جول اوستین کیست

جول اوستین کیست

جول اوستین روانشناس کیست

جول اوستین ، مبلغ مذهبی، سخنران و نویسنده­ ی آمریکایی، در پنجم مارچ سال 1963 در شهر هیوستون ایالت تگزاس متولد شده است. او از طریق مراسم سخنرانی ساده، مثبت و امیدبخش و همچنین به واسطه­ ی کتاب های پرفروش خود، دنبال کنندگان زیادی را به خود جلب کرده است.

پدر و مادر جول اوستین، کلیسای مستقل و تأثیرگذار لِیک وود را در سال 1959 تأسیس کردند. جان اوستین، پدر جول اوستین، یک کشیش بود و طی سال ها، هواخواهان محلی خود را بدست آورد. در سال 1981، پس از گذشت کمتر از یک سال مطالعه ی رشته ی ارتباطات، جول اوستین درس و دانشگاه را رها کرد تا برای توسعه کلیسای در حالِ رشد لیک وورد به پدرش کمک کند و در پشت دوربین، به عنوان تهیه کننده پخش های کلیسا به فعالیت پرداخت.

پس از فوت پدرش در سال 1999، جول اوستین به مقام کشیش ارشد کلیسای لیک وود رسید و تحت سرپرستی او، این کلیسا به سرعت به بزرگترین و پیشروترین برگزارکننده­ ی گردهمایی های مذهبی در آمریکا تبدیل شد. او با خرید تبلیغات بیلبوردی در سایر مکان­ های برگزاری مراسم، افزایش بودجه­ ی کلیسا برای پخش برنامه­ های تلویزیونی، مذاکره با شبکه های مختلف برای زمان های بهینه و هدف قرار دادن بزرگترین بازارهای رسانه ای، حضور رسانه­ های کلیسا را به سرعت گسترش داد. ظرف چند سال، مردم زیادی در بیش از 100 کشور شاهد پخش تلویزیونی هفتگی وی بودند و برنامه­ هایش، به الهام بخش­ ترین برنامه­ ی زنده تبدیل شد. پرفروش­ ترین کتاب جول اوستین ، کتاب Your Best Life Now است که در سال 2004 نوشته شده است. این کتاب در ایران با عناوینی همچون اکنون بهترین زندگی تو یا بهترین زمان زندگی شما در این لحظه است چاپ و منتشر شده است.

جول اوستین در سال 2005، توری برگزار کرد که به 15 ایالت در آمریکا سفر کرده و عده­ ی زیادی از مردم را در شهرهای مختلف موعظه کرد. در آن سال، کلیسای لیک وورد توانست مرکز کامپک شانزده هزار نفری در مرکز شهر هیوستون، جایی که پیش از آن تیم بسکتبال هیوستون راکتز ساکن آنجا بود را نیز به دست آورد. به دنبال این تغییر مکان، تعداد شرکت کنندگان در اجتماعات کلیسای لیک وود از شش هزار نفر در سال 1999 به بیش از پنجاه هزار نفر تا سال 2016 افزایش یافت. همچنین، تا سال 2018، بازدید برنامه­ های تلویزیونی به چیزی حدود ده میلیون نفر در هفته رسید. در این زمان، جول اوستین کتاب های دیگری را به رشته ­ی تحریر درآورد از جمله کتاب نسخه ­ی بهتر خودت (2007)، کتاب سطح دیگری از تفکر (2016) و کتاب همه چیز به نفع تو پیش می رود (2017).

جول اوستین ملقب به کشیش خنده رو به عنوان مردی خوشرو با چهره­ ای جوان، معمولا در موعظه ­های خود از الهیات ارتدوکس خودداری می­ کند.  در عوض، او پیام های خوش بینانه ای را ارائه می­ دهد که بر اعتقاد او مبنی بر اینکه «خدا می خواهد زندگی بهتر داشته باشیم» تأکید می ­کند. در حالی که این رویکرد مورد توجه عموم قرار گرفت، با انتقاد شدیدی از سوی کسانی که اوستین را فقط یک سخنران انگیزشی با درک کم­رنگی از مسیحیت می دیدند نیز مواجه شد. برخی دیگر، او را به ترویج "اعتقاد به رفاه" و توجیه ثروت اندوزی متهم کردند. اوستین در پاسخ به این اتهامات می گوید که او می­ خواهد بر لطف خدا متمرکز باشد و رفاه و سعادت را صرفا در جنبه ­های مادی تعریف نمی­ کند. او با دفاع صریحانه­ از رویکرد تجاری کلیسای لیک وود در جذب اعضای جدید، اظهار داشت که کلیساهایی که مخالف تغییر رویکرد هستند، با خطر از دست دادن اعضا و یا تعطیلی مواجه هستند.

جول اوستین به همراه ویکتوریا اوستین و فرزندانش

ویکتوریا اوستین همسر جول اوستین نیز کشیش بوده و در کنار جول در کلیسای لیک وود سخنرانی می کند. حاصل ازدواج آنها دو فرزند پسر و دختر به نام های جاناتان و الکساندرا می باشد. طی یک سال اخیر، تعداد شرکت کنندگان در سخنرانی های  آنها از ۵۰۰۰ نفر به ۲۸۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرده به طوریکه مجله ی فوربز کلیسای لیک وود، لیک وود را بزرگترین کلیسای غیرفرقه ای آمریکا معرفی کرد.

جول اوستین کتاب های زیادی را به رشته تحریر درآورده است که تا کنون تعداد اندکی از آنها در ایران ترجمه شده و به چاپ رسیده اند. تعدادی از کتاب های ترجمه شده جول به شرح زیر می باشند:

  •          هرروز پنجشنبه است
  •          همه چیز به نفع تو پیش می رود
  •          زندگی زیبای تو هرروز صبح شروع می شود
  •          نسخه بهتر خودت
  •          سطح دیگری از تفکر
  •          انسان بهتر
  •          قدرت من هستم
  •          آرامش در پرتو ایمان
  •          بهترین زمان زندگی شما در این لحظه

جول اوستین در تمامی سخنانش تصویری زیبا از خداوند به ما می دهد، باورهای مثبت در ما ایجاد می کند، بینش مان را نسبت به مسائل و مشکلات زندگی دگرگون می کند و باورهای تازه و ایمانی قوی در درونمان می نشاند.

آیا صحبت های جول اوستین در شما تاثیری داشته است؟ لطفا نظرات ارزشمندتان را ارسال کنید.

نوشته شده در 1398-11-06 معرفی کتاب و نویسندگان... 0 505

از اینکه در جهت اهدای آگاهی به دیگران تلاش می کنید سپاسگزاریم!پاسخ دهید