادتان می رسد.
این نوع زندگی، آدمهای بزرگی را سر راه من قرار داد. رودررویی های بزرگ با آدمهای بزرگ، همه آنها هم يکجوری نگران آینده شان بودند. خیلی در بین آدم بزرگها زندگی کرده ام. خیلی هم خوب شناختمشان. اما این باعث نشده که نظرم در مورد آنها عوض شود.
هر وقت با یکی از آنها روبرو می شدم که فکر می کردم تیزبین است، نقاشی اولم که خیلی وقت است نگهش داشته ام را به او نشان میدادم تا ببینم چه می گوید. با خودم میگفتم اگه این یکی بفهمه چی میشه. اما او هم میگفت: "این یه کلاهه". من هم پشت دستم را داغ می کردم و دیگر حرفی از مار بوآ و جنگلهای کهن و ستاره ها با او نمی زدم. خودم را تا سطح او پایین می آوردم و در مورد بازی بریج و گلف و سیاست و انواع کراوات با او صحبت می کردم. طرف هم از اینکه با شخص معقولی مثل من آشنا شده، بسیار شاد می شد.

فصل دوم: راوی در صحرا سقوط می کند و با شازده کوچولو آشنا می شود.

من همین جور تک و تنها زندگی کردم؛ بی اینکه کسی حرفم را بفهمد. تا اینکه شش سال پیش بود که هواپیمایم در صحرای کبیر آفریقا سقوط کرد. چیزی در موتور هواپیما شکسته بود. و چون نه تعمیرکار همراهم بود و نه مسافری داشتم، یکه و تنها مشغول به یک تعمیر دشوار شدم. | مساله مرگ و زندگی بود. آب آشامیدنی داشتم اما تنها کفاف یک هفته را می داد. شب اول را در فاصله هزار مایلی آبادی های اطراف، روی شن صحرا خوابیدم. بی کس تر از کشتی شکسته ای در وسط اقیانوس.
پس حتما می توانید تعجب مرا وقتی که صدای عجیبی هنگام طلوع آفتاب از خواب بیدارم کرد را درک کنید. صدا اینطور به من گفت:
- بی زحمت به گوسفند برام بکش.
- چی؟
- برام یه گوسفند بکش.
چنان از جایم پریدم که انگار صاعقه مرا زده بود. خوب که چشمهایم را مالیدم، یک آدم کوچولوی بسیار باوقاری را دیدم که بر و بر ایستاده و مرا نگاه می کرد. این بهترین تصویری است که مدتی بعد توانستم از او بکشم.

*** خرید کتاب شازده کوچولو ***

شازده کوچولو بوکالا

البته آنچه من کشیده ام توانسته بخشی از باوقاری او را بیان کند. من تقصیر ندارم. آدم بزرگها استعداد نقاشی من را در شش سالگی کور کردند. من هم فقط می توانم شکل مار بوآ «در دو حالت» را به خوبی بکشم.

با چشمان بیرون زده از حدقه به او نگاه کردم. یادتان نرود که من هزار مایل از نزدیکترین آبادی فاصله داشتم و آن آدم کوچولو هم در کویر مانده، و یا درمانده از خستگی و تشنگی و گرسنگی و هراسناک بنظر نمی رسید. اصلا ظاهرش به بچه ای نمی رفت که در فاصله هزار مایلی آب و آبادی گم شده باشد. وقتی بالاخره توانستم به حرف بیایم، گفتم:

- تو اینجا چیکار میکنی؟ و اما او انگار که در مورد یک موضوع مهم حرف می زند، دوباره گفت:
- بی زحمت یه گوسفند برایم بکش.
در مقابل یک معمای مقاومت ناپذیر که نمی شود مقاومت کرد. هر چند این کار در هزار مایلی آبادی ها و با بودن خطر مرگ در نظرم بی معنی جلوه کرد، اما یک ورق کاغذ و یک خودنویس از جیبم درآوردم.ولی همان لحظه یادم آمد که بیشتر بر روی جغرافیا، تاریخ، حساب و دستور زبان تمرکز کرده ام. پس به او گفتم که بلد نیستم بکشم. در جوابم گفت:
- مهم نیست. به گوسفند برام بکش.
چون به عمرم شکل گوسفند نکشیده بودم، نقاشی اولم که مار بوآ از نمای بیرونی بود را برایش کشیدم. و شدیدأ تعجب کردم وقتی که آدم کوچولو گفت:
- نه، نه... من فیل در شکم بوآ نمی خوام. مار بوآ خیلی خطرناکه و فیل هم دست و پاگیره. جایی که زندگی می کنم واسه گوسفند مناسبه. برام یه گوسفند بکش.
پس این شکل را کشیدم:

شازده کوچولو گوسفند بوکالا

با دقت به نقاشی نگاه کرد و گفت:

- نه، اینکه خیلی بی حاله، یکی دیگه بکش.

یکی دیگر کشیدم.

شازده کوچولو گوسفند 1 بوکالا

دوستم لبخند ملیحی زد و گفت:

- خودت نگاه کن. این گوسفند نیست. قوچه، شاخ داره.

من هم یکی دیگه کشیدم.

شازده کوچولو گوسفند پیر بوکالا

اما این نقاشی هم مثل بقیه مورد پسند واقع نشد:
- این یکی که خیلی پیره. من یه گوسفند میخوام که زیاد عمر کنه...

*** خرید کتاب شازده کوچولو ***

 
جزئیات فنی
عنوان اصلی کتاب Le Petit Prince
عنوان کتاب شازده کوچولو
موضوع اصلی کتاب رمان
نویسنده آنتوان دو سنت اگزوپری
مترجم احمد شاملو
ناشر نشر نگاه
تعداد صفحات 103
وزن 329 گرم
زبان کتاب فارسی
ژانر کتاب داستان
قطع رقعی
جلد کتاب شومیز
شابک 9782000122807

نوشتن دیدگاه

کتاب شازده کوچولو

آنتوان دوسنت اگزوپری، داستان نویس مشهور فرانسوی که به خلبانی اشتغال داشت دارای طبع لطیف داستانی و شعر بود او بر اثر فرود اضطراری در صحرای موریتانی با پسرکی عجیب آشنا می شود و با الهام از این اتفاق رمان تحسین برانگیز کتاب شازده کوچولو را تالیف می کند. شازده کوچولو ماجرای آشنایی خلبانی است با پسرکی که از اختر دیگری فرود آمده است و از وقایع و اتفاقات آنجا گزارش می کند.

کتاب شازده کوچولو در ایران توسط چندین مترجم ترجمه و چاپ شده است. کتاب حاضر ترجمه ای است توسط زنده یاد احمد شاملو که توسط انتشارات نگاه چاپ و منتشر شده است.

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب شازده کوچولو احمد شاملو در بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(2)
1398-07-07

کتابی برای همه

کتاب شازده کوچولورو سالها پیش دوران نوجوانی خوندم و از اون زمان شاید 10 بار خونده باشم یکی از بهترین کتابهاییه که هرکسی میتونه بخونه. توی هر سنی مفهوم جدیدی از این کتاب میشه فهمید. خیلی عالیه

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)
1397-10-16

سینا

هرکدام از اخترکها نمایانگر اتاقی است که خودمان چیدمانش را با خرت و پرت های که در اثر گذر زمان به کوله بار عقایدمان تنیده شده به عهده میگیریم و چه چیز های بیهوده ای که تمام ما را در برمیگرند برای مثال اخترک سوم را بخاطر دارید مردی که ستاره میشمرد چون از کودکی به او حسابگری را اموخته اند... چنین میشود که در دنیای حساب گر ها جایی برای پسرکی نیست که میخواهد ستاره هارا یکی پس از دیگری بچیند... شازده کوچولو یک سوال دارد چرا نباید دنیارا گشت؟ چرا باید همه چیز را شمرد و لای کاغذ باطله ها حفظ کرد؟

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

دیدگاه خود را بنویسید

30 محصول مشابه یافت شد

79,200 تومان 88,000 تومان

21,600 تومان 24,000 تومان

45,900 تومان 51,000 تومان

6,750 تومان 7,500 تومان

53,550 تومان 59,500 تومان

27,000 تومان 30,000 تومان

7,650 تومان 8,500 تومان

40,500 تومان 45,000 تومان

31,500 تومان 35,000 تومان

23,400 تومان 26,000 تومان

40,500 تومان 45,000 تومان

27,000 تومان 30,000 تومان

27,000 تومان 30,000 تومان

18,000 تومان 20,000 تومان

36,000 تومان 40,000 تومان

25,200 تومان 28,000 تومان

22,500 تومان 25,000 تومان

13,500 تومان 15,000 تومان

21,250 تومان 25,000 تومان

منو