سطح دیگری از تفکر

کتاب سطح دیگری از تفکر نوشته جول اوستین ضمن آشنا کردن شما با تجربیات شخصی رشد و پیشرفت این نویسنده، به شما کمک می کند با بکارگیری ده تفکر قدرتمند - فارغ از افکار مذهبی- بتوانید تفکرات محدود کننده خود را با تفکرات مثبت و سازنده جایگزین کنید، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و زندگی سرشار از موفقیت و فراوانی داشته باشید.

کتاب سطح دیگری از تفکر توسط منصور بیگدلی ترجمه و انتشارات بهار سبز چاپ و نشر آن را برعهده داشته است.

شما را به مطالعه قسمتی از کتاب سطح دیگری از تفکر یا 10 تفکر قدرتمند برای داشتن زندگی سرشار از موفقیت و فراوانی در بوکالا دعوت می کنیم!

ادامه مطلبShow less
موجود شد خبرم کن!
مرجع:
78795
نام برند:
صنایع دستی آقاجانی
قندان مس و خاتم کاری سایز متوسط با ارتفاع 13 سانتی متر تولید صنایع دستی آقاجانی یکی از زیباترین و پرفروش ترین صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این قندان مس و خاتم کاری زیبا از بهترین مواد اولیه استفاده شده است. این...
صنایع دستی آقاجانی
گلدان فیروزه کوبی 40 سانتی متری صراحی ترنج تولید صنایع دستی آقاجانی از بهترین و زیباترین محصولات تولید آقاجانی است که نمایانگر صنایع دستی اصفهان است. در ساخت این گلدان فیروزه کوب از مس و بهترین فیروزه شناسنامه دار...
توضیحات

قسمتی از کتاب سطح دیگری از تفکر

سد شکن باش

اغلب اوقات اجازه می دهیم محیط در نحوه بزرگ شدن ما و انتظارت افراد دیگر در زندگی مان محدودیت ایجاد کند. ما با محیط سازگار می شویم. اگر بذر درخت بلوط را در یک گلدان کوچک بکاریم و بگذاریم در آن گلدان بماند، هرگز به درختی تنومند تبدیل نخواهد شد؛ نه به خاطر این که بذر مشکلی دارد، بلکه به خاطر محیطی که در آن قرار دارد. هماهنگی و همرنگی با جماعت خیلی ساده است؛ اما خداوند تو را نیافریده تا متوسط باشی. او تو را آفریده تا برجسته باشی، فراتر از هنجارها بروی و اثر خود را بر این نسل بگذاری. تو بذرهای عظمت را در درون خود داری. پس باید از آنهایی که بزرگت کرده اند جلو بزنی. باید زندگی بهتری داشته باشی، موفق ترباشی و معیارهای جدیدی برای بشر ایجاد کنی. شاید در محیطی زندگی میکنی که افراد به اعتیاد، عزت نفس پایین، افسردگی و فقر دچارند. نمی توانی از این موضوعات جلوگیری کنی. با وجود این، اجازه نده این موضوعات برایت عادی شود. اگر اینها را به عنوان بخشی از خود بپذیری، مانع از رسیدن به اهداف رؤیایی ات می شوند.

*** خريد کتاب سطحی دیگر از تفکر ***

کتاب مقدس می گوید ما در این جهان هستیم؛ اما ما از جهان نیستیم. شاید در محیطی محدود قرار گرفته باشی؛ اما مجبور نیستی به بخشی از آن محیط تبدیل بشوی. اجازه نده محیط برتو سوار شود تا جبر آن، نابودت سازد. اگر تا مدت ها کشمکش، کمبود و فقر را ببینی، ذهنت می تواند با این تفکر شرطی شود: «این من هستم، همیشه درحال کشمکش خواهم بود و هیچ وقت به اندازه کافی نخواهم داشت.» جهان، جایی است که در آن هستی. شاید این مسأله عادی باشد؛ اما خبر خوب این است که تویک سدشکن هستی و قدرت، رحمت، استعداد و توانایی شروع و پیشرفت را داری. خداوند روح خود را در تودمیده است و تو را اولین می خواند نه آخرين. بنابراین، اجازه نده ذهن تو با متوسط بودن شرطی شود. اجازه نده خود واقعی تورا تغییر دهد.

گاهی افراد تلاش می کنند ما را در یک چارچوب محدود سازند و چنین جملاتی به ما خواهند گفت: «تو نمی توانی آن کسب و کار را راه بیاندازی. منابع لازم را نداری. هیچ وقت نمی توانی جای خوبی برای زندگی تهیه کنی. هیچ وقت وضعت خوب نمی شود، هیچ وقت فرد مناسبی را پیدا نمیکنی.» از آن جا که تفکر آنها محدود است، تلاش می کنند محدودیت های خود را به تو تحمیل کنند. باید محکم - بایستی و بگویی: «من نمی خواهم متوسط باشم چون اطرافیانم متوسط هستند. من نمی خواهم معتاد باشم، افسرده باشم و انتظارات سطح - پایینی داشته باشم. می دانم که سدشکن هستم. پس می خواهم معیار جدیدی ایجاد کنم.»

این موضوع از تفکر تو شروع می شود. تا وقتی از نظر ذهنی متوسط بودن را نپذیری، هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد. چرا محدودیت ها را از خود برنمیداری؟ تو از ظرفیت چشم گیری برخورداری. آن چارچوب را بشکن و کار جدیدی را امتحان کن. دشمن نمی خواهد ظرفیت تو شكوفا شود. او از شانس بد، نظرات منفی، افراد و شرایط استفاده می کند تا نگذارد به سطح بعدی صعود کنی. بسیاری از افراد اجازه داده اند ذهن آنها با این تفکر شرطی شود که به آخر خط رسیده اند، افراد متوسطی هستند و هرگز کار بزرگی انجام نخواهند داد. به راستی چه اتفاقی افتاده است؟ آنها به جای شروع کردن، با محیط سازگار شده اند.

تا وقتی از نظر ذهنی، متوسط بودن را نپذیری، هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد.

محدودیت ها را از سر راهت بردار

دریک بررسی روی کَکها، پژوهشگران کک ها را در ظرفی دربسته قرار دادند. کک ها بیدرنگ تلاش کردند بیرون بپرند؛ اما بارها و بارها با در برخورد کردند. پس از مدت کوتاهی متوجه شدند گیرافتاده اند. سپس پژوهشگران در ظرف را برداشتند؛ اما ناباورانه دیدند که کک ها دیگر هیچ تلاشی برای پریدن نکردند. آنها آن قدر به در برخورد کرده بودند که شرطی شده بودند نمی توانند بیرون بروند و وقتی در ظرف برداشته شد، دیگر هیچ تلاشی نکردند.

گاهی مثل این کک ها، به خاطر محیطی که در آن هستیم، چند باری تلاش کرده و شکست خورده ایم و به خاطر حرف هایی که دیگران به ما گفته اند، با این تفکر شرطی شده ایم که هیچ کاری را نمی توانیم درست انجام بدهیم، هیچوقت نمی توانیم به رویاهایمان برسیم و هرگز دوباره سرحال نمی شویم. شاید کار قبلا انجام نشده باشد، شاید چند بارتلاش کرده و به در بسته برخورده باشیم؛ اما آیا می توانیم بگوییم که این مانع برداشته می شود؟ دیگر زمان آن رسیده که دوباره تلاش کنیم، زیرا ما آفریده نشده ایم تا در تنگنا زندگی کنیم و متوقف شویم. پس ذهن خود را از نو بساز.

این اتفاقی است که برای یکی از دوستانم افتاد. زندگی او با سختی شروع شد. در خانه های سازمانی بزرگ شد، خیلی فقیر بود و تقریبا هیچ راهنمایی نداشت. پدرش از او جدا بود و مادرش هم مشکلات خودش را داشت. به خاطر این موقعیت ضعیف، دولت به او برچسب «کودکِ در معرض خطر» زد. از کودکی، این عبارت بارها در ذهنش تکرار شد؛ تا آن جا که در ضمیر ناخودآگاهش نقش بست: «من هیچ آینده ای ندارم و کودکی در معرض خطر هستم.» او هم چنان به سراشیبی سقوط افتاد و در حد یک مقلد در زندگی باقی ماند. تمام اطرافیانش شکست خورده، افسرده و معتاد بودند و او با این محیط سازگار شد. زندگی از افکار تو پیروی می کند. او باور داشت که در معرض خطر است و در معرض خطر قرار گرفت. اگر باور داشته باشی که به آخر خط رسیده ای، پس به آخر خط رسیدی. اگر هم باور کنی هرگز اوضاع خوب نمی شود، خوب نخواهد شد. با وجود این، ذهن تو با محدودیت ها شرطی شده، مانع از دستیابی به بالاترین ظرفیت می شود.

باید جسور باشی و از شر افکاری که تورا عقب نگه می دارند رها شوی. شاید ندانی که با استفاده از توانایی خود چطور می توانی کارها را انجام بدهی؛ اما تو تنها نیستی و قدرتمندترین نیروی کائنات را داری خداوند تو را آفریده تا پیشرفت کنی، سدهای گذشته را بشکنی، بر عادت های بد پیروز و از نفرین نسل های قبل رها شوی. ممکن است دیگران برچسب در معرض خطر یا متوسط به تو زده باشند؛ اما خداوند برچسب کاملا توانا، مجهز، خلاق و شاهکار به تو می زند. خبر خوب این است که دیگران سرنوشت تو را تعیین نمی کنند، بلکه خداوند سرنوشت تو را تعیین می کند. آن چه دیگران در مورد تو گفته اند - محیطی که در آن زندگی می کنی و نحوه بزرگ شدن تو نمی تواند مانع - دستیابی به هدفت شود. خداوند از قبل، تمام جزئیات زندگی تو را در نظر گرفته است؛ تمام بدشانسی ها، لحظات منفی و کارهایی که انجام داده یا نداده ای. او تمام این موارد را در برنامه خود آورده است. اگر با ایمان باشی، پیشرفت می کنی و قوی تر می شوی. خداوند می داند چطور آن چه به ضرر تو بوده را تغییر داده و به سود تو استفاده کند.

روزی این مرد جوان در مدرسه دچار مشکل شد و نزد مشاور مدرسه رفت. مشاور تلاش کرد قانعش کند؛ اما او به راهنمایی های وی گوش نکرد. با وجود این، مشاور تسلیم نشد و دست از تلاش نکشید. بالاخره پسر به او گفت: «چرا خودت را به خاطر من اذیت می کنی؟ من هیچ وقت نمی توانم کار بزرگی انجام بدهم. تمام عمرم به من گفته اند که کودکی در معرض خطرم.» مشاور در چشمان او نگاه کرد و گفت: «به من گوش کن: تو کودکی در معرض خطر نیستی؛ تو کودکی در معرض امکان هستی.» وقتی این جمله را شنید، آتشی در درونش شعله ور شد؛ سپس از صندلی بلند شد و به مشاور گفت: «منظور شما از در معرض امکان چیست ؟»

مشاور پاسخ داد: «تو توانمند، باهوش و با استعدادی و می توانی به اهداف والایی در زندگی ات برسی.» او در تمام عمر برعکس این جمله را شنیده و ذهنش شرطی شده بود که هیچ وقت از خانه سازمانی بیرون نخواهم آمد. هیچ وقت موفق نمی شوم. آن روز دژی در تفکر او شکسته شد. او ذهنش را بازسازی کرد.

«به من گوش کن: تو کودکی در معرض خطر نیستی، بلکه کودکی در معرض امکان هستی.»

امروز، این مرد جوان صاحب کسب و کار خود و بسیار موفق است. به علاوه، او به مدارس می رود و با دانش آموزان دیگری که برچسب در معرض خطر خورده اند صحبت می کند و آن چه مشاور به او گفت را به آنها می گوید: «تو در معرض خطر نیستی، بلکه در معرض امکان هستی.»

مثل دوست من، اطرافیان تو هم ممکن است متوسط بودن را بپذیرند و از داشتن اهداف کم و کارکردن در یک شغل «خوب» راضی باشند؛ اما اجازه نده این روحیه رویت اثر بگذارد. تواستثنایی هستی. تو سدشکن هستی و با آموزش ها، روش های تربیتی و محیط زندگی ات محدود نشده ای. خداوند سرنوشت تو را در پیشرفت کردن مقدر فرموده است تا بتوانی به سطح بعدی بروی.

*** خريد کتاب سطحی دیگر از تفکر با تخفیف ***

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول
78795

مشخصات

عنوان کتاب
سطح دیگری از تفکر: 10 تفکر قدرتمند برای داشتن زندگی سرشار از موفقیت و فراوانی
عنوان اصلی کتاب
New Level Thinking: 10powerfull thoughts for a successful aandabundant linf
نویسنده
جول اوستین
مترجم
منصور بیگدلی
ناشر
بهار سبز
تعداد صفحات
142
وزن
166 گرم
زبان کتاب
فارسی
سال چاپ
1398
نوبت چاپ
1
قطع
رقعی
شابک
9786008124955
دیدگاه کاربران
بدون نظر

افزودن نظر جدید

  • بسته بندی و ارسال:
  • محتوای کتاب:
  • کیفیت ترجمه:
  • کیفیت چاپ:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
برچسب های محصول
You may also like
اختران
کتاب ارتباط بدون خشونت زبان زندگی نوشته ی مارشال روزنبرگ توسط کامران رحیمیان ترجمه و به کوشش نشر اختران چاپ و منتشر شده است. ارتباط بدون خشونت در واقع روشی تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح آمیز اختلافات...
ذهن آویز
کتاب عبارت پنجم (ذکر پنجم پاکسازی هواوپونوپونو) اثری دیگری است از جو ویتالی نویسنده ی کتاب محبوب و پرفروش «محدودیت صفر» که در واقع ادامه ی همان کتاب محسوب می شود. کتاب عبارت پنجم توسط خانم ویدا کرمی با...
بهار سبز
کتاب رسالت روح (چگونه به نور درون خود دست یابیم) اثر کیم روسو توسط خانم ویدا کرمی ترجمه و به کوشش انتشارات بهار سبز چاپ و منتشر شده است. شاید شما هم مانند بسیاری از افرادی که روی این کره ی خاکی زندگی می کنند، از...
الماس پارسیان
کتاب هر روز پنج شنبه است (چگونه می توان 7 روز هفته را شاد بود؟) نوشته ی جول اوستین توسط فریبا بردبار ترجمه و به کوشش انتشارات الماس پارسیان چاپ و منتشر شده است. هدف من از نوشتن کتاب هر روز پنج شنبه است این است که به...
هیرمند
کتاب ارتباط موثر به زبان آدمیزاد اثر مارتی برونستاین توسط نرگس یزدی ترجمه و به کوشش انتشارات هیرمند چاپ و منتشر شده است. کتاب ارتباط مؤثر به زبان آدمیزاد به شما می آموزد چگونه در محیط کار، منظور خود را بیان...
پردیس آباریس
کتاب اکنون می توانم به وضوح ببینم نوشته وین دایر پس از سال ها انتظار از طرف هواداران و خوانندگان کتاب های دکتر وین دایر برای نوشتن کتابی از خاطرات و زندگی نامه ایشان، در نهایت به چاپ رسید و با کوشش روزبه ملک زاده و...
سخنوران
کتاب معجزه گر خاموش نوشته ی سید رضا حیات الغیب به کوشش انتشارات سخنوران چاپ و منتشر شده است.  بيشتر ما از جهانی به جهانی دیگر شبیه آن رفتیم و از یاد بردیم از کجا آمده ایم و اهمیتی هم ندادیم چه جهانی را در پیش...
پل
کتاب 365 گام تا موفقیت (تغییراتی کوچک برای تفاوت های بزرگ) نوشته ی آنتونی رابینز توسط محمدجواد شافعی مقدم ترجمه و به کوشش انتشارات پل چاپ و منتشر شده است. کتاب 365 گام تا موفقیت بر اساس بهترین ابزار،...

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم