جان اولیری کیست

جان اولیری کیست

جان اولیری که زمانی شانسی برای زنده ماندن نداشت، حالا چگونه زیستن را به دیگران می آموزد.
در سال ۱۹۸۷، جان اولیری یک پسر بچه کنجکاو ۹ ساله بود. او به دلیل بازی با آتش و بنزین، خانه پدری اش را منفجر کرد و دچار سوختگی ۱۰۰ درصد شد. همه بدنش سوخته بود و شانس زنده ماندنش کمتر از یک درصد بود.

پس از تحمل 5 ماه بستری بودن در بیمارستان و سالهای متمادی فیزیوتراپی، جان نه تنها زنده ماند، بلکه رشد و پیشرفت کرد. راه رفتن و نوشتن را دوباره آموخت، به مدرسه بازگشت و دبیرستان و دانشگاه را هم به اتمام رساند. سپس در عرصه املاک و مستغلات شروع به فعالیت کرد، کشیش افتخاری بیمارستان کودکان شد و در نهایت یک سخنران انگیزشی بین المللی شد.

داستان عجیب و حماسی زنده ماندن جان حدود ۲۰ سال ناگفته ماند، تا این که اولین بار در سال ۲۰۰۶ در کتاب پدر و مادرش با نام شانس ناچیز به آن پرداخته شد. در حالی که ابتدا فقط ۲۰۰ نسخه از آن کتاب برای دوستان و خانواده چاپ شده بود، اما از آن زمان تاکنون بیش از ۷۰ هزار جلد از آن کتاب به فروش رفته است. سرانجام جان توانست به کمک آن کتاب، بازگشت معجزه آسایش به زندگی را قدر بشناسد و آن را با جهانیان به اشتراک بگذارد.

به عنوان یک سخنران، جان هر ساله این پیام مهم را با بیش از ۵۰ هزار نفر در رویدادهای مختلف مربوط به سلامتی، بازاریابی، فروش، خدمات مالی، آموزش، مذهب و امنیت در میان می گذارد. احساسی که جان در داستان سرایی به خرج می دهد، و طنز غیر منتظره و اصالتی که در کلامش وجود دارد، تک تک سخنرانی های او را متحول کننده کرده است.

جان اولیری در زادگاهش شهر سنت لوئیس ایالت میزوری زندگی می کند و بزرگترین موهبتش را ازدواج با همسرش بث و داشتن چهار فرزندش می داند. آنها به جان قدرت می بخشند که هر روزش را با ایجاد تأثیرات مثبت در زندگی دیگران سپری کند.
پسربچه ای که یک روز هیچ کس گمان نمی کرد جان سالم به در ببرد، اکنون زندگی الهام بخشی را در پیش گرفته است.

نوشته شده در 1398-06-26 توسط معرفی کتاب و نویسندگان... 0 438

از اینکه در جهت اهدای آگاهی به دیگران تلاش می کنید سپاسگزاریم!پاسخ دهید

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه 0