از سر راه خودت كنار برو

جدید

کتاب از سر راه خودت کنار برو نوشته نفیسه معتکف توسط نشر هو به چاپ رسیده است. کتاب از سر راه خودت کنار برو راهکارهای مفیدی برای جذب خواسته ها، رسیدن به آرامش، تغییر باورها، غلبه به افکار منفی و تقویت اعتماد به نفس ارائه  میدهد. 

این کتاب به تو انگیزه می دهد که در مسیر زندگی، با خدا همگام شوی، ندایش را بشنوی و خود واقعی ات را کشف کنی. با دل و جرئت نه بگویی، افسردگی و اضطراب را از بین ببری، حسرت گذشته را نخوری و نگران آینده نباشی، اعتماد به نفس خود را زیاد کنی، در دشواری ها مثبت اندیش باشی، افکار منفی را دور بریزی، عادت های ناجور و باورهای دست و پا گیر را بشناسی، در هر موقعیتی خوش بین باشی و با شکرگزاری نعمات خود را زیاد کنی.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب از سر راه خودت کنار برو در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

53,100 تومان

59,000 تومان

- +

ناشر: هو

 
معرفی کتاب

مقدمه کتاب از سر راه خودت کنار برو

در بخشی از کتاب از سر راه خودت کنار برو می خوانیم:

حتما توهم دلت می خواهد در زندگی موفق شوی و به خواسته هایت برسی. در نتیجه مدام از خودت میپرسی که چگونه می توانی موفق شوی و به راه های مختلف برای کسب موفقیت فکر می کنی. برای موفقیت و رسیدن به خواسته ها راههایی متعدد وجود دارد. گاهی خیلی تلاش می کنی و هدفمند حرکت می کنی ولی مدام به بن بست میرسی. چرا؟ چون یک وجه ماجرا را یعنی خودت را در نظر نمی گیری. گاهی اوقات همه اسباب و ابزار پیشرفت دم دستت است ولی مانعی عظیم سر راهت است که آنقدر به تو نزدیک است که نمی توانی حدس بزنی کیست. این مانع خودت هستی. خودت مانع می شوی که در مسیر اهدافت به درستی حرکت کنی. خودت سد راه | خود می شوی و هر چند راه موفقیت را تا حد زیادی پشت سر گذاشتی و چیزی نمانده که به قله موفقیت برسی که ناگهان به مانعی برخورد می کنی که موجب حیرت خودت می شود. برای اینکه مسیر موفقیت را طی کنی باید آگاهانه و جهت دار حرکت کنی. دقیقا مثل راننده ای که می داند مقصد او کجاست و از شهرهای سر راه خود خبر دارد و یا در صورت خراب شدن ماشین، کمی از مکانیکی می داند که بتواند مشکل ماشین را بر طرف کند، تو هم برای حرکت در مسیر پر تلاطم زندگی باید از نقاط ضعف و قوت خود آگاه باشی. لازم است که موانع سر راه خود را شناسایی کنی. تو اوقات زیادی را برای رسیدن به اهداف خود صرف کردی، ولی هرگز از خود نپرسیدی که چه چیزی مانع رسیدن تو به موفقیت می شود. باید بدانی که چطور با ترس هایت مواجه شوی و آنها را به موفقیت تبدیل کنی، از گفت و گوهای درونی خود آگاه باش. اگر ندای درونی به تو بگوید که تو بی عرضه هستی و نمی توانی مثل دیگران موفق شوی، باید این صدا را آگاهانه در نطفه خفه کنی. اگر از آسیب های بالقوه این عادت بد آگاه نباشی، ناکام میشوی. به هر حال عوامل بی شماری مسیر موفقیت را برایت دشوار می کند و تو اگر نتوانی به موقع آنها را شناسایی کنی، بزرگترین مانع برای پیشرفت خودت می شوی، نکات پیشنهادی زیر سبب می شود که از سر راه خودت کنار بروی تا بتوانی طعم خوشبختی و سعادت را بچشی:

اگر در غم و غصه ی گذشته و نگرانی و اضطراب از آینده به سر ببری هرگز نمی توانی مشکلات زمان حال خود را حل کنی.

