چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم

کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم اثر ویلیام یوری کتابی است درباره به کارگیری «نه» در زندگی و کار، این کتاب درباره ی هنر بسیار حیاتی «نه» گفتن مثبت در تمامی حوزه های زندگی است. کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم با ترجمه فرخ بافنده و چاپ نشر نسل نواندیش در بوکالا آماده فروش می باشد.

با ما در بوکالا با معرفی کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم همراه باشید.

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
30655
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی

گلاب پاش فیروزه کوبی آقاجانی ساخته شده از بهترین فیروزه نیشابور و مس تولید صنایع دستی آقاجانی است. این گلاب پاش فیروزه کوب دارای استاندارد ملی ایران و گارانتی 10 ساله ی تولید کننده است. ارتفاع این محصول 53 سانتی متر است. لازم به ذکر است از آنجا که تمامی مراحل تولید گلاب پاش فیروزه کوبی آقاجانی با دست انجام می شود احتمال چند سانتی متر تفاوت در تمامی محصولات وجود دارد.

صنایع دستی آقاجانی

آجیل خوری مس و خاتم کاری کد K064 با ارتفاع 16 سانتی متری یکی از محصولات تولید صنایع دستی آقاجانی است که در ساخت و تولید آن از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این آجیل خوری مس و خاتم دارای استاندارد ملی ایران و گواهینامه کیفیت جهانی ISO9001:2015 می باشد. خاتم کاری یکی از زیباترین و مشهورترین صنایع دستی اصفهان است.

صنایع دستی آقاجانی

گلدان مسی فیروزه کوب تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین فیروزه نیشابور و مس توسط هنرمندان اصفهانی ساخته شده است. این «گلدان فیروزه کوبی» دارای گواهینامه جهانی iso9001:2015 و استاندارد ملی ایران است و همچنین دارای کارت ضمانت 10 ساله صنایع دستی آقاجانی است.

توضیحات

معرفی و قسمتی از کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم

در کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم نوشته «ویلیام یوری» می خوانیم که:

«حتی یک سرماخوردگی ساده هم می تواند باعث مرگ دخترتان بشود.» این حرفی بود که پزشک معالج دخترم موقع خداحافظی، خیلی رک و پوست کنده به ما گفت. همسرم داشت نوزادمان گابریلا را در آغوشش تکان می داد. هر دو از وحشت خشکمان زده بود. گابریلا با یک مشکل نخاعی حاد به دنیا آمده بود و این دیدار تنها آغاز راهی بود که بعدها معلوم شد سفری طولانی در دنیای پزشکی است: صدها مشاوره، دهها درمان مختلف و هفت عمل جراحی بزرگ در عرض هفت سال. با اینکه این سفر همچنان ادامه دارد، در کمال خوشحالی باید بگویم که گابریلا علیرغم مشکلات جسمی اش، سالم و بانشاط و خوشحال است. تمام هشت سال گذشته به مذاکره و صحبت با انبوهی از پزشکان، پرستاران، بیمارستانها و شرکتهای بیمه گذشته است. حالا که به آن نگاه می کنم، می بینم این فرایند تمام مهارتهایم را به کار گرفته است؛ مهارت هایی که سال هاست به کمک آنها به دیگران کمک کرده ام تا در مذاکرات خود از طرف مقابلشان «بله» بگیرند. به علاوه، حالا که خوب به آن روزها نگاه می کنم، می بینم تنها مهارت کلیدی و مهمی که برای ای محافظت از دخترم و خانواده ام به آن نیاز داشتم، «نه» گفتن بود.

این کار با «نه» گفتن به نوع حرف زدن پزشکان شروع شد گرچه نیت بدی نداشتند، گاهی طوری حرف می زدند که ترس و دلهره ی بی دلیلی را در دل بیمار و والدینش ایجاد می کردند. این روند با «نه» گفتن به رفتارهای نامناسب ادامه یافت؛ به عنوان مثال، صبح هایی که دانشجویان پزشکی و رزیدنت ها وارد اتاق گابریلا می شدند و طوری با او رفتار می کردند که انگار شیء بی جانی بیش نیست. در زندگی کاری ام، «نه» گفتن به معنای رد کردن دهها دعوت، خواهش یا درخواست فوری بود تا بتوانم وقتم را – وقت ارزشمندم را - صرف بودن با خانواده ام یا انجام تحقیقات پزشکی درمورد بیماری دخترم کنم.

ولی می بایست حواسم را جمع می کردم و نه های خوشایندی می گفتم. از این گذشته، زندگی فرزندم در دستان آن پزشکان و پرستاران بود. خود آنها هم به دلیل کار در یک نظام پزشکی معیوب که مجبورشان می کرد تنها چند دقیقه برای هر مریضی وقت صرف کنند، تحت فشار بودند. من و همسرم می بایست یاد می گرفتیم قبل از جواب دادن به هر حرکتی لحظه ای درنگ کنیم تا مطمئن شویم که «نه» گفتن های ما نه تنها قدرتمند، بلکه محترمانه هم هستند.

«نه» گفتن ما (مثل تمام «نه» گفتنهای خوب) در خدمت رسیدن به یک «بله»ی بالاتر بود (در این مورد بله ای به سلامت خوشبختی دخترمان). در یک کلام، هدف ما «نه»های منفی نبود، بلکه «نه» مثبت بود. هدف این «نه»ها این بود که از دخترمان محافظت کنند و امکان زندگی بهتر را برای او، و برای ما فراهم آورند. البته همیشه در این امر موفق نبودیم. ولی با گذشت زمان یاد گرفتیم که چطور این کار را به نحوی بهتر انجام دهیم.
این کتاب درباره ی هنر بسیار حیاتی «نه» گفتن مثبت در تمامی حوزه های زندگی است.

من در رشته ی مردم شناسی از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام و در مورد طبیعت و رفتار انسان تحقیق و مطالعه می کنم. از لحاظ شغلی متخصص مذاکره هستم: معلم، مشاور و میانجی. و در زندگی ام همیشه به دنبال صلح و آرامش در دنیا بوده ام.
حتی وقتی بچه بودم، با دیدن جروبحث خانواده بر سر میز شام، به این فکر می افتادم که آیا راه بهتری غیر از جروبحثهای ویران کننده برای حل اختلافات وجود ندارد؟ وقتی برای ادامه ی تحصیل به اروپا رفتم، تازه پانزده سال از جنگ جهانی دوم گذشته بود و خاطرات آن هنوز زنده بود و زخم های جنگ هنوز بر همه چیز و همه کس دیده می شد. مشاهده ی این صحنه ها من را بیشتر به فکر وا می داشت.

من از نسلی بودم که هر روز خطر وقوع جنگ جهانی سوم آن را تهدید می کرد؛ تهدیدی که هر چند دور به نظر می آمد، همیشه سایه اش بر سر ما سنگینی می کرد؛ جنگی که اصل بقای انسان را روی کره ی زمین تهدید می کرد. در مدرسه پناهگاه داشتیم و اغلب وقتی شبها با دوستانمان می نشستیم و درباره ی اینکه می خواهیم در آینده چه کارهایی بکنیم حرف میزدیم، دست آخر به این نتیجه می رسیدیم که در اصل نمی دانیم آیا آینده ای وجود خواهد داشت که درباره اش فکر کنیم یا نه. من با تمام وجود باور دارم که به جای تهدید یکدیگر به کشتار جمعی، بی شک راه بهتری برای محافظت از خودمان و جامعه مان وجود دارد. این باور همیشه با من بوده است، چه آن زمان و چه حالا که به مراتب بیشتر به وجود آن معتقدم.

در جستجو برای یافتن این راه بهتر، تصمیم گرفتم به طور جدی در مورد کشاکش و تعارضهای بین آدمها مطالعه کنم. من که دلم راضی نمیشد فقط ناظری ساده باشم، سعی کردم آنچه را داشتم یاد می گرفتم، در حرفه ی خودم به عنوان میانجی و مذاکره کننده به کار ببرم. بیش از سی سال است که به عنوان میانجی در مذاکرات مختلف شرکت می کنم و تمام تلاشم این است که انواع و اقسام موقعیتهای دشوار را حل و فصل کنم؛ از مشاجره های خانوادگی و اعتصاب معدنچیان گرفته تا اختلافات کاری و جنگ های قومی در خاورمیانه، اروپا، آسیا و افریقا. همچنین این فرصت را داشته ام که به سخنان هزاران فرد و صدها شرکت خصوصی و مؤسسات دولتی گوش بدهم و آنها را راهنمایی کنم تا بدانند برای رسیدن به توافق (حتی تحت سخت ترین شرایط) چطور مذاکره کنند.

در طول این مسیر، شاهد نابودی های عظیم و رنج های بیهودهای بوده ام که جنگ های مخرب با خود به همراه دارند: دوستیها یا خانوده های از هم گسسته، پرونده های حقوقی، اعتصاب های ویران کننده و سازمانهای ورشکسته. من در مناطق جنگی حضور داشته ام و در چشمان انسان های بی گناه وحشت عظیمی را دیده ام که کشت و کشتار بی رحمانه در قلب آنان ایجاد کرده بود. شاید تعجب آور باشد اگر بگویم شاهد مواردی هم بوده ام که با دیدنشان آرزو کرده ام مقاومت و جروبحث بیشتری میشد؛ مواردی که همسران و کودکان مورد سوءاستفاده قرار می گرفتند بی آنکه صدایشان در بیاید، کارمندانی که رییسشان به بدترین وجه ممکن با آنها رفتار می کرد یا جوامعی که با ترس و وحشت در زیر یوغ دیکتاتوری زندگی می کردند.

از همان وقتی که در هاروارد شروع به فعالیت در حوزه ی مذاکره کردم، به توسعه راههای بهتری برای حل اختلاف ها پرداختم. بیست و پنج سال قبل، من و راجر فیشر کتابی با عنوان «بله گرفتن از دیگران» نوشتیم. این کتاب به این مسأله می پرداخت که چطور به بله ای برسیم که برای هر دو طرف سودمند باشد. به عقیده ی من، این کتاب به این دلیل پرفروش شد که به آدمها اصولی جهانی را یادآوری می کند که چه بسا خودشان می دانند ولی اغلب فراموش می کنند در زندگیشان از آنها استفاده کنند.

یک دهه بعد، در جواب سؤالی که بیشتر خوانندگان کتاب اولم مطرح کرده بودند، کتاب «عبور از نه» را نوشتم. سؤال آنها این بود: وقتی طرف مقابل علاقه ای به ادامه ی راه ندارد، چطور باید نظر او را به همکاری جلب کرد؟ چطور می توان با شرایط سخت و آدمهای بدقلق، به بله رسید؟

با این حال، با گذشت زمان متوجه شدم که بله گرفتن تنها نیمی از ماجراست؛ و از قضا نیمه ی آسان کار هم هست. به قول یکی از موکلانم که رییس شرکتی بزرگ بود: «کارمندان من می دانند چطور بله بگیرند؛ مشکلشان این نیست. نه گفتن است که برای آنها سخت است. یا همان طور که یکی از بزرگان می گوید: «هنر رهبری گفتن بله نیست؛ بلکه گفتن نه است.» راستش هنوز مدت زیادی از انتشار کتاب «بله گرفتن از دیگران» نگذشته بود که کاریکاتوری در روزنامه ی بوستون گلوب چاپ شد که دیدن آن من را حسابی به فکر فرو برد. در آن کاریکاتور، مردی در کت و شلوار و کراوات از کتابدار می خواهد یک کتاب خوب درباره ی مذاکره به او معرفی کند. کتابدار جواب می دهد: «این کتاب خیلی طرفدار دارد.» و یک نسخه از کتاب بله گرفتن از دیگران را به مرد می دهد. مرد در جواب می گوید: «ولی مشکل من بله گرفتن نیست.»

تا آن روز بر پایه ی این فرضیه کار کرده بودم که مشکل اصلی پنهان در پشت بحثهای ویران کننده ی ما آدمها، عدم توانایی مان برای رسیدن به بله است. تصور می کردم مردم نمی دانند چطور به توافق برسند. ولی واقعیت این بود که من مسأله ای بسیار مهم و حیاتی را نادیده گرفته بودم؛ مسأله ای که باعث می شود حتی وقتی افراد با هم به توافق می رسند، آن توافق اغلب پایدار یا راضی کننده نباشد؛ و آن این است که در طول گفتگو، یا در اصل به مسایل زیربنایی پرداخته نمی شود یا آنها را ماستمالی می کنند. بنابراین مشکل همچنان به قوت خویش باقی می ماند.

کم کم متوجه این مسأله شدم که بیشتر اوقات اصلی ترین مانع عدم توانایی برای رسیدن به بله نیست، بلکه ناتوانی در گفتن نه است. خیلی وقت ها نمی توانیم خودمان را راضی کنیم نه بگوییم، آن هم درست زمانی که به راستی می خواهیم این کار را بکنیم و می دانیم که باید این کار را بکنیم. گاهی هم نه می گوییم ولی به شیوه ای که مانع رسیدن به توافق می شود و روابط را نابود می کند. به عبارت دیگر، ما یا به خواسته های نابجا، بی عدالتیها و حتی سوءاستفاده ها تن می دهیم یا درگیر جنگ مخربی می شویم که در نهایت همه در آن بازنده هستند.

من و راجر فيشر کتاب «بله گرفتن از دیگران» را به این قصد نوشتیم که جوابی به نیاز فزاینده به مذاکره و حل اختلافات به شیوه ای مسالمت آمیز در خانواده، در محیط کار و در دنیای بزرگ تر بدهیم. قدر مسلم نیاز به بله گرفتن به قوت خود باقی مانده است. ولی در این برهه از زمان، ضروری ترین و شدیدترین نیاز انسان ها این است که قادر باشند به شیوه ای مثبت نه بگویند؛ شیوه ای که به کمک آن بتوانند از آنچه برایشان مهم است، دفاع کنند بی آنکه آسیبی به روابطشان بزنند. نه به اندازه ی بله مهم است و در واقع پیش شرط گفتن بله ی مؤثر و کارآمد است. شما نمی توانید به خواهش کسی بله بگویید، مگر اینکه بتوانید به بقیه نه بگویید. از این منظر، نه مهمتر از بله است.

کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم ، تکمیل کننده ای سه گانه است که من آن را با کتاب «بله گرفتن از دیگران» شروع کردم و با کتاب «عبور از نه» ادامه اش دادم. در حالی که تمرکز اصلی کتاب «بله گرفتن از دیگران» بر هر دو طرفی است که می خواهند به توافق برسند، تمرکز اصلی کتاب «عبور از نه» بر طرف مقابل است که بر مخالفتها و مقاومت خود برای همکاری چیره شود و تمرکز کتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم» بر خود تو است، و واقع بر یادگیری این مساله است که چطور منافعت را بر زبان بیاوری و از آنها دفاع کنی. از آنجا که روند منطقی این است که از خودت شروع کنی، من کتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم» را بیشتر به چشم مقدمه ای بر آن دو کتاب می بینم، نه دنباله ی آنها. «نه» مثبت شالوده ی اصلی برای «بله» گرفتن و عبور از «نه» است. البته هر کدام از این سه کتاب به خودی خود کافی است؛ ولی آنها به نوعی یکدیگر را تکمیل می کنند.

از نظر من، این کتاب تنها به درد مذاکره نمی خورد، بلکه کتابی است که در تمام جنبه های زندگی کاربرد دارد. خوب، چندان هم عجیب نیست، چون تمام زندگی به نوعی حرکت موزون بله و خیر است. هر یک از ما در لحظاتی از زندگی مان مجبوریم نه بگوییم، چه به دوستانمان، چه به اعضای خانواده مان، چه به رؤسایمان، چه به کارمندانمان، چه به همکارانمان و چه حتی به خودمان. این مسأله که «آیا نه بگوییم یا نگوییم و چطور این کار را بکنیم»، کیفیت زندگی ما را تعیین می کند. «نه» به احتمال قوی مهم ترین کلمه ای است که باید یاد بگیریم آن را درست و مؤثر به زبان بیاوریم.

یک نکته هم درباره ی فرهنگ: درست است که «نه» گفتن فرایندی جهانی است، ولی بسته به فرهنگ هر جامعه ای شکل های مختلفی دارد. به عنوان مثال، در فرهنگ بعضی از کشورهای آسیای شرقی، تأكيد خاصی روی عدم استفاده از کلمه ی «نه» هست، به خصوص در مورد نزدیکان. البته مردم این جوامع هم «نه» می گویند، ولی به صورت غیرمستقیم. من خودم به عنوان کسی که در رشته ی مردم شناسی تحصیل کرده است، احترام عمیقی برای تفاوت های فرهنگی قایلم. با این حال معتقدم که اصول پایه ای «نه» مثبت در تمامی فرهنگها قابل استفاده است؛ تفاوت فقط در نحوه ی به کارگیری این اصول است که از فرهنگی به فرهنگ دیگر فرق دارد.

بگذار سخنم را با گفتن نکته ای درباره ی سفر معرفتی خودم به پایان ببرم. مثل بسیاری از مردم، نه گفتن برای من هم در بعضی از شرایط خاص، سخت است. هم در زندگی شخصی ام و هم در زندگی حرفه ای ام، مواقعی بوده که به گفته ام، در حالی که درست در همان لحظه با تمام وجود دلم می خواسته است نه بگویم. گاهی در دام حمله کردن یا کناره گیری افتاده ام، آن هم درست زمانی که بهتر بود با طرف مقابل وارد بحثی سالم می شدم. کتاب «چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم»، در واقع منعکس کننده ی چیزی است که من از زندگی شخصی خودم و نیز از تجربه های سی ساله ام در کار با رهبران و مدیران کشورهای مختلف دنیا به دست آورده ام.

*** خرید کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم  ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
30655

مشخصات

عنوان کتاب
کتاب چطور نه بگوییم و در جواب بله بشنویم
نویسنده
ویلیام یوری
مترجم
فرخ بافنده
ناشر
نسل نواندیش
تعداد صفحات
385
وزن
392 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
6
قطع
رقعی
شابک
9789642363605
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
بهار سبز

کتاب مدیریت و رهبری به سبک شیخ محمد (درس های رهبری حاکم دوبی) نوشته ی یاسر جرار توسط علی علی پناهی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است.

پیشرفت و توسعه دوبی داستان قابل توجهی است که باعث شده این شهر در ردیف شهرهای ممتاز و برتر جهان قرار گیرد. اما کتاب مدیریت و رهبری به سبک شیخ محمد در مورد دوبی نیست، بلکه در مورد شیخ محمد و شیوه رهبری و نحوه عمل او است که باعث شده دوبی به کانونی جهانی تبدیل شود. جناب شیخ محمد بن راشد آل مكتوم، نخست وزیر و نایب رییس امارات متحده عربی و حاکم دوبی را با هر معیاری که بسنجیم، یکی از شاخص ترین و تحسین آمیزترین رهبران منطقه است. او با درایت فوق العاده و توانایی در انجام تعهدات و مسؤلیت های خود توانسته است، به رغم تمام مشکلات و محدودیت ها، دستاوردهای فوق العاده ای برای شهر و کشور خود ایجاد کند. دکتر یاسر جرار نویسنده این کتاب، باتوجه به همکاری های تنگاتنگی که با شیخ محمد داشته و از نزدیک شاهد نحوه کار او بوده، توانسته است درس های مهمی برای مدیران و رهبران ارایه کند و ما را با دیدگاه شیخ محمد، الگوی خاص رهبری و نحوه ی عمل او آشنا کند. چنانچه شما رهبر سیاسی یا اجتماعی هستید و یا مدیریت و رهبری یک سازمان با شرکت را برعهده دارید، با مطالعه ی کتاب مدیریت و رهبری به سبک شیخ محمد و توجه به درس های بی نظیر شیخ محمد می توانید قابلیت هایی که او از آن ها برخوردار است را در خودتان پرورش دهید.

هورمزد

کتاب علم نفوذ در دیگران نوشته کوین هوگان توسط خانم زینب لامعی به فارسی ترجمه و به کوشش انتشارات هورمزد چاپ و منتشر شده است.

علم نفوذ در واقع کتابی برای نفوذ در دیگران در هزاره ی جدید است. کار من گردآوری مهمترین عناصر نفوذ و گنجاندن آنها در کتابی آسان فهم و خواندنی است و همین امر حائز اهمیت است. کار من در این کتاب به عهده گرفتن تمامی تحقیقات و بررسی آنها در واقعیت و بیانشان به شیوه های قابل درک و استفاده برای همگان است. این کتاب مسیرهایی جدید را برای بله گفتن به ما نشان می دهد که قبلا از آنها استفاده نکرده ایم. اطلاعاتی مفید و باارزش درباره ی شیوه ی ترغیب وجود دارد درباره چه چیزی کی و جرا صحبت می کنید؟. ما اکنون پاسخ پرسش هایی را می دانیم که قبل از نگارش کتاب علم نفوذ در دیگران طبق حدس و گمان به آن ها جواب می دادیم.

اطلاعاتی درباره ی اینکه چگونه می توان بیش از یک محصول با انتخاب هایی درباره ی یک محصول و خدمات مربوط به آن را بررسی کرد. مطالب این کتاب شما را حیرت زده می کند.

این کتاب به منظور آموزش سیستمی موفق در جهت متقاعد سازی دیگران نگاشته شده است، کوین هوگان، در این کتاب با استناد به پژوهش های اخیر در حوزه ی تاثیر و نفوذ بر افراد و تلفیق آن با دنیای واقعی، دست به افشای اسرار ساده ای می زند که نشان می دهند چگونه می توان نه دیگران را به بله تبدیل کرد. تک تک اسراری که در این کتاب بیان می شوند، پیشتر به بوته نقد گذاشته شده و درستی آن به اثبات رسیده است. پس از خواندن اسرار شگفت آور علم نفوذ عمیقا درخواهید یافت که چرا مردم به شما نه می گویند.

پل

کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است.

کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار، تکنیک و دستورالعمل هایی است که با روش های ساده ی آن می توانید بهترین گام ها را در بهبود زندگی تان بردارید. آنتونی رابینز به شما نشان می دهد که چگونه در کمترین زمان به بهترین نتایج دست یابید. گام های بزرگ رابینز راهی به سوی زندگی بهتر است. این گام ها سرلوحه ی موفقیت های بی شماری است. پیتر گابر ( مدیر اجرایی شرکت سونی )

شناخت عمیق آنتونی رابینز نسبت به مردم و جامعه سبب پیشرفت او شده است او به خوبی می داند چه عاملی موجب موفقیت، سعادت و شادکامی زندگی مردم می شود. (آندره آقاسی)

آوین

کتاب از خوب به عالی (چرا برخی از شرکت ها جهش می کنند و برخی دیگر خیر) نوشته جیم کالینز با ترجمه ناهید سپهرپور توسط انتشارات آوین چاپ و منتشر شده است.

کتاب از خوب به عالی كه بر اساس تحقیقات و بررسی های دقیق و ارزشمند جمع اوری شده است، به بررسی این مسئله می‌پردازد که چرا برخی شرکت ها به سوی موفقیت جهش می کنند و برخی دیگر خیر. در این کتاب از نمودارهای بسیار عالی و مثال های بسیار برای فهم مطالب استفاده شده است.

آیا شرکت ها می توانند از خطرات بگذرند و با آنها مقابله کنند؟و هزاران سوال دیگر.

نگاه نوین

کتاب قانون ده برابر تنها تفاوت بین موفقیت و شکست نوشته گرنت کاردون توسط محمدحسین اکبرزاده ترجمه و به کوشش انتشارات نگاه نوین چاپ و منتشر شده است.

احتمالا وقتی کتاب قانون ده برابر را برداشته اید با دیدنش تعجب کرده اید، قانون ده برابر دقیقا چیست؟ چه کمکی به من می کند؟.

قانون ده برابر جام مقدس کسانیست که موفقیت می خواهند. جدی می گویم، می شود گفت، اگرهدف و مقصودی داشته باشید، این قانون همان است که دنبالش هستید! قانون ده برابر سطح مناسبی برای تلاش و افکارتان تعیین می کند که تضمین کننده ی موفقیت است و این اطمینان را خواهد داد که در کل زندگی و حرفه تان در همین سطح ادامه می دهید. قانون ده برابر حتی ترسها را برطرف می کند، شجاعت و اعتماد به نفستان را بیشتر می کند، تاخیرها و سستی ها را از بین می برد و حس هدفمندی به شما می دهد تا زندگی، رویاها و اهداف تان را احیا کنید.

قانون ده برابر تنها اصلی ست که همه ی افراد موفق ممتاز در موفقیت آمیزترین مقاطع زندگی شان از آن استفاده می کنند. صرف نظر از شیوه ی تعریف موفقیت، کتاب قانون ده برابر نشان می دهد چطور از تحقق موفقیت (و هر رویایی در هر وضعیت اقتصادی) مطمئن شوید.

نگاه نوین

کتاب رسیدن به فروش بیش از حد از سری کتابهای ثروتمندان خودساخته انتشارات نگاه نوین اثری است از دنیل پریستلی و به کوشش محمدرضا عمرانی ترجمه شده است.

رستوران هایی هستند که مردم برای شان صف می کشند. محصولاتی هستند که باید از چند ماه قبل، سفارششان دهید. بلیت هایی هستند که در اولین روز فروش، همه شان فروخته می شوند. سهام هایی هستند که بلافاصله بعد از آزادشدن، قیمتشان سر به فلک می کشد. ماشین هایی هستند که قبل از ساخته شدن، فروخته می شوند و ملک هایی هستند که موقعی فروش می روند که بیشتر از چندخط روی کاغذ نیستند...

بعضی ها دنبال مشتری نیستند. بلکه این مشتری ست که دنبال آنهاست.

در دنیایی که انتخاب های زیادی داریم، چرا این اتفاق می افتد؟ چرا با وجود انتخاب های زیادی که داریم، مردم برای بعضی از این انتخاب ها صف می کشند، بیشتر پول می دهند یا از قبل، رزروشان می کنند؟ چرا این آدم ها و محصولات این قدر خواهان دارند؟ کتاب رسیدن به فروش بیش از حد می خواهد علت این اتفاق را بگوید. علتش پدیده ای ست به نام بیش تر شدن تقاضا نسبت به عرضه یا همان فروش بیش از حد...

نگاه نوین

کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی از سری کتابهای ثروتمندان خودساخته نوشته ی گرنت کاردون راههایی برای به دست گرفتن بازار و شکست دادن رقبا را به شما نشان می دهد این کتاب توسط محمدمهدی ربانی ترجمه و به کوشش انتشارات نگاه نوین چاپ و منتشر شده است.

شما باید در شرکت یا حرفه تان چنان جایگاهی به دست آورید که مشکلات اقتصادی نتوانند به شما آسیب بزنند. این یعنی باید به ایجاد سیستم اقتصادی خودتان فکر کنید. هیچ وقت نباید به گذران امور یا نگران بودن برای وضعیت اقتصادی خودتان بسنده کنید. من می گویم اقتصاد برود به جهنم! من می خواهم بهتر شوم، فتح کنم و پیش بروم و هر کاری خواهم کرد که اول باشم. کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی به شما نشان خواهد داد چگونه می توانید موفق شوید و چگونه آن جایگاه قدرتمند اول را به دست آورید.

با خواندن کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی یاد می گیرید برای پیشرفت خود، شرکت و ایده های تان (و همیشه اول شدن) دقیقا چه کارهایی باید انجام دهید.

نسل نو اندیش

کتاب از خوب به عالی اثر جیم کالینز توسط فاطمه باغستانی ترجمه و به کوشش انتشارات نسل نواندیش چاپ و منتشر شده است.

با خواندن این کتاب علمی، بیشتر باورهای فعلی خود را زیر سؤال می برید. کتاب از خوب به عالی تعاریفی جدید از واژه هایی چون مدیرعامل قدرتمند، مدیریت، تصاحب و ادغام سازمانها ارائه می دهد. در این کتاب می فهمیم که متوسط بودن برای موفق بودن کافی نیست بلکه خوب بودن و حرکت به سوی عالی شدن، کلید موفقیت است. اگر به دنبال مطالعه ای علمی و جذاب برای شناخت عواملی هستید که شرکت های ابرقدرت امروز را شکل داده اند، کتاب از خوب به عالی را بخوانید. شاید فکر کنید کتاب از خوب به عالی یک کتاب مدیریتی و مناسب برای صاحبان کسب و کار است؛ اما این کتاب راز رسیدن به عالی ترین جایگاه انسانی و تفکر خلاق را به شما می آموزد. این کتاب به شما یاد می دهد در هر موقعیتی که قرار دارید، می توانید با وسعت بخشیدن نگرش خود، به جایگاهی والاتر دست یابید.

معرفی، خلاصه و خرید کتاب با تخفیف در فروشگاه اینترنتی بوکالا

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم