کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو نوشته ی آنتوان دوسنت اگزوپری، داستان نویس مشهور فرانسوی است که به خلبانی اشتغال داشت آنتوان دوسنت اگزوپری دارای طبع لطیف داستانی و شعر بود او بر اثر فرود اضطراری در صحرای موریتانی با پسرکی عجیب آشنا می شود و با الهام از این اتفاق رمان تحسین برانگیز کتاب شازده کوچولو را تالیف می کند. شازده کوچولو ماجرای آشنایی خلبانی است با پسرکی که از اختر دیگری فرود آمده است و از وقایع و اتفاقات آنجا گزارش می کند.

کتاب شازده کوچولو در ایران توسط چندین مترجم ترجمه و چاپ شده است. کتاب حاضر ترجمه ای است توسط زنده یاد احمد شاملو که توسط انتشارات نگاه چاپ و منتشر شده و به عنوان بهترین ترجمه این کتاب شناخته می شود.

تا زنده ای، نسبت به چیزی که اهلی کرده ای مسئولی . . .

شما را به مطالعه معرفی و قسمتی از کتاب شازده کوچولو احمد شاملو در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
7449
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلدان صراحی مس و خاتم کاری تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیبانرین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. این گلدان در ابعاد و کیفیت های متفاوتی طراحی و ساخته شده است. گلدان خاتم کاری کد K013 با 16 سانتی متر ارتفاع، مقاوم در برابر ضربه، نور آفتاب و رطوبت هوا و دارای گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد.

صنایع دستی آقاجانی

دخل فیروزه کوب بزرگ کد FT021 کاری از شاغلین در صنایع دستی اصفهان تولید صنایع دستی آقاجانی است که با گارانتی 10 ساله تضمین کیفیت و با بهترین قیمت و البته به صورت رایگان تقدیم خریداران می گردد. در ساخت دخل فیروزه کوب آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور استفاده شده است و دارای گارانتی کیفیت ISO 9001 و گواهی استاندارد ملی ایران است.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری فیروزه کوبی ترنج کد FT066 بزرگترین آجیل خوری مسی تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از معروفترین تولیدکنندگان صنایع دستی اصفهان از بهترین مواد اولیه تولید شده است. در تولید این آجیل خوری فیروزه کوبی شده از بهترین و ناب ترین فیروزه نیشابور استفاده شده است. از نکات قابل توجه این محصول گارانتی 10 ساله و استاندارد ملی ایران است. ارتفاع این «آجیل خوری مسی» 42 سانتی متر و قطری در حدود 32 سانتی متر دارد.

توضیحات

درباره کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری شاهکاری است هنری که به بیش از 250 زبان زنده ی دنیا ترجمه شده است و با فروش 200 میلیون نسخه بالاترین تیراژ را در تاریخ به خود اختصاص داده است. داستان کتاب شازده کوچولو روایت خلبانی است که پسری کوچک را با قیافه ای عجیب و غریب ملاقات می کند و او از عشق وگل سرخ محبوبش می گوید پسرک می گوید که از اختر دیگری آمده است و از آنجا و اتفاقاتش سخن می گوید و در نهایت تصمیم به بازگشت به سیاره اش را می گیرد. نویسنده شازده کوچولو را با الهام از داستان واقعی که برایش اتفاق افتاده است نوشته است. این کتاب ترجمه ی احمد شاملو است و توسط انتشارات نگاه به چاپ رسیده است.

*** کتاب شازده کوچولو ترجمه احمد شاملو ***

قسمتی از کتاب شازده کوچولو

وقتی که شش سالم بود، یک روز در کتابی که داستانهای واقعی جنگل نام داشت، تصویر بینظیری را دیدم: یک مار بوآ، داشت حیوان دیگری را می خورد. این همان تصویر است:

شازده کوچولو مار بوآ
در کتاب نوشته بود: مارهای بوآ شکار خود را بدون اینکه بجوند، درسته می بلعند. بعدش دیگر نمی توانند تکان بخورند و برای مدت شش ماه می خوابند تا غذا هضم شود.
نشستم و کلی در مورد ماجراهای جنگل فکر کردم. بعد از اینکه چند تا نقاشی ناموفق کشیدم، بالاخره موفق شدم این تصویر را بکشم.

شازده کوچولو کلاه

شاهکارم را به آدم بزرگها نشان دادم، و پرسیدم که آیا این نقاشی آنها را می ترساند یا نه؟ در جوابم گفتند: چی؟! ترس؟! واسه چی باید از یه کلاه بترسیم؟

نقاشی من که تصویر یک کلاه نبود. شکل مار بوآ بود که داشت یک فیل را هضم می کرد. رفتم و شکل مار بوآ در حالیکه درون بدنش معلوم بود را کشیدم تا این آدم بزرگها متوجه منظور من بشوند. همیشه باید به آنها منظور را توضیح داد. نقاشی دوم من این شکلی بود:

شازده کوچولو فیلآدم بزرگها نصیحتم کردند که از کشیدن مار بوآ در حالتهای مختلف دست بکشم و به جغرافي، تاریخ، حساب و دستور زبانم برسم. پس این شد که من در شش سالگی قید استعداد نقاشی ام را زدم. از اینکه نقاشی های من را تحویل نگرفته بودند، دلسرد شده بودم. آدم بزرگها هیچ وقت حوصله به خرج نمی دهند که چیزی را بفهمند و کوچکترها هم حوصله ندارند سر هر چیز و همیشه برای آنها توضیح بدهند. بالاخره رفتم دنبال یک شغل دیگر و شدم خلبان. به هر نقطه دنیا یک سرکی زده ام و البته جغرافی دانستن هم خیلی کمکم کرده است. با یک نگاه فرق چین و آریزونا را می فهمم. اگر وسط شب جایی گم شوید، اینجاست که جغرافي به دادتان می رسد.
این نوع زندگی، آدمهای بزرگی را سر راه من قرار داد. رودررویی های بزرگ با آدمهای بزرگ، همه آنها هم يکجوری نگران آینده شان بودند. خیلی در بین آدم بزرگها زندگی کرده ام. خیلی هم خوب شناختمشان. اما این باعث نشده که نظرم در مورد آنها عوض شود.
هر وقت با یکی از آنها روبرو می شدم که فکر می کردم تیزبین است، نقاشی اولم که خیلی وقت است نگهش داشته ام را به او نشان میدادم تا ببینم چه می گوید. با خودم میگفتم اگه این یکی بفهمه چی میشه. اما او هم میگفت: "این یه کلاهه". من هم پشت دستم را داغ می کردم و دیگر حرفی از مار بوآ و جنگلهای کهن و ستاره ها با او نمی زدم. خودم را تا سطح او پایین می آوردم و در مورد بازی بریج و گلف و سیاست و انواع کراوات با او صحبت می کردم. طرف هم از اینکه با شخص معقولی مثل من آشنا شده، بسیار شاد می شد.

خلاصه فصل دوم کتاب داستان شازده کوچولو

راوی در صحرا سقوط می کند و با شازده کوچولو آشنا می شود.

من همین جور تک و تنها زندگی کردم؛ بی اینکه کسی حرفم را بفهمد. تا اینکه شش سال پیش بود که هواپیمایم در صحرای کبیر آفریقا سقوط کرد. چیزی در موتور هواپیما شکسته بود. و چون نه تعمیرکار همراهم بود و نه مسافری داشتم، یکه و تنها مشغول به یک تعمیر دشوار شدم. | مساله مرگ و زندگی بود. آب آشامیدنی داشتم اما تنها کفاف یک هفته را می داد. شب اول را در فاصله هزار مایلی آبادی های اطراف، روی شن صحرا خوابیدم. بی کس تر از کشتی شکسته ای در وسط اقیانوس.
پس حتما می توانید تعجب مرا وقتی که صدای عجیبی هنگام طلوع آفتاب از خواب بیدارم کرد را درک کنید. صدا اینطور به من گفت:
- بی زحمت به گوسفند برام بکش.
- چی؟
- برام یه گوسفند بکش.
چنان از جایم پریدم که انگار صاعقه مرا زده بود. خوب که چشمهایم را مالیدم، یک آدم کوچولوی بسیار باوقاری را دیدم که بر و بر ایستاده و مرا نگاه می کرد. این بهترین تصویری است که مدتی بعد توانستم از او بکشم.