گذشته ی تو مثل عضله ای است که ناخواسته آن را قوی کردی۔ خبر خوش این است که همین تقویت عضله می تواند به تو کمک کند تا هم اکنون کارهایی را انجام دهی که بدون این قدرت نمی توانستی انجامشان دهی. تجارب گذشته ی تلخ و زجرآور می تواند سکوی پرتاب تو به سوی موفقیت باشد به شرطی که از آینده ات هم هراسان نباشی. تو باید باور و نگرش خودت را تغییر دهی. هر موقعیتی که اکنون داری به خاطر باورهای گذشته خودت است. باورهای هم اکنون تو است که سرنوشت آینده ات را رقم می زند پس باید با نگاهی نو به استقبال آینده بروی. برای موفقیت باید چشم اندازی عالی داشته باشی. اگر دوست داری که به موفقیت در هر زمینه ای برسی باید برای خودت هدف تعیین کنی و برای رسیدن به آن تلاش کنی. برای تلاش به انگیزه نیاز داری. اگر انگیزه نباشد دلیلی برای پیمودن مسیر موفقیت نخواهی داشت. تو باید اشتیاقی فراوان داشته باشی تا بتوانی بر مشکلات سر راه غلبه کنی در غیر این صورت با پیدا شدن سر و کله اولین مشکل، عقب نشینی می کنی. داشتن چشم انداز و انگیزه سبب می شود که هر چند بار هم که به زمین بخوری باز بلند شوی و گرد و خاک مشکلات را از روی خود بتکانی و دوباره به مسیرت ادامه دهی.

از سر راه خودت کنار برو

برای رسیدن به هدف و موفقیت، باید اراده و تمرکز هم داشته و باشی. یکی از موانع سر راه خودت، عدم تمرکز است. شاید دل مشغولی های زندگی و از این شاخه به آن شاخه پریدن باعث شود که زیاد بر خواستهات تمرکز نکنی و مدام حواس تو پرت شود، بنابراین بیشتر تلاش تو، به دلیل عدم انضباط و تمرکز لازم بی نتیجه می ماند.

شاید تو هم مثل بقیه مردم برنامه های ناتمام بسیاری داری که آنها را به امان خدا رها کردی. شاید این برنامه ها در آغاز برایت جذاب بودند، ولی در مواجهه با اولین چالش آن را رها کردی و به سراغ برنامه ای دیگر رفتی. پریدن از یک برنامه به برنامه ای دیگر کاری اسان است ولی مطمئن باش که با این کار راه به جایی نمی بری. تا زمانی که یک برنامه را تمام نکردی سراغ برنامه ای دیگر نرو.

یادت باشد که زندگی بازتابی از درون و باور خودت هست و زندگی همان چیزی را به تو نشان میدهد که از دریچه باورت ترسیم کرده ای هر چه در زندگی اتفاق بیفتد، خودت عامل پیدایش آن هستی.

مپندار خود را که جرم صغیری

 که پنهان شده در نهادت جهانی

تویی آن کتاب مبین کز حروفت

شود ظاهر اسرار گنج نهانی

تو در واقع هنرمندی مقدس هستی که باید زندگی خود را روی بوم کائنات نقاشی کنی. تو نباید به خودت اجازه دهی که فراموش کنی که چقدر با ارزش هستی. ارزش اصلی خود را بشناس و از آن استفاده کن. اگر ارزشها برایت شفاف نباشد، شاید دست به انتخاب هایی متضاد بزنی که در این صورت سبب ناکامی، سرخوردگی و استرس می شود. شناخت ارزش ها، تصمیم گیری را برایت راحت تر می کند.

یادت باشد که مردم تو را به خاطر یکی از این دو چیز به یاد می آوردند: مشکلاتی که حل کردی یا مشکلاتی که برایشان ایجاد کردی. مثلا آبراهام لینکلن و هیتلر هر دو جهان را تغییر دادند، ولی به گونه ای کاملا متفاوت. لینکلن موانع سر راه زندگی مردم را برداشت، در مقابل هیتلر زندگی میلیون ها نفر را تباه کرد.

اگر می خواهی از سر راه خودت کنار بروی باید امواج مثبت ساطع کنی تا ارتعاشات این امواج بین مردم، موجی مثبت ایجاد کند و مطمئن باش که چند برابر این موج به خودت بر می گردد که سبب رشد معنوی و پیشرفت خودت می شود

تو خالق زندگی ات هستی دانسته یا نادانسته در ذهنت یک زندگی را برای خود ترسیم کردی و هر روز سعی می کنی که در مسیر محقق کردن همان زندگی قرار بگیری. هر انتظاری که از زندگی داشته باشی موتور خلاقیت تو هم در همان راستا کار می کند. زندگی تو به همان مسیری می رود که به آن نگاه می کنی.

نکته مهم این است که وقتی به موفقیت می رسی هرگز مالک این موفقیت نیستی. تو نمی توانی برای همیشه این جایگاه را برای خودت حفظ کنی. این مسندی نیست که همیشه به آن تکیه کنی و با خیال راحت نفس بکشی. اگر در مرز موفقیت توقف کنی؛ منتظر باش همیشه افرادی هستند که از تو جلو می زنند. پس تو مالک جایگاه موفقیت نیستی بلکه مستاجر آنجا هستی. برای ماندن در این جایگاه باید مدام کرایه پرداخت کنی. خیال نکن با شرکت در چند همایش خودشناسی و مطالعه چند جلد کتاب، زندگی ات متحول می شود و نفسی راحت می کشی. نه از این خبرها نیست.

آیا تا به حال فکر کردی که چرا با تمام تلاشی که داری به جایگاه مورد نظرت نمیرسی؟ مشکل در همایش و کتابها نیست. مشکل خودت هستی. هر آنچه را شنیدی و خواندی بر اساس واقعیتها بوده است و تو اطلاعاتی را کسب کردی که قبلا نمیدانستی. خیال نکن که با دانستن اطلاعات به موفقیت می رسی. ضامن موفقیت تو اقدام آگاهانه است. هر اطلاعاتی که کسب کنی موتور محرک نیست، بلکه عصایی برای تکیه زدن است. اگر اقدامی نکنی به جایی نمیرسی.

اگر واقعا می خواهی مشکل اصلی را که خودت هستی از سر راه برداری باید سبک زندگی ات را تغییر دهی. باید اساسی اقدام کنی. باید انتخابها و واکنش هایت را تغییر بدهی، انتخاب های خوب سبب تغییر عالی در زندگی ات می شود و فوری مسیر زندگی ات را تغییر می دهد.
كل نفس بما گستمت تهيئة / هر کسی در گرو چیزی است که کسب کرده است

طبق این آیه خودت مسوول اعمالت هستی. باید به دنبال خوب زندگی کردن بر اساس معیارهای الهی باشی، زندگی تو از درون می جوشد. برای اینکه از سر راه خودت کنار بروی باید "من" را تغییر دهی. تو باید "من" جدید را کشف کنی. باید زندگی ات را طبق رضایت الهی وسیع کنی. مادیات نمی تواند زندگی ات را عالی کند، فرهنگ و آگاهی است که چنین کاری می کند. صفحات زندگی تو بیشمار است. زندگی تو مثل ورقه ی امتحان است که باید مثبت و منفی هایش را حساب کنی، با تصمیم گیری آگاهانه و از روی معرفت و وجدان می توانی پیشرفت کنی. اگر موارد مثبت و منفی را حساب نکنی و نگذاری که انتخاب های مثبت وارد زندگی ات شود به موفقیت نمی رسی.

زندگی تو مثل رودی است که که در گذشته و آینده جاری نیست. فقط در زمان حال جاری است. انتخاب های کوچک لحظه ای می تواند تو را موفق کند.
همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیدند.

اگر هر روز علف های هرز را از زمین زندگی ات بیرون نکشیبه زودی با علفزاری مواجه می شوی که تمام زندگی ات را تباه می کند انتخاب های پیش پا افتاده زندگی ات را دست کم نگیر چون سرنوشتت را رقم می زند

راستی در مورد تئوری اثر پروانه ای چیزی شنیده ای؟ اثر پروانه ای به این نکته اشاره می کند که وقتی یک پروانه در جایی از جهان بال بزند، این حرکت می تواند باعث وقوع طوفان در بخشی دیگر از جهان شود. این مساله مشخص می کند که چطور یک تغییر کوچک می تواند باعث رویدادی بزرگ شود. اگر می خواهی از سر راه خودت کنار بروی می توانی با تمرکز بر انجام کارهای کوچک روزمره، به مرور زمان تغییراتی بزرگ را در مسیر زندگی تجربه کنی. البته یادت باشد که مسیر زندگی نمی شود مستقیم و بدون انحراف باشد. حرکت در این مسیر مثل اسکی کردن در کوهستانی پرفراز و نشیب است که اگر نظم و انضباط لازم را داشته باشی به هدف می رسی.

یکی از مشکلات دیگر سر راه خودت، رفتارهایت است. ۹۵ درصد از رفتارهای روزانه تو به صورت ناخودآگاه است. تو بی توجه دست به انتخاب هایی می زنی. دقیقا مثل زمان رانندگی که آن را اتوماتیک وار انجام میدهی. پس بیشتر رفتارهایت بقدری برایت عادی و تکراری هستند که اصلا به آنها توجه نمی کنی و حتی به تغییر دادنشان فکر هم نمی کنی، عادت های رفتاری، روی مغز تو تغییراتی ایجاد می کنند به این خاطر بدون تفکر و بدون صرف انرژی زیاد آنها را انجام میدهی باید عادت هایی که موانعی سر راه موفقیتت هستند را شناسایی کنی و به مرور زمان و با تمرین، عادت های خوب را جایگزین کنی با دیدن هر شکست توقف نکن. از کنارش رد بشو و به راهت ادامه بده.

تو مدام از دنیای اطراف اطلاعاتی می گیری و تفسیر شان می کنی آنها را در قالبی قرار می دهی که باورش داری نه به آن شکلی که لزوما هستند. که این فرایند، سیستم باورهایت را شکل می دهد. زمانی که برای اولین بار سیستم باوری در ذهن تو نصب شد؛ تو همه چیز را براساس همان سیستم دریافت و درک می کنی، گاهی اوقات باورهایت می تواند سد راه تو باشد، افکار تکراری، باورهایت را شکل می دهد. هر زمان که باوری در درونت شکل می گیرد، سرنوشت تو رقم می خورد. زیرا باورهایت حکم عینک هایی هستند که از پشت آن دنیا را می بینی. باورهایت هستند که هر آنچه را می بینی و میشنوی و تجربه می کنی تعیین می کند. باورهایت مثل شناسنامه تو است. باورهایت نقاب چهره ات است که مردم با این نقاب تو را می شناسند. تو بر اساس سیستم های باورها، معانی متفاوتی را به مردم منتقل می کنی. گاهی اوقات باورهای محدود کننده ات باعث می شود که فرصت های ناب را از دست بدهی. باید باورهایت را بشناسی و تصمیم بگیری که با جسارت از خط قرمز باورهای قدیمی و دست و پاگیر عبور کنی و سرانجام وارد عمل شوی.

تک تک مطالب کتاب از سر راه خودت کنار برو به تو یاد می دهد که زندگی ات را تغییر دهی و برای عبور از فراز و نشیب آن، آگاهانه گام هایی کوتاه برداری. یادت باشد که وضعیت زندگی تو حاصل گزینشها و تصمیمات خودت است. باید از دل گرفتاری ها، زندگی راحتی را برای خودت استخراج کئی، تو باید در برابر زندگی ات احساس مسوولیت داشته باشی و به شدت تلاش کنی تا رویاهایت به حقیقت بپیوندد، اجازه نده که در این مسیر ترس و اضطراب بر تو غلبه کند. با شهامت رو به جلو حرکت کن.

یادت باشد که تو هرگز نمی توانی به طور کامل و صددرصد بر زندگی و مشکلات آن غلبه کنی. پس بهترین راه این است که موانع سر راهت را شناسایی کنی و آهسته آهسته، مسیرهای الهی و پر بار را جایگزین آنها کنی و با مدیریت خردمندانه و دیدن زیبایی مسیر زندگی؛ به راهت ادامه دهی. روی بوم زندگی ات زیبا نقاشی کن.

 
مشخصات کتاب
عنوان کتاب از سر راه خودت کنار برو
موضوع اصلی کتاب روانشناسی
نویسنده نفیسه معتکف
ناشر هو
تعداد صفحات 251
وزن 371
سال چاپ 1398
زبان کتاب فارسی
قطع رقعی
شابک 9786005512847

نوشتن دیدگاه

از سر راه خودت كنار برو

کتاب از سر راه خودت کنار برو نوشته نفیسه معتکف توسط نشر هو به چاپ رسیده است. کتاب از سر راه خودت کنار برو راهکارهای مفیدی برای جذب خواسته ها، رسیدن به آرامش، تغییر باورها، غلبه به افکار منفی و تقویت اعتماد به نفس ارائه  میدهد. 

این کتاب به تو انگیزه می دهد که در مسیر زندگی، با خدا همگام شوی، ندایش را بشنوی و خود واقعی ات را کشف کنی. با دل و جرئت نه بگویی، افسردگی و اضطراب را از بین ببری، حسرت گذشته را نخوری و نگران آینده نباشی، اعتماد به نفس خود را زیاد کنی، در دشواری ها مثبت اندیش باشی، افکار منفی را دور بریزی، عادت های ناجور و باورهای دست و پا گیر را بشناسی، در هر موقعیتی خوش بین باشی و با شکرگزاری نعمات خود را زیاد کنی.

شما را به مطالعه ی قسمتی از کتاب از سر راه خودت کنار برو در سایت خرید کتاب با تخفیف بوکالا دعوت می کنیم.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(2)
1399-01-14

از سر راه خودت کنار برو

یکی از بهترین کتابهایی که تا حالا خوندم

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)
1398-10-25

کتاب از سر راه خودت کنار برو

کتاب از سر راه خودت کنار نوشته ی خانم معتکف به نظرم حاصل مطالعات و ترجمه های ارزشمند ایشونه اگر کتابهایی مثل معجزه شکرگزاری، راز و ... مطالعه کرده باشین با مطالعه ی این کتاب ابهاماتتون حتما از بین خواهد رفت پیشنهاد می کنم حتما مطالعش کنین کتاب ارزشمندیه...

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

30 محصول مشابه یافت شد

رنگ آميزی پیشرفته (باغچه...

12,600 تومان 14,000 تومان

جادوی فکر بزرگ

44,100 تومان 49,000 تومان

شجاعت (چیره شدن بر ترس و...

36,000 تومان 40,000 تومان

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

10,800 تومان 12,000 تومان

من و ما! 3 (داستانهای کوتاه و...

25,200 تومان 28,000 تومان

راهبی که فراری اش را فروخت

46,800 تومان 52,000 تومان

هفت عادت مردمان موثر (درسهای...

49,500 تومان 55,000 تومان

بخواهید تا به شما داده شود

40,500 تومان 45,000 تومان

تحلیل رفتار متقابل (تاملی در...

67,500 تومان 75,000 تومان

بهترین سال زندگی

27,000 تومان 30,000 تومان

چگونه با هر کسی صحبت کنیم (92...

31,500 تومان 35,000 تومان

تفکر زائد

31,500 تومان 35,000 تومان

کافه ای به نام چرا

15,300 تومان 17,000 تومان

نگرش یعنی همه چیز

24,300 تومان 27,000 تومان

اینقدر عصبانی نباش

25,200 تومان 28,000 تومان

قانون جذب

16,200 تومان 18,000 تومان

35 قانون روحانی

39,600 تومان 44,000 تومان

جهان امکان

22,500 تومان 25,000 تومان

اتوبوس انرژی

19,800 تومان 22,000 تومان

فن چانه زنی در مذاکره و فروش...

17,100 تومان 19,000 تومان

سخنرانی جذاب و طنز در بیان

13,500 تومان 15,000 تومان

طراحی نطق و سخنرانی اقناعی

9,900 تومان 11,000 تومان

روانشناسی اعتراض (وقتی نه می...

39,600 تومان 44,000 تومان

هوش اجتماعی

48,600 تومان 54,000 تومان