Search
Close this search box.
Search
هواپونوپونو چیست

هواپونوپونو چیست: چگونه چهار ذکر جادویی زندگی را دگرگون می‌کنند

هواپونوپونو ، یک روش پاکسازی درونی است که بر اساس بخشش، عشق و تغییر است. این روش که ریشه در فرهنگ بومیان هاوایی دارد، به معنی “درست کردن اشتباه” است و به افراد کمک می‌کند تا از طریق پذیرش مسئولیت اتفاقات زندگی خود، انرژی‌های منفی ناشی از خاطرات دردناک گذشته را آزاد کنند. این فرآیند با تکرار چهار عبارت ساده اما قدرتمند انجام می‌شود: “متأسفم، لطفاً مرا ببخش، متشکرم، دوستت دارم.”

هواپونوپونو چیست؟

هواپونوپونو چیست – شاید این اولین سوالی باشد که در برخورد با واژه ی هواپونوپونو به ذهن شما خطور می کند. در ادامه، به صورت خلاصه، تاریخچه، معنی هواپونوپونو، آموزش روش پاکسازی کوانتومی هواپونوپونو، نتایج هواوپونوپونو ، کتاب های مفید و کانال مشاوره و آموزش هواپونوپونو را خدمت شما همراهان گرامی معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواپونوپونو)

با ما تا انتهای مقاله ی هواپونوپونو چیست همراه باشید.

مورنا سیمئونا کاهونایی (رهبر روحانی) بود که معجزه هواپونوپونو (بخشی از آموزه های باستانی هونای اهالی هاوایی) را بروز کرد تا به بشریت کمک کند از تروماها و دارامایی هایی که در ضمیر ناخودآگاه خود انباشته و لحظه لحظه ی زندگی را تحت تاثیر قرار می دهند، رها شوند. این فرآیند، بسیار قدرتمند است و می تواند با انجام تمارین پیوسته، تأثیر شگفت انگیزی در زندگی انسان ایجاد کند.

تصمیم مورنا برای آشکارسازی رازی که اهالی هاوایی نسل به نسل در سینه ی خود نگه داشته بودند، روی خوشی برای او در پی نداشت و توسط برخی محافل طرد شد. مورنا به انسان ها عشق می ورزید و دلش می خواست به همه ی انسان ها کمک کند تا بتوانند از رفتارهای ناخودآگاه خود رهایی یابند و خود را عمیقا پاکسازی کنند. مورنا زنی شجاع و در مورد هدفش، مصمم بود. او می خواست به مردم بیاموزد تا از محدودیت های خود رها شوند و با خانواده ی درونی خود (ذهن فراآگاه – ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه) یکی شوند.

اگر می خواهی جهان را پاک کنی، اگر می خواهی کاری برای همه انجام داده باشی، اگر می خواهی دنیا یکسره غرق در عشق و نور و سرور شود. خودت را پاک کن!
چیزی بیرون از تو وجود ندارد. آرامش از من آغاز می شود. (مورنا سیمئونا)

معنی هواپونوپونو چیست ؟

هواپونوپونو (Ho’ponopono) یک روش پاکسازی است برای رهاسازی انرژی های سمی درون و پاکی افکار، گفتار، اعمال و اقدام به فعالیت های الهی در نتیجه رهاسازی و نتایج پاکسازی. به زبان ساده، «هواوپونوپونو» یعنی به درستی شکل دادن یا تصحیح کردن اشتباه. اهالی هاوایی باستان بر این باور بودند که اشتباه از افکاری ناشی می شود که توسط خاطرات دردناک گذشته آلوده شده اند. هواوپونوپونو، راهی ارائه می دهد برای آزاد کردن انرژی این افکار دردناک یا اشتباهات که باعث عدم تعادل و بیماری می شوند.

جان کلام هواوپونوپونو این است که انسان باید مسئولیت تمامی اتفاقات زندگی اش را بپذیرد. اتفاقات زندگی ما، هیچ مقصری ندارد. اتفاقاتی که ما در زندگی تجربه می کنیم فقط بازتابی از درونیات ما هستند، بازتابی از افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته ای که ناآگاهانه وارد ضمیر ناخودآگاه مان کرده ایم. دکتر ایهالیا کالا هیولن، این افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته را داده می نامد. برای اینکه چیزی را یا شرایطی را در زندگی مان تغییر دهیم فقط باید به درون خودمان مراجعه کرده و ناخوداگاهمان را از زباله های ناخواسته و داده هایی که در آن تلنبار کرده ایم خالی و رها کنیم. هر اتفاقی که در زندگی برای مان پیش می آید، فرصتی به ما می دهد تا از وجود داده ای در وجودمان، آگاه شویم و برای پاک کردن و رهایی از آن اقدام کنیم. رهایی از این داده ها از طریق تکرار مکرر چهار ذکر جادویی هواپونوپونو «متأسفم-لطفا مرا ببخش-سپاسگزارم و دوستت دارم» که در کتاب محدودیت صفر مطرح شده اند، میسر می گردد. برای پاک کردن داده ها، باید این چهار ذکر معجزه آسا را خطاب به روح الهی یا ضمیرناخودآگاه خود بگوییم.

  • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، متأسفم که نسبت به افکار، باورها، احساسات و انرژی هایم بی توجه بودم.
  • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، لطفا مرا ببخش که وجود این داده ها باعث شده چنین شرایطی را تجربه کنیم.
  • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، سپاسگزارم که مرا از این افکار، باورها، احساسات و انرژی های ناخواسته پاک و رها می کنی.
  • روح الهی یا ضمیر ناخودآگاه، دوستت دارم که مرا در وضعیت صفر و خلأ قرار می دهی.

متاسفم، لطفا منو ببخش، سپاسگزارم، دوستت دارم.

ذکرهای معجزه هواپونوپونو چیست؟

معجزه پاکسازی هواپونوپونو چیست؟

با پاک کردن داده های درون، انسان در وضعیت صفر، خالص یا سفید قرار می گیرد و آرامشی وصف ناپذیر در وجودش برقرار می شود. وقتی دنیای درونمان در صلح و آرامش باشد، هر آنچه در دنیای بیرون هم هست، در صلح و هماهنگی و آرامش ظاهر خواهد شد.

رسیدن به این مرحله، کار چندان راحتی نیست و نمی توان انتظار داشت که با چند بار تکرار کردن تمرینات هواپونوپونو، به چنین حالتی دست یافت. اولین قدم در این مسیر، این است که مفهوم مسئولیت پذیری فردی را به معنی واقعی درک کنیم. در این حالت، دیگر به دنبال مقصر نمی گردیم؛ فقط مسئولیت اتفاقات را پذیرفته و به درون خود رجوع می کنیم، همان جایی که داده هایی دور از چشم ما جا خشک کرده اند و باعث وقوع این اتفاقات شده اند. دیگر با کسی در نزاع نخواهیم بود، قهر نخواهیم کرد، بحث و جدل و اعتراض نخواهیم داشت، چون تنها کسی که باید مسئله را با او حل کرد، خودمان هستیم. در هر موقعیتی، باید چنین رویکردی داشته باباشیم:

  • چه چیزی در درون من وجود دارد که به صورت این اتفاق در زندگی ام پدیدار شده است؟
  • به خاطر داده هایی که ناخواسته به درونم راه پیدا کرده و باعث تجلی چنین شرایطی شده اند، عمیقا اعلام می کنم: متأسفم، لطفا مرا ببخش، سپاسگزارم و دوستت دارم.

نکته ی کلیدی هواوپونوپونو این است که خود را از همه ی برنامه ها رها کنید تا در وضعیت صفر، خالص و بدون داده قرار بگیرید. راز نهفته در این روش است که به محض اینکه به وجود داده ای در درونتان پی بردید، آن را پاک کنید. وقتی داده ها را پاک کنید، روح الهی از طریق شما وارد عمل می شود و زندگی تان را می سازد.

وقتی هواوپونوپونو انجام می دهید، داده هایی که در ضمیر ناخودآگاه تان انبار شده اند را پاک می کنید و راه را برای قرار گرفتن در مسیری که روح الهی برای تان در نظر گرفته است باز می کنید. هرچه بیشتر پاک کنید، داده ها کمتر شده و راهنمایی های خود برتر یا ضمیر فراآگاه تان بیشتر خواهد شد.

مورنا روش پاکسازی هواوپونوپونو را به دکتر هیو لن و او هم به دکتر جو وایتلی آموخت و در نهایت توسط جو وایتلی یا ویتالی در کتاب محدودیت صفر به تفصیل شرح داده شد. به منظور درک کامل این روش، لازم است که کتاب های محدودیت صفر و در وضعیت صفر را مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید: جو ویتالی کیست؟ بیوگرافی، کتابهای پرفروش و اسرار پاکسازی ذهن

سخن پایانی

در پایان، هواپونوپونو بیش از یک تکنیک پاکسازی، یک سفر درونی است که به ما امکان می‌دهد تا با گذشته خود صلح کنیم و با آغوش باز به استقبال حال و آینده‌ای روشن برویم. این روش، پلی است بین ذهن و قلب، که باعث می‌شود زندگی ما با عشق و هماهنگی بیشتری جریان یابد و به ما کمک می‌کند تا به آرامشی عمیق و پایدار دست یابیم.

سؤالات متداول در مورد پاکسازی هواوپونوپونو

 سؤال: من چه چیزی را با تکنیک هواپونوپونو پاکسازی می­ کنم؟

جواب: خاطرات و احساسات منفی ناشی از خاطرات را پاکسازی می ­کنیم.

سؤال: چهار ذکر هواپونوپونو را خطاب به چه کسی می­ گویم؟

جواب: خطاب به نیروی برتر، خدا، روح الهی یا کودک درون.

سؤال: روح الهی چیست ؟

جواب: روح الهی، خدای درون یا همان بخش متعالی وجود ماست، همان تجلی ذات الهی، همان نسخه ­ی اولیه و ملکوتی ماست.

سؤال: پاکسازی ذهن با تکنیک هواپونوپونو چطور به من کمک می­ کند؟

جواب: با اعلام مسئولیت ­پذیری و تکرار چهار ذکر هواپونوپونو ، احساسات ناشی از خاطرات ما خنثی شده و از بین می­ رود. وقتی احساسات منفی از درون ما رخت ببندند، آرامش و اعتماد جای آنها را می­ گیرد.

سؤال: وقتی مشکلی ندارم چرا باید مدام در حال تکرار چهار ذکر هواپونوپونو باشم؟

جواب: ذهن ما بی­ وقفه در حال جذب داده است. به علاوه، ما از بسیاری از باورها و داده های موجود در ذهنمان باخبر نیستیم. ما کوله باری داریم از روزها و سال ها و زندگی های گذشته که در حافظه ­ی روح ما حمل می ­شوند. بنابراین، برای رها بودن، باید به­ طور بی ­وقفه و مانند نفس کشیدن، پاکسازی هواپونوپونو را انجام دهیم.

سؤال: منظور از اینکه می ­گوییم باید به همه چیز از جمله مشکلات عشق بورزیم، چیست؟

جواب: یعنی باید مشکلات را فرصتی برای رهایی و پاکی دیده و برای فراهم کردن این فرصت قدردان آنها بوده و از آنها استقبال کنیم. مشکلات، ناخالصی های ما را به ما نشان می ­دهند، بنابراین، باید برای این هشدار و میسر کردن امکان پاک شدن، آنها را در آغوش بکشیم.

سؤال: چرا باید بگویم متأسفم و مرا ببخش وقتی کار اشتباهی نکرده­ ام؟

جواب: گفتن متأسفم و لطفا مرا ببخش، به­ منزله ­ی مقصر یا گناهکار بودن نیست بلکه اعلام مسئولیت­ پذیری، بی­ توجهی و غفلت سهوی ماست. وقتی در خیابان به طور اتفاقی به کسی برخورد می ­کنیم، با گفتن متاسفم، از او عذرخواهی می ­کنیم نه به این ­خاطر که با قصد و غرض با او برخورد کردیم بلکه به این خاطر که بدون قصد به بدن او ضربه زده ­ایم.

آیا شما هم از این روش پاکسازی هواپونوپونو استفاده کرده اید لطفا نتایج پاکسازی با تکنیک هواوپونوپونو در مورد جذب عشق ، پول ، ازدواج و … را از طریق همین صفحه و یا اینستاگرام بوکالا با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x