کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو نوشته ی آنتوان دوسنت اگزوپری، داستان نویس مشهور فرانسوی است که به خلبانی اشتغال داشت آنتوان دوسنت اگزوپری دارای طبع لطیف داستانی و شعر بود او بر اثر فرود اضطراری در صحرای موریتانی با پسرکی عجیب آشنا می شود و با الهام از این اتفاق رمان تحسین برانگیز کتاب شازده کوچولو را تالیف می کند. شازده کوچولو ماجرای آشنایی خلبانی است با پسرکی که از اختر دیگری فرود آمده است و از وقایع و اتفاقات آنجا گزارش می کند.

کتاب شازده کوچولو در ایران توسط چندین مترجم ترجمه و چاپ شده است. کتاب حاضر ترجمه ای است توسط زنده یاد احمد شاملو که توسط انتشارات نگاه چاپ و منتشر شده و به عنوان بهترین ترجمه این کتاب شناخته می شود.

تا زنده ای، نسبت به چیزی که اهلی کرده ای مسئولی . . .

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب شازده کوچولو احمد شاملو در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلب
پیشنهاد ویژه محدود
16,000 تومان 18,000 تومان
-2,000 تومان
مرجع:
7449
نام برند:
محصولات مرتبط
قطره
76,500 تومان 85,000 تومان
‎−10%
کتاب درمان شوپنهاور نوشته اروین یالوم توسط خانم سپیده حبیب ترجمه و به کوشش نشر قطره چاپ و منتشر شده است. اروین یالوم در کتاب درمان شوپنهاور تصور می کند فیلسوف معاصری به نام فیلیپ که فردی منزوی و به نوعی رونوشت...
خرید رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی قیمت با تخفیف خرید رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
شادان
45,000 تومان 50,000 تومان
‎−10%
رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی یکی از بهترین نویسندگان رمان های ایرانی به کوشش انتشارات شادان چاپ و منتشر شده است. امروز که به تمامی آن سالها نگاه می کنم می بینم زندگی نسل ما، تاریخ این دیار است و به راستی هرکدام عمری...
خرید کتاب دوست نابغه من النا فرانته قیمت با تخفیف خرید کتاب دوست نابغه من النا فرانته قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
دردانش بهمن
54,000 تومان 60,000 تومان
‎−10%
کتاب دوست نابغه من نوشته ی النا فرانته توسط روح الله صادقی ترجمه و به کوشش انتشارات دردانش بهمن چاپ و منتشر شده است. این شاهکار مدرن، اثر النا فرانته یکی از برجسته ترین نویسندگان ایتالیا است. داستانی غنی و پرتنش...
خرید کتاب ژان کریستف (4جلدی) رومن رولان قیمت با تخفیف و خلاصه خرید کتاب ژان کریستف (4جلدی) رومن رولان قیمت با تخفیف و خلاصه
پیشنهاد ویژه محدود
فردوس،فرهنگ روز
234,000 تومان 260,000 تومان
‎−10%
کتاب ژان کریستف نوشته ی رومن رولان توسط م.ا. به آذین ترجمه و با همکاری انتشارات فردوس و فرهنگ روز در یک دوره ی 2 جلدی چاپ و منتشر شده است. من سرگذشت مصیبت بار نسلی را نوشتم که رو به زوال می رود. هیچ نخواستم از معایب...
خرید کتاب گرگ بیابان هرمان هسه قیمت با تخفیف خرید کتاب گرگ بیابان هرمان هسه قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
فردوس
36,000 تومان 40,000 تومان
‎−10%
کتاب گرگ بیابان نوشته هرمان هسه نویسنده ی موفق آلمانی توسط قاسیم کبیری ترجمه و به کوشش انتشارات فردوس چاپ و منتشر شده است. زندگی هرمان هسه خود به عنوان یک داستان موفق قابلیت ارائه دارد.تولد در شهری کوچک، تحصیل در...
خرید کتاب رمان گرما و غبار قیمت با تخفیف و خلاصه موضوع خرید کتاب رمان گرما و غبار قیمت با تخفیف و خلاصه موضوع
پیشنهاد ویژه محدود
افق
11,250 تومان 12,500 تومان
‎−10%
(1)
رمان گرما و غبار نوشته روت پریور جابوالا توسط مهدی غبرایی ترجمه و به کوشش نشر افق چاپ و منتشر شده است. دو فیلم نامه ی خانم جابوالا جایزه اسکار و رمان حاضرش گرما و غبار هم جایزه ی بوکر را دریافت کرده...
کتاب نگویید چیزی نداریم قیمت با تخفیف کتاب نگویید چیزی نداریم قیمت با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
ثالث
79,200 تومان 88,000 تومان
‎−10%
(1)
کتاب نگویید چیزی نداریم اثر مادلین تین توسط سحر قدیمی ترجمه و به اهتمام انتشارات ثالث چپ و منتشر شده است. رمان نگویید چیزی نداریم، نامزد جایزه بوکر ۲۰۱۶، راوی زندگی دو نسل متوالی از یک خانواده بزرگ چینی...
مجموعه شهر امبر (4جلدی) قیمت خرید با تخفیف مجموعه شهر امبر (4جلدی) قیمت خرید با تخفیف
پیشنهاد ویژه محدود
تنديس
144,000 تومان 160,000 تومان
‎−10%
(1)
کتاب 4 جلدی مجموعه شهر امبر نوشته ی جین دوپرا توسط رباب پورعسگر ترجمه و به کوشش انتشارات تندیس چاپ و منتشر شده است. از وقتی لینا و دون به همراه بقیه ی مردم از شهر رو به نابودی اِمبر فرار کردند و به ساکنان شهر...
نگاه
30,150 تومان 33,500 تومان
‎−10%
(1)
کتاب عزاداران بیل اثر غلامحسین ساعدی یکی از رمانهای معروف ایرانی است که توسط انتشارات نگاه چاپ و منتشر شده است. کتاب عزاداران بیل شامل هشت داستان کوتاه است و با اینکه حوادث به هم ربطی ندارند اما شخصیت ها و مکان ها در...
توضیحات

درباره کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری شاهکاری است هنری که به بیش از 250 زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است و با فروش 200 میلیون نسخه بالاترین تیراژ را در تاریخ به خود اختصاص داده است. داستان کتاب شازده کوچولو روایت خلبانی است که پسری کوچک را با قیافه ای عجیب و غریب ملاقات می کند و او از عشق وگل سرخ محبوبش می گوید پسرک می گوید که از اختر دیگری آمده است و از آنجا و اتفاقاتش سخن می گوید و در نهایت تصمیم به بازگشت به سیاره اش را می گیرد. نویسنده شازده کوچولو را با الهام از داستان واقعی که برایش اتفاق افتاده است نوشته است. این کتاب ترجمه ی احمد شاملو است و توسط انتشارات نگاه به چاپ رسیده است.

*** کتاب شازده کوچولو ترجمه احمد شاملو ***

قسمتی از کتاب شازده کوچولو

وقتی که شش سالم بود، یک روز در کتابی که داستانهای واقعی جنگل نام داشت، تصویر بینظیری را دیدم: یک مار بوآ، داشت حیوان دیگری را می خورد. این همان تصویر است:

شازده کوچولو مار بوآ
در کتاب نوشته بود: مارهای بوآ شکار خود را بدون اینکه بجوند، درسته می بلعند. بعدش دیگر نمی توانند تکان بخورند و برای مدت شش ماه می خوابند تا غذا هضم شود.
نشستم و کلی در مورد ماجراهای جنگل فکر کردم. بعد از اینکه چند تا نقاشی ناموفق کشیدم، بالاخره موفق شدم این تصویر را بکشم.

شازده کوچولو کلاه

شاهکارم را به آدم بزرگها نشان دادم، و پرسیدم که آیا این نقاشی آنها را می ترساند یا نه؟ در جوابم گفتند: چی؟! ترس؟! واسه چی باید از یه کلاه بترسیم؟

نقاشی من که تصویر یک کلاه نبود. شکل مار بوآ بود که داشت یک فیل را هضم می کرد. رفتم و شکل مار بوآ در حالیکه درون بدنش معلوم بود را کشیدم تا این آدم بزرگها متوجه منظور من بشوند. همیشه باید به آنها منظور را توضیح داد. نقاشی دوم من این شکلی بود:

شازده کوچولو فیلآدم بزرگها نصیحتم کردند که از کشیدن مار بوآ در حالتهای مختلف دست بکشم و به جغرافي، تاریخ، حساب و دستور زبانم برسم. پس این شد که من در شش سالگی قید استعداد نقاشی ام را زدم. از اینکه نقاشی های من را تحویل نگرفته بودند، دلسرد شده بودم. آدم بزرگها هیچ وقت حوصله به خرج نمی دهند که چیزی را بفهمند و کوچکترها هم حوصله ندارند سر هر چیز و همیشه برای آنها توضیح بدهند. بالاخره رفتم دنبال یک شغل دیگر و شدم خلبان. به هر نقطه دنیا یک سرکی زده ام و البته جغرافی دانستن هم خیلی کمکم کرده است. با یک نگاه فرق چین و آریزونا را می فهمم. اگر وسط شب جایی گم شوید، اینجاست که جغرافي به دادتان می رسد.
این نوع زندگی، آدمهای بزرگی را سر راه من قرار داد. رودررویی های بزرگ با آدمهای بزرگ، همه آنها هم يکجوری نگران آینده شان بودند. خیلی در بین آدم بزرگها زندگی کرده ام. خیلی هم خوب شناختمشان. اما این باعث نشده که نظرم در مورد آنها عوض شود.
هر وقت با یکی از آنها روبرو می شدم که فکر می کردم تیزبین است، نقاشی اولم که خیلی وقت است نگهش داشته ام را به او نشان میدادم تا ببینم چه می گوید. با خودم میگفتم اگه این یکی بفهمه چی میشه. اما او هم میگفت: "این یه کلاهه". من هم پشت دستم را داغ می کردم و دیگر حرفی از مار بوآ و جنگلهای کهن و ستاره ها با او نمی زدم. خودم را تا سطح او پایین می آوردم و در مورد بازی بریج و گلف و سیاست و انواع کراوات با او صحبت می کردم. طرف هم از اینکه با شخص معقولی مثل من آشنا شده، بسیار شاد می شد.

خلاصه فصل دوم کتاب داستان شازده کوچولو

راوی در صحرا سقوط می کند و با شازده کوچولو آشنا می شود.

من همین جور تک و تنها زندگی کردم؛ بی اینکه کسی حرفم را بفهمد. تا اینکه شش سال پیش بود که هواپیمایم در صحرای کبیر آفریقا سقوط کرد. چیزی در موتور هواپیما شکسته بود. و چون نه تعمیرکار همراهم بود و نه مسافری داشتم، یکه و تنها مشغول به یک تعمیر دشوار شدم. | مساله مرگ و زندگی بود. آب آشامیدنی داشتم اما تنها کفاف یک هفته را می داد. شب اول را در فاصله هزار مایلی آبادی های اطراف، روی شن صحرا خوابیدم. بی کس تر از کشتی شکسته ای در وسط اقیانوس.
پس حتما می توانید تعجب مرا وقتی که صدای عجیبی هنگام طلوع آفتاب از خواب بیدارم کرد را درک کنید. صدا اینطور به من گفت:
- بی زحمت به گوسفند برام بکش.
- چی؟
- برام یه گوسفند بکش.
چنان از جایم پریدم که انگار صاعقه مرا زده بود. خوب که چشمهایم را مالیدم، یک آدم کوچولوی بسیار باوقاری را دیدم که بر و بر ایستاده و مرا نگاه می کرد. این بهترین تصویری است که مدتی بعد توانستم از او بکشم.

*** خرید کتاب شازده کوچولو ***

شازده کوچولو بوکالا

البته آنچه من کشیده ام توانسته بخشی از باوقاری او را بیان کند. من تقصیر ندارم. آدم بزرگها استعداد نقاشی من را در شش سالگی کور کردند. من هم فقط می توانم شکل مار بوآ «در دو حالت» را به خوبی بکشم.

با چشمان بیرون زده از حدقه به او نگاه کردم. یادتان نرود که من هزار مایل از نزدیکترین آبادی فاصله داشتم و آن آدم کوچولو هم در کویر مانده، و یا درمانده از خستگی و تشنگی و گرسنگی و هراسناک بنظر نمی رسید. اصلا ظاهرش به بچه ای نمی رفت که در فاصله هزار مایلی آب و آبادی گم شده باشد. وقتی بالاخره توانستم به حرف بیایم، گفتم:

- تو اینجا چیکار میکنی؟ و اما او انگار که در مورد یک موضوع مهم حرف می زند، دوباره گفت:
- بی زحمت یه گوسفند برایم بکش.
در مقابل یک معمای مقاومت ناپذیر که نمی شود مقاومت کرد. هر چند این کار در هزار مایلی آبادی ها و با بودن خطر مرگ در نظرم بی معنی جلوه کرد، اما یک ورق کاغذ و یک خودنویس از جیبم درآوردم.ولی همان لحظه یادم آمد که بیشتر بر روی جغرافیا، تاریخ، حساب و دستور زبان تمرکز کرده ام. پس به او گفتم که بلد نیستم بکشم. در جوابم گفت:
- مهم نیست. به گوسفند برام بکش.
چون به عمرم شکل گوسفند نکشیده بودم، نقاشی اولم که مار بوآ از نمای بیرونی بود را برایش کشیدم. و شدیدأ تعجب کردم وقتی که آدم کوچولو گفت:
- نه، نه... من فیل در شکم بوآ نمی خوام. مار بوآ خیلی خطرناکه و فیل هم دست و پاگیره. جایی که زندگی می کنم واسه گوسفند مناسبه. برام یه گوسفند بکش.
پس این شکل را کشیدم:

شازده کوچولو گوسفند بوکالا

با دقت به نقاشی نگاه کرد و گفت:

- نه، اینکه خیلی بی حاله، یکی دیگه بکش.

یکی دیگر کشیدم.

شازده کوچولو گوسفند 1 بوکالا

دوستم لبخند ملیحی زد و گفت:

- خودت نگاه کن. این گوسفند نیست. قوچه، شاخ داره.

من هم یکی دیگه کشیدم.

شازده کوچولو گوسفند پیر بوکالا

اما این نقاشی هم مثل بقیه مورد پسند واقع نشد:
- این یکی که خیلی پیره. من یه گوسفند میخوام که زیاد عمر کنه...

*** خرید کتاب شازده کوچولو ترجمه احمد شاملو ***

ادامه مطلب
جزئیات محصول
7449

مشخصات

عنوان کتاب
شازده کوچولو
عنوان اصلی کتاب
Le Petit Prince
نویسنده
آنتوان دو سنت اگزوپری
مترجم
احمد شاملو
ناشر
نشر نگاه
تعداد صفحات
103
وزن
329 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
قطع
رقعی
شابک
9782000122807
دیدگاه کاربران(4)
رتبه‌بندی کلی
5
4 دیدگاه کاربران
کیفیت چاپ
(5)
هرکدام از اخترکها نمایانگر اتاقی است که خودمان چیدمانش را با خرت و پرت های که در اثر گذر زمان به کوله بار عقایدمان تنیده شده به عهده میگیریم و چه چیز های بیهوده ای که تمام ما را در برمیگرند برای مثال اخترک سوم را بخاطر دارید مردی که ستاره میشمرد چون از کودکی به او حسابگری را اموخته اند... چنین میشود که در دنیای حساب گر ها جایی برای پسرکی نیست که میخواهد ستاره هارا یکی پس از دیگری بچیند... شازده کوچولو یک سوال دارد چرا نباید دنیارا گشت؟ چرا باید همه چیز را شمرد و لای کاغذ باطله ها حفظ کرد؟

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول

فهرست

کد QR

تنظیمات

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم