ماورای طبیعی شدن

82814

جدید

کتاب ماورای طبیعی شدن از کتابهای جو دیسپنزا کتابی است برای فرار از زندگی عادی، این کتاب توسط روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به همت نشر پردیس آباریس به چاپ رسیده است.

کتاب ماورای طبیعی شدن نشان می دهد چگونه برای فرار از زندگی عادی قدم برداریم و وارد یک زندگی خارق العاده شویم. دکتر جو دیسپنزا با استفاده از دوره های متنوع علمی مانند اپی ژنتیک، بیولوژی مولکولی، نوروکاردیوگرافی و فیزیک کوانتومی، مرزهای سنتی را که بین اندیشه علمی و تجربه ی بشری فاصله افکنده اند، در می نوردد. در طول تاریخ بشری بسیار پیش آمده است که افراد عادی تجربه هایی را از سر گذرانده اند که آنها را به ورای محدوده ی آن چیزی رسانده است که ما ممکن می پنداریم. جو دیسپنزا با سبکی ساده، سلیس و قابل فهم کشفیات تحول آخرین علم کوانتومی و آموزه های عمیق گذشته را که عرفا عمر خود را وقف تسلط بر آن می کردند در یک کتاب گرد هم آورده است. او به ما نشان می دهد که چطور ماوراء طبیعی شویم.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

79,200 تومان

88,000 تومان

- +

 
معرفی کتاب

معرفی کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا

در پیشگفتار کتاب ماورای طبیعی شدن می خوانیم:

بسیار پیش آمده است که در طول تاریخ بشر افراد عادی تجربه هایی را از سر گذرانده اند که آنها را به ورای محدوده ی آن چیزی رسانده است که ما ممکن می پنداریم. از عمر چند صد ساله ی لی چینگ یوئن رزمی کار که طی ۲۵۶ سال عمرش از سال ۱۶۷۷ تا ۱۹۳۳ با ۱۴ زن ازدواج کرد و بیش از ۲۰۰ فرزند به دنیا آورد گرفته تا شفای خودبخودی بیماری های عدیده ای که انستیتوی علوم نوئتیک (IONS) از ۳۵۰۰ مرجع و در بیش از ۸۰۰ ژورنال به ۲۰ زبان مختلف جمع آوری کرده است. این شواهد به روشنی به ما نشان می دهند که ما آن چیزی نیستیم که در گذشته به ما گفته اند و حتی فراتر از آن چیزی هستیم که تصورش را می کرده ایم.

حال که پتانسیل گسترش یافته ی بشر کم کم مورد قبول عموم واقع می شود، پرسش اصلی از «چه چیزی در زندگی ما ممکن است؟» به «چگونه آن را انجام دهیم؟ و چگونه پتانسیل خارق العاده ی زندگی روزمره ی خود را بیدار کنیم؟» تغییر پیدا کرده است. پاسخ این پرسش پایه ی کتاب ماورای طبیعی شدن را شکل می دهد: ماوراء طبیعی شدن: چگونه افراد معمولی کارهای خارق العاده را انجام می دهند.

*** کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا خرید با تخفیف  ***

دکتر جو دیسپنزا پزشک، دانشمند و عارف امروزی است. همچنین او ترکیب گر اطلاعات است و آرمانی دارد که از چارچوب های یک رشته ی علمی واحد فراتر می رود. جو با استفاده از حوزه های متنوع علمی مانند اپی ژنتیک، بیولوژی مولکولی نوروکاردیوگرافی و فیزیک کوانتومی مرزهای سنتی را که بین اندیشه ی علمی و تجربه ی بشری فاصله افکنده اند، در می نوردد و در را به روی پارادایم جدیدی از قدرت خودجوش باز می کند. راهی برای فکر کردن و زیستن بر اساس آن چیزی که حس می کنیم در زندگی مان امکان دارد و نیز بر اساس آن چیزی که به منزله ی واقعيت علمی قبول داریم. این جبهه برای هر قشری بشارت هایی دارد، از خانه دار گرفته تا دانشجو، از کارگر ماهر گرفته تا دانشمند و مهندس و متخصصین حوزه ی سلامت.

دلیل این گستردگی این است که کارهای جو دیسپنزا با مدل اثبات شده ای مطابقت دارد که اساتید قرنها با موفقیت از آن برای شاگردان خود بهره جسته اند. ایده ی این مدل ساده است: اگر به راستی قدرت بزرگتری را تجربه کنیم، این تجربه ما را می رهاند تا بتوانیم آن قدرت را در زندگی روزمره ی خود پذیرا باشیم. کتابی که در دست دارید، ماوراء طبیعی شدن، اولین کتاب در نوع خود است که می تواند این کار را برای شما انجام دهد: کتاب ماورای طبیعی شدن گام به گام ما را در مسیر دستیابی به بزرگترین بالقوگی های بدن، سلامتی، روابط و هدف زندگی پیش برده و به ما اجازه می دهد که این مسیر را خودمان طی کنیم.

ابتدا بر روی دیوارهای غاری در فلات تبت با چشمان خود مشاهده کردم که در گذشته اساتید یوگا از همین الگو برای رهانیدن شاگردان خود از بند باورهای محدود کننده استفاده می کرده اند. امروزه میراث این آموزه ها هنوز پابرجاست.

در بهار سال ۱۹۹۸ سفری گروهی به بلندی های غرب تبت تدارک دیدیم. گذرمان به غار دور افتاده ی شاعر، عارف و یوگاکار قرن یازدهم يوجتسون ميلارپا افتاد که در زمان خود به نام ميلارپا شناخته شده بود.

یوجستون میلارپا

ابتدا زمانی با این یوگاکار افسانه ای آشنا شدم که در دهه ی ۱۹۸۰ شاگرد فرد معروفی بنام سیک بودم. سال ها زندگی راز آلود میلارپا را مطالعه کردم. اینکه او چگونه در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمد، اما ترجیح داد که دارایی های دنیوی خود را ترک کند. شرایط دشوار و غم انگیزی در آن خانواده رخ داد و عزیزانش قربانی خشونت نظامی شدند. انتقام و رنج متعاقب آن باعث شد ميلارپا به ارتفاعات هیمالیا پناه برد. جایی که در آن به پتانسیل خارق العاده ی خود در یوگا پی برد.

دوست داشتم به چشم خود مکانی را ببینم که ميلارپا در آن قوانین فیزیک را زیر پا گذاشت تا به خود و شاگردانش نشان دهد که تنها باورهای ما هستند که ما را در زندگی محدود می کنند. نوزده روز از سفر، گذشته بود که فرصت این کار را به دست آوردم.

حال که به رطوبت تک رقمی و ارتفاعات بیش از ۴۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا عادت کرده بودم، توانستم دقیقا به همان جایی بروم که ميلارپا ۸۰۰ سال قبل در آنجا جلوی شاگردانش ایستاده بود. صورتم تنها چند سانتی متر با دیوار غار فاصله داشت. به رازهای نامعلومی خیره شده بودم که دانشمندان مدرن هرگز نتوانسته اند آنها را توجیه یا بازسازی کنند. درست در همین مکان بود که ميلارپا ابتدا دست خود را روی صخره ای در راستای شانه اش قرار داد و سپس دستش را در دیوار فرو برد، گویی اصلا صخره ای وجود ندارد. در این حین صخره در زیر دستش نرم و شکل پذیر شد و برای دست او جا باز کرد. جای دست این استاد بزرگ تا به امروز باقی است و در طول قرون همچون منبع الهامی برای شاگردان وی عمل کرده است. وقتی نور چراغ قوه را بر سایر دیوارها و سقف غار انداختیم، متوجه شدیم که چندین جای دست دیگر هم وجود دارد و میلاریا بیش از یک بار این کار را انجام داده است.

دستم را باز کردم و درست در همان جایی که استاد بزرگ هشت قرن پیش دست خود را فرو برده بود، در جای دست ميلارپا قرار دادم. دستم آن قدر خوب در آن جای گرفت که تمام تردیدهایم راجع به صحت و اصالت این جای دستها از بین رفت. این احساس همزمان مرا هم با کاستی هایم آشنا می کرد و هم ترغیبم می نمود. بلافاصله فکرم به سمت آن مرد رفت. دوست داشتم بدانم وقتی دست روی صخره گذاشت، برایش چه اتفاقی افتاد. چه فکری می کرد؟ مهم تر از آن، چه احساسی داشت؟ چگونه توانست این قانون فیزیک را زیر پا گذارد که می گوید دست و صخره نمی توانند همزمان یک مکان واحد را اشغال کنند؟

گویی راهنمای تبتی ما ذهنم را خوانده بود و قبل از اینکه سؤالم را بپرسم به آن پاسخ داد. «مطابق مراقبه ی گشی (استاد بزرگ)، او بخشی از صخره است و از آن جدا نیست. صخره نمی تواند او را در خود جای دهد. این غار از نظر گشی محدودیت و مانع نیست، بلکه مکانی است برای تجربه. او در این مکان آزاد است و می تواند حرکت کند، گویی اصلا صخره ای وجود ندارد.» حرف هایش کاملا منطقی بود. وقتی شاگردان ميلارپا دیدند که استادشان کاری کرد که مطابق باورهای سنتی ممکن نبود، با همان معمایی روبه رو شدند که ما نیز امروزه وقتی می خواهیم خود را از شر باورهای محدود کننده برهانیم، با آن روبه رو می شویم.

وقتی دست در آن نشانه ای گذاشتم که استاد یوگا مدت ها قبل برای شاگردانش به یادگار گذاشته بود، از خودم پرسیدم: آیا امروزه ما نیز در بند همان باورهای محدود کننده ای هستیم که شاگردان ميلارپا در آن روزگار تجربه می کردند؟ اگر چنین است، چطور می توانیم قدرتی را در خود بیدار کنیم که به ما کمک کند از باورهای محدود کننده ی خود گذر کنیم؟

من پی برده ام که وقتی چیزی در زندگی حقیقت داشته باشد، این حقیقت خود را به شیوه های مختلف نشان می دهد. به همین دلیل اصلا جای تعجب نیست که شواهد علمی موجود در اکتشافات جو دیسپنزا به همان نتیجه ای منجر می شود که میلارپا و عرفا در قرون مختلف به آن رسیده اند. علت اینکه جهان چنین است، بدنهای ما چنان اند و شرایط زندگی ما این گونه است، همه و همه به نفس آگاهی و تفکر ما در دنیا راجع به خودمان بر می گردد.

داستان میلاریا را ذکر کردم تا این اصل ظاهرا جهان شمول را نشان دهم.
کلید آموزه های استاد یوگا این است: وقتی چیزی را که زمانی ناممکن می پنداشتیم، خودمان تجربه کرده و یا در دیگری مشاهده می کنیم، از چنگ باورهایمان رها شده و می توانیم در زندگی خود بر این محدودیتها غلبه کنیم. به همین دلیل است که کتاب ماورای طبیعی شدن توانایی تغییر زندگی شما را دارد. اگر بتوانید رویای آینده ی خود را به منزله ی واقعیت کنونی تان قبول کنید و این کار را طوری انجام دهید که بدن متقاعد شود این رویا همین حالا در حال وقوع است، پی خواهید برد که چگونه باید آن آبشارهای عاطفی و فرآیندهای فیزیولوژیکی را فعال کنید که بازتاب واقعیت جدیدتان هستند. نورون های درون مغز شما، نورون های حسی درون قلب تان و وضعیت شیمیایی بدنتان همه با هم هماهنگ می شوند تا اندیشه ی جدیدتان را بازتاب دهند و امکان های کوانتومی زندگی طوری سامان می یابد که شرایط جدیدی را به جای شرایط نامطلوب گذشته (که آنها را به منزله ی زمان حال پذیرفته اید) بنشاند. قدرت کتاب ماورای طبیعی شدن در همین است.
جو دیسپنزا با سبکی ساده، سلیس و قابل فهم، کشفیات تحول آفرین علم کوانتومی و آموزه های عمیق گذشته را که عرفا عمر خود را وقف تسلط بر آن می کردند، در یک کتاب گرد هم آورده است. او به ما نشان می دهد که چطور ماورای طبیعی شویم. (گرگ بریدن نویسنده ی کتاب های پرفروش The Divine Matrix و Human by Design)

قسمتی از کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا

وقتی انسان در حالت پایداری از استرس باشد، انسجام مرکز قلبی اش از بین رفته و توانایی آفرینش او دچار اختلال می شود. مغز در پاسخ به ریتم آشفته قلب از هم پاشیده و انسجامش را از دست می دهد و این عدم انسجام در دو شاخه سیستم عصبی خودمختار .بازتاب می یابد اگر سیستم عصبی پاراسمپاتیک ترمز و سیستم عصبی سمپاتیک گاز باشد، درحالی که این دو خلاف
هم کار کنند، پیامی که به بدن ارسال می شود بدین گونه است:
پایتان روی ترمز است، اما به ماشین گاز می دهید. لازم نیست متخصص خودرو باشید تا بتوانید اثرات مخرب این نیروهای مخالف را درک کنید. ترمز ماشین خراب می شود، به گیربکس فشار می آید و مقاومت ایجاد شده سبب اتلاف انرژی و کاهش بهینگی مصرف سوخت می شود. تداوم این تنش سبب تحلیل بدن شده و توانایی ترمیم و حفظ سلامتی را از بین می برد و انعطاف و شادابی را از آن سلب می کند. اگر بگوییم انعطاف بر مدیریت بهینه انرژی استوار است، بر اثر استرس مزمن، نیرو به طور کامل تحلیل رفته و ممکن است بیمار شوید. هرچه بیشتر به این حالت اضطرابی معتاد شویم، احتمال اینکه قلبمان را باز کرده، به درون غور کرده و به صورت ارادی انسجام قلبی ایجاد کنیم، کمتر می شود.

*** خريد کتاب ماورای طبیعی شدن ***

 
مشخصات کتاب
عنوان کتاب ماورای طبیعی شدن
عنوان اصلی کتاب Becoming Supernatural
موضوع اصلی کتاب روانشناسی
نویسنده جو دیسپنزا
مترجم روزبه ملک زاده و هیمن برین
ناشر پردیس آباریس
تعداد صفحات 480
وزن 588 گرم
سال چاپ 1398
نوبت چاپ 2
ژانر کتاب روانشناسی
قطع رقعی
مشخصات تکمیلی انرژی درمانی جسم و جان،مراقبت از سلامت شخصی
شابک 9786229531464

نوشتن دیدگاه

ماورای طبیعی شدن

کتاب ماورای طبیعی شدن از کتابهای جو دیسپنزا کتابی است برای فرار از زندگی عادی، این کتاب توسط روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به همت نشر پردیس آباریس به چاپ رسیده است.

کتاب ماورای طبیعی شدن نشان می دهد چگونه برای فرار از زندگی عادی قدم برداریم و وارد یک زندگی خارق العاده شویم. دکتر جو دیسپنزا با استفاده از دوره های متنوع علمی مانند اپی ژنتیک، بیولوژی مولکولی، نوروکاردیوگرافی و فیزیک کوانتومی، مرزهای سنتی را که بین اندیشه علمی و تجربه ی بشری فاصله افکنده اند، در می نوردد. در طول تاریخ بشری بسیار پیش آمده است که افراد عادی تجربه هایی را از سر گذرانده اند که آنها را به ورای محدوده ی آن چیزی رسانده است که ما ممکن می پنداریم. جو دیسپنزا با سبکی ساده، سلیس و قابل فهم کشفیات تحول آخرین علم کوانتومی و آموزه های عمیق گذشته را که عرفا عمر خود را وقف تسلط بر آن می کردند در یک کتاب گرد هم آورده است. او به ما نشان می دهد که چطور ماوراء طبیعی شویم.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(1)
1398-11-08

کتاب ماورای طبیعی شدن

هرچقدر کتاب تا امروز خونده بودم یکطرف کتاب ماورای طبیعی شدن هم یکطرف، دیدگاه مناسبت به کل زندگی تغییر داد واقعا بینظیر این کتاب خداروشکر میکنم که خوندمش و ممنونم از شما که با تخفیف سریع برام ارسال کردین.

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

30 محصول مشابه یافت شد

ای اف تی و تنظیم چاکراها

13,500 تومان 15,000 تومان

انسان موجود ناشناخته

40,500 تومان 45,000 تومان

روح،ماده،کائنات

13,050 تومان 14,500 تومان

رازها و رمزهای کیهان

45,000 تومان 50,000 تومان

فیزیک و متافیزیک

13,050 تومان 14,500 تومان

ژرفای هستی

72,000 تومان 80,000 تومان

انسان و جهان فرا آگاهی

54,000 تومان 60,000 تومان

تاملی بر اسرار ذهن

45,000 تومان 50,000 تومان

بیولوژی باورها (کشف قدرت...

21,600 تومان 24,000 تومان

حضور در وضعیت صفر

43,200 تومان 48,000 تومان

گردونه های انرژی

31,500 تومان 35,000 تومان

نیروی حقیقی آب

20,700 تومان 23,000 تومان

چاکراها : کنفی

11,250 تومان 12,500 تومان

مراقبه ی واقعی (آزادی آگاهی...

13,500 تومان 15,000 تومان

هنر زندگی : مراقبه ویپاسانا

31,500 تومان 35,000 تومان

مراقبه درمانی

13,500 تومان 15,000 تومان

رهایی : مراقبه برای نجات از...

41,400 تومان 46,000 تومان

مراقبه : روشی برای برقراری...

17,910 تومان 19,900 تومان

مراقبه برای افراد پرمشغله

13,500 تومان 15,000 تومان

پیام های فرشتگان

22,500 تومان 25,000 تومان

آن سوی مرگ

46,800 تومان 52,000 تومان

سفر روح

60,750 تومان 67,500 تومان

در آغوش نور 3

23,400 تومان 26,000 تومان