*** خرید کتاب شازده کوچولو ***

شازده کوچولو بوکالا

البته آنچه من کشیده ام توانسته بخشی از باوقاری او را بیان کند. من تقصیر ندارم. آدم بزرگها استعداد نقاشی من را در شش سالگی کور کردند. من هم فقط می توانم شکل مار بوآ «در دو حالت» را به خوبی بکشم.

با چشمان بیرون زده از حدقه به او نگاه کردم. یادتان نرود که من هزار مایل از نزدیکترین آبادی فاصله داشتم و آن آدم کوچولو هم در کویر مانده، و یا درمانده از خستگی و تشنگی و گرسنگی و هراسناک بنظر نمی رسید. اصلا ظاهرش به بچه ای نمی رفت که در فاصله هزار مایلی آب و آبادی گم شده باشد. وقتی بالاخره توانستم به حرف بیایم، گفتم:

- تو اینجا چیکار میکنی؟ و اما او انگار که در مورد یک موضوع مهم حرف می زند، دوباره گفت:
- بی زحمت یه گوسفند برایم بکش.
در مقابل یک معمای مقاومت ناپذیر که نمی شود مقاومت کرد. هر چند این کار در هزار مایلی آبادی ها و با بودن خطر مرگ در نظرم بی معنی جلوه کرد، اما یک ورق کاغذ و یک خودنویس از جیبم درآوردم.ولی همان لحظه یادم آمد که بیشتر بر روی جغرافیا، تاریخ، حساب و دستور زبان تمرکز کرده ام. پس به او گفتم که بلد نیستم بکشم. در جوابم گفت:
- مهم نیست. به گوسفند برام بکش.
چون به عمرم شکل گوسفند نکشیده بودم، نقاشی اولم که مار بوآ از نمای بیرونی بود را برایش کشیدم. و شدیدأ تعجب کردم وقتی که آدم کوچولو گفت:
- نه، نه... من فیل در شکم بوآ نمی خوام. مار بوآ خیلی خطرناکه و فیل هم دست و پاگیره. جایی که زندگی می کنم واسه گوسفند مناسبه. برام یه گوسفند بکش.
پس این شکل را کشیدم:

شازده کوچولو گوسفند بوکالا

با دقت به نقاشی نگاه کرد و گفت:

- نه، اینکه خیلی بی حاله، یکی دیگه بکش.

یکی دیگر کشیدم.

شازده کوچولو گوسفند 1 بوکالا

دوستم لبخند ملیحی زد و گفت:

- خودت نگاه کن. این گوسفند نیست. قوچه، شاخ داره.

من هم یکی دیگه کشیدم.

شازده کوچولو گوسفند پیر بوکالا

اما این نقاشی هم مثل بقیه مورد پسند واقع نشد:
- این یکی که خیلی پیره. من یه گوسفند میخوام که زیاد عمر کنه...

*** خرید کتاب شازده کوچولو ترجمه احمد شاملو ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
7449

مشخصات

عنوان کتاب
شازده کوچولو
عنوان اصلی کتاب
Le Petit Prince
نویسنده
آنتوان دو سنت اگزوپری
مترجم
احمد شاملو
ناشر
نشر نگاه
تعداد صفحات
103
وزن
329 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
قطع
رقعی
شابک
9782000122807
دیدگاه کاربران(4)
رتبه‌بندی کلی
5
4 دیدگاه کاربران
کیفیت چاپ
(5)
هرکدام از اخترکها نمایانگر اتاقی است که خودمان چیدمانش را با خرت و پرت های که در اثر گذر زمان به کوله بار عقایدمان تنیده شده به عهده میگیریم و چه چیز های بیهوده ای که تمام ما را در برمیگرند برای مثال اخترک سوم را بخاطر دارید مردی که ستاره میشمرد چون از کودکی به او حسابگری را اموخته اند... چنین میشود که در دنیای حساب گر ها جایی برای پسرکی نیست که میخواهد ستاره هارا یکی پس از دیگری بچیند... شازده کوچولو یک سوال دارد چرا نباید دنیارا گشت؟ چرا باید همه چیز را شمرد و لای کاغذ باطله ها حفظ کرد؟

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
قطره

کتاب وقتی نیچه گریست اثر اروین یالوم ترجمه سپیده حبیب به کوشش نشر قطره چاپ و منتشر شده است.

کتاب وقتی نیچه گریست آمیزه ای است از واقعیت و خیال، جلوه ای از عشق، تقدیر و اراده در وینِ خردگرایِ سده یِ نوزدهم و در آستانه ی زایش دانش روانکاوی.

فریدریش نیچه، بزرگترین فیلسوف اروپا. یوزف بویر، از پایه گذاران روانکاری... دانشجوی پزشکی جوانی به نام زیگموند فروید همه اجزایی هستند که در ساختار رمان «وقتی نیچه گریست» در هم تنیده می شوند تا حماسه ی فراموش نشدنی رابطه ی خیالی میان بیماری خارق العاده و درمانگری استثنایی را بیافرینند. ابتدای رمان، لو سالومه، این زن دست نیافتنی، از برویر می خواهد تا با استفاده از روش آزمایشی درمان با سخن گفتن، به بیری نیچه ی ناامید و در خطر خودکشی بشتابد. در این رمان جذاب دو مرد برجسته و اسرار آمیز تاریخ تا ژرفای وسواس های خویش پیش می روند و در این راه به نیروی رهایی بخش دوستی دست می یابند.

دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، گروه درمانگر روان درمانگر اگزیستانسیال، در خلال این رمان آموزشی، به توصیف درمان های رایج برای وسواس فکری که هر دو شخصیت داستان به نوعی گرفتار آن اند، می پردازد؛ ولی درنهایت روش روان درمانی اگزيستانسيال و رابطه ی پزشک- بیمار است که کتاب بیش از هر چیز در پی معرفی آن است.

دکتر سپیده حبیب، مترجم این کتاب، روانپزشک است و با یادداشت های متعدد خود درباره ی مفاهیم تخصصی روانشناسی، روانپزشکی و پزشکی درک این اثر برجسته را برای خوانندگان غیرمتخصص در این زمینه بسیار آسان کرده است.

نیستان

رمان چشمان تاریکی نوشته ی دین کونتز توسط خانم ناهید هاشمیان ترجمه و به کوشش نشر نیستان چاپ و منتشر شده است.

در بخشی از رمان چشمان تاریکی دین کونتز می خوانیم:

باید به ۲۰ ماه قبل برگردیم. موقعی که یک دانشمند چینی به نام لی چن در حالی که یک دیسکت حاوی اطلاعات سلاح های بیولوژیکی و خطرناک چین در دهه اخیر را داشت، در آمریکا مبتلا شد. آنها آن را ووهان ۴۰۰ نامیدند چون از آزمایشگاه RDNA شهر ووهان خارج شده بود و چهارصدمین میکروارگانیسم دست ساز در مرکز تحقيقات آنجا بود. ووهان ۴۰۰ یک سلاح بی نقص بود. فقط انسان را تحت تاثیر قرار می داد و توسط حیوانات منتقل نمی شد. مانند سیفلیس در خارج از بدن بیشتر از یک دقیقه زنده نمی ماند. یعنی نمی توانست به طور دائم اشیا یا مکانی را مانند سیاه زخم یا سایر میکروارگانیسم های کشنده، آلوده کند. با مرگ میزبان، نابود می شد و نمی توانست در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد زنده بماند. این همه مزیت در یک سلاح خیلی جالب بود...

سخن

رمان یکی نبود (2 جلدی) نوشته ی عاطفه منجزی به کوشش انتشارات سخن چاپ و منتشر شده است.

همه وجودش بی دریغ کسی را می طلبید تا برای همه ی عمر زنجیدگی های جان خسته اش را در کنار او به فراموشی بسپارد. کسی که به وقتش بتواند برای او نقش مادر، همسر، دوست، مردم و هزار نقش رنگارنگ دیگر را بازی کند. کسی که جسم و روحش را به شما آرامشی بکشاند که خدا برای هر جفتی نوید داده بود... کسی که با او مدارا کند. با اویی که درد تنهایی کشیده بود... درد یتیمی درد غریبی در بین قربا... دلش مداوایی عاشقانه می خواست ... مداوایی صمیمانه و پر از عطوفت... و شیرزاد آن کسی بود که می توانست همه ی این ها را مثل گنج گران بهایی به او هدیه دهد... پتانسیلش را داشت.

سخن

رمان شب چراغ (2جلدی) اثری است با همکاری عاطفه منجزی و م بهارلویی و به کوشش انتشارات سخن چاپ و منتشر شده است.

خودش هم نمی دانست قصد کرده انتقام چه چیز را از سوگل بگیرد...انتقام تقاضایی که برای طرزنامیدنش توسط او داشت و تاکیدی که بر خانم زاهد کرده بود یا انتقام دست های استادی که روی شانه های ظریف او نشسته بود؟! دلیلش هر چه بود، این انتقام برای خودش هم گران تمام شده بود؛ این چند روز بدترین روزهای عمرش را گذرانده بود، اما راه دیگری جز همین راهی که می رفت بلد نبود! بالاخره سرو کله ی سوگل از پشت شیشه ی اتاق تشریح پیدا شد. وقتی نگاهش به سوگل افتاد و خیالش راحت شد که آمده، توانست با خیال راحت نفسی تازه کند و با حضورذهن بیشتری به ادامه ی تدریسش برسد. گاهی لجاجت، بزرگترین انگیزه ها را به او می داد.

یوپا

رمان گناهکار (2جلدی) نوشته ی فرشته تات شهدوست به کوشش انتشارات یوپا چاپ و منتشر شده است.

غرور، تعصب و گناه داستانی می سازند که فضای سیاه و سفیدش در برگیرنده ی لحظاتی تکان دهنده است که هم تن را به لرزه می اندازد و هم تا پایان ماجرا، خواننده را با خود می کشاند.

ذهن آویز

رمان مجنون تر از فرهاد (2جلدی) نوشته ی م بهارلویی به کوشش انتشارات ذهن آویز چاپ و منتشر شده است.

بالاخره اشکم سرازیر شد. سرم را بلند کردم و گفتم: تو اگه بری، من بعد تو یه مرده می شم. مرده ای که تنها تفاوتش با بقیه مرده ها اینه که نفس می کشه. یادته میگفتی بغض نشکنم رو می شکنی؟ از حالا به بعد دیگه خیلی راحت این بغض شکسته می شه! تو بگو محراب، من بعد تو چه کار کنم؟ کاش می فهمیدی این پری که مقابلت ایستاده مثل بچه ای که از دست مامانش کتک خورده، مشتاقانه منتظره به آغوش همونی پناه ببره که از دستش کتک خورده!

یوپا

کتاب این یک فرشته است (براساس سرگذشت واقعی ملیکا کانطوری) نوشته ی محدثه رجبی توسط انتشارات یوپا چاپ و منتشر شده است.

کتاب این یک فرشته است داستان دخترانگی های بی پایانی است که با تلخ ترین حالت ممکن پایان یافته است. این یک فرشته است داستان عشق است... داستان لبخندهای زیبایی که صورت پرنشاط دختری به نام ملیکا را مزین می کند و عشق را در رگ های او به جریان در می آورد.

این یک فرشته است روایت پاکی و مهربانی دختری است که آفریده شده ای است برای صداق و فرشته بودن!

گاهی اوقات چیزهایی به چشم می بینم که ممکن روزی حتی در خواب و پشت پلک های بسته هم تصوری از آنها نداشته باشیم. همان آرامش قبل از طوفان که در اوج خوشبختی، شادی و آرامشِ مطلق به سراغمان می آید و دردی می شود بی درمان... مثل دیدن عزیزی روی تخت بیمارستان...! دردی خانمان سوز که حاضری جانت را فدا کنی تنها برای این که بلا از سر عزیزترین فرد زندگیت بگذرد تا نفس راحت بکشی و خدا را شکر کنی!

ملیکا فرشته ای است که همواره نگاه گرم پدر مهربان  دلسوزش و لبخند توام با نگرانی و عشق مادر عاشقش را بخود به همراه دارد و اما ... سایه نحس بیماری بی رحمانه پرده ای از غم را بر روی چشمان عسلی و همیشه امیدوارش می اندازد.

فرشته ی قصه ی ما اسطوره ای است از صبر و مقاومت که در سخت ترین لحظات زندگی اش با لبخند پر از آرامشش، غم را از قلب های عزیزانش دور می کند و نقطه شروع از زمانی است که ملیکای فرشته قصد دارد با سختی های زندگی مبارزه کند...

نگاه

کتاب پول و زندگی نوشته ی امیل زولا توسط علی اکبر معصوم بیگی ترجمه و به کوشش نشر نگاه چاپ و منتشر شده است.

پول، هجدهمین رمان از سلسله داستان های مشهور روگند ماکار، به توصیف محافل سفته بازان، سوداگران و بورس بازان پاریس می پردازد. آریستید ساکاره قهرمان کتاب و برادر روگن، وزیر قدرتمند، سوداگر بی وجدان و ورشکسته ای است که برای بار دوم به تجارت روی می آورد. بانک انیورسال را تاسیس می کند تا از سراسر خاورمیانه بهره کشی کند و برای توفیق در نقشه های بلند پروازانه اش از قربانی کردن نزدیک ترین کسان خود نیز پروا ندارد. او بنده و کارگزار پول است برای او زندگی و عشق و تمدن بشری فقط در پول خلاصه می شود.

رمان قدرتمند پول و زندگی، که شرارت ها و پلیدی هایی را برملا می سازد که پرستش بت پول در جهان مدرن می تواند در پی داشته باشد، به طرزی درخشان زندگی پر جلال و جبروت پاریس را در اواخر سده ی نوزدهم وصف می کند و شخصیت هایی را به صحنه می آورد که در رنگارنگی و غنا کم نظیراند.

قطره

کتاب درمان شوپنهاور نوشته اروین یالوم توسط خانم سپیده حبیب ترجمه و به کوشش نشر قطره چاپ و منتشر شده است.

اروین یالوم در کتاب درمان شوپنهاور تصور می کند فیلسوف معاصری به نام فیلیپ که فردی منزوی و به نوعی رونوشت شوپنهاور است، به یکی از گروه های درمانی روان درمانگر مشهوری به نام جولیوس وارد می شود که خود به دلیل رویارویی ناگهانی با سرطان و مرگ خویش، به مرور دوباره ی زندگی و کارش نشسته است. فیلیپ آرزو دارد با به کارگیری اندیشه های شوپنهاور، به یک مشاور فلسفی بدل شود و برای این منظور نیازمند سرپرستی جولیوس است. ولی جولیوس می خواهد به کمک اعضای گروه به فیلیپ/ شوپنهاور بقبولاند که این ارتباط انسانی است که به زندگی معنا می بخشد؛ کاری که هیچ کس برای شوپنهاور تاریخی نکرد.

اروین یالوم - استاد بازنشسته ی روانپزشکی دانشگاه استنفورد، روان درمانگر اگزیستانسیال و گروه درمانگر در کتاب درمان شوپنهاور نیز همچون رمان وقتی نیچه گریست با زبان سحرانگیز داستان، به معرفی اندیشه های پیچیده ی فلسفی و توصیف فنون روان درمانی و گروه درمانی می پردازد.

شادان

رمان نسل عاشقان از ر اعتمادی یکی از بهترین نویسندگان رمان های ایرانی به کوشش انتشارات شادان چاپ و منتشر شده است.

امروز که به تمامی آن سالها نگاه می کنم می بینم زندگی نسل ما، تاریخ این دیار است و به راستی هرکدام عمری تجربه بوده اند... از کودکی چون بزرگسالان زندگی کردیم و چون به بزرگسالی رسیدیم مسئولیتی فراتر از توان بردوش کشیدیم . اما امیدوارم که فرزندان امروز از شنیدن قصه ی نسل ما... تجربه ای نو بیاموزند و ما را باور کنند: نسلی که نسل عشق بود و مهر...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم