جو دیسپنزا کیست

نوشته شده در تاریخ2020-10-07 توسط 8648
دوست داشتن3

حقیقت این است که اگر در آینده سیر کنید، صرف نظر از آنچه در زندگیتان در جریان است، به آینده محصور می شوید. وقتی این احساسات را رها کنید اما در گذشته غرق شوید، نباید انتظار هیچ تغییری را در زندگیتان داشته باشید. «دکتر جو دیسپنزا»

جو دیسپنزا کیست ؟

دکتر جو دیسپنزا متولد 24 مارس 1962 سخنران بین المللی، پژوهشگر، مشاور، نویسنده و معلمی است که در بیش از 33 کشور در سطح جهان از او دعوت به سخنرانی و برگزاری سمینار شده است. او به عنوان یک سخنران و مربی، بر این باور است که هر یک از ما، دارای پتانسیلی عظیم و توانایی های نامحدود هستیم. او با نحوه ی بیان ساده، تشویق گر و دلسوزانه ی خود، هزاران نفر را آموزش داده و روش بررسی ذهن و شرطی کردن بدن برای ایجاد تغییرات پایدار را به تفصیل شرح داده است. جو دیسپنزا در سال 1986 در مسابقه دوچرخه سواری، دچار یک جراحت جدی شد. در حین دوچرخه سواری، ماشینی از پشت سر به او برخورد کرد به طوری که از روی دوچرخه پرتاب و ستون فقراتش آسیب دید. رفع آسیبی که به او وارد شده بود نیازمند عمل جراحی نخاعی ویژه ای بود که احتمال فلج شدن و قطع نخای او نیز وجود داشت. جو دیسپنزا با ایمان بر اینکه نیروی به وجود آورنده ی بدن، بدن را شفا می دهد، توانست خود را از احتمال پیش بینی شده توسط پزشکان نجات دهد و از طریق تصویرسازی، ستون فقرات خود را بازسازی و شفا دهد.

از نظر جو دیسپنزا، با استفاده از قدرت ذهن، می توان بدن را شفا داد:

 • انتظار نتایج مثبت درمانی به موفقیت درمان منجر می شود.
 • نوشتن سپاس گزاری شبانه در دفترچه به خوابی باکیفیت تر مبدل می شود.
 • تمرکز بر اهداف زندگی عمر طولانی تر را نتیجه می دهد.
 • خوش بینی به تقویت سیستم ایمنی می انجامد.
 • مراقبه کردن، پیری را به تعویق می اندازد.

جو دیسپنزا، برای شفای ذهن ناراحت و آسیب دیده، مدیتیشن و مراقبه، بستن چشم ها و تصویرسازی، حفظ نگرش مثبت، انتظارات مثبت را بسیار مفید می داند.

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب ماورای طبیعی شدن دکتر جو دیسپنزا

دکتر جو دیسپنزا، علاوه بر برگزاری دوره های آنلاین متعدد، مدیتیشن و مراقبه، کارگاه های خصوصی نیز در ایالات متحده برپا کرده است. او عضو هیئت علمی دانشگاه کوآنتوم هونولولوی هاوایی، مؤسسه اُمگا در نیویورک و مرگز یوگا در ماساچوست نیز می باشد. دکتر جو دیسپنزا، سمت استاد داور مدعو در دانشگاه لایف جورجیا را نیز در اختیار دارد.

جو دیسپنزا به تحقیق در زمینه ی فیزیک کوآنتوم، اِپی زنتیک و علم عصب شناسی علاقمند بوده و علم پشت پرده ی بهبود خودانگیز و ناگهانی را بررسی می کند. او از دانش نتایج بدست آمده، برای کمک به افراد در جهت شفای بیماری ها، شرایط مزمن و حاد و حتی بیماری های غیرقابل درمان استفاده می کند تا انسانها بتوانند زندگی شادتر داشته و آگاهی خود را بالا ببرند. در کارگاه های آموزشی پیشرفته ای که در سراسر جهان  دایر می گردد، دکتر جو دیسپنزا با همکاری سایر دانشمندان، تحقیقات گسترده ای روی اثرات مراقبه انجام داده است.

به عنوان یک مشاور، دکتر جو دیسپنزا به برگزاری سخنرانی ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی برای کسب و کارها و شرکت های علاقمند به استفاده از مبانی وابسته به علم عصب شناسی در جهت افزایش خلاقیت، ابتکار و بهره وری کارمندان می پردازد. برنامه ی کارگاه (ورکشاپ جو دیسپنزا) شامل مربی گری خصوصی برای مدیران ارشد می باشد. دکتر جو دیسپنزا شخصا، گروهی شامل بیش از هفتاد مدیر را پرورش داده و مدل دگرگونی خود را به شرکت های سراسر دنیا آموزش داده است.

جو دیسپنزا کیست به همراه معرفی کتابهای جو دیسپنزا

کتابهای جو دیسپنزا

کتابهای جو دیسپنزا جز کتابهای پرفروش نیویورک تایمز محسوب می شود. محبوب ترین کتاب او با عنوان کتاب ماورای طبیعی شدن در سال2017  به چاپ رسید. در کتاب ماورای طبیعی شدن، جو دیسپنزا به این مقوله می پردازد که چطور افراد معمولی برای تغییر خود و زندگیشان، کارهای غیرمعمول انجام می دهند. از دیگر کتابهای جو دیسپنزا میتوان به کتاب شما یک پلاسیبو هستید اشاره کرد این کتاب در سال 2014 به چاپ رسید. دکتر دیسپنزا در این کتاب، به بررسی توانایی افراد برای شفا یافتن بدون دارو و جراحی و از طریق قدرت فکر پرداخت. جو دیسپنزا در سال 2007، کتابهای کمال ذهن و کتاب شکست عادتهای کهنه را نوشت. او در هر دو کتاب، به تشریح علم عصب شناسی و ارتباط آن با تغییر و اپی ژنتیک پرداخت. دکتر جو دیسپنزا در فیلم هایی چون تعالی: زندگی ماورای طبیعی (2018)، شفا (2017)، احساس (2014)، سفر مقدس قلب (2012)، مردم در برابر توهم (2011)، خلاقیت رهاسازی (2009) و از غیب چه می دانیم (2005) حضور یافته است.

همچنین بخوانید: معرفی کتاب کمال ذهن اثر جو دیسپنزا

محصولات مرتبط
پردیس آباریس
کتاب ماورای طبیعی شدن از کتابهای جو دیسپنزا کتابی است برای فرار از زندگی عادی، این کتاب توسط روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به همت نشر پردیس آباریس به چاپ رسیده است. کتاب ماورای طبیعی شدن...
پردیس آباریس
کتاب کمال ذهن اثر دکتر جو دیسپنزا نویسنده ی کتاب پرفروش ماورای طبیعی شدن به همت روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است. کتاب کمال ذهن در اصل برای دانشمندان، محققین و...
پردیس آباریس
کتاب شکست عادت های کهنه اثر دیگری از دکتر جو دیسپنزا نویسنده ی کتاب موفق و پرفروش ماورای طبیعی شدن است که با همکاری روزبه ملک زاده و هیمن برین ترجمه و به کوشش انتشارات پردیس آباریس چاپ و منتشر شده است. همه ما بارها...
نوشته‌های مرتبط

جول اوستین کیست

توسطتیم تولی محتوا 2804 2020-01-26
ادامه مطلب

خلاصه کتاب محدودیت صفر

توسطتیم تولید محتوا 33363 2019-09-21
ادامه مطلب

بیوگرافی جو ویتالی

توسطتیم تولید محتوا 14708 2019-06-15
ادامه مطلب
3 نظر
 • مح********

  مح******** 2020-12-21

  سلام. من به دنبال محتوایی برای ضمیر ناخودآگاه هستم. کدوم کتاب مناسب تره؟
 • سی******** ********سی

  سی******** ********سی 2020-10-17

  کتاب ماورای طبیعی شدن جو دیسپنزا زندگی من متحول کرد خیلی دوست داشتم بدونم جو دیسپنزا چه کسیه ممنونم از شما بابت تهیه این مقاله ارزشمند...
  • پش************ 1

   پش************ 1 2020-10-18

   خیلی خوشحالیم که براتون مفید بوده
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم